Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαντηση:

Προς GiO_K=Αρκετα σοβαρα.

Προς Slester=Μονο που εχω στο μυαλο μου φτανει ,δεν χρειαζεται και να το βλεπω.

 

Στο φάκελο system/framework υπάρχει το αρχείο framework-res.apk, πρέπει να το κάνεις decompile να διαγράψεις το φάκελο values με την γλώσσα που θέλεις και να το ξανακάνεις compile.

 

 

 

H απλά να το ξεπεράσεις.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.Λεω να παρω αυτη τη μνημη http://www.e-shop.gr/product?id=PER.552496 ενδεχεται να εχω καποιο προβλημα με συμβατοτητα η με την ταχύτητα τις μνημης? Μετα θεωρητικα την βαζω στο τηλεφωνο και δουλευει, η θελει και τιποτα αλλο (π.χ απο fat32 σε ntfs) ?
Link to comment
Share on other sites

Τάσσομαι αναφανδόν υπέρ του αιτήματος που έθεσε ο atalantos νωρίτερα.

Με τη διαφορά πως θα προτιμούσα να αφαιρέσω ΟΛΕΣ τις γλώσσες πλην της Αγγλικής (την οποία έχω ορίσει για το interface της συσκευής) και της Ελληνικής (για ευνόητους λόγους).

Παρομοίως, με ενοχλούν όλα τα Chinese custom apps που συνοδεύουν διάφορα smartphones αφού απευθύνονται αποκλειστικά σε Κινέζους και κατά συνέπεια είναι εντελώς ΑΧΡΗΣΤΑ στον Έλληνα κάτοχο.

Για το θέμα της γλώσσας των βορείων γειτόνων μας υπάρχει ένας λόγος παραπάνω. Λαμβάνοντας υπ 'όψη πόσο γελοίο είναι να υποστηρίζει κάποιος ότι είναι «Μακεδόνας» όταν ομιλεί Σλαβική διάλεκτο και χρησιμοποιεί Κυριλλική γραφή (που εμφανίστηκαν ΑΙΩΝΕΣ αργότερα), το ζητούμενο στην προκειμένη περίπτωση θα ήταν να μην περιλαμβάνεται ΕΞ ΑΡΧΗΣ η επιλογή για «Μακεδονικά» και όχι να αφαιρείται εκ των υστέρων (και μετά από επέμβαση του χρήστη).

[Αν κάποια στιγμή αποφασίσουν να υιοθετήσουν την Ελληνική γλώσσα & αλφάβητο, το ξανασυζητάμε].

Δεν θα χάσω και τον ύπνο μου όμως.

 

On topic:

Υπάρχει κάποιος audio player (αυστηρά - όχι video player που αναπαράγει και audio) που να υποστηρίζει m3u playlists;

Ο DeaDBeeF που χρησιμοποιώ (καθώς και οι ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές) αδυνατούν.

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο system/framework υπάρχει το αρχείο framework-res.apk, πρέπει να το κάνεις decompile να διαγράψεις το φάκελο values με την γλώσσα που θέλεις και να το ξανακάνεις compile.

 

Ούτε καν googlαρα, έχοντας απλά την αίσθηση ότι είναι κομμάτι της ROM που δεν τροποποιείται. Τώρα που σε διάβασα googlαρα και το είδα.

Thnx, just for education.

 

H απλά να το ξεπεράσεις.

Δε νομίζω να κάνει κάτι τέτοιο. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα τη βοήθεια των ειδικών του φόρουμ σε ένα εκνευριστικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το v967s μου.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος πλην ενός:

Έχουμε 4 κινητά στην οικογένεια και όταν μιλάμε μεταξύ μας (όλοι v967s) ο καλών ενώ ακούει τον συνομιλητή, όταν μιλάει ακούει έναν οξύτατο ήχο – παράσιτα ενώ ο συνομιλητής ακούει κανονικά. Όταν μιλά ο συνομιλητής ..όλα καλά. Με άλλες συσκευές δεν παρατηρείται πρόβλημα.

 

Θεώρησα ότι ίσως είναι θέμα ROM (minideal 1.0.5) αλλά και με maxflavour v5 κάνει το ίδιο!

Από ότι είδα στο αρχείο ΤΕΧΝΙΚΑ_ΘΕΜΑΤΑ δεν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο!!

Please help!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα ακουστικά (Sony Ericsson MH1BL) που αναφέρει ο φίλος Longmire στον εξαιρετικό οδηγό του, γνωρίζουμε άλλα αξιόλογα που να λειτουργούν το κουμπί αποδοχής/τερματισμού κλήσης και ο έλεγχος της έντασης;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Sofoklas ευχαριστω πολυ για την απαντηση, θα προσπαθησω να το διαγραψω.

minus21grams Εγκρίνω και επαυξανω.

GiO_K Αποσκοτισον με.

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει την automaton pro και την smart cover pro και καμια απο τα 2 προγραμματα οταν κλεινει το κινητο rreboot και το ξανα ανοιγω δεν φορτωνει το προγραμμα αυτοματα... ενω εχω ενεργοποιημενο να ανοιγουν αυτοματα... υπαρχει καποιο μυστικο... ενω παλιοτερα γινοταν ξαφνικα μια μερα σταματησε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εκλεισα να παρω μια μνηνη 16GB MICRO SDHC CLASS 4. Λετε να εχει θεμα με lag, η μηπως καλυτερα να αγορασω μια class 10 ?

Που μπορω να βρω το φακελο system στο κινητο ? Το πηρα root απο minιdeal αν αυτο λεει κατι.

Edited by atalantos
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια sandisk 32gb class 4 αλλά μετα απο μια πτώση του κινητού δεν δούλευε σωστα.την αντικαταστάθηκε απο μια kingston 32gb class 10 -το αποτέλεσμα εμφανώς πιο αργή σε φόρτωμα παιχνιδιων realracing 3,wildblood κτλ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε υπόψιν σας καμία θήκη για το κινητό που να έχει τα εξείς χαρακτηριστικά:

-Όχι flip

-Να αγκαλιάζει το κινητό,δηλαδή να προεξέχη και απο μπροστά για να μην το αφήνει εκτεθημένο

-Να εφαρμόζει καλά

-Να μεγαλώνει όσο το δυνατόν πιο λίγο τις διαστάσεις.

-Σκούρο γκρι/μαύρο/σκούρο μπλέ χρώμα, όχι φανταχτερά...

 

Είχα μέχρι τώρα αυτήν που μου έστειλαν από το To2c.com όταν το πήρα, αλλά νιώθω πως το παχαίνει πολύ και δεν εφαρμόζει και καλά (ίσως το πρώτο είναι απόρεια του δεύτερου) και επειδή θα πάρω και screen films, επειδή το παλιό μου έχει ψιλοχαλάσει έλεγα να πάρω και πιο καλή θηκη.

 

Καμία πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Προσπάθησα χθες να κάνω μεσω skype βιντεοκληση , και ενώ η φωνη ηταν οκ , δεν είχα εικόνα.

Εχει κανένας καμία ιδέα γιατι ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι ότι στη φόρτιση από usb στο 50% των περιπτώσεων δεν προχωράει η φόρτιση (αλλά ούτε και ξεφορτιζει, μένει σταθερό εκεί)

Παρόμοιο πρόβλημα έχω παρατηρήσει και με φόρτιση από κανονικό φορτιστή (πρίζα στο τοίχο) αλλά πιο σπάνιο. Έχω τη Rom minideal. Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι ότι στη φόρτιση από usb στο 50% των περιπτώσεων δεν προχωράει η φόρτιση (αλλά ούτε και ξεφορτιζει, μένει σταθερό εκεί)

Παρόμοιο πρόβλημα έχω παρατηρήσει και με φόρτιση από κανονικό φορτιστή (πρίζα στο τοίχο) αλλά πιο σπάνιο. Έχω τη Rom minideal. Ξέρει κανείς κάτι?

 

Και εγω αντιμετωπιζω το ιδιο θεμα αρκετες φορες και δεν το εχω αντιμετωπισει ακομα και δεν ξερω πως.επιπλεον πολλες φορες κλεινει μονη της η οθονη ενω το κινητο συνεχιζει να "δουλευει" αφου τα φωτακια απο τα κουμπια αφης αναβουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις το πήρα και έχω ένα πρόβλημα.πατάω το κουμπί να ανοίξει, και δεν ανοίγει άμα δεν βγάλω και ξαναβάλω την μπαταρία.μια βοήθεια παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις το πήρα και έχω ένα πρόβλημα.πατάω το κουμπί να ανοίξει, και δεν ανοίγει άμα δεν βγάλω και ξαναβάλω την μπαταρία.μια βοήθεια παρακαλώ.

 

Απενεργοποίησε την γρήγορη εκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου! παρελαβα το zte v967s απο minideal και μια 32gb καρτα μνημης απο το ebay! ενω δουλευε κανονικα καθε τοσο οταν παω να βγαλω μια φωτογραφια μου λεει η καρτα μνημης ειναι γεματη και δεν με αφινει ενω ειναι ελευθερα 30gb!κανω ασφαλη καταργηση και την αφαιρω απο το τηλεφωνο! Ομως οταν την ξαναβαζω μερικα αρχεια καταστρεφονται βιντεο,τραγουδια,φωτογραφιες και παιχνιδια και εφαρμογες που εχω κατεβασει.. τι μπορει να φταιει? ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου! παρελαβα το zte v967s απο minideal και μια 32gb καρτα μνημης απο το ebay! ενω δουλευε κανονικα καθε τοσο οταν παω να βγαλω μια φωτογραφια μου λεει η καρτα μνημης ειναι γεματη και δεν με αφινει ενω ειναι ελευθερα 30gb!κανω ασφαλη καταργηση και την αφαιρω απο το τηλεφωνο! Ομως οταν την ξαναβαζω μερικα αρχεια καταστρεφονται βιντεο,τραγουδια,φωτογραφιες και παιχνιδια και εφαρμογες που εχω κατεβασει.. τι μπορει να φταιει? ευχαριστω...

 

99.99% φταίει η κάρτα μνήμης. Πιθανών να σου έχουν πουλήσει 2Gb για 32Gb. Βρες κάποιο πρόγραμμα που σου δείχνει την πραγματική χωρητικότητα της κάρτας. Αν είναι αυτό που σου λέω και έχεις περιθώριο να ζητήσεις πίσω τα λεφτά που την αγόρασες.

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα που μου προτινεις για να το δω?

 

H2testw

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει ο ίδιος αλλά αρκετοί το προτείνουν. Μετά το τεστ πες μας και τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι απο playstore γιατι δεν ξερω να το κατεβασω

 

Δεν είναι για Android αλλά Windows. Το βάζεις στο PC σου. Το βρήκα εδώ http://betdownload.com/h2testw-961-download

 

Τώρα βρήκα κάτι για Android "SD Card Tester". Δεν το ξέρω αλλά δοκίμασε το και αυτό.

Edited by vasilk
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα απο play store την διαβαζει και τη αναλυει σαν 30gb αρα δεν ειναι εκει το προβλημα...

 

Δοκίμασε και το H2testw από το Pc γιατί αυτό που περιγράφεις είναι ακριβός ότι κάνουν οι "πειραγμένες" κάρτες. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως με άλλη κάρτα δεν θα κάνει τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...