Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει καποιος χρησιμοποιησει το s4 με το qpair για συγχρονισμο με lg g pad 8.3. Λειτουργει κανονικα;εχει κολληματα;

 

Ναι λειτουργεί κανονικά (θα πρέπει να είναι ανοιχτό το bluetooth στις συσκευές αλλά υποθέτω το γνωρίζεις)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Πως γινεται να προσθεσουμε δικες μας εφαρμογες στην εφαρμογή του κινητου (πολλα παραθυρα) που σου βγαζει στα πλαγια της οθονης του κινητου εφαρμογες για συντομια !

 

λοιπον για να προσθεσεις δικες σου εφαρμογες εκει πρεπει να εισαι ρουτ.... αν εισαι πηγενε στο μαρκετ και κατεβασε την εφαρμογη αυτην

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bjbinc.mwmphone

ολα ειναι ευκολα μετα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχη παντως θεμα.Εαν συμβει κατι και χρειαστεις την εγγυηση της Samsung εφοσον δεν ειναι γραμμενο πανω στην αποδειξη το ΙΜΕΙ της συσκευης περνεις πρωτα την Samsung ενα τηλεφωνο και το πολυ πολυ περνας πρωτα απο τον Κωστοβολο να σου επιβεβαιωση την αγορα της συσκευης.Αυτο πιθανον να το κανει (υποθεση δοκιμή ου καθαρα) ισως επειδη εχει δικο του σερβις για να περασης πρωτα απο εκει ;)

Μην ξεχνάς οτι στα προιοντα του δινει και μια εχτρα εγγυηση για πεσημο,νερα κ.τ.λ με καποιο εχτρα χρηματικο ποσο.

Στην αποδειξη πανω παντως σε μεναεκει που λεει στοιχειατη αναφερει ΙΜΕΙ κινητων και γραφει το ΙΜΕΙ της ζυσκευης διπλα ακριβως μετρητα και παραδιπλα το ποσο αγορας.

Απο κατω κανει περιγραφη smartphone Samsung S4 κ.τ.λ κ.τ.λ....

 

Από τη στιγμή που το τηλέφωνο αγοράστηκε από το συγκεκριμένο κατάστημα, αν χρειαστεί τεχνική υποστήριξη, τα στοιχεία του τηλεφώνου είναι γνωστά (ημερομηνία αγοράς - κατάστημα κ.α) στην Samsung hellas και εφόσον καλύπτει τις προϋποθέσεις εγγύησης και το serial - imei δεν έχουν δηλωθεί από χρήστη ως απώλεια, δεν χρειάζεται καν απόδειξη!!! (συμβάν 1, πριν ένα μήνα, συσκευή s2 εκτός εγγύησης για μερικές μέρες, άρα "χαμένη απόδειξη (^_-) μου το έβγαλαν εντός!!! Στο χαμένη απόδειξη, το δοκίμασα γιατί έχω ξαναπάει συσκευή, συμβάν 2 "εντός εγγύησης s3 αυτή τη φορά 4/13 (αλήθεια είχα χάσει την απόδειξη)" τώρα αν είμαι ωραίος (που είμαι) και η κοπέλα που τα άφησα έπαθε πλάκα μαζί μου δε το γνωρίζω! Αλλά εγώ απόδειξη δεν έδωσα!!! Κρίμα βέβαια γιατί είμαι σίγουρος ότι θα έγραφε το τηλέφωνο της)

 

*για επαρχία (εφόσον πάντα το τηλέφωνο έχει εισαχθεί από την s . hellas) θα πρέπει να πάει στο service από τον παροχέα (cos- vod - wind) χρειάζονται πάντα τα στοιχεία του κατόχου, συμβάν γνωστού μου*

 

Αν έχει αλλάξει κάτι με τη νέα χρονιά δε το γνωρίζω!

 

Μιλάμε ππάντα για ελληνικό τηλέφωνο από γνωστό κατάστημα "με το φέσι"

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το τηλέφωνο αγοράστηκε από το συγκεκριμένο κατάστημα, αν χρειαστεί τεχνική υποστήριξη, τα στοιχεία του τηλεφώνου είναι γνωστά (ημερομηνία αγοράς - κατάστημα κ.α) στην Samsung hellas και εφόσον καλύπτει τις προϋποθέσεις εγγύησης και το serial - imei δεν έχουν δηλωθεί από χρήστη ως απώλεια, δεν χρειάζεται καν απόδειξη!!!

 

Η εγγύηση ξεκινά από την ημερομηνία αγοράς από το κατάστημα.

Δε μπορεί να ξέρει η Samsung πότε πούλησε το κατάστημα το συγκεκριμένο ΙΜΕΙ και γι αυτό ζητάει να αναγράφεται στην απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ξεκινά από την ημερομηνία αγοράς από το κατάστημα.

Δε μπορεί να ξέρει η Samsung πότε πούλησε το κατάστημα το συγκεκριμένο ΙΜΕΙ και γι αυτό ζητάει να αναγράφεται στην απόδειξη.

 

Τι να σου πω, όταν πήγα να παραλάβω το σ2 (το s3 δεν είχε κλείσει διετία, πόσο μάλλον το S4 γνωστού) στο τι οφείλω? μου απάντησε ότι είναι εντός εγγύησης!!!

Link to comment
Share on other sites

 

*για επαρχία (εφόσον πάντα το τηλέφωνο έχει εισαχθεί από την s . hellas) θα πρέπει να πάει στο service από τον παροχέα (cos- vod - wind) χρειάζονται πάντα τα στοιχεία του κατόχου, συμβάν γνωστού μου*

 

Αν έχει αλλάξει κάτι με τη νέα χρονιά δε το γνωρίζω!

 

Μιλάμε ππάντα για ελληνικό τηλέφωνο από γνωστό κατάστημα "με το φέσι"

Δεν ισχυει κατι τετοιο και μαλιστα αν σου χρειαστει το servis και το στειλεις μεσω παροχου, απλα εμπλεξες!!!!Σε καθε περιπτωση, ειτε ειναι εισαγωγης samsung hellas, ειτε samsung Germany,ειτε οποιασδηποτε samsung ευρωπαικης και απο οποιοδηποτε καταστημα να εχει αγοραστεί,καθως και σε οποιοδηποτε μερος να μενετε, οταν χρειαστείτε servis,το πακεταρετε μαζι με την αποδειξη αγορας και μια επιστολη με την περιγραφη του προβληματος σας και το στελνετε με κουριερ στην σμαρτεκ.Σε λιγες μερες θα το εχετε πισω επισκευασμενο.Στην περίπτωση δε, που μπορειτε να το πατε μονοι σας στο Χαιδαρι στη σμαρτεκ, θα σας το φιαξουν σε μια ωριτσα.

 

 

 

 

 

 

 

Η εγγύηση ξεκινά από την ημερομηνία αγοράς από το κατάστημα.

Δε μπορεί να ξέρει η Samsung πότε πούλησε το κατάστημα το συγκεκριμένο ΙΜΕΙ και γι αυτό ζητάει να αναγράφεται στην απόδειξη.

+1

Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη Στρατο, στα δικα μου που δεν εχει γραψει ΙΜΕΙ ο κωτσοβολος.....παπαλα εγγυηση;;;

Γράψε πάνω στην απόδειξη το ΙΜΕΙ της συσκευής σου και είσαι καλυμμένος

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,γνωριζει καποιος που βρισκουμε την διαχειρηση εργασιων

 

Πατάς παρατεταμένα το κεντρικό και στη συνέχεια την ένδειξη με τη πίτα. Εκεί σου έχει τις ενεργές εφαρμογές, την διαχείριση RAM κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει και τετοιο σενσορα το κινητο?

Και μετραει την υγρασια που εχει εκει που βρισκετε το κινητο?

 

Και πως μπορουμε να το δουμε?

Μηπως παντωτας *#0*#?

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστο υγρασιας φανταζομαι.

κοιτα και αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.komur.android.galaxys4sensors

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και απο μενα.

Ειμαι πλεον κατοχος (για 4η φορα) ενος s4 ευρωπαικου (9505), και ηρθα απο lg g2.

Εχω αρχισει να τραβαω φωτογραφιες για συγκριση με το g2 που ειχα. Μια πρωτη εικονα δειχνει οτι σαφως για να βγαλεις σε χαμηλο φωτισμο μια φωτογραφια πρεπει να βγαλεις (στο χερι παντα οχι σε τριποδο) 2-3 για να πιασεις την καλυτερη λογω κουνηματος ενω με το g2 πετυχαινες καλυτερο αποτελεσμα λογω ois.

Αλλα το αποτελεσμα δειχνει υπερ του s4 τουλαχιστον απο τα 3-4 δειγματα που εχω. Δεν σκοπευω να κανω s4 vs g2 το καθε ενα εχει τα + και τα - του.

Προς το παρον παντως δεν το εχω μετανοιωσει καθολου για συγκεκριμενους λογους.

Αν θελετε να το αναλυσω ευχαριστως αλλα με την προυποθεση να μην δημιουργηθει θεμα και αντιπαραθεσεις.

Καλως σας (ξανα)βρηκα.

Φιλικα

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και απο μενα.

Ειμαι πλεον κατοχος (για 4η φορα) ενος s4 ευρωπαικου (9505), και ηρθα απο lg g2.

Εχω αρχισει να τραβαω φωτογραφιες για συγκριση με το g2 που ειχα. Μια πρωτη εικονα δειχνει οτι σαφως για να βγαλεις σε χαμηλο φωτισμο μια φωτογραφια πρεπει να βγαλεις (στο χερι παντα οχι σε τριποδο) 2-3 για να πιασεις την καλυτερη λογω κουνηματος ενω με το g2 πετυχαινες καλυτερο αποτελεσμα λογω ois.

Αλλα το αποτελεσμα δειχνει υπερ του s4 τουλαχιστον απο τα 3-4 δειγματα που εχω. Δεν σκοπευω να κανω s4 vs g2 το καθε ενα εχει τα + και τα - του.

Προς το παρον παντως δεν το εχω μετανοιωσει καθολου για συγκεκριμενους λογους.

Αν θελετε να το αναλυσω ευχαριστως αλλα με την προυποθεση να μην δημιουργηθει θεμα και αντιπαραθεσεις.

Καλως σας (ξανα)βρηκα.

Φιλικα

Γιωργος

 

Καλημέρα φίλε εγώ θέλω να κάνεις ανάλυση μιας και έχεις την εμπειρία και των δύο συσκευών και ειδικά μετά την επιστροφή σου απο LG g2.Εγω με ενός φίλου που έπαιξα λίγο δεν βρήκα ούτε έναν λόγο αντικατασταση με g2 Μάλιστα αν τα βγάλεις και τα δύο από την θήκη εμένα 7 μηνών και του φίλου μου ημερών δείχνει πιο στιβαρό το s4 το LG g2 έχει πολλούς τριγμούς στο πίσω καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

:!::!:Θα παρακαλέσω να μην γίνει το παρών θέμα VS ,μπορείτε να ανοίξετε θέμα στους τεχνολογικους διαξιφισμους

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

:!::!:Θα παρακαλέσω να μην γίνει το παρών θέμα VS ,μπορείτε να ανοίξετε θέμα στους τεχνολογικους διαξιφισμους

 

Ακριβώς. Κάτι τέτοιο θα πρέπει να γίνει στο σωστό thread και απαιτείται για να υπάρχει πραγματικά δίκαιο αποτέλεσμα, να πάρουμε φώτο με τιςδύο συσκευές την ίδια στιγμή και από την ίδια θέση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρει το κινητο απο oteshop και ενω δεν τρεχω τιποτα χρησιμοποιει το 1 απο τα 2gb μνημης.

 

Γιατι αυτο?

 

Τοσο boltware ποια.....

 

Εννοειτε οτι δεν εχω κανει ουτε ρουτ, ουτε καποια custom rom γιατι δεν θελω να χασω την εγγυηση λογο knox.

 

Εχετε να προτεινετε κατι ωστε να μην χρησιμοποιει τοσο πολυ μνημη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρει το κινητο απο oteshop και ενω δεν τρεχω τιποτα χρησιμοποιει το 1 απο τα 2gb μνημης.

 

Γιατι αυτο?

 

Τοσο boltware ποια.....

 

Εννοειτε οτι δεν εχω κανει ουτε ρουτ, ουτε καποια custom rom γιατι δεν θελω να χασω την εγγυηση λογο knox.

 

Εχετε να προτεινετε κατι ωστε να μην χρησιμοποιει τοσο πολυ μνημη?

 

Ναι, να μην την κοιτάς :)

Η συσκευή σου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Μην σε απασχολεί η ram.

Απενεργοποιησε μέσω των ρυθμίσεων τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς και απόλαυσε την συσκευή σου χωρίς να κοιτάς την διαθέσιμη ram.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε φιλτατε αλλα μου φαινωνται παρα πολλα το 1gb ενω δεν τρεχω καμια εφαρμογη.

 

Λογικα με την 4.4.2 οταν ερθει θα καταναλωνει λιγοτερη μνημη απ' οτι με την 4.3 που ειναι πολυ ποιο μνημοφαγα ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε εγώ θέλω να κάνεις ανάλυση μιας και έχεις την εμπειρία και των δύο συσκευών και ειδικά μετά την επιστροφή σου απο LG g2.Εγω με ενός φίλου που έπαιξα λίγο δεν βρήκα ούτε έναν λόγο αντικατασταση με g2 Μάλιστα αν τα βγάλεις και τα δύο από την θήκη εμένα 7 μηνών και του φίλου μου ημερών δείχνει πιο στιβαρό το s4 το LG g2 έχει πολλούς τριγμούς στο πίσω καπάκι.

 

Δες εδω το εγραφα αρκετη ωρα ελπιζω να σου λυθουν καποιες τυχον αποριες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382809

 

@m7xalis αν θες μπορεις να το μετακινησεις στους διαξιφισμους το παραπανω που ανοιξα αν και θεωρω οτι εκτος απο vs ειναι και αναλυση καποιων τμηματων των κινητων.

@te_salat παντα απο την ιδια θεση και ιδια ωρα γιατι παιζουν τα παντα ρολο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...