Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα. Σκέφτομαι τις τελευταίες ημέρες να πάρω το Galaxy S4 σε λευκό από το birdphone. Το έχει πάρει κανείς από εκεί να μου πει αν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα; Γενικά ποιες είναι οι εντυπώσεις σας;

 

Αριστο κατάστημα, προχώρα άφοβα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αριστο κατάστημα, προχώρα άφοβα!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το γνωρίζω ότι είναι άριστο, απλά θέλω να μάθω αν είχε κάποιος προβλήματα (lag, υψηλές θερμοκρασίες κλπ) με τη συσκευή (συγκεκριμένα με το Galaxy S4 White EU) από το συγκεκριμένο κατάστημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και εγώ παρήγγειλα από birdphone ένα s4 λευκό. Οι εντυπώσεις μέχρις στιγμής άριστες. Άμεση απάντηση, γρήγορη επικοινωνία, κατατοπιστικότατοι κατά την διάρκεια της παραγγελίας.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και εγώ παρήγγειλα από birdphone ένα s4 λευκό. Οι εντυπώσεις μέχρις στιγμής άριστες. Άμεση απάντηση, γρήγορη επικοινωνία, κατατοπιστικότατοι κατά την διάρκεια της παραγγελίας.

 

Εάν μπορέσεις (μόλις το παραλάβεις και το χρησιμοποιήσεις λίγο) γράψε εδώ τις εντυπώσεις σου ή στείλε μου ένα pm. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,παραγγειλα σημερα το black edition και ηθελα να κανω 2 ερωτησεις!

1.ελεγε EU στο καταστημα δηλαδη ειναι οκ?δεν πιστευω να εχει κανενα λογοτυπο της vodafone κτλ

2.την κιτ κατ θα την εχει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,παραγγειλα σημερα το black edition και ηθελα να κανω 2 ερωτησεις!

1.ελεγε EU στο καταστημα δηλαδη ειναι οκ?δεν πιστευω να εχει κανενα λογοτυπο της vodafone κτλ

2.την κιτ κατ θα την εχει?

 

EU σημαίνει ευρωπαικό. Αν δεν έλεγε branded δεν θα έχει καμιάς εταιρία λογότυπο, μην αγχώνεσαι. Λογικά ναι, δεν ξέρω εαν έχει κάποια χώρα χωρίς Kitkat, αλλα και να έχει μείνει μάλλον δεν θα πέσεις σ αυτήν. 99,9 θα έχει KitKat.

Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορέσεις (μόλις το παραλάβεις και το χρησιμοποιήσεις λίγο) γράψε εδώ τις εντυπώσεις σου ή στείλε μου ένα pm. :)

 

Το παρέλαβα τελικά το Σάββατο. Όλα εντάξει. Το κουτί ήταν αρχικά σφραγισμένο μαζί με Ελληνικό εγχειρίδιο ενώ σφραγισμένη ήταν και η ταινία ασφαλείας της Samsung. Μέσα είχε και κάποια άλλα εγχειρίδια στα Ουγγαρέζικα, δεν ξέρω και να είναι η χώρα αυτή μιας και κατέβασα το KIES αλλά δεν μπόρεσα να το δω ακόμα.

 

Υπήρχαν και όλες οι ταινίες πάνω στο κινητό (πίσω, πλάι, μπροστά) ενώ όταν το άνοιξα έκανε κανονικά αρχικοποίηση και δεν μπήκε κατυεθείαν στο λειτουργικό.

 

Μέχρις στιγμής 100% ευχαριστημένος και από το κατάστημα και από το κατάστημα από το οποίο αγόρασα (birdphone).

Edited by akis1973
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα τελικά το Σάββατο. Όλα εντάξει. Το κουτί ήταν αρχικά σφραγισμένο μαζί με Ελληνικό εγχειρίδιο ενώ σφραγισμένη ήταν και η ταινία ασφαλείας της Samsung. Μέσα είχε και κάποια άλλα εγχειρίδια στα Ουγγαρέζικα, δεν ξέρω και να είναι η χώρα αυτή μιας και κατέβασα το KIES αλλά δεν μπόρεσα να το δω ακόμα.

 

Υπήρχαν και όλες οι ταινίες πάνω στο κινητό (πίσω, πλάι, μπροστά) ενώ όταν το άνοιξα έκανε κανονικά αρχικοποίηση και δεν μπήκε κατυεθείαν στο λειτουργικό.

 

Μέχρις στιγμής 100% ευχαριστημένος και από το κατάστημα και από το κατάστημα από το οποίο αγόρασα (birdphone).

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το post. Δυστυχώς από ότι βλέπω έχει εξαντληθεί στο birdphone. Θα περιμένω μέχρι τέλος Μαΐου, αρχές Ιουνίου μπας και το ξαναφέρουν :)

Link to comment
Share on other sites

Παντως, απορω με την τιμολογιακη πολιτικη της Samsung.

Οταν μπορει κανεις να αγορασει με 100-150 ευρω, τα ολοκαινουρια Μoto G ή Ε, μοντελα 2014, με τα παντα ολα επανω, και μαλιστα μοντελα -κακα τα ψεματα- 'ατυπως' official google κινητα, η Samsung κοστολογει και διαθετει στην αγορα το περσινο της κινητο μοντελο 2013, με πανω-κατω ιδια χαρακτηριστικα, στα 320 ευρω περιπου.

Δεν καταλαβαινω τι σκεφτονται...

Μηπως εχουν παρει ψηλα τον 'αμανε'?

Αν τα συγκεκριμενα Moto εχουν τοσο, τοτε περσινο S4 ποσο επρεπε να εχει, ρεαλιστικα; Κανενα 100ευρω το πολυ?

Για πειτε αν μπορειτε εσεις να καταλαβετε περισσοτερα και καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως, απορω με την τιμολογιακη πολιτικη της Samsung.

Οταν μπορει κανεις να αγορασει με 100-150 ευρω, τα ολοκαινουρια Μoto G ή Ε, μοντελα 2014, με τα παντα ολα επανω, και μαλιστα μοντελα -κακα τα ψεματα- 'ατυπως' official google κινητα, η Samsung κοστολογει και διαθετει στην αγορα το περσινο της κινητο μοντελο 2013, με πανω-κατω ιδια χαρακτηριστικα, στα 320 ευρω περιπου.

Δεν καταλαβαινω τι σκεφτονται...

Μηπως εχουν παρει ψηλα τον 'αμανε'?

Αν τα συγκεκριμενα Moto εχουν τοσο, τοτε περσινο S4 ποσο επρεπε να εχει, ρεαλιστικα; Κανενα 100ευρω το πολυ?

Για πειτε αν μπορειτε εσεις να καταλαβετε περισσοτερα και καλυτερα.

 

ρεαλιστικα τωρα τα moto εχουν 1080p super amoled οθονη 5 ιντσων,13 mp καμερα+μπροστινη,16 γιγα σταθερη μνημη και micro sd,tv out,usb otg.ειναι σα να λεμε οτι πορσε και χιουνται εχουν και τα 2 ροδες,γιατι η πορσε να εχει 80000 και το χιουνται 8000!θα μας τρελανετε τελειως,μονο η οθονη του s4 κοστιζει αν την σπασεις οσο ενα moto g:wacko:

οποιος εχει δουλεψει εστω και λιγο στη ζωη του ξερει τον χρυσο κανονα που λεει οτι πληρωνεις παιρνεις.και οποιος δεν με πιστευει ας μπει στο thread του νεξους 5 οπου ολοι εχουν φριξει με τα κουμπια που ειναι ετοιμα να ξεκολησουν,το ηχειο που δεν ακουγεται στο ενα μετρο,την δονηση που κοπαναει σα να ειναι ετοιμη να πεταχτει εξω και αλλα τρελα

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παντως, απορω με την τιμολογιακη πολιτικη της Samsung.

Οταν μπορει κανεις να αγορασει με 100-150 ευρω, τα ολοκαινουρια Μoto G ή Ε, μοντελα 2014, με τα παντα ολα επανω, και μαλιστα μοντελα -κακα τα ψεματα- 'ατυπως' official google κινητα, η Samsung κοστολογει και διαθετει στην αγορα το περσινο της κινητο μοντελο 2013, με πανω-κατω ιδια χαρακτηριστικα, στα 320 ευρω περιπου.

Δεν καταλαβαινω τι σκεφτονται...

Μηπως εχουν παρει ψηλα τον 'αμανε'?

Αν τα συγκεκριμενα Moto εχουν τοσο, τοτε περσινο S4 ποσο επρεπε να εχει, ρεαλιστικα; Κανενα 100ευρω το πολυ?

Για πειτε αν μπορειτε εσεις να καταλαβετε περισσοτερα και καλυτερα.

 

Φιλαρακο, χθεσινοι δεν ημαστε!

 

Wrong place, wrong message!

 

Troll mode off, please!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κι εγω εχω σταμπαρει το S4 και θελω να το παρω.

Ομως, αυτο δε σημαινει οτι δεν κοιταζουμε τι προσφερει ο ανταγωνισμος.

Οχι παρωπιδες.

Link to comment
Share on other sites

Παντως, απορω με την τιμολογιακη πολιτικη της Samsung.

Οταν μπορει κανεις να αγορασει με 100-150 ευρω, τα ολοκαινουρια Μoto G ή Ε, μοντελα 2014, με τα παντα ολα επανω, και μαλιστα μοντελα -κακα τα ψεματα- 'ατυπως' official google κινητα, η Samsung κοστολογει και διαθετει στην αγορα το περσινο της κινητο μοντελο 2013, με πανω-κατω ιδια χαρακτηριστικα, στα 320 ευρω περιπου.

Δεν καταλαβαινω τι σκεφτονται...

Μηπως εχουν παρει ψηλα τον 'αμανε'?

Αν τα συγκεκριμενα Moto εχουν τοσο, τοτε περσινο S4 ποσο επρεπε να εχει, ρεαλιστικα; Κανενα 100ευρω το πολυ?

Για πειτε αν μπορειτε εσεις να καταλαβετε περισσοτερα και καλυτερα.

 

Στα 320 ευρο δεν υπαρχει καλυτερο κινητο απο το s4.Το motο g ειναι ενα αχρηστο κινητο σε σχεση με το s4.Και φθηνο ειναι το s4 οταν αλλα χειροτερα κινητα ειναι ακριβοτερα.Μην γραφετε οτι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Παντως, απορω με την τιμολογιακη πολιτικη της Samsung.

Οταν μπορει κανεις να αγορασει με 100-150 ευρω, τα ολοκαινουρια Μoto G ή Ε, μοντελα 2014, με τα παντα ολα επανω, και μαλιστα μοντελα -κακα τα ψεματα- 'ατυπως' official google κινητα, η Samsung κοστολογει και διαθετει στην αγορα το περσινο της κινητο μοντελο 2013, με πανω-κατω ιδια χαρακτηριστικα, στα 320 ευρω περιπου.

Δεν καταλαβαινω τι σκεφτονται...

Μηπως εχουν παρει ψηλα τον 'αμανε'?

Αν τα συγκεκριμενα Moto εχουν τοσο, τοτε περσινο S4 ποσο επρεπε να εχει, ρεαλιστικα; Κανενα 100ευρω το πολυ?

Για πειτε αν μπορειτε εσεις να καταλαβετε περισσοτερα και καλυτερα.

 

 

Γκρινια γκρινια γκρινια γκρινια....

Μακαρι ολα να ηταν τζαμπα να τελειωναμε ...

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παντως, απορω με την τιμολογιακη πολιτικη της Samsung.

Οταν μπορει κανεις να αγορασει με 100-150 ευρω, τα ολοκαινουρια Μoto G ή Ε, μοντελα 2014, με τα παντα ολα επανω, και μαλιστα μοντελα -κακα τα ψεματα- 'ατυπως' official google κινητα, η Samsung κοστολογει και διαθετει στην αγορα το περσινο της κινητο μοντελο 2013, με πανω-κατω ιδια χαρακτηριστικα, στα 320 ευρω περιπου.

Δεν καταλαβαινω τι σκεφτονται...

 

Φιλε μου παρολο που δεν ειμαι σε καμμια περιπτωση fanboy της samsung, αυτα που λες εδω δεν στεκουν, καπου εχεις μπερδευτει. To moto G που ειναι ενα πολυ καλο κινητο δεν μπορει πουθενα να συναγωνιστει το S4, δεν υπαρχει καμμια επαφη πουθενα.

Θα μπορουσε ισως να συγκριθει με το S3 που ειναι πανω κατω στα ιδια specs που ομως στην Ελλαδα η τιμη τους ειναι περιπου ιδια.

 

Επισης το S4 πλεον στα 320 μαζι με το G2, με ελληνικη εγγυηση 2 ετων, ειναι απο τις καλυτερες επιλογες που μπορει να κανει καποιος. Καλα και τα κινεζικα (εχω αλλαξει πανω απο 20 αφου ειναι το χομπι μου) αλλα αν θελει καποιος να καταληξει σε μια συσκευη για πολυ καιρο με δυνατα specs, εγγυηση εγχωρια και value for money προσωπικα θα πηγαινα σε ενα απο τα 2 που ανεφερα.

Link to comment
Share on other sites

ολα ενταξει με την αποδειξη,μου εδωσαν βεβαιαωση αγορας που τα λεει ολα !!! :D το αναφερω για να μην θεωρηθει δυσφημιση του μαγαζιου !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κι εγω εχω σταμπαρει το S4 και θελω να το παρω.

Ομως, αυτο δε σημαινει οτι δεν κοιταζουμε τι προσφερει ο ανταγωνισμος.

Οχι παρωπιδες.

 

Τωρα, μιλας σωστα. Αυτα που λες τωρα δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που ειχες γραψει πριν.

Αφενως μεν τα τηλεφωνα που αναφερεις δεν εχουν καμια σχεση με το s4 (ειναι 1 και 2 κατηγοριες κατωτερα), αφετερου ο τροπος που εγραψες δεν κολλαει με το νημα.

Μαλλον στους διαξιφισμους πηγαινε, αφου εδω ειναι καθαρο τρολαρισμα!

 

Παρεπιπτοντως καλα σου λενε τα παιδια. Δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα στα δυο κινητα.

Το moto E δεν το αναφερω καν γιατι νομιζω οτι απο λαθος το ανεφερες! Ειναι τουλαχιστον 3 κατηγοριες (μην πω και παραπανω) κατω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι αν αναφερθει κατι απο τον ανταγωνισμο πρεπει να ειναι στους 'διαξιφισμους'. Επισης το συσχετισα με το παρον θεμα, ακριβως επειδη αναρωτηθηκα (καλώς ή κακώς) για την τιμή. Δεν νομιζω να ειναι εξωπραγματικο.

Anyway, αν δεν πεσει το S4 κατω απο 270 δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω χρηματα να το παρω. Θα περιμενω γι'αυτη την τιμη εστω κι αν χρειαστει να περασουν μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι αν αναφερθει κατι απο τον ανταγωνισμο πρεπει να ειναι στους 'διαξιφισμους'. Επισης το συσχετισα με το παρον θεμα, ακριβως επειδη αναρωτηθηκα (καλώς ή κακώς) για την τιμή. Δεν νομιζω να ειναι εξωπραγματικο.

Anyway, αν δεν πεσει το S4 κατω απο 270 δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω χρηματα να το παρω. Θα περιμενω γι'αυτη την τιμη εστω κι αν χρειαστει να περασουν μηνες.

 

Νομίζω πως το Galaxy S3 θα σε βολέψει μια χαρά σε αυτή την τιμή. Μην περιμένεις το GS4 να πέσει άμεσα στα 270 ευρώ. Τουλάχιστον όχι μέχρι το Νοέμβριο που θα βγει το Note 4. Το GS5 δε φαίνεται να το προτιμούν και πάρα πολλά άτομα με αποτέλεσμα όλο και περισσότεροι να στρέφονται στα Note 3 και GS4. Για αυτό άλλωστε παρατηρείται και μια αύξηση στις τιμές ή εξάντληση των αποθεμάτων αυτών των δύο smartphones. Η αλήθεια είναι πως η αρχική του τιμή (όπως και των υπόλοιπων smartphones της σειράς S και Note) ήταν υπερβολική. Με 330 ευρώ όμως δε νομίζω πως υπάρχει κάποιο άλλο smartphone με παρόμοια χαρακτηριστικά.

 

Edit: το έχει πάρει κανείς από το cityshop να μου πει εντυπώσεις; Το birdphone δεν έχει φέρει ακόμα. Ποιο άλλο κατάστημα προτείνετε;

Edited by johnnyz
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι αν αναφερθει κατι απο τον ανταγωνισμο πρεπει να ειναι στους 'διαξιφισμους'. Επισης το συσχετισα με το παρον θεμα, ακριβως επειδη αναρωτηθηκα (καλώς ή κακώς) για την τιμή. Δεν νομιζω να ειναι εξωπραγματικο.

Anyway, αν δεν πεσει το S4 κατω απο 270 δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω χρηματα να το παρω. Θα περιμενω γι'αυτη την τιμη εστω κι αν χρειαστει να περασουν μηνες.

 

Κοιτα, με αυτο το S5 που βγαλανε, χλωμο το κοβω να πέφτει συντομα στα νουμερα που ψαχνεις. Ακομη εχει ζητηση το τηλεφωνο και η τιμη του ειναι αρκετα καλη για το τι παιρνεις. Απ' οτι βλεπω ομως εχεις υπομονη, οποτε .....

 

Ειναι καλο τηλεφωνο και αν εξαιρέσεις την μαμα μπαταρια του που βγηκε μουφα τελείως, δεν παρουσιαζει προβληματα. Εχει λυσει ολα τα παιδικα του και πλεον ειναι ενα πολυ γρηγορο και απροβληματιστο τηλεφωνο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολα το s4 να πεσει κατω απο 300..εχει να πουλησει πολυ ακομα...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Από τα καταστήματα που το έχουν αυτή τη στιγμή έως 350 - 360 ευρώ, ποιο κατάστημα προτείνετε; Το θέλω σε λευκό, οπότε θα προτιμούσα το κατάστημα να έχει και αυτό το χρώμα (έστω και κατόπιν παραγγελίας).
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και εγώ παρήγγειλα από birdphone ένα s4 λευκό. Οι εντυπώσεις μέχρις στιγμής άριστες. Άμεση απάντηση, γρήγορη επικοινωνία, κατατοπιστικότατοι κατά την διάρκεια της παραγγελίας.

 

Ρώτησες πριν κάνεις την παραγγελία από ποια χώρα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Από τα καταστήματα που το έχουν αυτή τη στιγμή έως 350 - 360 ευρώ, ποιο κατάστημα προτείνετε; Το θέλω σε λευκό, οπότε θα προτιμούσα το κατάστημα να έχει και αυτό το χρώμα (έστω και κατόπιν παραγγελίας).

Επίσης βεβαιώσου ότι είναι σφραγισμένο και δεν έχει ανοιχτεί και ξανασφραγιστεί με ψεύτικες σφραγίδες όπως την έπαθα εγώ.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βεβαιώσου ότι είναι σφραγισμένο και δεν έχει ανοιχτεί και ξανασφραγιστεί με ψεύτικες σφραγίδες όπως την έπαθα εγώ.

 

Το έχω διαβάσει το post που δημοσίευσες και για αυτό ρώτησα ποιο κατάστημα προτείνετε. Το συγκεκριμένο δε νομίζω να το προτιμήσω. Πήγαινα για Birdphone αλλά από ότι βλέπω δεν είναι πλέον διαθέσιμο και δε μου απάντησαν σε μήνυμα που έστειλα ώστε να μου πουν αν θα ξαναφέρουν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...