Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχά, εγώ πάλι το αντίθετο ! Καλόμαθα στην samoled από το s3 μου και δεν μπορώ να συνηθίσω άλλες οθόνες εύκολα! Επειδή σε μένα παίζει και το εμφανισιακό κομμάτι μεγάλο ρόλο, μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε από κοντά το g2 και ειδικά η πλάτη του, απλά με τις θήκες δεν θα φαίνεται και ποτέ. Γενικά στο σπίτι έχω πάντα σκληρή σιλικόνης ώστε αν πέσει να μην πάθει τπτ, και έξω το βάζω σε flip πορτοφόλι.

Συνολικά προτιμώ το s4 σαν κινητό και ξανατονίζω το φανταστικό service που με άφησε με το στόμα ανοιχτό όταν μέσα σε μιάμιση ώρα μου αλλάξανε πλακέτα πριν λίγες μέρες και μου το παρέδωσαν good as new. Έγινα fangirl, το παραδέχομαι! :lol:

 

Ο καθενας με τις προτιμησεις του εννοειται.Δεν βαζω ποτε τα κινητα σε θηκη θελω να τα χαιρομε οπως ειναι.Το support της samsung οντως ειναι τοπ αλλα και της lg δεν παει πισω.Θα περιμενω λιγες μερες και αν παει κατω απο 300 το s4 το χτυπαω μιας και τα 16gb του g2 δεν φτανουν για τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο καθενας με τις προτιμησεις του εννοειται.Δεν βαζω ποτε τα κινητα σε θηκη θελω να τα χαιρομε οπως ειναι.Το support της samsung οντως ειναι τοπ αλλα και της lg δεν παει πισω.Θα περιμενω λιγες μερες και αν παει κατω απο 300 το s4 το χτυπαω μιας και τα 16gb του g2 δεν φτανουν για τιποτα

 

Δεν πέφτουν και τα μεταχειρισμένα να βρούμε κάποιο καλό deal...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πεφτουν γιατι ο κοσμος δεν ξερει να πουλαει και στο τελος του μενουν στο συρταρι.

Σκεφτονται, τοσα μου λειπουν, τοσα θα ζητησω

Εδω χθες ειδα αγγελια να πουλιεται το s2 στα 200 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πεφτουν γιατι ο κοσμος δεν ξερει να πουλαει και στο τελος του μενουν στο συρταρι.

Σκεφτονται, τοσα μου λειπουν, τοσα θα ζητησω

Εδω χθες ειδα αγγελια να πουλιεται το s2 στα 200 :lol:

Δεκα μερες πριν εβγαλα ενα S2 στα 130 και δεν εφυγε,λογικο ειναι να μην το σκοτωνα παρακατω, το χαρισα σε φιλο μου.

Link to comment
Share on other sites

Το s4 δεν είναι πια και παλαιολιθικό κινητό μπροστά στο g2.σε εμπειρία χρήσης δύσκολα θα καταλάβει κάποιος την διαφορά τους.

Εκεί πού έχουν διαφορά είναι στο άθλιο από lag touchwiz της samsung έναντι του g2 πού είναι πιο καλοδουλεμένο και με σαφώς λιγότερο lag.

Όσο για την αποθήκευσή του 16αριού g2?υπάρχουν και τα dropbox,drive,skydrive,otg.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το s4 δεν είναι πια και παλαιολιθικό κινητό μπροστά στο g2.σε εμπειρία χρήσης δύσκολα θα καταλάβει κάποιος την διαφορά τους.

Εκεί πού έχουν διαφορά είναι στο άθλιο από lag touchwiz της samsung έναντι του g2 πού είναι πιο καλοδουλεμένο και με σαφώς λιγότερο lag.

Όσο για την αποθήκευσή του 16αριού g2?υπάρχουν και τα dropbox,drive,skydrive,otg.

 

Το lag που το είδες?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου άρεσε το gear 2, αλλά θέλοντας να αγοράσω s4 τώρα όντως μαζεύονται πολλά λεφτά.

Το black mist με καπάκι black edition θα ήταν απόλυτα όμορφο πιστεύω!

 

Το s4 δεν είναι πια και παλαιολιθικό κινητό μπροστά στο g2.σε εμπειρία χρήσης δύσκολα θα καταλάβει κάποιος την διαφορά τους.

Εκεί πού έχουν διαφορά είναι στο άθλιο από lag touchwiz της samsung έναντι του g2 πού είναι πιο καλοδουλεμένο και με σαφώς λιγότερο lag.

Όσο για την αποθήκευσή του 16αριού g2?υπάρχουν και τα dropbox,drive,skydrive,otg.

 

Όντως...Που είναι το lag οεο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πα να εχουν lag παντα με το που περνω ενα κινητο το βαζω custom rom+greenify+adaway+TB+kernel και αφηνω μονο τις εφαρμογες που χρειαζομε.

 

Μεταχειρισμενο ποτε δεν θα περνα.

 

Τα skydrive/dropbox σε καμια περιπτωση δεν ειναι το ιδιο ευχρηστα με μια sd.Οταν θελω να εχω μαζι μου παντου 20+ παιχνιδια του 1+gb 300 τραγουδια και ολοκληρες σεζον απο big bang theory σε 720p καταλαβαινουμε οτι το cloud δεν μπορει να αντεπεξελθει οπως μια 64αρα καρτα.

 

Με βλεπω για το s4 μαλλον μιας και μεχρι τα 320 δεν βρηκα κινητο με sd και καλυτερη cpu/gpu απο το s4.Πουλησα σημερα το 4x 160 ευρο οποτε θα μου βγει φθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Το s4 δεν είναι πια και παλαιολιθικό κινητό μπροστά στο g2.σε εμπειρία χρήσης δύσκολα θα καταλάβει κάποιος την διαφορά τους.

Εκεί πού έχουν διαφορά είναι στο άθλιο από lag touchwiz της samsung έναντι του g2 πού είναι πιο καλοδουλεμένο και με σαφώς λιγότερο lag.

Όσο για την αποθήκευσή του 16αριού g2?υπάρχουν και τα dropbox,drive,skydrive,otg.

 

δεν υπαρχει lag στο s4 πλεον..αυτο υπηρχε μονο στην αρχη.μετα απο τα update εστρωσε το κινητο..ακομα δεν εκλεισε χρονο το κινητο..ελεος!!!!το κινητο ειναι super!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και η πτώση συνεχίζεται. Εκεί που πήγαινε 3 Ευρώ τη μέρα, σήμερα έπεσε 20 Ευρώ επιπλέον. Στα 317 πλέον...

Ξανα[ηγε στα 335€, ενα μαγαζι μονο. το ειχε παει στα 317€.

 

Οσοι αγορασαν προσφατα το s4 του ειχε την κινεζικη μπαταρια? Τι βαζουν ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα, βασικά έδωσα το προηγούμενο με ανταλλαγή και πλήρωσα τη διαφορά από μαγαζί της ομόνοιας. Πήρα το μαυρούλι μιας και μένω εξάρχεια :p:lol: . Ρουμάνικο είναι από ότι είδα με 4.3, όχι 4.4 ακόμα, ζεσταίνεται κάπως, όχι κάτι τρελό. Γενικά ευχαριστημένος. έχει το κατάλληλο μέγεθος ούτε πολύ μεγάλο ούτε μικρό. Και πλέον δεν έχει κολλήματα. Θα ήθελα λίγο καλύτερη συναρμολογηση βέβαια, έχει έτσι σαν ένα μικρό κενό πάνω από το power button, όχι κάτι τρελό δεν με ενοχλεί, μιλάμε για χιλιοστά, κάποιος που δεν είναι ψείρας δεν το βλέπει, έτσι κι αλλιώς θα του βάλω θήκη. Με αποζημιώνει με το καλό και δυνατό wifi του.
Link to comment
Share on other sites

δλδ τα κινητα απο τα σκρουτζομαγαζα ειναι ας πουμε....

 

μουφα???

 

 

Μούφα δεν θα το έλεγα,αλλα καλο ειναι οταν αγορασεις κινητό απο skroutz να κοιτάς τις αξιολογήσεις γιατί σιγουρα ειναι κάποια ποιο αξιόπιστα απο αλλα και πριν κανείς την αγορά να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο σχετικά με τη προέλευση και αν προσφέρουν doa!

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι doa?

 

Σημαίνει Dead Or Alive και δίνει στον αγοραστή την δυνατότητα να το επιστρέψει εντός 15 ημερών σε περίπτωση προβλήματος.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι doa?

 

Σημαίνει Dead Or Alive και δίνει στον αγοραστή την δυνατότητα να το επιστρέψει εντός 15 ημερών σε περίπτωση προβλήματος.

 

Σιγά μη σημαίνει και Die On Airplane!

 

Dead On Arrival σημαίνει και ουσιαστικά σου δίνει τη δυνατότητα να επιστρέψεις τη συσκευή και να πάρεις καινούρια μέσα στο χρονικό διάστημα που σου ορίζει, αν κατά την παράδοση και την πρώτη ενεργοποίηση έχει κάποιο πρόβλημα (που δεν έχεις προκαλέσει εσύ εννοείται!).

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη σημαίνει και Die On Airplane!

 

Dead On Arrival σημαίνει και ουσιαστικά σου δίνει τη δυνατότητα να επιστρέψεις τη συσκευή και να πάρεις καινούρια μέσα στο χρονικό διάστημα που σου ορίζει, αν κατά την παράδοση και την πρώτη ενεργοποίηση έχει κάποιο πρόβλημα (που δεν έχεις προκαλέσει εσύ εννοείται!).

 

Οκ μη βαράτε.

Φταίει η αυτόματη πληκτρολόγηση.

Alive ήθελε να γράψω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν ένα μαγαζί δεν παρέχει DOA και μας έρθει "νεκρό" το τηλέφωνο, δεν υπάρχει δυνατότητα να επισκευαστεί στο service; Ή μετά θα θεωρείται refurbished ας πούμε και όχι καινούργιο;
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδες αλλα καπου σας εχασα.

DOA.

Αν παω σε ενα σκρουτζομαγαζο, θα του πω, ανοιξε το να δουμε οτι δουλευει, αν δουλευει το πηρα, αν δεν δουλευει μου δινει ενα που να δουλευει.

Που ειναι το DOA εδω?

 

DOA νομιζω εχει να κανει με ταχυδρομικες αποστολες, και φυσικα με την προϋποθεση παλι οτι ο πωλητης δεν εχει μπει καν στον κοπο να δει αν αυτο που ετοιμαζεται να στειλει 'ανοιγει'.

 

Κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που λες....με τη διαφορα οτι αν το παρεις σπιτι σου και ενω δουλευε στο μαγαζι ,ξαφνικα σου βγαλει προβλημα ΠΑΛΙ το επιστρεφεις....ο χρονος DOA εξαρταται απο το μαγαζι

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδες αλλα καπου σας εχασα.

DOA.

Αν παω σε ενα σκρουτζομαγαζο, θα του πω, ανοιξε το να δουμε οτι δουλευει, αν δουλευει το πηρα, αν δεν δουλευει μου δινει ενα που να δουλευει.

Που ειναι το DOA εδω?

 

DOA νομιζω εχει να κανει με ταχυδρομικες αποστολες, και φυσικα με την προϋποθεση παλι οτι ο πωλητης δεν εχει μπει καν στον κοπο να δει αν αυτο που ετοιμαζεται να στειλει 'ανοιγει'.

 

Κανω λαθος;

 

Ακόμα και σπίτι σου να το πάρεις αν σου παρουσιάσει οποιοδήποτε πρόβλημα τις πρώτες εφτά μέρες μπορείς να το πας πίσω και να πάρεις καινούργια συσκευή.

Μετά τις ημέρες που σου δίνει το DOA γίνεται επισκευή της συσκευής μέσω της εγγύησης και όχι αντικατάστασή της.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...