Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τα λεφτά που θα δώσεις μπορείς να πάρεις άλλο καλύτερο κινητό.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

γιατι να παρει αλλο κινητο,εγω την παρειγγγειλα(LCD & Digitizer Touch Screen Display) απο το ebay στα 70 περιπου ευρω κ την αλλαξα μονος μου κ ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites

γιατι να παρει αλλο κινητο,εγω την παρειγγγειλα(LCD & Digitizer Touch Screen Display) απο το ebay στα 70 περιπου ευρω κ την αλλαξα μονος μου κ ολα οκ!

Original ? Ίδια ποιότητα οθόνης....?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω s4 9505 αγορασμενο πο κινα φοραει 4.3

δεν εχει παρει αναβαθμηση ακομη. το εκανα ρουτ και προσπαθησα να φλασαρω ελληνικη 4.4 ομως δεν την παιρνει

μια βοηθεια παιδια σας παρακαλω....

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

εχω s4 9505 αγορασμενο πο κινα φοραει 4.3

δεν εχει παρει αναβαθμηση ακομη. το εκανα ρουτ και προσπαθησα να φλασαρω ελληνικη 4.4 ομως δεν την παιρνει

μια βοηθεια παιδια σας παρακαλω....

ευχαριστω....

Γιατί δεν φλασαρέίς ρε αγορίνα τη τελευταία επίσημη να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο? Και άμεσα θα γίνει και δεν θα έχεις θέμα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φλασαρέίς ρε αγορίνα τη τελευταία επίσημη να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο? Και άμεσα θα γίνει και δεν θα έχεις θέμα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Αρχικα ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.

προσπαθω να φλασαρω με odin και μου βγαζει fail.

απο να κατεβασω και ποια καινουργια εννοεις?

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.

Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάξεις ποια είναι η τελευταία επίσημη που είχε βγει πχ 4.4.4 από sammobile και να την φλασαρεις. Το λέω γιατί μίλησες για root....

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάξεις ποια είναι η τελευταία επίσημη που είχε βγει πχ 4.4.4 από sammobile και να την φλασαρεις. Το λέω γιατί μίλησες για root....

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

 

φλασαρω με odin και μου βγαζει fail

Link to comment
Share on other sites

Εχεις εγκαταστησει τους samsung usb drivers αναλογα τα windows που εχεις?

 

ναι οι drivers ειναι εγκατεστημενοι κανονικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γιατί ενώ μιλάω στο κινητό αν το βάλω σε ανοιχτή ακρόαση και πατήσω να δημιουργήσω μια επαφή μπαινει η σίγαση μικροφώνου;
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος που απενεργοποιω το αν εχω το κινητο στο γραφειο και λαβω μια κληση ή μυνημα οταν μετα σηκωσω το κινητο απο το γραφειο αυτο δονείτε για μια φορα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω το εξης.Αγορασα προσφατα ενα s4 i9505 μεταχειρισμενο.Οταν βαζω την sim μου το τηλεφωνο εχει σημα για λιγο και μετα χανεται και δεν μπορω ουτε να κανω κληση ουτε μπορω να δεκτο και ουτε να μπω στο internet μεσω δικτυου.Κατα τα αλλα το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα το μενου το wifi και το bluetooth.Βαζοντας τον κωδικο #0011# γραφει imei certi N/Α.Ξερει καποιος να μου πει αν ειναι κλειδωμενο η κατι αλλο?

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το imei το βγαζει κανονικα στις ρυθμισεις αλλα και με το *#06#.Στο ×#0011# μου βγαζει imei certi

Ν/A

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nilasgr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εδω και λιγες μερες μου εμφανιζεται στο κινητο μου η ενδειξη 'cloudagent διακοπηκε'.Τι πρεπει να κανω για να μην ξαναεμφανιστει;
Link to comment
Share on other sites

Logout απο το dropbox και μετα ξανα login

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες το κινητό ύστερα από 3 χρόνια συνεχούς λειτουργίας και εντελώς ξαφνικά δεν ανοίγει. Συγκεκριμένα έχει κολλήσει στο αρχικό logo του s4. Φορτίζει κανονικά αλλά μέχρι εκεί. Για πλακέτα μου κάνει. Έχει κανείς εικόνα για το κόστος επισκευής ή είναι ασυμφορο;

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες το κινητό ύστερα από 3 χρόνια συνεχούς λειτουργίας και εντελώς ξαφνικά δεν ανοίγει. Συγκεκριμένα έχει κολλήσει στο αρχικό logo του s4. Φορτίζει κανονικά αλλά μέχρι εκεί. Για πλακέτα μου κάνει. Έχει κανείς εικόνα για το κόστος επισκευής ή είναι ασυμφορο;

Ευχαριστώ

Για πάτα home button+volume up+power button μήπως μπει σε recovery αν μπει κανε factory reset

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει. Δυστυχώς δεν μπαίνει σε recovery. Μπαίνει όμως σε download mode για λίγο αλλά μετά τίποτα! 3 ετών κινητό είναι και δεν θα έπρεπε να τα φτυσει τόσο γρήγορα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει. Δυστυχώς δεν μπαίνει σε recovery. Μπαίνει όμως σε download mode για λίγο αλλά μετά τίποτα! 3 ετών κινητό είναι και δεν θα έπρεπε να τα φτυσει τόσο γρήγορα...

Αν μπαίνει σε download Mode φλασαρε με odin official δεν νομίζω να έκαψε πλακέτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...