Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλτετο στο kies υπαρχει αναβαθμιση.το τηλεφωνο μου ειναι εναι ελληνικο

 

Καλά που το μυρίστηκες;;; Μισή ώρα έχει που βγήκε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά που το μυρίστηκες;;; Μισή ώρα έχει που βγήκε :)

 

Εδώ και κανένα δίωρο είναι στα "Επίσημα firmwares" :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 4 μηνες εβαλα καρτες cosmote και vodafone αλλα δεν εχω δει ποτε να μου λεει οτι εχω σημα 3g.Συνηθως δειχνει G, Η, H+
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 4 μηνες εβαλα καρτες cosmote και vodafone αλλα δεν εχω δει ποτε να μου λεει οτι εχω σημα 3g.Συνηθως δειχνει G, Η, H+

 

Το H είναι το 3G και το H+ το 3,5G.

 

Δες εδώ αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Όταν έχω ενεργοποιημένη την επιλογή Μόνο WCDMA στην λειτουργία δικτύου συνδέομαι κανονικά με 3.5G ( Η+ ) αλλά όταν επιλέξω την αυτόματη σύνδεση LTE/WCDMA/GSM στο ίδιο σημείο που πρίν είχα συνδεση 3.5G παρακάμπτει την σύνδεση WCDMA και συνδέεται σε GPRS ή EDGE, ενώ η σύνδεση 4G είναι σπάνια.Θά ήθελα να ξέρω αν έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και που μπορεί να οφείλεται.Το δίκτυο είναι Vodafone.Ευχαριστώ.

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Με δίκτυο cosmote. Λέτε να είναι πρόβλημα συσκευής? Σε εμένα συμβαίνει πάρα πολύ συχνά αυτό που αναφέρει ο φίλος..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Με δίκτυο cosmote. Λέτε να είναι πρόβλημα συσκευής? Σε εμένα συμβαίνει πάρα πολύ συχνά αυτό που αναφέρει ο φίλος..

 

Κατά πάσα πιθανότητα έχει να κάνει με την ισχύ του σήματος. Όταν έχεις τη λειτουργία LTE/WCDMA/GSM τότε το τηλέφωνο αναζητάει αρχικά το LTE. Αν υπάρχει σ' εκείνη την περιοχή συνδέεται με αυτό αλλά αν η ισχύς του σήματός του είναι μικρή τότε περνάει στο WCDMA και ούτω καθεξής... Αντίστοιχα δουλεύει και η λειτουργία WCDMA/GSM. Όταν όμως έχεις ενεργοποιημένη μόνο τη λειτουργία WCDMA τότε το αναγκάζεις να συνδεθεί με 3G ακόμα και αν η ισχύς του είναι μικρή. Άρα στην περίπτωση σας μάλλον, στην περιοχή που τσεκάρετε το 3G έχει ασθενές σήμα και γι αυτό το παρακάμπτει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Με δίκτυο cosmote. Λέτε να είναι πρόβλημα συσκευής? Σε εμένα συμβαίνει πάρα πολύ συχνά αυτό που αναφέρει ο φίλος..

 

Το ίδιο κάνει και εμένα σε Vodafone. Στην ίδια περιοχή με κάρτα cosmote πιάνει h+ συνέχεια ενώ με Vodafone στο lte/wcdma/... πιάνει edge. Άμα βάλω μόνο wcdma πιάνει 4 μπάρες H.

Τι να πω δεν ξέρω. Προφανώς έχει να κάνει με την ισχύ του σήματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να ενεργοποιησω την φωτινη κουκιδα οταν περναω το δαχτυλο μου πανω απο την οθονη?Γαλλικο το τηλ με εκδοση 4.3 εχω ενεργοποιημενη προβολη χωρις επαφη παω ρυθμισεις κλειδωμα συσκευης κ δεν εχει επιλογη εφε Edited by toothpick
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να ενεργοποιησω την φωτινη κουκιδα οταν περναω το δαχτυλο μου πανω απο την οθονη?Γαλλικο το τηλ με εκδοση 4.3 εχω ενεργοποιημενη προβολη χωρις επαφη παω ρυθμισεις κλειδωμα συσκευης κ δεν εχει επιλογη εφε

ρυθμίσης-συσκευή-κλείδωμα οθόνης-εφε ξεκλειδωματος..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επιτέλους μου έδωσε ΟΤΑ τη νέα μικρή αναβάθμιση της 4.3, πέρα απ το samsung wallet δε βλέπω κάποια άλλη διαφορά. Μου φαίνεται ακόμα πιο γρήγορο αλλά μάλλον είναι ιδέα μου.Ετσι κι αλλιώς η 4.3 ήταν άψογη. Εχει παρατηρήσει κάποιος κάτι καινούριο;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες με την τελευταια αναβαθμηση βγαζει ακομα το προειδοποιητικο μυνημα που λογικα ειναι περι knox?
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσης-συσκευή-κλείδωμα οθόνης-εφε ξεκλειδωματος..

vasilakis13 δεν υπαρχει η επιλογη εφε ξεκλειδωματος οταν παω στο κλειδωμα οθονης

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/f0ihyixpx5wgoew/2013-11-24%2017.39.09.png Δεν έχει αυτήν εδώ την επιλογή στις ρυθμίσεις κλειδώματος;;;

 

Φυσικα την εχουν τα S4 αλλα δεν εχω καταλαβει τι κανει ...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις το εφέ φωτισμού στην οθόνη κλειδώματος όταν πλησιάζεις το δάχτυλο στην οθόνη υπάρχει μια φωτεινή κουκίδα που το ακολουθεί. Η φωτεινή κουκίδα(εφέ φωτισμού) δουλεύει μόνο οταν έχουμε επιλέξει την ''κυλιση'' https://www.dropbox.com/s/wy8v2h1owo2n5yj/2013-11-24%2018.30.05.png ..αν έχει επιλεγεί π.χ ξεκλείδωμα με μοτίβο ή με κωδικό η φωτεινή κουκίδα δεν δουλεύει Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις το εφέ φωτισμού στην οθόνη κλειδώματος όταν πλησιάζεις το δάχτυλο στην οθόνη υπάρχει μια φωτεινή κουκίδα που το ακολουθεί. Η φωτεινή κουκίδα(εφέ φωτισμού) δουλεύει μόνο οταν έχουμε επιλέξει την ''κυλιση'' https://www.dropbox.com/s/wy8v2h1owo2n5yj/2013-11-24%2018.30.05.png ..αν έχει επιλεγεί π.χ ξεκλείδωμα με μοτίβο ή με κωδικό η φωτεινή κουκίδα δεν δουλεύει

 

Να προσθέσω οτι η με την νεα αναβάθμιση της 4.3 προστέθηκαν wake-up commands https://www.dropbox.com/s/1bu5qvq0gmlydrz/2013-11-24%2018.25.37.png

 

Ευχαριστω αλλα ποια είναι η χρησιμοτητα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα ποια είναι η χρησιμοτητα ?

 

Καμία ,είναι για εντυπωσιασμό /εφέ ,όλα αυτά βαραίνουν το ήδη υπερφορτωμένο λειτουργικό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειμαι στο καταλληλο θεμα μιας και για την οθονη του κινητου για να μην ταλαιπωρω

 

τα κουμπια πολυ με τις δυο αυτες εφαρμογες ανοιγω και κλεινω την οθονη πιο ευκολα

 

Automaton Locker

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=aky.akshay.coveralgorithm&hl=el

 

Περασμα του δαχτυλου στον αισθητηρα του κινητου

 

Screen Off and Lock

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κάνω την τελευταια αναβάθμιση απο το ΚIES και το τηλέφωνο συνέχεια μένει κολλημένο σε downloading- don't turn off target. Το στρώνει βέβαια μια επανεκίνηση. Είναι η πτώτη φορά που κάνω αναβάθμιση απο το ΚΙΕS.Εχω κάνει 3 άκαρπες προσπάθειες!!!

Αναμενω να λάβω μέσω wifi την αναβάθμιση????Τι μπορεί να κάνω λάθος???

Edited by jtkar
Link to comment
Share on other sites

Γιατι χρησιμοποιειτε ακομα το kies ρε παιδια? Ταλαιπωρια ειναι το προγραμμα. Σχεδον το ιδιο για κλωτσιες με το itunes...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι χρησιμοποιειτε ακομα το kies ρε παιδια? Ταλαιπωρια ειναι το προγραμμα. Σχεδον το ιδιο για κλωτσιες με το itunes...

και τι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε όταν είμαστε μαμά και δεν είμαστε root?

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

To odin φυσικα...

αυτό νομίζω κάνει όταν είσαι root.

Όταν δεν είσαι όμως...???

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...