Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες, δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά είχα ένα κολλημένο 967s που κόλλαγε στην εκκίνηση. Τελικά του βάλαμε νέα ROM (MIUI -4.2.21 ) κι όλα καλά εκτός από την αναγνώριση κλήσης. Όταν παίρνει κάποιος δηλαδή, δείχνει μόνο το νούμερό του παρόλο που τον έχω στις επαφές! Μετά όταν μπω στο αρχείο των κλήσεων όμως, μου δείχνει κανονικά ποιος με κάλεσε! Τι κουφό είναι αυτό?:wacko:Υπάρχει λύση?
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . έχω περάσει την lenovo camera αλλά όταν επιλέγω σαν χώρο αποθήκευσης την κάρτα sd αυτό αποθηκεύει στην κάρτα sd του τηλεφώνου . υπάρχει κάποια λύση ;;;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά είχα ένα κολλημένο 967s που κόλλαγε στην εκκίνηση. Τελικά του βάλαμε νέα ROM (MIUI -4.2.21 ) κι όλα καλά εκτός από την αναγνώριση κλήσης. Όταν παίρνει κάποιος δηλαδή, δείχνει μόνο το νούμερό του παρόλο που τον έχω στις επαφές! Μετά όταν μπω στο αρχείο των κλήσεων όμως, μου δείχνει κανονικά ποιος με κάλεσε! Τι κουφό είναι αυτό?:wacko:Υπάρχει λύση?

Προσθεσε ή αφαιρεσε μπροστα απο τον αριθμο της επαφης σου το προθεμα της Ελλαδας +30

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά είχα ένα κολλημένο 967s που κόλλαγε στην εκκίνηση. Τελικά του βάλαμε νέα ROM (MIUI -4.2.21 ) κι όλα καλά εκτός από την αναγνώριση κλήσης. Όταν παίρνει κάποιος δηλαδή, δείχνει μόνο το νούμερό του παρόλο που τον έχω στις επαφές! Μετά όταν μπω στο αρχείο των κλήσεων όμως, μου δείχνει κανονικά ποιος με κάλεσε! Τι κουφό είναι αυτό?:wacko:Υπάρχει λύση?

 

Είναι γενικό πρόβλημα της MIUI. Το είχα και εγώ το πρόβλημα όταν την είχα περάσει,λογικά το ίδιο σου γίνεται και με τα εισερχόμενα sms. Υπάρχει ένα fix με το gravitybox.Εμένα μου είχε δουλέψει μια χαρά με τις κλήσεις αλλά με τα sms είχε ένα θεματάκι, μου αναγνώριζε πάντα τον αποστολέα αλλά καμιά φορά όταν έμπενα στα μνματα μου έδειχνε μόνο τον αριθμό.

 

Επίσης όπως λέει και ο φίλος επάνω δουλεύει για τους αριθμούς με το +30 αλλά ειναι ταλαιπωρία να τους αλλάζεις όλους.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήταν και το δικό μου με την stock rom κατεβασε από το Google play το number fixer και θα μπορέσει να αφαιρεσεις σε πολλές επαφές ταυτόχρονα το +30
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήταν και το δικό μου με την stock rom κατεβασε από το Google play το number fixer και θα μπορέσει να αφαιρεσεις σε πολλές επαφές ταυτόχρονα το +30
Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για «στοίχιση» των αριθμών σε άλλη μορφή;

Τα σταθερά (Αθηνών) π.χ. καταχωρούνται ως 21 0xxx xxxx αντί για το πολύ πιο βολικό 210 xxxxxxx (ή εναλλακτικά 210 xx xx xxx).

Στα κινητά αντίστοιχα θα ήταν (για Cosmote) 6972 xxxxxx.

Το ζητούμενο είναι να μην μπλέκεται το πρόθεμα της περιοχής ή της εταιρείας με τον αριθμό...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χθες έκανα shutdown το κινητό και σήμερα άνοιξε μετά απο καμμία 15αριά προσπαθειες. Κολλούσε συνεχώς στο λογότυπο του ΖΤΕ και μετά έσβηνε η οθόνη και το κινητό. Το ίδιο ακριβώς κάνει μετά απο κάθε shutdown ακόμα και μετά απο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Με τα χίλια ζόρια bootαρει το κινητό. Την προηγουμένη μέρα έπεσε απο ύψος 30cm απο την τσέπη του μπουφάν καθώς έσκυβα με τη θήκη φορεμένη φυσικά, και ήταν μετά dead. Αναγκάστηκα να του βγάλω την μπαταρία για να δουλέψει. Πιστεύετε ότι η πτώση έχει σχέση ή βάρεσε μπιέλα το λογισμικό; Θα δοκιμάσω μια άλλη ρομ ποια προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως προσθέτουμε widget στην οθόνη κλειδώματος ξέρει κανείς ;;;

 

swipe προς τα κάτω από το ρολοι και μετα swipe απο αριστερά.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χθες έκανα shutdown το κινητό και σήμερα άνοιξε μετά απο καμμία 15αριά προσπαθειες. Κολλούσε συνεχώς στο λογότυπο του ΖΤΕ και μετά έσβηνε η οθόνη και το κινητό. Το ίδιο ακριβώς κάνει μετά απο κάθε shutdown ακόμα και μετά απο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Με τα χίλια ζόρια bootαρει το κινητό. Την προηγουμένη μέρα έπεσε απο ύψος 30cm απο την τσέπη του μπουφάν καθώς έσκυβα με τη θήκη φορεμένη φυσικά, και ήταν μετά dead. Αναγκάστηκα να του βγάλω την μπαταρία για να δουλέψει. Πιστεύετε ότι η πτώση έχει σχέση ή βάρεσε μπιέλα το λογισμικό; Θα δοκιμάσω μια άλλη ρομ ποια προτείνετε;

 

Έχεις απενεργοποιήσει το fast boot;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απενεργοποιήσει το fast boot;;

 

Το είχα απενεργοποιημένο. Δεν αντεξα άλλο και πέρασα την max flavor 5. Καλη φαίνεται θα δουμε πως θα πάει. Πάντως το κινητό τώρα ανοίγει και κλείνει κανονικά. Εκείνο το gravitybox που του είχα περάσει καποτε πρέπει να έσκισε το συστημα αν και φλασαρα το disable αρχείο και το απεγκατεστησα όταν δεν μπορεσε να μπουταρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ειμαι κατοχος του κινητου περιπου 2 μηνες τωρα.

Το πηρα απο minideal.

Ειμαι καινουριος στη χρηση τετοιων κινητων και δε ξερω σχεδον τπτ.

Αντιμετωπιζω εδω και μια βδομαδα ρνα προβλημα. Το κινητο κανει reboot μονο του οταν το εχω στη φορτηση και παω να το χρησιμοποιησω. Και καμια φορα το κανει και χωρις να ειναι στον φορτηστη(2 φορες μεχρι τωρα)

Τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ειμαι κατοχος του κινητου περιπου 2 μηνες τωρα.

Το πηρα απο minideal.

Ειμαι καινουριος στη χρηση τετοιων κινητων και δε ξερω σχεδον τπτ.

Αντιμετωπιζω εδω και μια βδομαδα ρνα προβλημα. Το κινητο κανει reboot μονο του οταν το εχω στη φορτηση και παω να το χρησιμοποιησω. Και καμια φορα το κανει και χωρις να ειναι στον φορτηστη(2 φορες μεχρι τωρα)

Τι μπορει να φταιει?

Απενεργοποιησε τη γρηγορη επανεκινηση (fast boot).

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμασω.

Αν και απο την αρχη που ειναι ενεργοποιημενη δεν ειχα τετοιο προβλημα , ξαφνικα εμφανιστηκε.

 

μηπως εχεις το viber δεν ξερω αν το κανει και σε αλλα παιδια, αλλα σε μενα οταν εβαλα το viber μεχρι και 4-5 restart μου εκανε την μερα.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω το viber αλλα και αυτο υπαρχει πολυ πριν αρχισει τα restart το κινητο. Μονο οταν το φορτιζω και παω να κανω κατι εκεινη τη στιγμη μου το κανει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! δοκίμασα χθες κατατυχη τα hands free από ένα HTC One S που εχω και δουλευαν! Βεβαία το κουμπάκι δεν λειτουργούσε αλλα μπορούσα να ακούσω και να με ακούσουν σε πολυ χαμηλή ένταση! Ειχα δοκιμασει και παλια που ειχα την minideal αλλά δεν με άκουγαν,τωρα που εχω την Max Flavor 5 βλέπω οτι κατι γίνεται απλά είναι σε πολυ χαμηλή ένταση! Απλά το αναφέρω σαν πληροφορία!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω το viber αλλα και αυτο υπαρχει πολυ πριν αρχισει τα restart το κινητο. Μονο οταν το φορτιζω και παω να κανω κατι εκεινη τη στιγμη μου το κανει.

 

καποιο απο τα προγραμματα που προσφατα εγκατεστησες φιλε μου σου το κανει αυτο .απεγκατεστησε οτι περασες απο τοτε που αρχισε να σου το κανει και δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Eχω 2 ερωτησεις: 1)Εχω παραγγειλει και εγω ενα τηλεφωνο απο minideal στα 140 δολαρια, χωρις γρηγορη αποστολη που πληρωνεις παραπανω.Γνωριζει καποιος οταν θα ερθει στο ταχυδρομειο(φανταζομαι εκει 8α ερθει)αν θα πληρωσω και τιποτα επιπλεον?.

2)Βαζω στην σελιδα του ταχυδρομιου το Tracking Number και μου λεει -ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 22-02-2014 περιοχη IPS- μπορω να καταλαβω απο αυτη τη σελιδα ποτε θα ερθει το κινητο στην ελλαδα ? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Eχω 2 ερωτησεις: 1)Εχω παραγγειλει και εγω ενα τηλεφωνο απο minideal στα 140 δολαρια, χωρις γρηγορη αποστολη που πληρωνεις παραπανω.Γνωριζει καποιος οταν θα ερθει στο ταχυδρομειο(φανταζομαι εκει 8α ερθει)αν θα πληρωσω και τιποτα επιπλεον?.

2)Βαζω στην σελιδα του ταχυδρομιου το Tracking Number και μου λεει -ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 22-02-2014 περιοχη IPS- μπορω να καταλαβω απο αυτη τη σελιδα ποτε θα ερθει το κινητο στην ελλαδα ? Ευχαριστω.

 

1). Ναι με τα ΕΛΤΑ θα σου έρθει. Για να πληρώσεις παραπάνω πρέπει να περάσει από τελωνείο όταν πατήσει Ελλάδα, αλλά αυτό έχει ελάχιστες πιθανότητες να συμβεί, αφού επέλεξες αποστολή με Singapore Post.

 

2). Για τα περί tracking, διάβασε εδώ, τα λέει αναλυτικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημεριζω την παρεα! Εχω παρει μια δευτερη θηκη mofi απο minideal και ειναι κοσμημα καμια σχεση με αυτη που εδινε το to2c. Δοκιμασα πολλες εφαρμογες που να δουλευουν proximity sensor αλλα σταματα το services μετα απο λιγη ωρα. Eχετε καμια να προτεινεται? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...