Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Ηρθε η μεγάλη στιγμή, μέσα στην εβδομάδα θα το παραγγείλω.

Δε κρατιέμαι.:ninja:

Έχει να προτείνει κανείς κανά αξιόπιστο skroutz - o - site, που να το έχει και σε μπλε?

Καλό θα ήταν να έχει και το Γερμανικό, αλλά στην ανάγκη το περνάω και με odin το 4.4.2.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

'Ηρθε η μεγάλη στιγμή, μέσα στην εβδομάδα θα το παραγγείλω.

Δε κρατιέμαι.:ninja:

Έχει να προτείνει κανείς κανά αξιόπιστο skroutz - o - site, που να το έχει και σε μπλε?

Καλό θα ήταν να έχει και το Γερμανικό, αλλά στην ανάγκη το περνάω και με odin το 4.4.2.

Thanks

 

Εγώ πάντως το πήρα από kaizer και νομίζω ήταν Ρουμάνικο και μόλις το άνοιξα άρχισε να κατεβάζει αμέσως την κιτ κατ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ρε παιδιά θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με την αναβάθμιση σε 4.4.2 που δόθηκε στο S4. Ενώ άλλοι γνωστοί μου που έχουν βάλει την αναβάθμιση στην οθόνη κλειδώματος τους εμφανίζει επιλογή ώστε να ανοίξουν αμέσως την camera σε εμένα δεν εμφανίζει κάτι τέτοιο και επίσης μετά την αναβάθμιση πολλές φορές μου κολλάει το ρολόι στην οθόνη κλειδώματος. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι τέτοιο???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ρε παιδιά θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με την αναβάθμιση σε 4.4.2 που δόθηκε στο S4. Ενώ άλλοι γνωστοί μου που έχουν βάλει την αναβάθμιση στην οθόνη κλειδώματος τους εμφανίζει επιλογή ώστε να ανοίξουν αμέσως την camera σε εμένα δεν εμφανίζει κάτι τέτοιο και επίσης μετά την αναβάθμιση πολλές φορές μου κολλάει το ρολόι στην οθόνη κλειδώματος. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι τέτοιο???

 

Στις γερμανικές συσκευές δε μπορείς να βάλεις shortcut στην οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε να εχω το τηλ σε σιγη και οταν τραβαω φωτο να ακουγεται το κλειστρο; Γινετε να απενεργοποιηθει ο ηχος;

 

Με έχει τρελάνει και μένα το συγκεκριμένο. Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Με έχει τρελάνει και μένα το συγκεκριμένο. Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει.

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, έχω την εντύπωση ότι το "κλείστρο" πρέπει να ακούγεται πάντα σύμφωνα με τον νόμο, ώστε να ξέρει αυτός/αυτή που τον/την φωτογραφίζουμε ότι φωτογραφίζεται. Αν δεν ακουγόταν θα ήταν εύκολο να τραβάς φώτος χωρίς να παίρνει είδηση κανένας... Νομίζω πως μόνο με root μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω και λάθος ισχύει το από πάνω αλλά δεν ισχύει για όλες τι χώρες! Με αποτέλεσμα αν έχεις έκδοση κάποιας χώρας που επιτρέπει να μην έχεις ήχο, τότε αν βάλεις το κινητό στην τελείως αθόρυβη λειτουργία χωρίς καν δόνηση τότε δεν έχεις και ήχο στο κλείστρο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι και πολυ μεγαλος χακερ... :p πειτε μου σας παρακαλω πως θα κανω back up και πως θα κανω factory reset;;;
Link to comment
Share on other sites

Στις γερμανικές συσκευές δε μπορείς να βάλεις shortcut στην οθόνη κλειδώματος.

ειναι απο σλοβακια,,,κολαει ομως το ρολοι..??

ξερεις τι μπορει να φταιει??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Συντομα θα αγορασω το Samsung S4 :D

Το χρωμα Deep Black το εχει δει κανεις; Βγαινει μονο με δερμα απο πισω ή στην συσκευασία εχει και το πλαστικό καπάκι;

Ενδιαφερομαι το S4 που θα παρω να εχει την δυνατοτητα να μπει σε θηκη με σχεδιο (οχι flip).

Λογικα με την εκδοση που εχει δερμα θα εχω προβλημα με τις διαστασεις στην θηκη. :p

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Συντομα θα αγορασω το Samsung S4 :D

Το χρωμα Deep Black το εχει δει κανεις; Βγαινει μονο με δερμα απο πισω ή στην συσκευασία εχει και το πλαστικό καπάκι;

Ενδιαφερομαι το S4 που θα παρω να εχει την δυνατοτητα να μπει σε θηκη με σχεδιο (οχι flip).

Λογικα με την εκδοση που εχει δερμα θα εχω προβλημα με τις διαστασεις στην θηκη. :p

 

Έχω την εντύπωση ότι βγαίνει μόνο με δερμάτινο καπάκι. Για θήκη που λες, όσο το έχω ψάξει όλοι λένε ότι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Αυτό που δε μου είναι ξεκάθαρο είναι εάν έχει ή θα πάρει την kitkat...

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει το κινητο μου root επειδη δεν επαιζε σωστα το 4G της Vodafone στην αρχη.

 

Εχω 2 ερωτησεις να κανω:

1) Πως μπορω να αναιρεσω το root και να επαναφερω το κινητο στην εργοστασιακη μορφη (ωστε να μπορω να παιρνω τα official updates)? Υπαρχει κανενα tutorial?

2) Aν περασω την τελευταια ROM απο τη Samsung, το 4G θα παιζει κανονικα? Ή πρεπει να ξανακανω root παλι και να ακολουθησω το ιδιο modification που ειχα βρει στο myphone?

Link to comment
Share on other sites

Στείλε 4g στο 1333

 

Σ'ευχαριστω...μου ηρθε μηνυμα οτι η προσβαση στο δικτυο 4g ειναι ενεργοποιημενη αλλα...οταν ανοιγω τα δεδομενα δεν μου βγαζει το 4G παρα μονο H/H+ 3G.....μενω Πειραια....

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω...μου ηρθε μηνυμα οτι η προσβαση στο δικτυο 4g ειναι ενεργοποιημενη αλλα...οταν ανοιγω τα δεδομενα δεν μου βγαζει το 4G παρα μονο H/H+ 3G.....μενω Πειραια....

 

Στην λειτουργία δικτύου είναι επιλεγμένο το LTE ??

Link to comment
Share on other sites

Απο οποιαδηποτε χωρα και να ειναι μια χαρα υποστηριζει τα ελληνικα και στα μενου αλλα και στα μυνηματα.

 

Απλα αν ειναι απο χωρα εκτος ευρωπης δεν θα στο καλυψει η samsung hellas αν τους το πας και θα πρεπει να το πας απο τη χωρα που ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Απο οποιαδηποτε χωρα και να ειναι μια χαρα υποστηριζει τα ελληνικα και στα μενου αλλα και στα μυνηματα.

 

Απλα αν ειναι απο χωρα εκτος ευρωπης δεν θα στο καλυψει η samsung hellas αν τους το πας και θα πρεπει να το πας απο τη χωρα που ειναι.

Πηρα πριν λιγες μερες αγορασα το s4 black edition απο σκρουτζομαγαζο στην Λ. Ελευθερίας

και την επομενη μερα πηγα στο εξουσιοδοτημενο service της samsung και ρωτησα αν το καλυπτει η ελληνικη αντιπροσωπεια με εγγυση και μου ειπαν ξεκαθαρα ναι αρκει να εχεις το σχετικο παραστατικο αγορας

στην ερωτηση μου πως γινετε να πουλανε πιο φθηνα τα σκρουτζομαγαζα μου απαντησε οτι τα εισαγουν μονοι τους απο χωρες με μικρη φορολογια-δασμους.

οποτε νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας αρκει να πηγαινετε να αγοραζετε το προιον απο το καταστημα και αφου δειτε οτι το κουτι εχει ταινια ασφαλειας και το ανοιξετε για επιβεβαιωση μπροστα τους γιατι γνωριζω μια περιπτωση που αγορασε μεσω ιντερνετ με πιστωτικη και περιμενει 8 μηνες χωρις να μπορει να τους βρει.

 

υγ. Παρεπιμτοντος το s4 σκιζει κ****ς

Edited by asgeo
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν λιγες μερες αγορασα το s4 black edition απο σκρουτζομαγαζο στην Λ. Ελευθερίας

και την επομενη μερα πηγα στο εξουσιοδοτημενο service της samsung και ρωτησα αν το καλυπτει η ελληνικη αντιπροσωπεια με εγγυση και μου ειπαν ξεκαθαρα ναι αρκει να εχεις το σχετικο παραστατικο αγορας

στην ερωτηση μου πως γινετε να πουλανε πιο φθηνα τα σκρουτζομαγαζα μου απαντησε οτι τα εισαγουν μονοι τους απο χωρες με μικρη φορολογια-δασμους.

οποτε νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας αρκει να πηγαινετε να αγοραζετε το προιον απο το καταστημα και αφου δειτε οτι το κουτι εχει ταινια ασφαλειας και το ανοιξετε για επιβεβαιωση μπροστα τους γιατι γνωριζω μια περιπτωση που αγορασε μεσω ιντερνετ με πιστωτικη και περιμενει 8 μηνες χωρις να μπορει να τους βρει.

 

υγ. Παρεπιμτοντος το s4 σκιζει κ****ς

 

Μπράβο τους που είπαν την αλήθεια...εχω τύχει πολλές φορές σε επίσημα καταστήματα σε περιπτώσεις ο υπάλληλος να παραμυθιάζει τον πελάτη οτι αν αγοράσει απο σκρουτζ δεν θα έχει εγγύηση. Φυσικά επεμβαίνω πάντα και ξεκαθαρίζω τα πράγματα. Γι αυτό και με μισούν ολοι οι υπάλληλοι του Ηρακλείου :p

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου μετά από μια εβδομάδα.

-Δεν λαγκαρει που λένε μερικοί..

κάμερα απλά woowww,

σφαίρα στο Mobile Internet 3g,

μπαταρία όσο πάει και καλύτερα,

δέχεται sdcard ,

οθόνη φοβερή

Πολύ καλό σήμα Mobile k wifi..

Gps κλειδώνει σε 5 '

 

Με άλλα λόγια δεν βρίσκω να πω κάποιο μειονέκτημά απλά δεν μου χει έρθει ακόμα η κιτ κατ αλλά λογικά όπου να ναι. ..

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το ρωταω στο σωστο μερος αλλα εχω ενα προβλημα με τον στοκ browser.στο s3 και στο galaxy nexus πιο πριν οι σελιδοδεικτες του chrome εμφανιζοντουσαν κανονικα και στον στοκ.επισης ο στοκ υπηρχε και στον λογαριασμο google στον συγχρονισμο.τωρα στο s4 ουτε οι σελιδοδεικτες εμφανιζονται ουτε υπαρχει σαν internet στον συγχρονισμο.πρεπει να κανω κατι εξτρα εγω?

 

Παιδια οπως γνωριζει ας απαντησει στο εξης.Στον stock browser δεν εμφανιζονται τα bookmarks που εχω στον chrome στο pc.Στα αλλα κινητα που ειχα ολα γινονταν απλα με την εισοδο του gmail.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν λιγες μερες αγορασα το s4 black edition απο σκρουτζομαγαζο στην Λ. Ελευθερίας

και την επομενη μερα πηγα στο εξουσιοδοτημενο service της samsung και ρωτησα αν το καλυπτει η ελληνικη αντιπροσωπεια με εγγυση και μου ειπαν ξεκαθαρα ναι αρκει να εχεις το σχετικο παραστατικο αγορας

στην ερωτηση μου πως γινετε να πουλανε πιο φθηνα τα σκρουτζομαγαζα μου απαντησε οτι τα εισαγουν μονοι τους απο χωρες με μικρη φορολογια-δασμους.

οποτε νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας αρκει να πηγαινετε να αγοραζετε το προιον απο το καταστημα και αφου δειτε οτι το κουτι εχει ταινια ασφαλειας και το ανοιξετε για επιβεβαιωση μπροστα τους γιατι γνωριζω μια περιπτωση που αγορασε μεσω ιντερνετ με πιστωτικη και περιμενει 8 μηνες χωρις να μπορει να τους βρει.

 

υγ. Παρεπιμτοντος το s4 σκιζει κ****ς

 

σε τι τιμη το πηρες?ειχε κανα θεμα με το αριθμο των χαρακτηρων στα μυνηματα με βαση τα οποιο φαινεται αν το μηνυμα ειναι μονο,διπλο ή κατι αλλο?πως ειναι στο χερι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάνει σε κανέναν το proximity sensor νερά; Κλείνει κανονικά μόλις το βάλω στο αυτί και ανοίγει όταν το κατεβάσω αλλά μερικές φορές η οθόνη είναι κλειδωμένη όταν το κατεβάζω και ανάβει. Θέλει 2 δευτερόλεπτα να αρχίσει να ανταποκρίνεται Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...