Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έλεγα να κάνεις clear dalvik cache και clear cache.

Αν το έχεις κάνει ήδη χωρίς αποτέλεσμα, σε βλέπω για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Δοκιμαζω τωρα clear dalvik και cache και θα ποσταρω το αποτελεσμα.

 

Δοκιμαζω τωρα clear dalvik και cache και θα ποσταρω το αποτελεσμα.

 

Τιποτα μια απο τα ίδια .Λες να δοκιμασω επαναφορα εργ. ρυθμισεων;

 

 

:!:

-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τιποτα μια απο τα ίδια .Λες να δοκιμασω επαναφορα εργ. ρυθμισεων;

 

Δε βλέπω άλλη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς διαχείριση εφαρμογών πατάς όλες οι εφαρμογές βρίσκεις την εφαρμογή και πας αν θυμάμαι καλα η στην εφαρμογή απλη αρχική σελίδα touchwiz η την εφαρμογή Αρχική touchwiz τη ανοίγεις τέρμα κάτω γράφει διαγραφή προεπιλογων πατάς διαγραφή λογικά δεν θα σε ξανά ρωτήσει αν σε ξανά ρωτήσει πας και στο μενού του nova όπου υπάρχει ρύθμιση έτσι το έκανα εγώ?τα έχεις κάνει αυτά τα βήματα?
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα μια απο τα ίδια .Λες να δοκιμασω επαναφορα εργ. ρυθμισεων;

 

Oxi...σου βρηκα λυση.

πανε home screen mode και διαλεξε easy mode.πατα apply.

ξαναπανε home screen mode και αλλαξε το σε standard mode.Apply kai reboot

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλημερα σας,επειδη αγχωθηκα με το κινητο,το πηρα πριν 3μερες,ολα μια χαρα δουλευει κ εχθες οπως το ψαχουλευα εξωτερικα,εβαλα εναν φακο κοντα στο μπροστινο ασημι καλημα του ακουστικου κ με το νυχι μου, φενεται σαν να ψιλοπαιζει το νικελακι αλλα παρα μα παρα πολυ ελαχιστα,σχεδον καθολου,διακρινεται παρα πολυ δυσκολα κ με κοντινο φως επανο στο ακουστικο,οταν το κρατας στο χερι δεν ξεχοριζεις κατι,ειδα στο youtube οτι ειναι κουμποτο το μπροστινο νικελ κομματι οποτε μπορει να εχει κ καποια ελαχιστα μποσικα οπως κ τα αλλα buttons του τηλεφωνου ,λογικα δεν ειναι κατι,σωστα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,επειδη αγχωθηκα με το κινητο,το πηρα πριν 3μερες,ολα μια χαρα δουλευει κ εχθες οπως το ψαχουλευα εξωτερικα,εβαλα εναν φακο κοντα στο μπροστινο ασημι καλημα του ακουστικου κ με το νυχι μου, φενεται σαν να ψιλοπαιζει το νικελακι αλλα παρα μα παρα πολυ ελαχιστα,σχεδον καθολου,διακρινεται παρα πολυ δυσκολα κ με κοντινο φως επανο στο ακουστικο,οταν το κρατας στο χερι δεν ξεχοριζεις κατι,ειδα στο youtube οτι ειναι κουμποτο το μπροστινο νικελ κομματι οποτε μπορει να εχει κ καποια ελαχιστα μποσικα οπως κ τα αλλα buttons του τηλεφωνου ,λογικα δεν ειναι κατι,σωστα?

 

Αν καταλαβα καλα τι λες..σε εμενα δεν κουνιεται ..αλλα νονιζω οτι το ψαχνεις πολυ ..αν σε ενοχλει παλι προσπαθησε το για αλλαγη

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Πατάς διαχείριση εφαρμογών πατάς όλες οι εφαρμογές βρίσκεις την εφαρμογή και πας αν θυμάμαι καλα η στην εφαρμογή απλη αρχική σελίδα touchwiz η την εφαρμογή Αρχική touchwiz τη ανοίγεις τέρμα κάτω γράφει διαγραφή προεπιλογων πατάς διαγραφή λογικά δεν θα σε ξανά ρωτήσει αν σε ξανά ρωτήσει πας και στο μενού του nova όπου υπάρχει ρύθμιση έτσι το έκανα εγώ?τα έχεις κάνει αυτά τα βήματα?

 

Τα έχω κάνει φίλε αυτά...Είναι τα πρώτα που έκανα , όπως και την αλλαγή σε εύκολη λειτουργία και σε κανονικη...Με βλεπω για φόρματ...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει φίλε αυτά...Είναι τα πρώτα που έκανα , όπως και την αλλαγή σε εύκολη λειτουργία και σε κανονικη...Με βλεπω για φόρματ...

Τελικα την εβγαλες την εφαρμογη της NBG?

Edit..ειδα οτι δεν την ειχες

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σε σερβις και μ ειπε οτι φουσκωσε η μπαταρια και οτι θα γινει η αντικατασταση της μπαταριας .......... Μεχρι στιγμης ομως δεν ξερει και ο τεχνικος γιατι το επαθε αυτο . Το κινητο εχει ενα μικρο καρουμπαλο στο πισω μερος της συσκευς λογω μπαταριας και η μπαταρια τελειωνει αμεσως οπως επισης μολις βγαλω καποια φωτο μετα σβηνει το κινητο . Πιστευετε ειναι μπαταρια η εχει και καποιο hardware προβλημα . . ? ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σε σερβις και μ ειπε οτι φουσκωσε η μπαταρια και οτι θα γινει η αντικατασταση της μπαταριας .......... Μεχρι στιγμης ομως δεν ξερει και ο τεχνικος γιατι το επαθε αυτο . Το κινητο εχει ενα μικρο καρουμπαλο στο πισω μερος της συσκευς λογω μπαταριας και η μπαταρια τελειωνει αμεσως οπως επισης μολις βγαλω καποια φωτο μετα σβηνει το κινητο . Πιστευετε ειναι μπαταρια η εχει και καποιο hardware προβλημα . . ? ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σε σερβις και μ ειπε οτι φουσκωσε η μπαταρια και οτι θα γινει η αντικατασταση της μπαταριας .......... Μεχρι στιγμης ομως δεν ξερει και ο τεχνικος γιατι το επαθε αυτο . Το κινητο εχει ενα μικρο καρουμπαλο στο πισω μερος της συσκευς λογω μπαταριας και η μπαταρια τελειωνει αμεσως οπως επισης μολις βγαλω καποια φωτο μετα σβηνει το κινητο . Πιστευετε ειναι μπαταρια η εχει και καποιο hardware προβλημα . . ? ?

Δε λες καλά που δεν έσκασε...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σε σερβις και μ ειπε οτι φουσκωσε η μπαταρια και οτι θα γινει η αντικατασταση της μπαταριας .......... Μεχρι στιγμης ομως δεν ξερει και ο τεχνικος γιατι το επαθε αυτο . Το κινητο εχει ενα μικρο καρουμπαλο στο πισω μερος της συσκευς λογω μπαταριας και η μπαταρια τελειωνει αμεσως οπως επισης μολις βγαλω καποια φωτο μετα σβηνει το κινητο . Πιστευετε ειναι μπαταρια η εχει και καποιο hardware προβλημα . . ? ?

 

Μια χαρά είσαι. Εμένα παλιότερα η Nokia το βάφτισε υγρασία ή κακή φόρτιση (επειδή λέει το άφηνα όλη τη νύχτα) και αρνήθηκε να την αλλάξει.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει η smartec ειναι πολυ ''ενταξει''. Και πολυ προσεχτικοι στα service τους.

Oι μονοι που τους ξεπερνουν ειναι ισως η Procordia που αναλαμβανει τα service των lg. Δεν χρειαζεται καν να τους πας το κινητο. Ερχονται σπιτι σου το παραλαμβανουν, το επισκευαζουν και το επιστρεφουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Στην επιλογή ρυθμίσεις, διαχειριστής εφαρμογών, ολα ,επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογών τι ακριβώς κανει όταν πατήσουμε αυτή την επιλογή ? μου γράφει συνέχεια να κάνω εκκαθάριση εφαρμογών κ με παραπέμπει σε αυτή την επιλογή .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! διαβασα στο myphone στην ενοτητα τροποποιήσεις/βελτιώσεις για το Galaxy S4 πως να σταματησουμε τον ηχο διαφραγματος στην καμερα,δεν μπορω να το καταλαβω πως γινεται.

Μπορει να το εξηγησει καποιος.

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ηθελα να ρωτησω για να κανω ροοτ και ανροοτ χρειαζεται να κανω καποιο backup?Επισης κατεβασα καταλαθος την τελευταια εκδοση( 43,21 ΜΒ ) αλλα δεν την εκανα εγκατασταση και συνεχεια μου βγαζει υπενθυμιση να την κανω εγκατασταση,ξερετε που εχει αποθηκευτει το install για να τη διαγραψω??
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα με τις κλησεις με το μη εγεγραμενο στο δικτυο και εγω ανηκω στο δικτυο της cosmote εχω διαβασει πολλα λυση εχει βρεθει απο που προερχεται αυτο απο προγραμμα που βαραει στο κινητο το δικτυο η προβλημα του κινητου ???
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι. Εμένα παλιότερα η Nokia το βάφτισε υγρασία ή κακή φόρτιση (επειδή λέει το άφηνα όλη τη νύχτα) και αρνήθηκε να την αλλάξει.

 

Πω, πω τι μου θυμησες τωρα! Ομηρικους καυγαδες στα τοτε club Nokia. Ηταν οι εποχες που για καποιον περιεργο και ανεξηγητο λογο, ολοι οι ιδιοκτητες Νοκια κινητων τα βαζαμε κατω απο την βρυση!

Αυτο τελικα ποτε δεν εξηγηθηκε. Το γιατι δηλαδη ειχαμε αυτη την ομαδικη αντιδραση.

 

 

 

 

Αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα με τις κλησεις με το μη εγεγραμενο στο δικτυο και εγω ανηκω στο δικτυο της cosmote εχω διαβασει πολλα λυση εχει βρεθει απο που προερχεται αυτο απο προγραμμα που βαραει στο κινητο το δικτυο η προβλημα του κινητου ???

 

Βρε παιδια το διαβαζω επανηλημενα αυτο το προβλημα. Μηπως εκεινη την στιγμη ειστε εκτος δικτυου? Μηπως εχει κανενα θεμα η σιμ και σας πεταει εκτος? Κατεβασε βρε φιλε ενα προγραμματακι απο το store που διχνει τον παροχο και δες την δεδομενη στιγμη τι λεει! Μηπως βγενει εκτος δικτυου? Καμια σιμ αλλαξες? Ειδικα αν ειναι παλια!)

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

Βρε παιδια το διαβαζω επανηλημενα αυτο το προβλημα. Μηπως εκεινη την στιγμη ειστε εκτος δικτυου? Μηπως εχει κανενα θεμα η σιμ και σας πεταει εκτος? Κατεβασε βρε φιλε ενα προγραμματακι απο το store που διχνει τον παροχο και δες την δεδομενη στιγμη τι λεει! Μηπως βγενει εκτος δικτυου? Καμια σιμ αλλαξες? Ειδικα αν ειναι παλια!)

Αλλαξα την sim μου με καινουργια το προβλημα παραμενει προχθες ενω μου εκανε το ιδθο συμπτωμα πηρα samsung τι να πουν και αυτοι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αν συνεχισει service το δικο μου τηλεφωνο συνεχιζει να εχει φουλ σημα παροχου να κανω αναζητηση δικτυων και να μην με βαζει μονο με επανεκινηση...το θεμα ειναι οτι εντος της μερας δεν ξερω ποτε σταματαει να δουλευει και δεν μπορω να δεχθω κλησεις...

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα με τις κλησεις με το μη εγεγραμενο στο δικτυο και εγω ανηκω στο δικτυο της cosmote εχω διαβασει πολλα λυση εχει βρεθει απο που προερχεται αυτο απο προγραμμα που βαραει στο κινητο το δικτυο η προβλημα του κινητου ???

 

Να πας να αλλάξεις sim. Δεν είναι πρόβλημα στο δίκτυο της Cosmote αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να πας να αλλάξεις sim. Δεν είναι πρόβλημα στο δίκτυο της Cosmote. Αλλιώς είναι πας για service. /QUOTE]
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα με τις κλησεις με το μη εγεγραμενο στο δικτυο και εγω ανηκω στο δικτυο της cosmote εχω διαβασει πολλα λυση εχει βρεθει απο που προερχεται αυτο απο προγραμμα που βαραει στο κινητο το δικτυο η προβλημα του κινητου ???

 

Το πρόβλημα είναι με τις καινούριες τις κάρτες cosmote 4G που δεν μπορούν να κάνουν δικτύωση... Το ίδιο πρόβλημα είχα κι'εγω!H συσκευή δεν έχει τίποτα!!!Ούτε η sim!!!Πάρε τηλ στο 13838 νομίζω και πες τους να το φτίαξουν.Γνωρίζουν για το πρόβλημα!Σε λίγο ούτε μετά από επανεκκίνηση δεν θα έχεις σήμα.Εγώ έμεινα εκτός για 2 μέρες!!!:mad::mad::mad: Στο τέλος έλαβα και ένα μνμ από την cosmote ότι λυπάτε για την ταλαιπωρία και μου κάνει δώρο το επόμενο πάγιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, ξαφνικά μου έβγαλε αυτό..Δεν έβαλα καμία εφαρμογή και η τελευταία που έγινε Update είναι το facebook..Αν πατήσω ενημέρωση μου βγάζει ότι δεν έγινε λόγω προβλήματος στο δίκτυο.. Καμία ιδέα.?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, ξαφνικά μου έβγαλε αυτό..Δεν έβαλα καμία εφαρμογή και η τελευταία που έγινε Update είναι το facebook..Αν πατήσω ενημέρωση μου βγάζει ότι δεν έγινε λόγω προβλήματος στο δίκτυο.. Καμία ιδέα.?

 

Καντο freeze apo to titanium...για να μην σου πεταει αυτα τα μηνυματα.

Παπαριες της Samsung βασικα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...