Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε προηγουμενο τηλεφωνο που ειχα (αλλη μαρκα) ενω εχανε το σημα με το που το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το προβλημα διορθωθηκε.

Ισως εχει και καποιον task killer ή καποια εφαρμογη που σου το δημιουργει.

Αυτο ισως ο μονος τροπος που μπορεις να το καταλαβεις ειναι να κανει ς επαναφορα ρυθμισεων και εαν επιμενει το προβλημα θα σου προτεινα service εαν δεν καθισε καλα ή αναβαθμιση ή φταει αυτη να στο ξαναφλασαρουν οι ιδιοι.

εκανα αλλα τιποτα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!!

Αγόρασα το τηλέφωνο πριν 5 μέρες και είναι πάρα πολύ καλό.

Έχω όμως ένα πρόβλημα... όταν μιλάω με κάποιον 1. και η ένταση είναι στο τέρμα κάνει επιστροφή ήχου (αυτά που μου λένε τα ξαναακούνε) και 2. γενικά δεν με ακούνε καλά (πρέπει να μιλάω ψιλοδυνατά)

Αντιμετωπίζει κανείς τα ίδια προβλήματα? Πιστεύεται έχει πρόβλημα η συσκευή ... η έτσι είναι φτιαγμένη ?

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα της φωτεινοτητας που ανεφερα,δεν ειναι θεμα ρομ,γιατι και τα δυο ειναι πολωνικα με την ιδια ρομ.Για το αρχικο θεμα του smearing οπως ειπα και πιο πανω,στο δικο μου με 4.3 απλα δεν υπαρχει.Τωρα,αν εμφανιστει κατι τετοιο με την kit kat,δεν το γνωριζω.

 

Από σήμερα που έλαβα και πέρασα την 4.4.2 το πρόβλημα δυστυχώς εμφανίστηκε και στο δικό μου :cry:

Όσο ήταν με την 4.3 δεν υπήρχε κανένα τέτοιο πρόβλημα με την οθόνη...

Edited by r1538
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαγκες,ειχα το blackberry torch 9800 που επαιρνε την μεγαλη sim και τωρα εχω το s4 και αναγκαστηκα επειδη ηταν πολυ παλια η sim να μου την αλλαξουν για να βγει σε μικρη sim.Εχει κανεις να μου προτεινει τροπο να περασω τις επαφες μου στο s4 για να μην παιδευομαι με τις ωρες να βαζω μια μια επαφη?

 

Δεν ξερω αν βοηθαει εχω και την παλια και την καινουργια sim.

Samsung Galaxy Note 4 N910C Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπάθησα να δω αν δουλεύει το WatchON και δεν τα κατάφερα (Δεν είναι το θέμα μου αυτό)

Στην μπάρα κύλισης μου έβγαλε αυτό http://i.imgur.com/pcLOhcI.png και δεν φεύγει, όταν ανοίγω το wi-fi εμφανίζεται. Ξέρει κάποιος πως θα το βγάλω από εκεί; Τώρα που το βλέπω και πάλι και με κλειστό wi-fi πάλι εκεί είναι.

Και απόκρυψη να πατήσω πάλι εκεί θα μείνει.

Edited by morfaros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπάθησα να δω αν δουλεύει το WatchON και δεν τα κατάφερα (Δεν είναι το θέμα μου αυτό)

Στην μπάρα κύλισης μου έβγαλε αυτό http://i.imgur.com/pcLOhcI.png και δεν φεύγει, όταν ανοίγω το wi-fi εμφανίζεται. Ξέρει κάποιος πως θα το βγάλω από εκεί; Τώρα που το βλέπω και πάλι και με κλειστό wi-fi πάλι εκεί είναι.

Και απόκρυψη να πατήσω πάλι εκεί θα μείνει.

 

Μπαινεις στις ρυθμίσεις του whatchon και ξετικάρεις την επιλογή ''εμφάνιση λειτουργίας στον πίνακα ειδοποιήσεων''

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στις ρυθμίσεις του whatchon και ξετικάρεις την επιλογή ''εμφάνιση λειτουργίας στον πίνακα ειδοποιήσεων''

 

Ευχαριστώωωω. Τόσο απλό ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαγκες,ειχα το blackberry torch 9800 που επαιρνε την μεγαλη sim και τωρα εχω το s4 και αναγκαστηκα επειδη ηταν πολυ παλια η sim να μου την αλλαξουν για να βγει σε μικρη sim.Εχει κανεις να μου προτεινει τροπο να περασω τις επαφες μου στο s4 για να μην παιδευομαι με τις ωρες να βαζω μια μια επαφη?

 

Δεν ξερω αν βοηθαει εχω και την παλια και την καινουργια sim.

 

Αν έχεις τις επαφές σου μόνο στη sim μπορείς να πας και με τις 2 σε ένα κατάστημα που αναλαμβάνει την μεταφορά επαφών όπως Γερμανός και να ρωτήσεις αν μπορούν να στο κάνουν εκεί.. Αν τις έχεις περασμένες σε Outlook ή σε αν τις έχεις κάνει backup με κάποιο τρόπο είναι άλλη ιστορία..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το kies με ή χωρίς συνδεδεμένη τη συσκευή μου βγάζει αναφορά σφάλματος..ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Έλαβα σήμερα την τελευταία ενημέρωση μέσω ΟΤΑ 4.4.2 KIT KAT.Οι πρώτες μου παρατηρήσεις είναι οτι η μόνη ορατή αλλαγή στο UI είναι η αλλαγή του χρώματος του εικονιδίου της μπαταρίας απο πράσινο σε άσπρο ( Σημ: το πράσινο μου άρεσε καλύτερα ).Προφανώς δεν υπάρχει καμία σχέση με το UI του Galaxy S5 το οποίο υποτίθεται φοράει την ίδια έκδοση του ANDROID. Άλλη παρατήρηση είναι οτι πλέον δεν υπάρχει το εικονίδιο της ενημέρωσης λογισμικού ( το πράσινο με το πράσινο βελάκι ).Επίσης επειδή χρησιμοποιώ την γνήσια θήκη της Samsung SView πολλές φορές όταν ανοίγω την θήκη μου εμφανίζει για φόντο μαύρο χρώμα στην οθόνη κατά τα 4/5 για κλάσματα του δευτερολέπτου ( οπότε δεν μπορώ να πάρω screenshot ).Όσο αφορά την γενική απόδοση της συσκευής δεν παρατήρησα καμία αξιοσημείωτη μεταβολή ούτε προς το καλύτερο ούτε προς το χειρότερο σε σχέση με την 4.3. Θα ήθελα να ξέρω αν έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος τα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

πήρα ένα samsung s4 που είχε έκδοση 4.2.2 ξένης προέλευσης (δεν γνωρίζω αυτήν την στιγμή από που)

και στο πληκτρολόγιο samsung κατέβασα και την ελληνική γλώσσα και ολα οκ.

Όταν όμως έγινε αναβάθμιση σε 4.3 και πηγαίνω να κατεβάσω την ελληνική γλώσσα στο πληκτρολόγιο δεν κατεβαίνει και μου λέει η λήψη απέτυχε

(η κάπως έτσι, γιατί αυτήν την στιγμή δεν το έχω μπροστά μου για να πω ακριβώς τι λέει)

Έκανα επανεκκίνηση το κινητό δοκίμασα να το κατεβάσω και με wifi και με τα δεδομένα του κινητού αλλά τίποτα και τσέκαρα και άλλες γλώσσες και

ούτε αυτές κατεβάζει. Και καμία φορά μετά απο πολλές προσπάθειες μπορεί να μην πετάξει το μήνυμα αποτυχίας και να πάει να ξεκινήσει να κατέβει

αλλά μένει στο 0% όση ώρα και να το αφήσεις.

Εντωμεταξύ σε ένα s3 με έκδοση 4.2 (ξένης προέλευσης και αυτό) που έγινε και σε εκείνο την ίδια ώρα αναβάθμιση σε 4.3 η ελληνική γλώσσα κατεβαίνει κανονικά.

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα.?

Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα.?

Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό?

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής του πληκτρολογίου και να δοκιμάσεις ξανά?

Μέσα από ρυθμίσεις - εφαρμογές κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση λογισμικού 368,42mb λογικά πρέπει να ειναι η 4.4 . 2 . Έχω κάνει backup επαφές εφαρμογές να κανω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μετά εγκατάσταση την 4.4.2; πρώτη φορά κάνω ενημέρωση σε adroid.εχω Ελληνικη συσκευη κα κατεβενει με OTA Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Εαν δε σου δημιουργηση καποια κολληματα ή καποια δισλειτουργια του τηλεφωνου δεν χρειαζεται τιποτα και δεν χανεις φυσικα και τιποτα.

Την εχω εδω και 2-3 ωρες την 4.4.2

Εκτος του εικονιδιου της μπαταριας που πλεον ειναι λευκο και τα βελακια κατω απο το wifi και 4G που ειναι πλεον λευκα (και οχι πρασινκ-πορτοκαλι),οπως και μια αλλαγη στην φωτεινοτητα της οθονης(πιστευω αντιθετα με το παιδι παραπανω που αναφερει η δικια μου εγινε πιο φωτεινη)κατι σημαντικο αλλο δεν παρατηρησα....Ειδα μονο μεσα στο μενου μια εφργμογη Drive που δεν θυμαμαι να ειχα πριν..

Κατα τα αλλα αν παρατηρησω κατι περισσοτερο που δεν θα εχει υποθει θα το αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ένα προβληματάκι που είχα αναφέρει κ σε άλλο νήμα αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση

από τότε που αναβάθμισα στην 4.4.2 έχω πρόβλημα με το dropbox, όταν θέλω να κατεβάσω κάτι δεν μου εμφανίζει την εξωτερική κάρτα μνήμης ως επιλογή, οπότε αναγκαστικά αποθηκεύονται στην εσωτερική και επίσης δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφίες όπως παλιότερα στην συλλογή και στο περιεχόμενο για εμφάνιση είναι γκρίζο και δεν επιλέγεται..

έχετε όλοι με την 4.4.2 αυτό το πρόβλημα; πιστεύετε ότι είναι λόγω ασυμβατότητας της εφαρμογής ή κάτι άλλο;

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Εαν δε σου δημιουργηση καποια κολληματα ή καποια δισλειτουργια του τηλεφωνου δεν χρειαζεται τιποτα και δεν χανεις φυσικα και τιποτα.

Την εχω εδω και 2-3 ωρες την 4.4.2

Εκτος του εικονιδιου της μπαταριας που πλεον ειναι λευκο και τα βελακια κατω απο το wifi και 4G που ειναι πλεον λευκα (και οχι πρασινκ-πορτοκαλι),οπως και μια αλλαγη στην φωτεινοτητα της οθονης(πιστευω αντιθετα με το παιδι παραπανω που αναφερει η δικια μου εγινε πιο φωτεινη)κατι σημαντικο αλλο δεν παρατηρησα....Ειδα μονο μεσα στο μενου μια εφργμογη Drive που δεν θυμαμαι να ειχα πριν..

Κατα τα αλλα αν παρατηρησω κατι περισσοτερο που δεν θα εχει υποθει θα το αναφερω.

 

Εχω ενα προβλημα στις μαυρες οθονες επαφων και ρυθμισεων μου τρεμει λιγο καπου διαβασα γιαυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα στις μαυρες οθονες επαφων και ρυθμισεων μου τρεμει λιγο καπου διαβασα γιαυτο το θεμα

 

Ναι το ειχα διαβαση και γω λιγο παραπισω που ειχε αναφερθει...ελενξα το δικο μου και δεν μου φανηκε κατι περιεργο...

Μπορεις να μου θυμισης που ακριβως το κανει να το ελενξω?

Ειμαι παντως περιεργος εγω να δω εαν συνεχιση το προβλημα με την ξαφνικη σιωπη στις κλησης που ενω ετρεχε η συνομιλια δεν ακουγες και δεν σε ακουγανε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα διαβαση και γω λιγο παραπισω που ειχε αναφερθει...ελενξα το δικο μου και δεν μου φανηκε κατι περιεργο...

Μπορεις να μου θυμισης που ακριβως το κανει να το ελενξω?

Ειμαι παντως περιεργος εγω να δω εαν συνεχιση το προβλημα με την ξαφνικη σιωπη στις κλησης που ενω ετρεχε η συνομιλια δεν ακουγες και δεν σε ακουγανε...

 

Οταν μετακινησε πανω κατω στις ρυθμισεις και στις επαφες

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο μου ηρθε η kit kat.Πριν τη βαλω μια ερωτηση.Ξερει κανεις αν παιζουν τα προγραμματα ηχογραφησης κλησεων με την Kit kat;Συγκεκριμενα το acr χρησιμοποιω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οταν μετακινησε πανω κατω στις ρυθμισεις και στις επαφες

 

Οχι δεν μου φαινεται κατι περιεργο....παιζω με τις επαφες πανω κατω πανω κατω και στο μενου στις ρυθμισης με το μαυρο φοντο απο κατω...δεν βλεπω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου φαινεται κατι περιεργο....παιζω με τις επαφες πανω κατω πανω κατω και στο μενου στις ρυθμισης με το μαυρο φοντο απο κατω...δεν βλεπω κατι.

 

Ελληνικο εχεις και εσυ;εμενα κανει και δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει...

 

Κάθε φορα που παταω ένα link να ανοιξω μια σελιδα μεσα από το κινητο μου με ρωτάει με ποιο πρόγραμμα να ανοιξω την σελιδα..όταν του επιλεγω να την ανοιξω πχ με τον Explorer μου πεταει μηνυμα ....Εκκαθαριστε τις προεπιλεγμενες ρυθμισεις εφαρμογών μεταβαίνοντας στη Διαχειριση εργαισων>Διαγραφη προεπιλογης και πατωντας "Εκκαθαριση"

 

Που είναι αυτή η διαχειριση εργασιων και τι πρεπει να κανω για να ανοιγει αυτόματα τις σελιδες με τον Explorer και να μην με ρωτάει κάθε φορα με ποιο πρόγραμμα να ανοιξω την σελιδα??

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο εχεις και εσυ;εμενα κανει και δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.

 

δεν θα λυθεί με επαναφορά.. όλοι το έχουμε το πρόβλημα άρα είναι θέμα της ρομ και ελπίζουμε σε κάποιο update

στο youtube πάντως βρήκα ένα βιντεάκι και δείχνει με ένα προγραμματάκι να το φτιάχνει αλλά επειδή δεν μου δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα, εγώ θα περιμένω, δεν πειράζω τίποτα!!

 

In depth galaxy S4 screen smearing + temporary fix

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο εχεις και εσυ;εμενα κανει και δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.

Ναι Ελληνικο..αλλα δεν εχει σχεση αυτο...π.χ το δικο μου ειναι Ελληνικο απο Κωτσοβολο και ειναι made in Vietnam ενος φιλου μου που το πηρε απο Media Markt και αυτο φυσικα Ελληνικο ειναι made in China.

Την εκανε και αυτος την αναβαθμιση πριν λιγο...θα τον ρωτησω εαν του το κανει αυτουνου...μπορει να το κανει και σε μενα αλλα να μην το διακρινω ...αλλα τοσο λιγο που να μην το βλεπω; ξερω γω; Παντως το αναφερουν μερικα παιδια εδω μεσα οτι ισχυει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...