Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν,είχα το 9506 και με απογοήτευσε από θέμα μπαταρίας.

Θέλω να πάρω το απλό,θα με βγάζει άραγε 4 ώρες οθόνη την μέρα?μου είναι αρκετό αυτό,δεν θυμάμαι πόσο μου κρατούσε το απλό,θυμάμαι όμως ότι κρατούσε περισσότερο από το 9506.

Θέλω να το πάρω διότι το έχω για πιο αξιόπιστο από το g2 πού είναι η επομένη μου επιλογή αν δεν πάρω το s4.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν,είχα το 9506 και με απογοήτευσε από θέμα μπαταρίας.

Θέλω να πάρω το απλό,θα με βγάζει άραγε 4 ώρες οθόνη την μέρα?μου είναι αρκετό αυτό,δεν θυμάμαι πόσο μου κρατούσε το απλό,θυμάμαι όμως ότι κρατούσε περισσότερο από το 9506.

Θέλω να το πάρω διότι το έχω για πιο αξιόπιστο από το g2 πού είναι η επομένη μου επιλογή αν δεν πάρω το s4.

 

Αν εχεις σαν γνώμονα μονο την καλύτερη αυτονομία πας με κλειστά μάτια σε g2.

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα ήθελα πάνω από 4 ώρες οθόνη,ανάλογα την χρήση βεβαία

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με κανενα μισάωρο με 45 λεπτά φωνή, με καλο σήμα και χωρις παιχνίδια, ναι μου βγάζει. Με μονιμο 3g (καθολου 4g), παντα ανοιχτα ολα, συγχρονισμους, mail κλπ και λιγο wifi στο σπιτι, αργα το απογευμα.

Φορτιζω κάθε βραδυ, καπου στο 10~15%. Μου δινει 4+ ωρες.

 

EDIT: Οντως, αν η μπαταρια ειναι τοσο βασικη, δεν εχεις λογο να μην πας σε g2. Ειναι φοβερο τηλέφωνο, άψογο σερβις επεισης, και τελειωνεις με το αγχος "θα με βγαλει, δεν θα με βγαλει".

 

Μοναδικος ανασταλτικος παραγοντας ...... λιγη μνημη! Αν την χρειαζεσαι θα εισαι με ενα OTG στο χερι.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,είχα το 9506 και με απογοήτευσε από θέμα μπαταρίας.

Θέλω να πάρω το απλό,θα με βγάζει άραγε 4 ώρες οθόνη την μέρα?μου είναι αρκετό αυτό,δεν θυμάμαι πόσο μου κρατούσε το απλό,θυμάμαι όμως ότι κρατούσε περισσότερο από το 9506.

Θέλω να το πάρω διότι το έχω για πιο αξιόπιστο από το g2 πού είναι η επομένη μου επιλογή αν δεν πάρω το s4.

Πολύ δύσκολα θα καταφέρεις να δεις εύκολα πάνω από 4 ώρες... Γενικά σε αυτόν τον τομέα δεν είναι και η καλύτερη λύση.

Αν η αυτονομία είναι το πρώτο κριτήριο τότε το g2 είναι μονόδρομος

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν η αυτονομία είναι το πρώτο κριτήριο και μιλώντας για αυτά τα δύο τότε το S4 είναι μονόδρομος.. Με κανα-δύο αποσπώμενες μπαταρίες. Εγώ λόγω δουλειάς βγάζω κανα διήμερο έτσι μέχρι να γυρίσω σπίτι και χωρίς να δεσμεύεις το κινητό σου σε κάποια πρίζα για ώρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ενω εχω φορτισει στο 100% την μπαταρια,και εχω το κινητο απειραχτω.και το βλεπω και εχει πεσει στο 92% χωρις να το πειραξω μεσα σε 1 ωρα,γνωριζει κανεις γιατι??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ενω εχω φορτισει στο 100% την μπαταρια,και εχω το κινητο απειραχτω.και το βλεπω και εχει πεσει στο 92% χωρις να το πειραξω μεσα σε 1 ωρα,γνωριζει κανεις γιατι??

 

 

κάποια/ες εφαρμογή/γες σου τρέχει στο παρασκήνιο και σου τρώει την μπαταρία, ψάξου....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αν η αυτονομία είναι το πρώτο κριτήριο και μιλώντας για αυτά τα δύο τότε το S4 είναι μονόδρομος.. Με κανα-δύο αποσπώμενες μπαταρίες. Εγώ λόγω δουλειάς βγάζω κανα διήμερο έτσι μέχρι να γυρίσω σπίτι και χωρίς να δεσμεύεις το κινητό σου σε κάποια πρίζα για ώρα

Άμα αλλάζεις μπατάρια τότε όποιο κινητό με αφαιρούμενη μπαταρία είναι μονόδρομος. Αν δεν θες τέτοιες αλλαγές όπως εγώ τότε δυστυχώς το g2 έχει διπλάσια.

Παιδια να ρωτησω ενω εχω φορτισει στο 100% την μπαταρια,και εχω το κινητο απειραχτω.και το βλεπω και εχει πεσει στο 92% χωρις να το πειραξω μεσα σε 1 ωρα,γνωριζει κανεις γιατι??

Το πιο πιθανό είναι να έχεις ενεργοποιημένες τις λειτουργίες του

Location reporting

Και τις δύο επιλογές του

Android device manager

 

στις ρυθμίσεις της Google..Ειδικά αν στην κατανάλωση της μπαταρίας βλέπεις το Google services framework σε ποσοστό άνω του 2-3% και του συστήματος άνω του 7-8% τότε σίγουρα είναι τα παραπάνω!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την MPJ μπαταρία από ebay εδώ και κανά μήνα:

http://www.ebay.com/itm/MPJ-3500mAh-Battery-for-Samsung-Galaxy-S4-SIV-I9500-I545-I337-L720-R970-W-NFC-/221230267842?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item338259fdc2

Τα ίδια ακριβώς αποτελέσματα με τη μανίσια: 3 ώρες ανοιχτή οθόνη με 3g ενεργό, 4 ώρες με 3g κλειστό και wifi μόνο on

Για το 3g πιστεύω ότι μάλλον φταίει η ιστορία με το fast dormancy (ίσως δεν το υποστηρίζει η wind σκέφτομαι), δυστυχώς δε κατάφερα να βρω τρόπο να το απενεργοποιήσω.

Και πως να μην ξοδεύεται αμέσως η μπαταρία αφού όταν κάνω από το active apps , clear memory (RAM) κλείνουν 55 και εφαρμογές που τρέχουν στο background!!! και έχω αφαιρέσει το περισσότερο bloatware. Κρίμα η samsung έτσι χωρίς λόγο να χαλάει μια τόσο super κατασκευή...

Διάβασα σε ένα άλλο thread γι αυτό το battery saver, για να δούμε: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gejos.android.batterysaver

Αν πάλι τα ίδια (το πιο πιθανό) περνάω σε cyanogenmod...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

 

Το συστημα android παιζει σε κανεναν απο δω κατω απο 10%?

Στο δικο μου μετα την κιτκατ κοιμενεται απο 13 μεχρι 16,17.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την MPJ μπαταρία από ebay εδώ και κανά μήνα:

http://www.ebay.com/itm/MPJ-3500mAh-Battery-for-Samsung-Galaxy-S4-SIV-I9500-I545-I337-L720-R970-W-NFC-/221230267842?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item338259fdc2

Τα ίδια ακριβώς αποτελέσματα με τη μανίσια: 3 ώρες ανοιχτή οθόνη με 3g ενεργό, 4 ώρες με 3g κλειστό και wifi μόνο on

Για το 3g πιστεύω ότι μάλλον φταίει η ιστορία με το fast dormancy (ίσως δεν το υποστηρίζει η wind σκέφτομαι), δυστυχώς δε κατάφερα να βρω τρόπο να το απενεργοποιήσω.

Και πως να μην ξοδεύεται αμέσως η μπαταρία αφού όταν κάνω από το active apps , clear memory (RAM) κλείνουν 55 και εφαρμογές που τρέχουν στο background!!! και έχω αφαιρέσει το περισσότερο bloatware. Κρίμα η samsung έτσι χωρίς λόγο να χαλάει μια τόσο super κατασκευή...

Διάβασα σε ένα άλλο thread γι αυτό το battery saver, για να δούμε: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gejos.android.batterysaver

Αν πάλι τα ίδια (το πιο πιθανό) περνάω σε cyanogenmod...

 

Μην ανοίγουμε πάλι την ίδια συζήτηση...

 

Όταν παίρνετε ένα laptop (πχ dell, toshiba και δε ξέρω γω τι άλλο) που έχει φορτωμένα πάνω χίλια δυο πράγματα παραπονιέστε για το ότι κρατάει μόνο 3 ώρες στη μπαταρία??? Όχι! Εδώ γιατί είστε συνεχώς μες τη γκρίνια? Το κινητό είναι ένας μικρός υπολογιστής! Έχει πάνω επεξεργαστή, κάρτα γραφικών, ηχείο, κεραία wi-fi, κεραία bluetooth και μια full HD οθόνη συν τα υπόλοιπα συμβατικά που έχουν όλα τα κινητά. Μπαίνουμε στο internet, βλέπουμε βιντεάκια, παίζουμε παιχνιδάκια, ακούμε μουσικούλα, τραβάμε και καμιά φωτογραφιούλα (αφού παίξουμε με τα φίλτρα για το χαβαλέ!), θέλουμε και λίγο να το σκαλίζουμε έτσι χωρίς λόγο γιατί είναι ωραία η αίσθηση αλλά μας πειράζει που κρατάει μια μέρα!

 

Δε γίνεται ρε παιδιά πως να το κάνουμε!!! Φοράω και γω την MPJ 3500mAh και το laptop μου έχει μπαταρία 4200mAh!!! Νιώστε λίγο!!! Άμα θέλετε μπαταρία για μια βδομάδα είπαμε, NOKIA 3310 και τα μυαλά στα μπλέντερ! Αν θέλουμε και όλα τα καλούδια, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ θα φορτίζουμε κάθε βράδυ (σιγά το πράγμα δηλαδή!).

 

Υ.Γ. Για να μην παρεξηγούμαστε κιόλας, τα λέω σε αστειευόμενο στυλ και όχι στα σοβαρά και δεν είναι προσωπική η απάντηση, πάει σε όλους τους "γκρινιάρηδες" :lol: για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανοίγουμε πάλι την ίδια συζήτηση...

 

Όταν παίρνετε ένα laptop (πχ dell, toshiba και δε ξέρω γω τι άλλο) που έχει φορτωμένα πάνω χίλια δυο πράγματα παραπονιέστε για το ότι κρατάει μόνο 3 ώρες στη μπαταρία??? Όχι! Εδώ γιατί είστε συνεχώς μες τη γκρίνια? Το κινητό είναι ένας μικρός υπολογιστής! Έχει πάνω επεξεργαστή, κάρτα γραφικών, ηχείο, κεραία wi-fi, κεραία bluetooth και μια full HD οθόνη συν τα υπόλοιπα συμβατικά που έχουν όλα τα κινητά. Μπαίνουμε στο internet, βλέπουμε βιντεάκια, παίζουμε παιχνιδάκια, ακούμε μουσικούλα, τραβάμε και καμιά φωτογραφιούλα (αφού παίξουμε με τα φίλτρα για το χαβαλέ!), θέλουμε και λίγο να το σκαλίζουμε έτσι χωρίς λόγο γιατί είναι ωραία η αίσθηση αλλά μας πειράζει που κρατάει μια μέρα!

 

Δε γίνεται ρε παιδιά πως να το κάνουμε!!! Φοράω και γω την MPJ 3500mAh και το laptop μου έχει μπαταρία 4200mAh!!! Νιώστε λίγο!!! Άμα θέλετε μπαταρία για μια βδομάδα είπαμε, NOKIA 3310 και τα μυαλά στα μπλέντερ! Αν θέλουμε και όλα τα καλούδια, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ θα φορτίζουμε κάθε βράδυ (σιγά το πράγμα δηλαδή!).

 

Υ.Γ. Για να μην παρεξηγούμαστε κιόλας, τα λέω σε αστειευόμενο στυλ και όχι στα σοβαρά και δεν είναι προσωπική η απάντηση, πάει σε όλους τους "γκρινιάρηδες" :lol: για την μπαταρία.

 

θα συμφωνήσω εν μέρει. Διότι ναι όλα έχουν κάποιο bloatware είτε μιλάμε για laptop, tablet, smartphone κλπ. Καθώς θα σου αντιπαραβάλω ένα απλό με μία σύγκριση. 2600mAh vs 3000mAh δηλαδή +15% μεγαλύτερη μπαταρία. Επιδόσεις? 4 ώρες οθόνης το 1, 6 ώρες το άλλο. Διαφορά? +50%

Και τα 2 έχουν bloat πάνω άχρηστο. Δεν λέω τα κινητά. Όσοι έχουν ασχοληθεί τα ξέρουν. Είναι θέμα διαχείρισης των πόρων και σε αυτό το TW ναι είναι πιο εφετζίδικο αλλά αυτό το κάνει πολύ βαρύ και απαιτητικό σε πόρους. Και στη τελική όλα είναι πάντα και σχετικά με τον ανταγωνισμό και τι προσφέρει αυτός.

Τέσπα η μπαταρία είναι μια μεγάλη κουβέντα που δε τελειώνει ποτέ! Εγώ θέλω από ένα κινητό, που το πληρώνω 500+, προσωπικά που θα φτάνει το βράδυ να βγώ για ποτό και αντί για 12 να κοιμηθώ 4-5 και μάλιστα αυτές τις ώρες θα είμαι μακριά από πρίζα και να μην χρειαστεί να κάνω μεσαία φόρτιση να πάρει λίγο πάνω του το κινητό! Με το s4 και την χρήση που του κάνω δεν το πετυχαίνω αυτό ότι και να κάνω!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φοράω και γω την MPJ 3500mAh και το laptop μου έχει μπαταρία 4200mAh!!!

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα... Δεν μπορείς να συγκρίνεις τα mAh της μπαταρίας του S4 με τα mAh της μπαταρίας του laptop σου! Πρέπει να λάβεις υπόψη σου και την τάση λειτουργίας (τα V). Απλά στα κινητά η τάση είναι συνήθως ίδια και βγαίνει απ' την εξίσωση, οπότε αρκούν τα mAh για σύγκριση. Στην πραγματικότητα η χωρητικότητα εκφράζεται σε Wh και όχι σε Ah (ή mAh), όπως και η ΔΕΗ χρεώνει σε kWh.

 

Αν λάβουμε υπόψη μας ότι η μπαταρία του S4 είναι 3,8 V @ 2600 mAh και αν υποθέσουμε ότι η μπαταρία του laptop σου είναι 10,8 V @ 4200 mAh, τότε έχουμε:

 

Χωρητικότητα μπαταρίας S4 (μαμά):

3,8 V x 2600 mAh = 9,88 Wh

 

Χωρητικότητα μπαταρίας laptop:

10,8 V x 4200 mAh = 45,36 Wh

 

Δηλαδή η μπαταρία του laptop σου είναι 4,6 φορές μεγαλύτερη σε χωρητικότητα απ' τη μαμά μπαταρία του S4. Αν η τάση λειτουργίας της μπαταρίας του laptop σου είναι μεγαλύτερη από 10,8 V, τότε η παραπάνω διαφορά είναι ακόμα μεγαλύτερη... Άρα μην συγκρίνετε mAh, αλλά Wh. Άλλωστε η μπαταρία του S4 δεν αναφέρει επάνω της mAh αλλά Wh.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει τρόπος μαζί με το wifi απενεργοποιημένο να συμβαίνει το ίδιο και με το 4G;

Όταν κλείνω το wifi,ενεργοποιείται αυτόματα το 4G.Πώς λοιπόν θα μπορώ να σώσω την μπαταρία όταν μου την τρώει το δίκτυο με τον έναν ή τον άλλον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος μαζί με το wifi απενεργοποιημένο να συμβαίνει το ίδιο και με το 4G;

Όταν κλείνω το wifi,ενεργοποιείται αυτόματα το 4G.Πώς λοιπόν θα μπορώ να σώσω την μπαταρία όταν μου την τρώει το δίκτυο με τον έναν ή τον άλλον τρόπο;

Βάλε wind που δεν έχει 4g!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος μαζί με το wifi απενεργοποιημένο να συμβαίνει το ίδιο και με το 4G;

Όταν κλείνω το wifi,ενεργοποιείται αυτόματα το 4G.Πώς λοιπόν θα μπορώ να σώσω την μπαταρία όταν μου την τρώει το δίκτυο με τον έναν ή τον άλλον τρόπο;

 

Μπορείς να επιλέξεις τι σύνδεση θέλεις να έχεις: Settings->more networks->mobile networks->network mode

εκεί έχει επιλογές: LTE/WCDMA/GSM (auto connect) , WCDMA/GSM (auto connect), WCDMA only, GSM only

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση μου τρωει μπαταρια σαν τρελο!!!!

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση μου τρωει μπαταρια σαν τρελο!!!!

 

Factory reset.

 

Υπάρχει τρόπος μαζί με το wifi απενεργοποιημένο να συμβαίνει το ίδιο και με το 4G;

Όταν κλείνω το wifi,ενεργοποιείται αυτόματα το 4G.Πώς λοιπόν θα μπορώ να σώσω την μπαταρία όταν μου την τρώει το δίκτυο με τον έναν ή τον άλλον τρόπο;

 

Αν δεν θέλεις data από το δίκτυο τότε κλείσε τα. Όταν θα κλείνεις το wifi δεν θ' ανοίγει τίποτα. Δεν θα έχεις καθόλου data, μονο φωνή.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χρησιμοποιώ την MPJ μπαταρία από ebay εδώ και κανά μήνα:

http://www.ebay.com/itm/MPJ-3500mAh-Battery-for-Samsung-Galaxy-S4-SIV-I9500-I545-I337-L720-R970-W-NFC-/221230267842?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item338259fdc2

Τα ίδια ακριβώς αποτελέσματα με τη μανίσια: 3 ώρες ανοιχτή οθόνη με 3g ενεργό, 4 ώρες με 3g κλειστό και wifi μόνο on

Για το 3g πιστεύω ότι μάλλον φταίει η ιστορία με το fast dormancy (ίσως δεν το υποστηρίζει η wind σκέφτομαι), δυστυχώς δε κατάφερα να βρω τρόπο να το απενεργοποιήσω.

Και πως να μην ξοδεύεται αμέσως η μπαταρία αφού όταν κάνω από το active apps , clear memory (RAM) κλείνουν 55 και εφαρμογές που τρέχουν στο background!!! και έχω αφαιρέσει το περισσότερο bloatware. Κρίμα η samsung έτσι χωρίς λόγο να χαλάει μια τόσο super κατασκευή...

Διάβασα σε ένα άλλο thread γι αυτό το battery saver, για να δούμε: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gejos.android.batterysaver

Αν πάλι τα ίδια (το πιο πιθανό) περνάω σε cyanogenmod...

 

Προσωπικά μου αρέσει αυτό το μπαταρία :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ποια ειναι η καλυτερη μπαταρια για εσας που να μην χρειαζεται να αλλαχτει το πισω πλαστικο του κινητου αλλα να κραταει οσο το δυνατον περισσοτερο?
Link to comment
Share on other sites

Με τη Zerolemon 3000mAh βγάζω άνετα 2 μέρες και 5-6 ώρες οθόνης.Χωρίς αλλαγή στο καπάκι

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την mpj 3500mah με nfc θα ελεγα οτι με ενεργη την εξοικ. ενεργειας μπορει να βγαλει ανετα 2 μερες.

 

Πιστευεις οτι με τη zerolemon 3000mah(Εχει nfc κυκλωμα?) που λες θα εχει καλυτερη αποδοση?

 

Εχεις να προτεινεις κανενανα αξιοπιστο πωλητη(Π.χ. ebay) που να τη πουλαει σχετικα φτηνα?

 

Π.χ. αυτη ή αυτη δεν λεει πιστευεις?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

H zerolemon 3000mAh δεν έχει nfc , το οποίο αφαιρέθηκε για να μεγαλώσει έστω και αυτό το λιγο η χωρητικότητα της μπαταρίας σε σχέση με τα 2600 της stock.

Γι αυτό όταν βλέπω ονομαστικές χωρητικότητες υπεραισιόδοξες δεν τις εμπιστεύομαι.Πχ η mpj που έχεις , εαν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, πιστεύω είναι στα ίδια με τη δική μου των 3000mAh.

Όσο για τα link με τις μπαταρίες που παραθέτεις, απλά θα σου έλεγα μακρυά.Είχα στο παρελθόν πληρώσει κάτι μπαταρίες golden edition για το Galaxy S με υπεραισιόδοξα νούμερα σε mAh και πήγαν στο καλάθι των αχρήστων μιας και δεν κρατάγανε ούτε όσο η stock.

Σημερινά screenshot από τη zerolemon:

[ATTACH]51479[/ATTACH][ATTACH]51480[/ATTACH]

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...