Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω ψωνισει απο το συγκεκριμένο κατάστημα αλλά μήπως πάνω από το κουτί υπάρχει Ελληνικό βιβλιαράκι οδηγιών και έχει το ναυλον για να το συγκρατεί?

 

Οχι φίλε μου δεν υπάρχει κατι τετοιο. Όλα πού έχω παρει από εκεί είναι εισαγωγής. Δεν ειχα όμως ποτέ κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι φίλε μου δεν υπάρχει κατι τετοιο. Όλα πού έχω παρει από εκεί είναι εισαγωγής. Δεν ειχα όμως ποτέ κανένα πρόβλημα.

 

Κοιτα, εχω παρει πολλα με ναυλον αλλα ο σκοπος του ηταν να συγκρατει το Ελληνικο βιβλιαρακι το οποιο φυσικα δεν υπηρχε μεσα λογω του οτι δεν ηταν Ελληνικης εισαγωγης και αρα δεν μπορουσε να υπαρχει κατι τετοιο μεσα στο κουτι.Απο την αλλη ειχαμε πολλες αναφορες απο χρηστες οι οποιοι πηραν ΕΛΛΗΝΙΚΗ συσκευη (κυριως cosmote) και απο εξω ειχε ζελατινα ενω σε αλλους δεν υπηρχε.Αν οι ασφαλειες ειναι ολες ενταξει μην σε ανησυχει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή και εγώ του S4 Black Edition από εδώ στα 344,40€ http://www.kaizershop.gr/phones/Samsung-c/samsung_galaxy_s4_16_black_edition?sort=p.price&order=DESC

:X:X:X:X

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

γενικα ποιες οι διαφορες του black edition με τα αλλα s4

εκτος χρωματος???

μπορει καποιος να τις επισημανει στα ελληνικα?

 

Καμμια αλλη διαφορα εκτος χρωματος και καποια νεα wallpaper που εχουν βαλει. Οι διαφορες ειναι στο καπακι πισω το μαυρο σαν του note 3 και το bezel που ειναι μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

με τι χρωμα θηκη θα ταιριαζε?

s view

 

Αυτο ειναι θεμα γουστου. Εγω θα εβαζα μαυρη. Στα ασπρα κινητα που ειχα εβαζα παλι μαυρη για αντιθεση. Τωρα στο μαυρο να βαλω ασπρη δε μου παει εμενα. Φιλε μου βαλε οτι σου αρεσει και ασε τους αλλους να λενε:D

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχεται η τρελή που θέλει να πάρει το samsung s4 σε μωβ... το είδα χθες σε μωβ στη mini έκδοσή του και τελικά μου άρεσε ακόμα πιο πολύ από τις φωτογραφίες του internet! Οπότε, θα το αγοράσω τελικά καινούργιο απ ό,τι φαίνεται. Επειδή δεν έχω ξαναγοράσει από μαγαζιά του skroutz υπάρχει κάποιο από τα γνωστά (bird, kaizer, phone gallery) που θεωρείται "καλύτερο"; Συνολική εξυπηρέτηση ή αν δίνουν μαζί κάποιο δωράκι. Βοηθείστε με παιδιά :) Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχεται η τρελή που θέλει να πάρει το samsung s4 σε μωβ... το είδα χθες σε μωβ στη mini έκδοσή του και τελικά μου άρεσε ακόμα πιο πολύ από τις φωτογραφίες του internet! Οπότε, θα το αγοράσω τελικά καινούργιο απ ό,τι φαίνεται. Επειδή δεν έχω ξαναγοράσει από μαγαζιά του skroutz υπάρχει κάποιο από τα γνωστά (bird, kaizer, phone gallery) που θεωρείται "καλύτερο"; Συνολική εξυπηρέτηση ή αν δίνουν μαζί κάποιο δωράκι. Βοηθείστε με παιδιά :) Ευχαριστώ.

 

Καλησπερα. Εγω που εχω ψωνισει απο διαφορα σκρουτζομαγαζα μονο στο kaizer που ειναι στην Πανεπιστημιου χαμηλα πριν φτασεις Ομονοια μου εκαναν 3 φορες δωρο θηκη. Τωρα τι να σου πω μπορει να ηταν και τυχαιο γιατι επειδη μου αρεσε αυτη η κινηση τους πηγα και αλλες φορες για κατι φιλους αλλα δεν μου εκαναν δωρο:D

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή και εγώ του S4 Black Edition από εδώ στα 344,40€ http://www.kaizershop.gr/phones/Samsung-c/samsung_galaxy_s4_16_black_edition?sort=p.price&order=DESC

:X:X:X:X

 

Παραλαβή μόλις τώρα........................ χωρίς εγχειρίδιο :mad::mad::mad:

Αλήθεια παιδιά πως βρίσκω για ποιά χώρα είναι το κινητό???:cry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καθε βδομαδα πεφτει η τιμη νομιζω...

Και φανταζομαι οτι αυτη η πτωτικη ταση θα μεγαλωσει τον Απρίλιο με την επισημη εμφανιση του S5...

Ελπιζω το Μάιο να το χτυπήσω σε πολυ καλή τιμή....

Μαλλον πρεπει να βγαλουμε στατιστικα, ποσα ευρω χανει καθε βδομαδα, απο την τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

Έχει χάσει 35 ευρώ από 1η Μαρτίου. Το παρακολουθώ κάθε μέρα, μέχρι να πέσει στην υψηλή τιμη που δίνουν τα μεταχειρισμένα.
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, το 280αρι ποτε λες να το πιασει; Αρχες Ιουνη?

 

πιστευω τελη Απριλιου τοσο θαχει.....:D

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι τέτοιο καιρό το S3 είχε χάσει 120 Ευρώ από τέλη Γενάρη (470 Ευρώ) μέχρι αρχές Μάη (350 Ευρώ). Μετά συνέχισε να πέφτει όλο το καλοκαίρι με πιο αργό ρυθμό όμως, μέχρι που έφτασε στα 300 Ευρώ τον Σεπτέμβρη. Και ξανάρχισε να πέφτει φέτος το Γενάρη και έχει φτάσει τώρα στα 210 Ευρώ.

 

Αντίστοιχα το S4 ξεκίνησε φέτος τέλη Γενάρη από τα 420 Ευρώ και έχει φτάσει μέχρι στιγμής στα 340 Ευρώ. Λογικά μέχρι την Πρωτομαγιά θα φτάσει τα 300 Ευρώ. Τώρα πέφτει η τιμή με ρυθμό 3 Ευρώ τη μέρα. Αν αναλογιστούμε ότι το S5 έχει ανακοινωθεί ήδη, άρα θα είναι και ταχύτερη η πτώση της τιμής του S4. Το Σεπτέμβρη χαλαρά θα είναι στα 270 με 250 Ευρώ.

 

Μόλις πέσει κάτω από τα 3 κατοστάρικα το black edition, το έχω τσιμπήσει.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, το 280αρι ποτε λες να το πιασει; Αρχες Ιουνη?

 

πιστευω τελη Απριλιου τοσο θαχει.....:D

 

Πέρσι τέτοιο καιρό το S3 είχε χάσει 120 Ευρώ από τέλη Γενάρη (470 Ευρώ) μέχρι αρχές Μάη (350 Ευρώ). Μετά συνέχισε να πέφτει όλο το καλοκαίρι με πιο αργό ρυθμό όμως, μέχρι που έφτασε στα 300 Ευρώ τον Σεπτέμβρη. Και ξανάρχισε να πέφτει φέτος το Γενάρη και έχει φτάσει τώρα στα 210 Ευρώ.

 

Αντίστοιχα το S4 ξεκίνησε φέτος τέλη Γενάρη από τα 420 Ευρώ και έχει φτάσει μέχρι στιγμής στα 340 Ευρώ. Λογικά μέχρι την Πρωτομαγιά θα φτάσει τα 300 Ευρώ. Τώρα πέφτει η τιμή με ρυθμό 3 Ευρώ τη μέρα. Αν αναλογιστούμε ότι το S5 έχει ανακοινωθεί ήδη, άρα θα είναι και ταχύτερη η πτώση της τιμής του S4. Το Σεπτέμβρη χαλαρά θα είναι στα 270 με 250 Ευρώ.

 

Μόλις πέσει κάτω από τα 3 κατοστάρικα το black edition, το έχω τσιμπήσει.

 

Παιδιά το S4 κάτω από το φράγμα του 3 δύσκολα θα πέσει. Επειδή ακριβώς δεν έχει μεγάλες διαφορές με το S5 και θα το ζητάει ακόμα ο κόσμος ως high end κινητό πιστεύω δε θα πέσει τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το S4 κάτω από το φράγμα του 3 δύσκολα θα πέσει. Επειδή ακριβώς δεν έχει μεγάλες διαφορές με το S5 και θα το ζητάει ακόμα ο κόσμος ως high end κινητό πιστεύω δε θα πέσει τόσο.

 

Εγω πιστεύω οτι μπορεί και να ανέβει αντί να πέσει άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μέχρι τις 11 Απριλίου λογικά θα πέφτει οπότε εκείνες τις μέρες πρέπει να το "χτυπήσουμε" ;) Μετά τι μπορεί να γίνει κανείς δεν ξέρει... Edited by tashauna
Link to comment
Share on other sites

- Με την ΄παλαιοτητα' μερα με τη μερα να μεγαλωνει,

- με την εμφανιση του S5 που θα ειναι πλεον η νεα ναυαρχιδα της samsung εκθρονιζοντας το S4,

- με τον ανελεητο ανταγωνισμο

- και με την εμπειρια απο την πορεια τιμων των τεχνολογικων προιοντων

 

το θεωρω απιθανο να ανεβει.

Το πολυ πολυ να πεφτει με αργοτερους ρυθμους. Η πτωτικη πορεια δεν μπορει να ανακοπει.

 

Θα ανατρεψει το S4 τους νομους της αγορας;

Η μονη περιπτωση αυξησης τιμων που θυμαμαι ολες τις δεκαετιες που ασχολουμαι, ηταν τοτε με τις πλημμύρες στην ασια και τα προβληματα στα εργοστασια παραγωγης, που ανεβηκαν οι τιμες σε μνημες/σκληρους κλπ. Μονο τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Κι ένα δύσκολο: πού μπορούμε να βρούμε το S4 Advance i9506 (απαντάω μόνος μου: expansys) αλλά στα 32GB; Ας είναι κι εκτός Ελλάδας (αλλά από Ευρωπαϊκή Ένωση κατά προτίμηση).

 

Έχει γίνει σχετική κουβέντα στο θέμα του i9506 αλλά είπα να μεταφέρω εδώ τον προβληματισμό μου, καθότι φαίνεται πιο κατάλληλο το thread.

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα το ερωτημα.Χτυπαμε το s4 με τον snapdragon 600 στα 317 που περνει sd η περιμενουμε να πεσει το g2 32gb στα 350 μιας και το 16gb δεν χωραει τιποτα.

 

Αν ειχε τον 800αρι το s4 θα το επερνα τωρα αλλα ειναι πολυ κατωτερο του g2 που δεν εχει sd.Ολα δεν μπορουμε να τα εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα το ερωτημα.Χτυπαμε το s4 με τον snapdragon 600 στα 317 που περνει sd η περιμενουμε να πεσει το g2 32gb στα 350 μιας και το 16gb δεν χωραει τιποτα.

 

Αν ειχε τον 800αρι το s4 θα το επερνα τωρα αλλα ειναι πολυ κατωτερο του g2 που δεν εχει sd.Ολα δεν μπορουμε να τα εχουμε.

 

Εντυπωσιακό το g2 κ όμορφο, αλλά δεν μου φτάνουν τα 16 κ το 32 είναι πανάκριβο! Και πόσο πιο ανώτερο πια; Δεν πιστεύω οτι στην καθημερινή χρήση θα ενοχλεί ο λίγο πιο αργός επεξεργαστής. Άσε που δεν τολμάω να αφήσω το εξαιρετικό service της σαμμυ, που σχεδόν σίγουρα θα χρειαστεί κάποια στιγμή στη διετία. Ποιοτικά δεν συγκρίνονται οι παλιότερες συσκευές με τις τωρινές και φοβάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό το g2 κ όμορφο, αλλά δεν μου φτάνουν τα 16 κ το 32 είναι πανάκριβο! Και πόσο πιο ανώτερο πια; Δεν πιστεύω οτι στην καθημερινή χρήση θα ενοχλεί ο λίγο πιο αργός επεξεργαστής. Άσε που δεν τολμάω να αφήσω το εξαιρετικό service της σαμμυ, που σχεδόν σίγουρα θα χρειαστεί κάποια στιγμή στη διετία. Ποιοτικά δεν συγκρίνονται οι παλιότερες συσκευές με τις τωρινές και φοβάμαι.

 

Ουτε εμενα μου φτανουν για αυτο ειμαι μπερδεμενος.Η adreno 320 του s4 δεν συγκρινετε με την 330 του g2.Θα περιμενω κανα 2 βδομαδες μηπως πεσει η 32gb εκδοση του g2 και αν δεν πεσει θα παω στο s4.

 

Εχω μαθει και απο την ips του 4x και η samoled θα μου φανει καπως στην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα μου φτανουν για αυτο ειμαι μπερδεμενος.Η adreno 320 του s4 δεν συγκρινετε με την 330 του g2.Θα περιμενω κανα 2 βδομαδες μηπως πεσει η 32gb εκδοση του g2 και αν δεν πεσει θα παω στο s4.

Εχω μαθει και απο την ips του 4x και η samoled θα μου φανει καπως στην αρχη.

 

Χαχά, εγώ πάλι το αντίθετο ! Καλόμαθα στην samoled από το s3 μου και δεν μπορώ να συνηθίσω άλλες οθόνες εύκολα! Επειδή σε μένα παίζει και το εμφανισιακό κομμάτι μεγάλο ρόλο, μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε από κοντά το g2 και ειδικά η πλάτη του, απλά με τις θήκες δεν θα φαίνεται και ποτέ. Γενικά στο σπίτι έχω πάντα σκληρή σιλικόνης ώστε αν πέσει να μην πάθει τπτ, και έξω το βάζω σε flip πορτοφόλι.

Συνολικά προτιμώ το s4 σαν κινητό και ξανατονίζω το φανταστικό service που με άφησε με το στόμα ανοιχτό όταν μέσα σε μιάμιση ώρα μου αλλάξανε πλακέτα πριν λίγες μέρες και μου το παρέδωσαν good as new. Έγινα fangirl, το παραδέχομαι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...