Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την στιγμη που εβαλα το nova launcer,καπου χαθηκε το widget του καιρου και δεν το βρισκω πουθενα.πως μπορω να το επαναφερω?

 

Δεν χάθηκε. Απλά δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με άλλον launcher εκτός του TW. Άμα το θες μονο σαν widget σου προτείνω εναλλακτικά την εφαρμογή xwidget που μπορείς να βρεις αυτό και όποιο άλλο θες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση ξαφνικά στο πληκτρολόγιο της Samsung έχασα την ελληνική γλώσσα μπορώ να γράψω μόνο αγγλικά αλλά στις ρυθμίσεις φαίνεται ενεργοποιημενο κανονικά το ελληνικό πληκτρολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάθηκε. Απλά δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με άλλον launcher εκτός του TW. Άμα το θες μονο σαν widget σου προτείνω εναλλακτικά την εφαρμογή xwidget που μπορείς να βρεις αυτό και όποιο άλλο θες.

 

ευχαριστω..:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση ξαφνικά στο πληκτρολόγιο της Samsung έχασα την ελληνική γλώσσα μπορώ να γράψω μόνο αγγλικά αλλά στις ρυθμίσεις φαίνεται ενεργοποιημενο κανονικά το ελληνικό πληκτρολόγιο

Μάλλον έχεις εγκατεστημένο το greenify?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Πριν απο λιγο μου εμφανιστηκε ενα μηνυμα στο s4 για αναβαθμιση λογισμικου,, τι μπορει να ειναι αυτο..γνωριζει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ζαχαρώνω για αλλαγή αλλά η έλλειψη του ραδιοφώνου είναι ανασταλτικός παράγοντας (τι ιδέα είχαν αυτοί οι κορεάτες…) καμιά πατέντα με το ράδιο γίνεται; Κάτι σε hands-free έστω…:cry:
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και γινεται.

Αγοραζεις ενα bluetooth handsfree/stereo/radio ειναι λιγο ακριβα κοντα στα 40-50 ευρω ξεκινανε αλλα υπαρχουν πολλα τετοιου ειδους bluetooth handsfree που εχουν και ενσωματομενο ραδιοφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ζαχαρώνω για αλλαγή αλλά η έλλειψη του ραδιοφώνου είναι ανασταλτικός παράγοντας (τι ιδέα είχαν αυτοί οι κορεάτες…) καμιά πατέντα με το ράδιο γίνεται; Κάτι σε hands-free έστω…:cry:

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό.

https://www.skroutz.gr/s/3385938/Sony-SBH50.html?from=autocomplete&keyphrase=sony+sbh50

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ραδιοφωνο νομιζω τωρα δεν ειναι μεγαλη αναγκη!!!οι παλιες συσκευες ειχαν ραδιοφωνο..τωρα με το internet εχεις οτι θελεις!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το κινητό για τρέξιμο. Μέσω app μετρώ απόσταση , ταχύτητα κτλ .

Πρόσφατα ανακάλυψα κάτι δεν πάει καλά σε αγώνες που το χρησιμοποίησα.

Με το που πέρασα το check point (εκεί όπου το chip που φοράς για τον αγώνα σε πιάνει για να καταγράψει τον χρόνο σου) το κινητό τα έπαιξε και έγραφε τρελά νούμερα.

Στην μία περίπτωση μου έγραφε ότι έκανα 1.500 χλμ:blink: και στην άλλη έγραψε περίπου καλά τα χλμ αλλά είχε σβησμένο τον μισό χάρτη.

Μίλησα με φίλους που χρησιμοποιούν τις ίδιες εφαρμογές αλλά με i phone και δεν έχουν τέτοια θέματα. Αρχικά τα είχα βάλει με τις εφαρμογές αλλά μου το έκανε με διάφορες εφαρμογές αυτό το πρόβλημα.

Χθες ακόμα ανακάλυψα αφού πέρασε το κινητό μέσα από το μηχάνημα xray στο αεροδρόμιο οτι ο ποδο μετρητής μου έδειξε 12000 βήματα πράγμα αδύνατο- σε μία μέρα που ήμουν σε συνέδριο και σε καμία περίπτωση δεν διάνυσα 8,5 χλμ.

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον ? Υπάρχει τρόπος διόρθωσης ? Με βολεύει τόσο πολύ να τα έχω ΟΛΑ στο κινητό αυτό ....με στεναχωρεί που σε αγώνες δεν θα με καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίζει ρόλο αυτό;

 

 

Ναι, πολύ, έχει αναφερθεί ως bug και το ίδιο συμβαίνει και με το no led βγάλτα, αν τα έχεις και τα 2 και θα δεις που ως δια μαγείας θα επιστρέψει η εναλλαγή γλώσσας....:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση ξαφνικά στο πληκτρολόγιο της Samsung έχασα την ελληνική γλώσσα μπορώ να γράψω μόνο αγγλικά αλλά στις ρυθμίσεις φαίνεται ενεργοποιημενο κανονικά το ελληνικό πληκτρολόγιο

 

Μάλλον έχεις εγκατεστημένο το greenify?

 

Ναι παίζει ρόλο αυτό;

 

Ναι, πολύ, έχει αναφερθεί ως bug και το ίδιο συμβαίνει και με το no led βγάλτα, αν τα έχεις και τα 2 και θα δεις που ως δια μαγείας θα επιστρέψει η εναλλαγή γλώσσας....:)

 

Υπάρχουν και άλλες εφαρμογές που το κάνουν αυτό.

Εμένα μου το έκανε με το Missed Message Flasher.

Πάντως η λύση είναι αυτά τα προγράμματα να γίνουν ανενεργά μέσα από τις Ρυθμίσεις/Προσβασιμότητα/Υπηρεσίες

Link to comment
Share on other sites

το μεταφερω κι`απο δω γιατι-μαλλον-κατι παιζει με την θεση που δινει(ή δεν δινει)το κινητο μου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440&page=560

 

αφου δεν βρηκα ακρη με το yahoo wheather,κατεβασα το 1Weather.

στην δουλεια μου που το κατεβασα,βρηκε την περιοχη και ενημερωθηκε μεσω ιντερνετ.

οταν επεστρεψα σπιτι,βρηκε την περιοχη που μενω,αλλα ενημερωνεται μονο εαν εχω ανοιχτο ιντερνετ.

εαν το κλεισω και ζητησω ενημερωση,μου ζηταει δικτυο.

το μαμα widget του s4,δουλευε αψογα μεσω της θεσης μου.δυστηχως λογω nova launcer,δεν μπορω να το εχω.

υπαρχει καμια λυση..?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κανουμε ρουτ το κινητο μας χωρις να γραψει ο μετρητης knox με την εκδοση 4.4.2?

Αν ναι πως και ειναι επικινδυνο να το κανουμε?

Υπαρχει επιλογη επαναφορας σε μη ρουτ μετα αν το μετανιωσουμε?

 

Παντα χωρις να γραψει ο μετρητης knox.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κανουμε ρουτ το κινητο μας χωρις να γραψει ο μετρητης knox με την εκδοση 4.4.2?

Αν ναι πως και ειναι επικινδυνο να το κανουμε?

Υπαρχει επιλογη επαναφορας σε μη ρουτ μετα αν το μετανιωσουμε?

 

Παντα χωρις να γραψει ο μετρητης knox.

 

Ναι γίνεται... δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5720693

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κατι ποιο ευκολο απο αυτη τη διαδικασια υπαρχει?

Κατι σαν οταν ετρεχες το towelroot και απλα παταγες rain.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ποιο ευκολο απο αυτη τη διαδικασια υπαρχει?

Κατι σαν οταν ετρεχες το towelroot και απλα παταγες rain.

 

Με μία λέξη, όχι. Η διαδικασία της διαγραφής μπορεί απλά να αυτοματοποιηθεί με το Mobile Odin, δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/general/root-how-to-obtain-root-permissions-t2862768

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ραδιοφωνο νομιζω τωρα δεν ειναι μεγαλη αναγκη!!!οι παλιες συσκευες ειχαν ραδιοφωνο..τωρα με το internet εχεις οτι θελεις!!!

 

Σίγουρα το internet έχει ότι θέλεις, αλλά επίσης σίγουρα οι εταιρίες κινητής δεν σου προσφέρουν φτηνό internet με αρκετά giga, για να έχεις ότι θέλεις.

Anyway, ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά μάλλον με βλέπω να κοιτάω αλλού καθώς ότι hands free υπάρχει με ράδιο, κοστίζει όσο ένα low budget κινητό ΜΕ ράδιο. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Με μία λέξη, όχι. Η διαδικασία της διαγραφής μπορεί απλά να αυτοματοποιηθεί με το Mobile Odin, δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/general/root-how-to-obtain-root-permissions-t2862768

Αν εχω καταλαβει καλα γυρνας το κινητο πισω στην επισημη ρομ που να μπορει να γινει ρουτ με το towelroot και μετα κανεις towelroot και μετα περνας παλι την ρομ που ειχε το κινητο σου εξ' αρχης.

Εχω δικιο?

 

Μακαρι να βγει κατι και για τις τελευταιες επισημες ρομ τοσο ευκολο οσο ητανε το towelroot.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζεις όλη την rom αλλά μόνο τον kernel, επιστρέφοντας σε μια παλιότερη έκδοση όπου μπορεί να γίνει root

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εν παση περιπτωση.

Ελπιζω και ευχομαι με την νεα εκδοση android 5.0 lolipop να μπορουμε να ρουταρουμε τα κινητα μας τοσο ευκολα οσο γινοτανε με το towelroot αρχικα.

Link to comment
Share on other sites

Εν παση περιπτωση.

Ελπιζω και ευχομαι με την νεα εκδοση android 5.0 lolipop να μπορουμε να ρουταρουμε τα κινητα μας τοσο ευκολα οσο γινοτανε με το towelroot αρχικα.

 

 

 

Πολύ φοβάμαι ότι θα το κάνουν ακόμα πιο δύσκολο.....:rolleyes:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...