Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δε παιρνει το android 6 ενω το a5 το εχει παρει? Ιδια χαρακτηριστικα δεν εχουν?

 

γιατί το a5 είναι πιο καινούριο και δεν θέλουν να σπαταλάν εργατοώρες να κάνουν την 6 για το sgs4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια και απο εμενα.Κατοχος του S4 κανα δυο χρονια και κατι.Να αναφερω για οσους εχουν το προβλημα no sim detected οτι ειναι 99% μητρικη.Εγω αλλαξα sim αλλαξα και το κυκλωμα που μπαινει η sim μιας και βγαινει αλλα τελικα μονο με αλλαγη της μητρικης διορθωθηκε,ευτυχως ηταν ακριβως στο τελος της εγγυησης της συσκευης..

 

Το προβλημα μου ειναι οτι τελευταια η μπαταρια μαλλον εχει χαλασει αφου το φορτιζω και χωρις να κανω τιποτα μετα απο κανα μισαωρο μπορει να εχει πεσει και 15-20% οπως επισης οταν μπαινω ιντερνετ και τετοια στις 2-3ωρες το πολυ θελει φορτιση..

Αρα εχουμε καμια προταση δοκιμασμενη? Κοιταξα και σε προηγουμενα σχολια αλλα οι μπαταριες που προτιναν διαφορα μελη πλεον δεν υπαρχουν (πχ MPJ Zerolemon κτλ).

 

Τελος εχω την 5.0.1 και δεν εχω αντιμετωπισει ποτε κανενα προβλημα-κολλημα η' οτιδηποτε αλλα το κινητο μου εχει καποιες εφαρμογες (πολωνικη εκδοση) που θα ηθελα να βγαλω οπως επισης κατι Play Movies-Books Chrome μιας και δεν τις χρησιμοποιω ποτε..Υπαρχει καποιος safe τροπος?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανα τριμηνο που εβαλα την Anker.

 

Σε ονομαστικη χωρητικότητα δεν διαφερει, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ομως, ισως και περισσοτερο απο οταν το ειχα πρωτοπαρει και ειχε τη μαμα μπαταρια.

 

Ως προς τις εφαρμογες κλπ, απο οσο γνωριζω, πρεπει να εισαι root για να τις παγωσεις, δεν θυμαμαι να ειναι δυνατη η απεγκατασταση.

 

Αλλιως πας σε custom rom, αν εισαι εκτος εγγύησης.

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανα τριμηνο που εβαλα την Anker.

 

Σε ονομαστικη χωρητικότητα δεν διαφερει, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ομως, ισως και περισσοτερο απο οταν το ειχα πρωτοπαρει και ειχε τη μαμα μπαταρια.

 

Ως προς τις εφαρμογες κλπ, απο οσο γνωριζω, πρεπει να εισαι root για να τις παγωσεις, δεν θυμαμαι να ειναι δυνατη η απεγκατασταση.

 

Αλλιως πας σε custom rom, αν εισαι εκτος εγγύησης.

 

Καλησπερα φιλε μου.Απο που πηρες την μπαταρια;

Ευχαριστω.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.Απο που πηρες την μπαταρια;

Ευχαριστω.

 

Ώπς....και είχα το μυαλό μου στο να το γράψω και τελικά το αμέλησα...

 

Από Amazon.co.uk και μου την έφερε φίλος απέξω, για να γλυτώσω μεταφορικά.

 

 

Τώρα βλέπω πως δεν την έχει διαθέσιμη, αν μπορείς να την πάρεις κάπως από εδώ, καλώς :

 

https://www.amazon.de/anker-2600mah-compatibility-18-month-warranty/dp/B00UYJQZ42/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1473068194&sr=8-1&keywords=anker+i9505

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Ώπς....και είχα το μυαλό μου στο να το γράψω και τελικά το αμέλησα...

 

Από Amazon.co.uk και μου την έφερε φίλος απέξω, για να γλυτώσω μεταφορικά.

 

 

Τώρα βλέπω πως δεν την έχει διαθέσιμη, αν μπορείς να την πάρεις κάπως από εδώ, καλώς :

 

https://www.amazon.de/anker-2600mah-compatibility-18-month-warranty/dp/B00UYJQZ42/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1473068194&sr=8-1&keywords=anker+i9505

Νασαι καλα.Ευχαριστω.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανα τριμηνο που εβαλα την Anker.

 

Σε ονομαστικη χωρητικότητα δεν διαφερει, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ομως, ισως και περισσοτερο απο οταν το ειχα πρωτοπαρει και ειχε τη μαμα μπαταρια.

 

Ως προς τις εφαρμογες κλπ, απο οσο γνωριζω, πρεπει να εισαι root για να τις παγωσεις, δεν θυμαμαι να ειναι δυνατη η απεγκατασταση.

 

Αλλιως πας σε custom rom, αν εισαι εκτος εγγύησης.

 

Δυστυχως με τα μεταφορικα βγαινει λιγο ασυμφορη αλλα θα δω μηπως μπορω να την βρω απο αλλου..Δυστυχως δεν παιζει και εκεινη η zerolemon 3000..Εχω παγωσει καποιες εφαρμογες αλλα οι ατιμες με καποιον τροπο κανουν παλι update απο μονες τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Ειμαι καινουριος στο forum και επεσα πανω του κανοντας μια αναζητηση. Εχω το Galaxy S4 (GT-i9505) το οποιο δουλευε κανονικα/ Επειδη μου το εδωσε αλλος του εκανα factory reset (με τον συνδυασμο των πληκτρων) και τωρα δεν διαβαζει καμια sim. Πριν δουλευε κανονικα με την sim της Cosmote και της Vodafone. Η συσκευη ειναι απο skroutzoμαγαζο και προοριζοταν για Ρουμανια οπως μου ειπε η Samsung.

 

Για να μη μακρυγορω εχει πανω lollipop 5,0,1 και οτι εχω δοκιμασει δεν εχει δουλεψει μεχρι τωρα. Δοκιμασα το Regionlock Away με rootαρισμενη τη συσκευη αλλα δεν εκανε κατι.

Αυτος ο οδηγος δεν δουλευει γιατι λειπει το "PERSO SHA256 OFF" (υαπαρχει μονο το info)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2282683

 

Αν του κανω downgrade εγκαθιστωνας firmware βαση αυτου του οδηγου:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/general/i9505-downgrade-5-0-lollipop-to-4-4-2-t3052472

 

Η βαζοντας το ελληνικο οπως βρηκα εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

 

Θα γινει κατι; Υπαρχει καποιος αλλος τροπος η την πατησα;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά....

Πήγαινε χωρίς σιμ στις ρυθμίσεις>ασφάλεια>και ξετικαρε το κλείδωμα της κάρτας

Κλείσε το κινητό βάλε την σιμ πάλι και λογικά δεν θα χεις πρόβλημα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικα κατι παιζει με τους drivers του modem. Προσπαθω να βαλω τη rom της vodafone για ελλαδα που βρηκα αλλα εχει κολησει στη μεση. Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο. Ειναι φυσιολογικο να αργει τοσο; Μιλαμε για κανα μισαωρο να ειναι στη μεση αλλα ουτε eroor εχει βγαλει ουτε εχει κολησει κατι στον υπολογιτη (για το κιν δε ξερω...).

 

Αυτο που του βαζω (προσπαθω...) ειναι το I9505XXUHOJ4_I9505VFGHOF1_VGR.

Edited by Vlamakos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και χρονια πολλα!

Εχω ενα Live Demo S4 i9505X και ενα κανονικο που εχει χαλασει και δε βλεπει sim.

Υπαρχει τροπος να παω το ΙΜΕΙ απο το χαλασμενο στο live demo?

Αν ναι, θα δουλεψει κανονικα η εχει αλλο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Όχι, δε γίνεται αυτό που ρωτάς.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Δηλαδη, εχει αλλο hardware η δεν εχει πχ gsm?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΟΧΙ σου απαντησα και στο νημα του 9506.

Να'σαι καλα φιλε μου.Με γλυτωσες απο ταλαιπωρια.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια καλη χρονιια

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη ενω κ με το ιδιο καλωδιο και με απο την ιδια θυρα με το σ7 μπορω κανονικα..

βασικα ο λογος που θελω να το συνδεσω ειναι να του περασω αλλη επισημη γιατι με αυτη που εχω ,εχω θεματακια!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις kies 3? το s4 μου φαινεται παιζει με το kies3 ενω το S7 ΟΧΙ.

 

κ με το κιες 3 το ιδιο..καμια αλλη λυση??η να το στειλω στο σερβις?

Link to comment
Share on other sites

εχει επισκευασει κανεις την οθονη του s4 i-9505??

 

μου χαλασε το σαββατο και ολα τα καταστηματα ζητανε 159 και 172 ευρω..ενας μονο μου πε 100 ευρω..λετε να ναι γνησια? η συμφερει να την παρω απο ebay και να τη δωσω σε καποιον να τη φτιαξει?(που να ξερει προφανως)

 

 

διαβασα μερικες σελιδες πιο πισω....εμαθα τις επιλογες μου οκ..θενξ...

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

....δεν το βάζω στην κωλότσεπη, αλλά μιας και είχα γεμάτα χέρια με σακούλες, έκανα την πατάτα... :(

 

Οθόνη θρύψαλλα (ήταν ήδη σπασμένη και θα έδινα την επόμενη εβδομάδα ένα 50ρικο για αλλαγή τζαμάκι ).....

 

...και το σασί έγινε μισοφέγγαρο...και η Anker το ίδιο σχήμα...

 

....όμως το σύνδεσα και μπούταρε κανονικά....

 

Οπότε μετά από αγορά οθόνης (mid-frame,καπάκι είχα, καλώδιο κεραίας και usb pcb λειτουργούσαν), ζεί και πάλι....περιμένω καλή μπαταρία και θα μπεί custom rom... :p

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...