Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμάν! Με ή χωρίς root; πες μας ρυθμίσεις...

 

Δεν είμαι root, απλά έχω παγώσει τις περισσότερες εφαρμογές Samsung και Google.

Σπάνια χρησιμοποιώ Mobile Data και οι κυριότερες εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι Nova, Es, Elixir, E-Robot, Boat, Tapatalk, Sd Maid, Poweramp κ.α.

Το μοντέλο είναι το Black Edition[ATTACH]59877[/ATTACH] με κιτ κατ 4.4.2

 

[ATTACH]59876[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου εχει σπάσει τα νεύρα. Μπορει να εχει κανει και 100 επανεκκινήσεις και κάποια στιγμή έκανε πάνω απο 1,5 ώρα να ανοίξει. Κολλούσε στην επανακινηση. Ερώτηση..... Αν το επαναφέρω σε εργοστασιακες ρυθμίσεις θα επανέλθουν οι επαφές και τα μηνυματα με κάποιο τροπο; Δεν μένει ούτε 10 λεπτα ανοιχτό απο το μεσημέρι και μετα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, σημερα το κινητο μου κανει καποια νερα. Κατ αρχας να πω οτι εχω αλλαξει την μπαταρια πριν περιπου ενα χρονο. Ενω το χα στην τσεπη μου με μπαταρια γυρω στο 50% καποια στιγμη ηταν πολυ ζεστο και εκλεισε. Εβγαλα την μπαταρια για λιγο την ξαναβαλα και δεν ανοιγε. Μολις πηγα σπιτι να το φορτισω, μολις το βαλα στην πριζα εμφανιστηκε για λιγο η γκρι μπαταρια με τον κεραυνο και εκλεισε. Οταν βγαζω την μπαταρια και την ξαναβαζω, κανει μια μικρη δονηση οπως οταν ξεκιναει και εμφανιζει το λογοτυπο του Galaxy s4 για λιγο και κλεινει. Το αφησα επισης για μιση ωρα να φορτιζει, καμια βελτιωση.... Το τελευταιο που εκανα ηταν να δοκιμασω με μια μπαταρια απο αλλο κινητο (samsung galaxy s4 mini) απλα πιεζοντας την πανω στα δοντακια να δω τι θα γινει.. Με το που την πιεσα λοιπον για να κανει επαφη παλι δονηθηκε και ανοιξε για λιγα δευτερολεπτα δειχνωντας το λογοτυπο. Εχει συμβει σε καποιον αλλον κατι παρομοιο;:wacko::confused:
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά,ειμαι κατοχος του s4 απο χθες το πηρα απο εναν φιλο μου σχεδον αχρησιμοποιητο σχεδον.Επειδη ειμαι ψιλοασχετη περα απο το να το χειριζομαι κ να ρυθμιζω τα βασικα θα ηθελα βοηθεια,διαβαζω διαφορες ορολογιες κτλ που γραφετε κ μου φαινονται αλαμπουρνεζικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω για αρχη να κανω μια ρημαδα επαν.εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα εχω φαει το φορουμ δεν βρισκω κωδικο ασφαλειας.μπορειτε ν βοηθησετε;τι αλλο βασικο πρεπει να κανω;ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά,ειμαι κατοχος του s4 απο χθες το πηρα απο εναν φιλο μου σχεδον αχρησιμοποιητο σχεδον.Επειδη ειμαι ψιλοασχετη περα απο το να το χειριζομαι κ να ρυθμιζω τα βασικα θα ηθελα βοηθεια,διαβαζω διαφορες ορολογιες κτλ που γραφετε κ μου φαινονται αλαμπουρνεζικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω για αρχη να κανω μια ρημαδα επαν.εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα εχω φαει το φορουμ δεν βρισκω κωδικο ασφαλειας.μπορειτε ν βοηθησετε;τι αλλο βασικο πρεπει να κανω;ευχαριστω πολυ

 

Χρειάζεται κωδικό για την επαναφορά ρυθμίσεων;

Oι τρεις τρόποι

http://www.samsungsfour.com/tutorials/how-to-hard-reset-samsung-galaxy-s4-using-code-button-combination-and-from-settings-menu.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά,ειμαι κατοχος του s4 απο χθες το πηρα απο εναν φιλο μου σχεδον αχρησιμοποιητο σχεδον.Επειδη ειμαι ψιλοασχετη περα απο το να το χειριζομαι κ να ρυθμιζω τα βασικα θα ηθελα βοηθεια,διαβαζω διαφορες ορολογιες κτλ που γραφετε κ μου φαινονται αλαμπουρνεζικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω για αρχη να κανω μια ρημαδα επαν.εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα εχω φαει το φορουμ δεν βρισκω κωδικο ασφαλειας.μπορειτε ν βοηθησετε;τι αλλο βασικο πρεπει να κανω;ευχαριστω πολυ

Δεν χρειάζεται κωδικός ασφαλείας για επαναφορά στις android συσκευές :) Πήγαινε στις ρυθμίσεις -αντίγραφα ασφαλείας και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, να ξέρεις ότι θα σβήσει τα πάντα άλλο το κινητό (εκτός από την κάρτα μνήμης, αν έχεις) οπότε αν χρειάζεσαι κάποια αρχεία καλά είναι να κρατήσεις αντίγραφα Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δες μέσα απο τις ρυθμίσεις-πληροφορίες συσκευής, αν σου εμφανίζει το imei σου.

 

Απο το λίνκ που δίνεις δυστυχώς δεν μπορώ να βγάλω άκρη αν είναι η κατάλληλη ρομ για το κινητό σου. Δοκίμασε αυτήν εδώ http://www.sammobile.com/firmwares/download/45031/I9505XXUHOB7_I9505PHNHOB2_PHN/

(υποθέτω πάντα οτι έχεις το Ι9505 μια και ποστάρεις εδώ)

 

Καλημέρα! Σήμερα κατάφερα και φλάσαρα την ρομ. Δυστηχώς δεν άλλαξε κάτι. Την πρώτη φορά κάνει επανεκκίνηση στο λόγκο samsung galaxy s4 και μετά κολλάει εκεί. Υποψιάζομαι ότι το τηλέφωνο ίσως είναι γερμανικό. Πρέπει να φλασάρω κάτι άλλο? Αν ναι πρέπει και το pit file?

 

Edit Μετά από wipe στην recovery κάνει συνέχεια επαννεκίνηση. Εντομεταξύ δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπαίνει συνέχεια στην recovery. Πολλές φορές κολλάει εκεί που είναι το logo και επάνω γράφει recovery booting

Edited by than0s7
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα όλα αυτά τα κολλήματα να οφείλονταν σε μια και μόνο εφαρμογή ρέ παιδιά. Χθες που μου έκανε 100 επαννεκινησεις και άπειρα κολλήματα μετά που έσβησα μια εφαρμογή για την μπαταρία που είχα ούτε ένα κόλλημα..... Ελπίζω να ήταν αυτό.....
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω. Ότι το τηλ. Πετάει.βεβαίως πριν την ενημέρωση έκανα factory reset.κανένα πρόβλημα.Εάν δεν φοβόμουν να το ρουταρω και κόβοντας εφαρμογές που τρέχουν στο background το τηλ. Θα πήγαινε βολίδα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με lolipop που να έχει βάλει κάποιο black theme στο κινητό του να μας ανεβάσει κανένα screenshot;

Είμαι ακόμα με την 4.4.2 και ένας από τους λόγους που δεν έχω βάλει ακόμα την lolipop είναι το άσπρο φόντο που έχει

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με lolipop που να έχει βάλει κάποιο black theme στο κινητό του να μας ανεβάσει κανένα screenshot;

Είμαι ακόμα με την 4.4.2 και ένας από τους λόγους που δεν έχω βάλει ακόμα την lolipop είναι το άσπρο φόντο που έχει

 

Αυτό αν και εχω βαλει την 5.0.1 θα το ηθελα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με lolipop που να έχει βάλει κάποιο black theme στο κινητό του να μας ανεβάσει κανένα screenshot;

Είμαι ακόμα με την 4.4.2 και ένας από τους λόγους που δεν έχω βάλει ακόμα την lolipop είναι το άσπρο φόντο που έχει

Γιατι γινεται αυτο (να βάλεις κάποιος black theme) ακομα κ αν δεν το εχεις ρουταρει?? Λευκο καθολου δεν το γουσταρω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Προσπαθω τοσο καιρο να κανω update την ρομ στην 5 αλλα δεν με αφηνει λεγοντας οτι οι τελευταιες ενημερωσεις ειναι εγκατεστημενες! Το κινητο να σημειωσω ειναι ελληνικο και δεν ειναι branded! Μου κανει εντυπωση μιας και η ρομ εχει βγει τοσες μερες!

 

Θελω λοιπον να την περασω μονος μου μεσω ODIN ...την κατεβασα απο sammobile και θελω να την περασω...αλλα δεν ξερω αν η διαδικασια αυτη θα σβησει τα παντα! Ξερει κανεις? θα κανει φορματ και θα περασει την νεα απο πανω?Ή απλα θα κανει ενημερωση στην παλια?! (ρωταω ποια ειναι η διαδικασια...ασχετα με το αν ειναι σοφρων να κανω φορματ και να το ξαναστησω απ την αρχη!)

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι γινεται αυτο (να βάλεις κάποιος black theme) ακομα κ αν δεν το εχεις ρουταρει?? Λευκο καθολου δεν το γουσταρω

 

Στο s6 γίνεται, βεβαία έχει 5.0.2. Δεν ξέρω αν θα το πάρουμε και εμείς αυτό με το επόμενο update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει πιθανότητα όλα αυτά τα κολλήματα να οφείλονταν σε μια και μόνο εφαρμογή ρέ παιδιά. Χθες που μου έκανε 100 επαννεκινησεις και άπειρα κολλήματα μετά που έσβησα μια εφαρμογή για την μπαταρία που είχα ούτε ένα κόλλημα..... Ελπίζω να ήταν αυτό.....

 

Αυτές η εφαρμογές όπως "clean master" κλπ για μένα περισσότερο κακό κάνουν παρά καλό...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Στο s6 γίνεται, βεβαία έχει 5.0.2. Δεν ξέρω αν θα το πάρουμε και εμείς αυτό με το επόμενο update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτές η εφαρμογές όπως "clean master" κλπ για μένα περισσότερο κακό κάνουν παρά καλό...

 

Συμφωνω απολυτα !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με lolipop που να έχει βάλει κάποιο black theme στο κινητό του να μας ανεβάσει κανένα screenshot;

Είμαι ακόμα με την 4.4.2 και ένας από τους λόγους που δεν έχω βάλει ακόμα την lolipop είναι το άσπρο φόντο που έχει

 

Άντε να δούμε για όλο αυτόν τον κόσμο που δε γουστάρει την ασπρίλα, θα υπάρξει κάποια εναλλακτική ?

Πάντως προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να πάω lollipop χωρίς επιλογή μαύρου background.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να πάω lollipop χωρίς επιλογή μαύρου background.

 

Κι εγω ετσι ελεγα, αλλα τωρα δεν γυριζω πισω με τιποτα.

Ουτε την μαυρη lollipop θα ηθελα, αν υπηρχε

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι ελεγα, αλλα τωρα δεν γυριζω πισω με τιποτα.

Ουτε την μαυρη lollipop θα ηθελα, αν υπηρχε

 

Ακριβώς έτσι είναι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Προσπαθω τοσο καιρο να κανω update την ρομ στην 5 αλλα δεν με αφηνει λεγοντας οτι οι τελευταιες ενημερωσεις ειναι εγκατεστημενες! Το κινητο να σημειωσω ειναι ελληνικο και δεν ειναι branded! Μου κανει εντυπωση μιας και η ρομ εχει βγει τοσες μερες!

 

Θελω λοιπον να την περασω μονος μου μεσω ODIN ...την κατεβασα απο sammobile και θελω να την περασω...αλλα δεν ξερω αν η διαδικασια αυτη θα σβησει τα παντα! Ξερει κανεις? θα κανει φορματ και θα περασει την νεα απο πανω?Ή απλα θα κανει ενημερωση στην παλια?! (ρωταω ποια ειναι η διαδικασια...ασχετα με το αν ειναι σοφρων να κανω φορματ και να το ξαναστησω απ την αρχη!)

 

Ευχαριστω!!

Δοκίμασε και με το kies και αν συνεχίζει να μην σου βγάζει κάποιο update σημαίνει ότι δεν έχει βγει ακόμη ενημέρωση για το δικό σου region, οπότε υπομονή.

Στην ερώτηση που έκανες, η απάντηση είναι όχι, δεν θα σου σβήσει τα δεδομένα η ρομ που θα περάσεις με Odin αν δεν κάνεις factory reset ( δεν σου συνιστώ να μην κάνεις, αλλά εσύ αποφασίζεις...)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με το kies και αν συνεχίζει να μην σου βγάζει κάποιο update σημαίνει ότι δεν έχει βγει ακόμη ενημέρωση για το δικό σου region, οπότε υπομονή.

Στην ερώτηση που έκανες, η απάντηση είναι όχι, δεν θα σου σβήσει τα δεδομένα η ρομ που θα περάσεις με Odin αν δεν κάνεις factory reset ( δεν σου συνιστώ να μην κάνεις, αλλά εσύ αποφασίζεις...)

 

Κατ'αρχας ευχαριστω για την απαντηση!! Κατα δευτερον...το κινητο ειναι ελληνικο...που απ οτι ειδα η εκδοση για την Ελλαδα εχει βγει εδω και ενα μηνα! (ελληνικο εννοω το τσεκαρα με το firmware στο sammobile!) αυτο ειναι που μου κανει εντυπωση!!

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας ευχαριστω για την απαντηση!! Κατα δευτερον...το κινητο ειναι ελληνικο...που απ οτι ειδα η εκδοση για την Ελλαδα εχει βγει εδω και ενα μηνα! (ελληνικο εννοω το τσεκαρα με το firmware στο sammobile!) αυτο ειναι που μου κανει εντυπωση!!

Κατέβασε το phone info από το store και δες τι region θα σου βγάλει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Θέλω όταν αποθηκεύω έναν αριθμό αυτός να σώζεται στο gmail και όχι στη συσκευή. Θυμάστε πού είναι στις ρυθμίσεις? Μετά το hard reset που έκανα για να περάσω την lollillop έχασα αυτή την ρύθμιση.

Επίσης κάτι άλλο. Μετά την lollilop όταν πάω να ανοίξω ένα αρχείο pdf από το gmail αυτό δεν ανοίγει, ότι εφαρμογή και αν χρησιμοποιήσω (adobe, polaris και άλλες 2). Από το dropbox ανοίγουν κανονικά. Εχει κάποιο πρόβλημα το gmail με τη λολλιλοπ? Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...