Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποση ωρα κανει να φορτησει 100% το κινητο σας?

Εμενα γυρω στην 1μιση ωρα και...

Δεν ειναι αρκετο?

Κάπου εκεί είναι!

 

με τον δικο του φορτιστη γυρω στα 45 λεπτα.πολυ δεν ειναι η 1,5 ωρα..?

45 λεπτά με τίποτε, εκτός και αν έχεις κανένα παράξενο φορτιστή, αλλά και πάλι.... Εδώ τα καινούρια μοντέλα S5 note 4 με την ταχεία φόρτιση και θέλουν 1 ώρα και 20 λεπτά!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τι 45 λεπτα και 1,5 ωρα λετε...το δικο μου (s4 stock 4.4.2) θελει 2-2,5 ωρες για πληρη φορτιση.
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Με τον δικο του φορτιστη και με το δικο του καλωδιο, θέλει 1 ωρα και 30 λεπτα, περιπου.

Με αλλον φορτιστη καθως και με αλλο καλωδιο μπορει να φτασει και τις 3 ωρες.

Δεν ειναι ολα τα καλωδια usb το ιδιο. Για τα data που είναι ψηφιακό σήμα ειναι ίδια, αλλά για το ρευμα που είναι αναλογικό, παίζει ρόλο η διατομή του καλωδίου.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον παίζει ρόλο και από τι ποσοστό ξεκινάς να το φορτίσεις.. αν τύχει να το βάλω για φόρτιση γύρω στο 5-10% τότε κάνει 2 ώρες και το δικό μου.. αν το βάλω από το 20% περίπου τότε θα κάνει 1.30 ώρα! κι αν δεχτώ καμιά κλήση όσο φορτίζει τότε αυξάνεται και η ώρα φόρτισης...

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε παντα για τον δικο του φορτιστη και απο το 15% περιπου οταν βγαζει το μηνυμα "συνδεστε τον φορτιστη" κλπ.

 

2-2,5 ωρες χαλαρα

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε παντα για τον δικο του φορτιστη και απο το 15% περιπου οταν βγαζει το μηνυμα "συνδεστε τον φορτιστη" κλπ.

 

2-2,5 ωρες χαλαρα

 

και το δικο του καλώδιο;

Αν ναι, τοτε θα εχει προβλημα ο φορτιστης σου.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται και απο το αν είναι κλειστή η συσκευή,ή αν είναι ανοιχτή αν είναι ανοιχτά και όλα τα δεδομένα,wifi,πόσο καλά πιάνει σήμα κινητης.
Link to comment
Share on other sites

@τηανος4evil τι παει να πει δεν ειναι αρκετο?oταν βγαλει ενδειξη φουλ φορτισμενο το βγαζεις... στο περισσοτερα->μπαταρια δειχνει ποσοστο και εχει και επιλογη να βλεπεις παντα το %...

 

Δεν μιλαω για το ποσοστο.Προφανως και στο 100 % εισαι κομπλε.

Για το χρονο φορτισρης μιλαω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εαν ενεργοποιησω το fly mode τοτε φορτιζει πιο γρηγορα.Αλλα και παλι μου κανει εντυπωση.

Ειχα lg g2 και σε ουτε μια ωρα ειχε φορτισει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πηρα το samsung s4 πριν μια εβδομαδα και καποιες φορες οταν μπαινει σε κατασταση αναμονης η οθονη δεν ξανα ανοιγει. εχει σβησει το τηλεφωνο τελείος γιατι οταν παιρνω απο αλλο τηλ μου λεει οτι ειναι απρνεργοποιημενο.Αυτο γινεται οταν μπαινει μονο σε κατασταση αναμονης και οχι παντα.Γνωριζεται κατι γι αυτο;HELP!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που ειναι το update??Ποτε θα ξεκινησει?

 

από τον Οκτώβριο έχω βαρεθεί να λένε από μήνα σε μήνα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πηρα το samsung s4 πριν μια εβδομαδα και καποιες φορες οταν μπαινει σε κατασταση αναμονης η οθονη δεν ξανα ανοιγει. εχει σβησει το τηλεφωνο τελείος γιατι οταν παιρνω απο αλλο τηλ μου λεει οτι ειναι απρνεργοποιημενο.Αυτο γινεται οταν μπαινει μονο σε κατασταση αναμονης και οχι παντα.Γνωριζεται κατι γι αυτο;HELP!
Κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για αρχή και μην ενεργοποιήσεις τίποτα από air gestures.Επίσης μετά την επαναφορά άφησε το για 1-2 μέρες με τις δικές του εφαρμογές χωρίς να βάλεις κάποια τρίτη δηλαδή και παρακολούθησε το.
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για αρχή και μην ενεργοποιήσεις τίποτα από air gestures.Επίσης μετά την επαναφορά άφησε το για 1-2 μέρες με τις δικές του εφαρμογές χωρίς να βάλεις κάποια τρίτη δηλαδή και παρακολούθησε το.
Το 'εχω κάνει και αυτό. Δυστηχός μια απο τα 'ιδια. Μάλλον πρέπει να το στείλω για service.Απογοήτευση!!
Link to comment
Share on other sites

βγηκε και επισημα για το black edition η 5,01 για Αγγλια BTU PDA I9505XXUHOB7

CSC I9505YXYHOB5 με αθορυβη λειτουργια και bug fixes !!! Nομιζω ταιριαζει και στα κανονικα 9505 καθως ειναι το ιδιο κινητο

Link to comment
Share on other sites

μολις την εβαλα για να δουμε εχει και τα wallpapers της black edition . Aπο σταθεροτητα μπαταρια κλπ δεν ξερω ακομα να σας πω . Περισσοτερα αυριο :D
Link to comment
Share on other sites

Αντε καλοδουλευτη παιδες.

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9505

 

μολις την εβαλα για να δουμε εχει και τα wallpapers της black edition . Aπο σταθεροτητα μπαταρια κλπ δεν ξερω ακομα να σας πω . Περισσοτερα αυριο :D

 

Την έβαλα πάνω από την Γερμανική leaked χωρίς factory reset και απλά το κινητό ''πετάει''. Επίσης, η αθόρυβη λειτουργία ''επέστρεψε''.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Για να βαλουμε αυτη την ρομ που δειχνει το σαιτ πρεπει να ειναι ρούτ το κινητο; Αν οχι θα γράψει το Knox;

 

Όχι δεν πρέπει να είναι root το κινητό. Για το αν θα γράψει το Knox οι απόψεις διίστανται.. στη πλειοψηφία όχι δεν γράφει αλλά η πιθανότητα να γράψει πάντα υπάρχει.

 

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Εν ολιγοις , εγω που εχω "μαμα" s4 , να την περασω? να περιμενω την επισημη ? αν περασω δηλ αυτην μετα περναω και την επισημη με τον προβλεπομενο τροπο και ουτε γατα ουτε ζημια?

Για τον knox δεν με πολυνοιαζει..σε μερικους μηνες λιγη η εγγυηση..αν παθει κατι το κινητο μεχρι τοτε...μικρο το κακο :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εν ολιγοις , εγω που εχω "μαμα" s4 , να την περασω? να περιμενω την επισημη ? αν περασω δηλ αυτην μετα περναω και την επισημη με τον προβλεπομενο τροπο και ουτε γατα ουτε ζημια?

Για τον knox δεν με πολυνοιαζει..σε μερικους μηνες λιγη η εγγυηση..αν παθει κατι το κινητο μεχρι τοτε...μικρο το κακο :)

 

Αφού δεν σε νοιάζει ο KNOX μπορείς να κάνεις τα πάντα. Προσωπικά θα σου συνιστούσα μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (πάρε τα πάντα backup, ακόμα και φακέλους με φωτογραφίες κλπ αν είναι να κάνεις ολικό), κατέβασε την νέα έκδοση που αναφέρουν τα παιδιά και πέρασε την με τον οδηγό που αναφέρω παραπάνω.

 

Αν θελήσεις μετά περνάς και την επίσημη από πάνω χωρίς προβλήματα. Η μετάβαση από Kit Kat σε Lollipop είναι αυτή που πρέπει να "περαστεί" καθαρά.

Χαίρομαι πάντως που οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές! :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σε νοιάζει ο KNOX μπορείς να κάνεις τα πάντα. Προσωπικά θα σου συνιστούσα μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (πάρε τα πάντα backup, ακόμα και φακέλους με φωτογραφίες κλπ αν είναι να κάνεις ολικό), κατέβασε την νέα έκδοση που αναφέρουν τα παιδιά και πέρασε την με τον οδηγό που αναφέρω παραπάνω.

 

Αν θελήσεις μετά περνάς και την επίσημη από πάνω χωρίς προβλήματα. Η μετάβαση από Kit Kat σε Lollipop είναι αυτή που πρέπει να "περαστεί" καθαρά.

Χαίρομαι πάντως που οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές! :)

 

Δεν με νοιαζει ο ΚΝΟΧ αλλα δεν θελω να μπω στο τριπακι των custom/root , γιατι οταν το ειχα κανει παλιοτερα με αλλο κινητο...αλλαζα 2-3 ρομς την μερα ...δεν θελω να γυρισω σε τετοιες καταστασεις...

Για αυτο θελω να μεινω στο "μαμα" κινητο..και σε στοκ ρομς.Η ρομ στο λινκ ειναι να υποθεσω επισημη για το Black edition?

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλα με την 5.0.1 αλλά δεν βλέπω την αφύπνιση στην οθόνη κλειδώματος .

Υπαρχει τροπος να την δω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...