Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Eυχαριστώ πάρα πολύ!!!

Πιο απο τα 2 είναι καλύτερο για S4;

Θα το δοκιμάσω μόλις μου έρθει η 32άρα που αγόρασα :D

Edited by denkar13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανα pda μεσω odin v3.04 εχει κολησει στο logo κανενα 5λεπτο .. τι κανω παιδιαααα ;;

 

Βγαλε μπαταρια, καρτα μνημης και sim...ξαναβαλε την μπαταρια και φλασαρε με Odin καποια επισημη Rom...προσεξε το autoreboot να ειναι τσεκαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Καλημερα.Πες μας πρωτα το csc του τηλεφωνου σου.Φανταζομαι δεν εισαι root και υπαρχουν δυο τροποι για να το δεις.Και οι δυο εχουν γραφτει εδω μεσα.

Ο ενας ειναι απο το kies στον υπολογιστη σου (αν το εχεις εγκατεστημενο) και ο αλλος ειναι .... Καλημέρα. .. Τι είναι αυτό csc.? Δεν γνωρίζω και πολλά εδώ. .. Ευχαριστώ για την υπομονή σας

Link to comment
Share on other sites

Nandroid backup

 

το nandroid σου περναει ομως και την παλια rom.

Εγω θελω να περασω νεα rom και τις επαφες με τα προεπιλεγμενα νουμερα

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους. το κινητο λέιτουργει κ παλι !! τωρα με custom να ασχοληθω ; εσεις ποια custom φορατε στο τηλ σας ; ή να το αφησω έτσι ;

 

Για την ιστορία (απλά τώρα διαβάζω το thread) δεν χρειαζόταν να ξαναφλασάρεις με odin.

Για πιο γρήγορα, βγάζεις μπαταρία-ξαναβάζεις μπαταρία και μπαίνεις stock recovery και εκει κάνεις wipe data/factory reset.Σου κόλλησε στο logo της samsung γιατί ήθελε factory reset

 

Καλημέρα. .. Τι είναι αυτό csc.? Δεν γνωρίζω και πολλά εδώ. .. Ευχαριστώ για την υπομονή σας

 

To csc είναι το sales code της συσκευής σου.Ξεκίνα να διαβάζεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365151

Όταν τελειώσεις εδώ είμαστε πάλι

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φιλε paok4270 τι είναι το csc ...

 

http://lmgtfy.com/?q=what+is+csc

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω, αλλά θα ήθελα μια πληροφορία. Κάποια τηλέφωνα παραεισαγωγής δεν έχουν κανονικά τα Ελληνικά. Όταν πήρα το galaxy tab 2 παραεισαγωγής είχε άψογα Ελληνικά (μενού, πληκτρολόγιο με Ελληνική πρόβλεψη, ακόμα και αναγνώριση Ελληνικών χειρόγραφων). Το S4 παραεισαγωγής έχει παρόμοια υποστήριξη; Ή πρέπει να περάσουμε χώρια τα Ελληνικά; Το βρίσκω σε κατάστημα Kaizer σχεδόν 200€ φθηνότερα! Το έχει πάρει κανείς από εκεί; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω, αλλά θα ήθελα μια πληροφορία. Κάποια τηλέφωνα παραεισαγωγής δεν έχουν κανονικά τα Ελληνικά. Όταν πήρα το galaxy tab 2 παραεισαγωγής είχε άψογα Ελληνικά (μενού, πληκτρολόγιο με Ελληνική πρόβλεψη, ακόμα και αναγνώριση Ελληνικών χειρόγραφων). Το S4 παραεισαγωγής έχει παρόμοια υποστήριξη; Ή πρέπει να περάσουμε χώρια τα Ελληνικά; Το βρίσκω σε κατάστημα Kaizer σχεδόν 200€ φθηνότερα! Το έχει πάρει κανείς από εκεί; Ευχαριστώ.

 

Έχει κανονική υποστήριξη με τα ελληνικά. Για κατάστημα στο skroutz θα σου πρότεινα birdphone.

Link to comment
Share on other sites

οδηγιες (μακαρι να ειναι στα ελληνικα) πως θα βαλω custom rom (οmega v6 ή v7) ; Ποια rom εχετε να προτεινετε ;;

την omega 7 . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2253528

κατεβάζεις την rom http://omega-roms.net/blog/?page_id=1231 και όπως είναι την βάζεις στο κινητό σου

με odin φλασάρεις TWRP Recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2265588

http://techerrata.com/file/twrp2/jfltexx/openrecovery-twrp-2.5.0.2-jfltexx.tar

μπαίνεις σε recovery kai φλασάρεις την rom , την πρώτη φορά καλό είναι με full wipe

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=42930281&postcount=4800

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο επίσημο νήμα και διαβάζω 3 σελίδες για custom. Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει νήμα με τροποποιήσεις γιαυτό τον λόγο :mad:

 

Επίσης φιλική συμβουλή για τους νεοεισερχόμενους στην οικογένεια των galaxy, δείτε την συσκευή σας πως παίζει μια εβδομάδα με μια στοκ, και ΑΝ δεν σας ευχαριστήσει για τον x, y λόγο πάτε σε custom για να έχετε και μέτρο σύγκρισης.

 

Κατά τα άλλα, Αργύρη έχεις ιδέα εάν δοθεί με ποιο "επίσημο" τρόπο η ρομ της Google για το 4άρι? Αν και δύσκολα θα αποχωριστώ τα καλούδια της Samsung..

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο επίσημο νήμα και διαβάζω 3 σελίδες για custom. Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει νήμα με τροποποιήσεις γιαυτό τον λόγο :mad:

 

Επίσης φιλική συμβουλή για τους νεοεισερχόμενους στην οικογένεια των galaxy, δείτε την συσκευή σας πως παίζει μια εβδομάδα με μια στοκ, και ΑΝ δεν σας ευχαριστήσει για τον x, y λόγο πάτε σε custom για να έχετε και μέτρο σύγκρισης.

 

Κατά τα άλλα, Αργύρη έχεις ιδέα εάν δοθεί με ποιο "επίσημο" τρόπο η ρομ της Google για το 4άρι? Αν και δύσκολα θα αποχωριστώ τα καλούδια της Samsung..

 

Σωστά και μεταφέρθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί δεν μπορώ να κάνω κλήσεις; Μου βγάζει μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο ή το δίκτυο κινητής δεν είναι διαθέσιμο

 

Δείτε πως είναι πάνω η γραμμή δίπλα στην μπαταρία, http://i.imgur.com/SlDj8kC.png

Edited by morfaros
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί δεν μπορώ να κάνω κλήσεις; Μου βγάζει μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο ή το δίκτυο κινητής δεν είναι διαθέσιμο

 

Δείτε πως είναι πάνω η γραμμή δίπλα στην μπαταρία, http://i.imgur.com/SlDj8kC.png

 

Εισαι σιγουρος οτι τη sim την εβαλες σωστα;Δεν βλεπει τη sim σου

 

Κατά τα άλλα, Αργύρη έχεις ιδέα εάν δοθεί με ποιο "επίσημο" τρόπο η ρομ της Google για το 4άρι? Αν και δύσκολα θα αποχωριστώ τα καλούδια της Samsung..

 

Βασιλη για την ωρα κατεβαζω τη rom που εχει το fix για το wifi.Οκ καλη η pure αλλα για αυτη τη δουλεια εχω το n4 πια.Σε αλλες εποχες το pure εδινε στο galaxy αλλη ανασα (και συμφωνω με τον τροπο που το σκεφτεσαι).Απο αυτα που διαβαζω δεν υπαρχει κατι για πιο "επισημο" περα απο το xda :D:D

 

 

Ουπς sorry για το διπλο ποστ :o

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι τη sim την εβαλες σωστα;Δεν βλεπει τη sim σου

 

Την έβγαλα 2 φορές, την έβαλα και πάλι και την δεύτερη λειτούργησε πάλι κανονικά. Στα ξαφνικά το έπαθε, δεν το πείραξα καν. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Την έβγαλα 2 φορές, την έβαλα και πάλι και την δεύτερη λειτούργησε πάλι κανονικά. Στα ξαφνικά το έπαθε, δεν το πείραξα καν. Ευχαριστώ.

 

Cosmote έχεις ;; και εγω τα ιδιο παρατήρησα σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Την έβγαλα 2 φορές, την έβαλα και πάλι και την δεύτερη λειτούργησε πάλι κανονικά. Στα ξαφνικά το έπαθε, δεν το πείραξα καν. Ευχαριστώ.

 

Εχεις nano sim με ανταπτοράκι, ή κάρτα που να την έκοψες εσύ σε nano sim με ανταπτοράκι, ή micro που να την έκοψες εσύ;

 

Αν η απάντησή σου είναι ΝΑΙ σε ένα από τα παραπάνω, τότε να μη σε απογοητεύσω, αλλά κάνε μια βόλτα από την αντιπροσωπεία. Κατά πάσα πιθανότητα με το βάλε-βγάλε της κάρτας στο slot, τίναξες κάποιο έλασμα. 80€ και ο επόμενος... Οι &*^%&$^#% δεν το αναγνωρίζουν στην εγγύηση, και μπορεί να συμβεί ακόμα και με ΜΗ κομμένη κάρτα, ή και με κάρτα που να μη τη χρησιμοποιείς με αντάπτορα. Και πάλι δεν τους νοιάζει, αν και το ξέρουν πως τα κινητά τους είναι ευπαθή σε αυτά τα κρούσματα (όπως και το sim tray στα iPhone, που μπορούν να σπάσουν 1 ή και παραπάνω ελάσματα επάνω στο unboxing, πριν ακόμα το χρησιμοποιήσεις για 1η φορά!

 

Αν η απάντηση είναι ΟΧΙ, πάτα *#06# και δες αν σου βγάζει το ΙΜΕΙ σου, ή αν σου βγάζει κάτι άσχετο από το ΙΜΕΙ σου, ή αν σου βγάζει μηδενικά, ή αν σου βγάζει null/null. Εκεί, κάτι έκανες με το Software, και είναι χειρότερη κατάσταση από το sim tray!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Εχεις nano sim με ανταπτοράκι, ή κάρτα που να την έκοψες εσύ σε nano sim με ανταπτοράκι, ή micro που να την έκοψες εσύ;

 

Αν η απάντησή σου είναι ΝΑΙ σε ένα από τα παραπάνω, τότε να μη σε απογοητεύσω, αλλά κάνε μια βόλτα από την αντιπροσωπεία. Κατά πάσα πιθανότητα με το βάλε-βγάλε της κάρτας στο slot, τίναξες κάποιο έλασμα. 80€ και ο επόμενος... Οι &*^%&$^#% δεν το αναγνωρίζουν στην εγγύηση, και μπορεί να συμβεί ακόμα και με ΜΗ κομμένη κάρτα, ή και με κάρτα που να μη τη χρησιμοποιείς με αντάπτορα. Και πάλι δεν τους νοιάζει, αν και το ξέρουν πως τα κινητά τους είναι ευπαθή σε αυτά τα κρούσματα (όπως και το sim tray στα iPhone, που μπορούν να σπάσουν 1 ή και παραπάνω ελάσματα επάνω στο unboxing, πριν ακόμα το χρησιμοποιήσεις για 1η φορά!

 

Αν η απάντηση είναι ΟΧΙ, πάτα *#06# και δες αν σου βγάζει το ΙΜΕΙ σου, ή αν σου βγάζει κάτι άσχετο από το ΙΜΕΙ σου, ή αν σου βγάζει μηδενικά, ή αν σου βγάζει null/null. Εκεί, κάτι έκανες με το Software, και είναι χειρότερη κατάσταση από το sim tray!

 

Άρη σωστά και χρήσιμα αυτά που λες αλλά τώρα του αναγνωρίζει κανονικά τη sim

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Άρη σωστά και χρήσιμα αυτά που λες αλλά τώρα του αναγνωρίζει κανονικά τη sim

 

Δοντάκι sim.

 

Αργά ή γρήγορα δεν, ειδικά αν έχει τα μέσα-έξω τακτικά..

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Πως βλέπετε το bezel από θέμα αντοχής στα μικρό χτυπήματα;

Αντέχει όπως του Note 2 που το έχω 8 μήνες με την original flip χωρίς να πάθει το παραμικρό;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Πως βλέπετε το bezel από θέμα αντοχής στα μικρό χτυπήματα;

Αντέχει όπως του Note 2 που το έχω 8 μήνες με την original flip χωρίς να πάθει το παραμικρό;

 

δεν το βλεπω να χαμπαριαζει .:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

http://24.media.tumblr.com/cb8a0efc2f411a0b9c184636fef4c807/tumblr_mnj2jmwjAD1qcigboo1_500.jpg

http://dontholditwrong.tumblr.com/post/51587492179/dont-hold-the-samsung-galaxy-s4-wrong-pages-7

ισχυουν αυτα?εχει κανεις το manual?να τσεκαρει τις σελιδες?

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχεις ;; και εγω τα ιδιο παρατήρησα σήμερα

 

Ναι cosmote. Τελικά απ'ότι μου είπαν η εταιρία πρέπει να έφταιγε γιατί κι άλλοι είχαν τι ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα δικτύου στο γαλαξία :(

Συγκεκριμένα, σε cosmote που είμαι, μου έχει συμβεί στις 6 μέρες που είμαι κάτοχος του τηλεφώνου , 3 φορες να έχει χάσει το σήμα . Πάω στην αναζήτηση δικτύου και ενώ μου βγάζει και τους 3 παρόχους (cosmote-vodafone-wind) δεν κάνει εγγραφη στο δίκτυο της cosmote. Ο μονος τρόπος είναι να κάνω restart το τηλέφωνο. Τι μπορεί να φταίει ? Sim or phone? DOA έχω από KaizerShop που το πήρα ? (το σάββατο που μας πέρασε)

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί δεν μπορώ να κάνω κλήσεις; Μου βγάζει μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο ή το δίκτυο κινητής δεν είναι διαθέσιμο

 

Δείτε πως είναι πάνω η γραμμή δίπλα στην μπαταρία, http://i.imgur.com/SlDj8kC.png

 

Την έβγαλα 2 φορές, την έβαλα και πάλι και την δεύτερη λειτούργησε πάλι κανονικά. Στα ξαφνικά το έπαθε, δεν το πείραξα καν. Ευχαριστώ.

 

Cosmote έχεις ;; και εγω τα ιδιο παρατήρησα σήμερα

 

Ναι cosmote. Τελικά απ'ότι μου είπαν η εταιρία πρέπει να έφταιγε γιατί κι άλλοι είχαν τι ίδιο πρόβλημα

 

Καλημέρα ,

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα δικτύου στο γαλαξία :(

Συγκεκριμένα, σε cosmote που είμαι, μου έχει συμβεί στις 6 μέρες που είμαι κάτοχος του τηλεφώνου , 3 φορες να έχει χάσει το σήμα . Πάω στην αναζήτηση δικτύου και ενώ μου βγάζει και τους 3 παρόχους (cosmote-vodafone-wind) δεν κάνει εγγραφη στο δίκτυο της cosmote. Ο μονος τρόπος είναι να κάνω restart το τηλέφωνο. Τι μπορεί να φταίει ? Sim or phone? DOA έχω από KaizerShop που το πήρα ? (το σάββατο που μας πέρασε)

 

Διάβασε τα παραπάνω πόστ που σου έκανα quote.Μάλλον είναι θέμα της Cosmote.

 

Αν και εγώ δεν παρατήρησα κάτι με Cosmote στον δικό μου Γαλαξία S1.:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...