Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας κ συγνωμη εαν ενοχλω,πριν λιγες ημερες αγορασα το s4,ειναι πανεμορφο κ δεν εχω κανενα παραπονο,μια απορια,το home button οταν το χαιδευω απαλα σαν ψιλοπαιζει αλλα παρα μα πολυ πολυ ελαχιστα κ ειναι καπως πιο μαλακο αισθητικα στο πατημα απο το s3 που ειχα,αλλα ειναι λειτουργικο 100%,δεν νομιζω να ειναι προβλημα ε?σας ευχαριστω.

 

Όχι φιλε μου δεν παίζει καθόλου. Αλλα αφού δεν ήσουν ευχαριστημένος από ποιότητα κατασκευής όπως είχες πει και σε ένα post σου στο LG G2 γιατί το ξαναπήρες ? :confused:

 

καλησπερα φιλοι μου κ καλη εβδομαδα,θελω να μου πειτε πραγματικα πως ειναι η ποιοτητα του κινητου,τριζει?εαν το ζουλας γενικα πηγαινουν μεσα τα πλαστικα του?ειχα το s4 και δεν εμεινα ευχαριστημενος απο Ποιοτητα κατασκευης.
Galaxy Note 10.1, Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Όχι φιλε μου δεν παίζει καθόλου. Αλλα αφού δεν ήσουν ευχαριστημένος από ποιότητα κατασκευής όπως είχες πει και σε ένα post σου στο LG G2 γιατί το ξαναπήρες ? :confused:

 

εχεις δικιο φιλε μου,αλλα δεν μπορουσα χωρις το s4.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ρωτησα και πιο πισω. Απο download mode πως βγαινουμε αν δεν εχουμε περασει κατι?

Googλαρω και λενε για βγαλσιμο μπαταριας.. Αλλα μου φαινεται κουλο. Δεν πιστευω να μπρικαρει το τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ρωτησα και πιο πισω. Απο download mode πως βγαινουμε αν δεν εχουμε περασει κατι?

Googλαρω και λενε για βγαλσιμο μπαταριας.. Αλλα μου φαινεται κουλο. Δεν πιστευω να μπρικαρει το τηλεφωνο...

 

Πατάς παρατεταμένα το Power. Μόλις σβήσει το τηλέφωνο το αφήνεις και κάνει μόνο του επανεκκίνηση κανονικά. Μη φοβάσαι δεν μπρικάρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα το Power. Μόλις σβήσει το τηλέφωνο το αφήνεις και κάνει μόνο του επανεκκίνηση κανονικά. Μη φοβάσαι δεν μπρικάρει τίποτα.

 

Thanks super_f! Eισαι σουπερ!:p

 

 

Το επιβεβαιωσα αυτο που ελεγα. Ο knox ειναι 0x0.

Ωστοσο εξακολουθει να μην μπορει να κανει το update σε εμενα και κατ επεκταση δεν μ αφηνει να μπω. Μαλλον καμια βλακεια θα εκανε παλι η samsung με την MK9.

Link to comment
Share on other sites

Thanks super_f! Eισαι σουπερ!:p

 

 

Το επιβεβαιωσα αυτο που ελεγα. Ο knox ειναι 0x0.

Ωστοσο εξακολουθει να μην μπορει να κανει το update σε εμενα και κατ επεκταση δεν μ αφηνει να μπω. Μαλλον καμια βλακεια θα εκανε παλι η samsung με την MK9.

 

Εμένα πάλι με την 4.3 λέω να βαλω το Knox να δώ τι ειναι ακριβώς. Πατάω το εικονίδιο, συμφωνώ με τους όρους, κατεβάζει τα 171 mb που χρειάζονται και όταν παει να κάνει install βγάζει ότι ο server ειναι προσωρινά μη διαθέσιμος. Αυτο γίνεται τρεις μέρες σερί... Τι συμβαίνει? κι εμένα το τηλέφωνο ειναι μαμά ελληνικό και απείραχτο...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με την 4.3 λέω να βαλω το Knox να δώ τι ειναι ακριβώς. Πατάω το εικονίδιο, συμφωνώ με τους όρους, κατεβάζει τα 171 mb που χρειάζονται και όταν παει να κάνει install βγάζει ότι ο server ειναι προσωρινά μη διαθέσιμος. Αυτο γίνεται τρεις μέρες σερί... Τι συμβαίνει? κι εμένα το τηλέφωνο ειναι μαμά ελληνικό και απείραχτο...

 

Μαλλον καποιο προβλημα παιζει με τους server της samsung. Γιατι ακομα και το wallet που εδωσαν με την 4.3 βγαζει σφαλμα στην εγκατασταση. Εσυ δεν μπορεις να εγκαταστησεις το knox, εγω να το αναβαθμισω ... ε δεν μπορει να εχουν οι συσκευες θεμα. Το ζητημα ειναι οτι δεν βλεπω να το διορθωνει συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..εχω και γω το S4 αρκετο καιρο τωρα και δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τελος καλοκαιριου οπου εριξα το κινητο καταλαθος στην αμμο.Αρχικα δεν το καταλαβα αλλα εχουν εμφανιστει στην καμερα σκουπιδακια (λογικα περασε αμμος) δοκιμασα να το φυσιξω με πιεση :lol: το χτυπησα αλλα τπτ..Στην αρχη νομιζα οτι ειναι καμενα πιξελ στην καμερα αλλα το ενα μετατοπιστηκε και ψιλο ανακουφιστηκα.

Τωρα το θεμα μου ειναι το εξης..Ειναι ευκολο καποιος να ανοιξει το κινητο να καθαρισει μεσα απο το τζαμακι της καμερας?δηλαδη σε οποιοδηποτε σερβις κινητων η πρεπει να το στειλω στην Samsung? Και αν καποιος ξερει ειναι μεσα στην εγγυηση τετοιου ηδους "βλαβες" ? Η θα πληρωσω και στην Samsung? βαζω και φοτος

 

η μια ειναι με με 16:9 και η αλλη με 4:3 οπου φενεται και το σκουπιδακι που κουνηθηκε προφανως γιατι η καμερα εστιαζει απο πιο πισω..Πανω αριστερα και κεντρο αριστερα φενονται σε μια κολλα χαρτι που εβγαλα

 

Δυστυχως αυτη με τα 13mp για καποιο λογο δεν την ανεβαζει :(

 

 

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Φιλε μου ειναι 1000% καμενο πιξελ ΚΑΜΕΡΑΣ.μου ειχε γινει κ μενα,Το πηγα σμαρτεκ μου αλλαξαν μεσα σε 20 λεπτα την καμερα ολη και φυσικα ειναι στην εγγυηση.Μην τους πεις τιποτα για αμμους κ οτι επεσε κατω κ τετοια.:)

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενταξη βρε παιδια! Λιγο να σκεφτομαστε! Ειναι δυνατον να παμε να πουμε για πτωσεις, αμμο και δεν ξερω εγω τι αλλο?

Εφοσον δεν υπαρχουν εμφανη σημαδια, προφανως και "ομιλουμε την Κινεζικην" εκεινη την στιγμη! Αυτοι δηλαδη να μας γδινουν κανονικα με τις τιμες που βαζουν και εμεις να παμε με το "σταυρο στο χερι"?

 

Ημαρτον δηλαδη!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι 1000% καμενο πιξελ ΚΑΜΕΡΑΣ.μου ειχε γινει κ μενα,Το πηγα σμαρτεκ μου αλλαξαν μεσα σε 20 λεπτα την καμερα ολη και φυσικα ειναι στην εγγυηση.Μην τους πεις τιποτα για αμμους κ οτι επεσε κατω κ τετοια.:)

 

Εγώ πάντως καμμένο πίξελ με ακανόνιστο σχήμα που μετακινείται κιόλας με το φύσημα πρώτη φορά βλέπω.

Έτσι κι αλλιώς θα του το φτιάξουν πάντως στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Μπορώ να βλέπω το s4 μου απο τον υπολογιστή σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο και να περνάω δεδομένα μέσω USB χωρίς την χρήση του kies και χωρίς ροοτ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Μπορώ να βλέπω το s4 μου απο τον υπολογιστή σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο και να περνάω δεδομένα μέσω USB χωρίς την χρήση του kies και χωρίς ροοτ; Ευχαριστώ.

 

Φυσικα και μπορεις...Την πρωτη φορα που θα συνδεσεις το κινητο με τον υπολογιστη θα κανει μια εγκατασταση προγράμματος αυτοματη και μετα θα το βλέπεις σαν εξωτερικο δισκο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεις...Την πρωτη φορα που θα συνδεσεις το κινητο με τον υπολογιστη θα κανει μια εγκατασταση προγράμματος αυτοματη και μετα θα το βλέπεις σαν εξωτερικο δισκο

 

Σε PC ισχύει αυτό η και σε Mac;

Link to comment
Share on other sites

Σε PC ισχύει αυτό η και σε Mac;

 

Δες εδώ. Είναι μια αλλαγή που έκανε η Samsung και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο ως εξωτερικό δίσκο παρά μόνο σαν εξωτερική συσκευή (πάλι έχεις πρόσβαση στα αρχεία του τηλεφώνου).

Link to comment
Share on other sites

Πάντος το Service της samsung ειναι απαραδεχτο οπως και η smartec

 

Η συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα που έχει χρησιμοποιήσει την smartec, έχει να λέει τα καλύτερα.

Συμπεριλαμβανομένου και εμού.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ. Είναι μια αλλαγή που έκανε η Samsung και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο ως εξωτερικό δίσκο παρά μόνο σαν εξωτερική συσκευή (πάλι έχεις πρόσβαση στα αρχεία του τηλεφώνου).

 

Αυτό εννοουσα και να στειλεις εκει αρχεια δικα σου

 

Πάντος το Service της samsung ειναι απαραδεχτο οπως και η smartec

 

Η συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα που έχει χρησιμοποιήσει την smartec, έχει να λέει τα καλύτερα.

Συμπεριλαμβανομένου και εμού.

 

Κι εγω...Πηγα το κινητο γιατι δεν κουμπωνε καλα ο φορτιστης και εβγαινε και φοβηθηκα ότι θα μου πουν για κακη χρηση στο βαλε βγαλε αλλα δεν ειπαν κουβεντα και σε μια ωρα και κατι το ειχα παρει πισω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα που έχει χρησιμοποιήσει την smartec, έχει να λέει τα καλύτερα.

Συμπεριλαμβανομένου και εμού.

 

Eγώ έχω ενα s4 και είχε ενα θεμα οπoτε μετεφερα μια εφαρμογη σε μια σελιδα η σε ενα φακελο κολουσε το touchwiz και εβγαζα την μπαταρια !!αλλαξα και launcer τα ιδια !!παει service αλλαγη οθονης !!το παιρνω στα χερια μου δεν ειχε κουμπωθει η καινουρια οθονη την ιδια μερα που το παιρνω το ξαναδινω!την δευτερη φορα το ξαναπαιρνω παλι δεν ειχα κουμπωσει την οθονη απο την αλλη μερια και το ξαναεδωσα την ιδια μερα !!3 εβδομαδες χωρις τηλεφωνο και περα απο αυτο το χαρτακι που ερχεται απο την εγγυηση λεει οτι ολα ειναι οκ και μονο ποθ δεν ειναι !!Την δευτερη φορα ουτε σημα δεν ειχα λογω επειδη δεν ειχαν βαλει την οθονη καλα !

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενας φιλος μου το s4 και εκανε αναβαθμιση στην 4.3.Τωρα δν του εμφανιζει την επιλογη "πληκτρολογιο 3χ4" για να γραφει τα μηνυματα.Του εχει μονο την επιλογη qwerty.τι μπορει να κανει σε αυτη την περιπτωση;Πως μπορει να βαλει το πληκτρολογιο 3χ4 της samsung;
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενας φιλος μου το s4 και εκανε αναβαθμιση στην 4.3.Τωρα δν του εμφανιζει την επιλογη "πληκτρολογιο 3χ4" για να γραφει τα μηνυματα.Του εχει μονο την επιλογη qwerty.τι μπορει να κανει σε αυτη την περιπτωση;Πως μπορει να βαλει το πληκτρολογιο 3χ4 της samsung;

 

Στην 4.3 το κατήργησαν το 4x3 πληκτρολόγιο. Για 4x3 μπορείς είτε να βρεις το πληκτρολόγιο από την 4.2.2 (το έχω ζητήσει και γω εδώ και μέρες αλλά δεν έχει εμφανιστεί κανένας να το δώσει) και να το περάσεις είτε άλλο πληκτρολόγιο (εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το smart keyboard pro).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μια ενημέρωση λογισμικού μέσω Kies. Tην κατεβάζω τώρα. Φοράω την 4.3 ήδη. Ξέρει κάποιος κάτι?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μια ενημέρωση λογισμικού μέσω Kies. Tην κατεβάζω τώρα. Φοράω την 4.3 ήδη. Ξέρει κάποιος κάτι

 

 

Στο δικο μου βγαζει αυτο. Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει. Οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά την εγκατάσταση πλέον έχει έκδοση βασικού φάσματος

I9505XXUEMK8 με ότι αυτό σημαίνει... Θα το ψάξω να καταλάβω τι διαφορά έχει από την προηγούμενη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...