Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παντως στα 450 θα το παρω (αμα δεν παρω το htc one) επειδη αργά η γρήγορα θα ερθει και η άνοδος. Τελος Ιουλίου ειναι best-buy να το απολαύσεις στις διακοπες :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι εχω την εντυπωση οτι επρεπε στο καπακι πισω να γραφει "galaxy s4" ????κι αυτο απο birdphone αγορασμενο...

Έχω δει 3 διαφορετικά βίντεο με unboxing και στα 2 ξενα βίντεο το καπάκι πίσω έγραφε galaxy s4 ενω στο ελληνικο βίντεο των unboxholics δεν γράφει galaxy s4 . Γιατί έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως στα 450 θα το παρω (αμα δεν παρω το htc one) επειδη αργά η γρήγορα θα ερθει και η άνοδος. Τελος Ιουλίου ειναι best-buy να το απολαύσεις στις διακοπες :p

 

Ανοδος γιατι? Μονο αν τελειωσουν τα αποθεματα και μεινουν με στοκ μονο το πλαισιο ο κωτσοβ. και οι λοιποι. Δεν νομιζω πχ το bird να στο εχει παραπανω απο οτι σημερα ποτε..

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα παντως τα ανοιγμενα τηλεφωνα απο birdphone ,που εχουν προεγκατεστημενη γλωσσα, εχω στειλει απο χθες βραδυ mail αλλα καμια απαντηση...
Link to comment
Share on other sites

Ανοδος γιατι? Μονο αν τελειωσουν τα αποθεματα και μεινουν με στοκ μονο το πλαισιο ο κωτσοβ. και οι λοιποι. Δεν νομιζω πχ το bird να στο εχει παραπανω απο οτι σημερα ποτε..

 

Ειδα το optimus g που ανέβηκε 15 ευρω ετσι ξαφνικά και ανησυχησα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι ελληνικές παρτίδες δεν γράφουν galaxy s4 πίσω καθως και πολλες παραεισαγωγης,νομίζω οι αμερικανικες εχουν και οι branded.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι ελληνικές παρτίδες δεν γράφουν galaxy s4 πίσω καθως και πολλες παραεισαγωγης,νομίζω οι αμερικανικες εχουν και οι branded.

 

Το εψαξα λιγο και το διαπιστωσα κι εγω αυτο..το δικο σου tken ειχε προεγκατεστημενη γλωσσα ή εκανες κανονικα ολη τη διαδικασια εσυ??

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα παντως τα ανοιγμενα τηλεφωνα απο birdphone ,που εχουν προεγκατεστημενη γλωσσα, εχω στειλει απο χθες βραδυ mail αλλα καμια απαντηση...

 

παρε τηλέφωνο μη χαρίζετε κάτι τέτοια. κι άμα παν να σου το παίξουν ιστορία άρχισε του τα καντήλια να σου δώσουν καινούργιο. έχεις και doa και όλα. μην αφήνεις τις μέρες να περνάνε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με το birdphone τοχω ξανακούσει.Τοχετε ολοι οσοι πήρατε απο κει?Υπαρχει κανα καταστημα skroutz που να σας το στειλε κλειστο,συσκευασμενο οκ κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με το birdphone τοχω ξανακούσει.Τοχετε ολοι οσοι πήρατε απο κει?Υπαρχει κανα καταστημα skroutz που να σας το στειλε κλειστο,συσκευασμενο οκ κτλ?

 

θα σου πω εγω αυριο που θα μου ερθει απο kaizer shop... ;)

Link to comment
Share on other sites

και γω απο kaizershop θα το παραγγειλω αυριο και πιστευω να ειναι καλο σα κινητο το s4 γιατι ημουν android εδω και 2 χρονια ημουν σε ios και τωρα ειχα διλημα iphone 5 η samsung s4 και κατεληξα στο samsung
Link to comment
Share on other sites

Το birdphone έχει χαλάσει τελευταία και οι τιμές δεν είναι πλέον και οι χαμηλότερες.

Kaizer shop κι μπορώ μένα,πολύ ευχαριστημένος

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι πως οτι εχω αγορασει και εγω απο birdphone και οτι εχουν αγορασει κ γνωστοι μου παντα ειχαν αυτο το θεμα. Η συσκευη ειχε κανει πρωτο boot σε καποιου αλλου χερια...

Ειναι σπαστικο οπως και να το κανεις. Για τον ιδιο λογο καποιοι εχουν γραψει και αρνητικες αξιολογησεις στο skroutz.

Ωστοσο στο καταστημα ειναι ευγενεστατοι και παντα προθυμοι να σε εξυπηρετησουν στο επακρο.

Δεν πιστευω λοιπον να λενε ψεματα στο οτι γινονται ελεγχοι στα κινητα. Αλλα οσο να ναι... Ειναι ενοχλητικο..

Edited by karn
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρήγγειλα και εγώ χθες το κινητό απο birdphone. Μόλις το παραλάβω θα σας πω εάν έχει ανοιχτεί ή όχι. Φυσικά εάν το διαπιστώσω αυτό στην παραλαβή θα ζητήσω άλλο άμεσα του κουτιού.
Link to comment
Share on other sites

Για το lte-a τί λέτε; Υπάρχει στο ebay και το στέλνουν από Κορέα στα $968. Προφανώς με την εγγύηση υπάρχει θέμα αλλά θα δουλεύει κανονικά για κάποιον που το ρισκάρει;

 

Θα σου πω σε λίγες ώρες ....

 

Με το καλό να σου έρθει και θέλουμε hands on video!!Το ψήνω και εγώ πολύ από τότε που ανακοινώθηκε.:O

 

Βρίσκεται στο τελωνείο και περιμένω την λυπητερή ....

 

 

Ότι και να κάνετε ΜΗΝ ΜΠΛΕΞΕΤΕ ΜΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑ ..... έχω βγει απο τα ρούχα μου ....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνετε ΜΗΝ ΜΠΛΕΞΕΤΕ ΜΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑ ..... έχω βγει απο τα ρούχα μου ....

 

Καλημέρα.Αν θες γίνε πιο αναλυτικός.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αν θες γίνε πιο αναλυτικός.

 

Άστα γιατί θα βγούμε εκτός θέματος :lol:

 

Με λίγα λόγια...είναι εκεί απο την Δευτέρα ... μου ζήτησαν υπεύθυνες δηλώσεις, πιστοποιητικά CE και της Παναγιάς τα μάτια ...

μάλλον δεν θα το εκτελωνίσω και θα γυρίσει πίσω ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι πως οτι εχω αγορασει και εγω απο birdphone και οτι εχουν αγορασει κ γνωστοι μου παντα ειχαν αυτο το θεμα. Η συσκευη ειχε κανει πρωτο boot σε καποιου αλλου χερια...

Ειναι σπαστικο οπως και να το κανεις. Για τον ιδιο λογο καποιοι εχουν γραψει και αρνητικες αξιολογησεις στο skroutz.

Ωστοσο στο καταστημα ειναι ευγενεστατοι και παντα προθυμοι να σε εξυπηρετησουν στο επακρο.

Δεν πιστευω λοιπον να λενε ψεματα στο οτι γινονται ελεγχοι στα κινητα. Αλλα οσο να ναι... Ειναι ενοχλητικο..

 

Το θέμα ειναι οτι στις κριτικες τα περισσοτερα ειναι 5 αστερια στο birdphone, ομως αν τις διαβασεις αναλυτικα, πολλοι που εχουν δωσει 5 αστερια αναφερουν οτι το κινητο ειχε προεγκατεστημενη γλωσσα αλλα το θεωρουν φυσιολογικο μιας λεει κι ειναι εισαγωγης και προοριζετο για αλλη χωρα..τους εχουν πεισει οτι ετσι πρεπει να ειναι...οκ ειπαμε εχει τις περισσοτερες κριτικες αλλα οχι να εμπιστευομαστε με κλειστα

ματια...βεβαια αν διαβασεις την ενοτητα ''ανταποκριση στις αξιολογησεις'' του bird εχει 2,5 με 3 σταρς...

 

edit: παραθετω 2 μονο απ τις 5αστερες κριτικες που το τηλεφωνο ηταν ανοιγμενο

 

Βαθμολογία: 5 1

trapmar

 

trapmar19/06/2013

 

παρήγγειλα την τρίτη 17/06/2013 το Galaxy S3. αμέσως μετά κάλεσα εγώ για επιβεβαίωση της παραγγελίας γιατί έπρεπε να φύγω και μετά δεν θα μπορούσα να μιλήσω στο τηλέφωνο. το σήκωσε μια ευγενικότατη κοπέλα και μου επιβεβαίωσε την παραγγελία επίσης μου ανέφερε όλα τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου και το θέμα της εγγύησης. την επόμενη μέρα 18/06/2013 το πρωί το κινητό το είχα στα χέρια μου και είμαι από Κρήτη. (πολύ γρήγορα). η συσκευασία ήταν όπως πρέπει με τα αυτοκόλλητα της samsung επάνω άθικτη και με όλα τα παρελκόμενα όπως αναφέρεται στο ηλεκτρονικό κατάστημα. το μεσημέρι της 18/06/2013 με πήραν ξανά τηλέφωνο από το κατάστημα για να βεβαιωθούν αν παρέλαβα την συσκευή. το μόνο που με ταλαιπώρησε ήταν ότι το τηλέφωνο μόλις το άνοιξα είχε ρυθμιστεί σε μια άλλη γλώσσα και έψαχνα να το βάλω στα ελληνικά. :) καθώς είναι ευρωπαϊκό. ευχαριστώ πολύ το κατάστημα birdphone και το προσωπικό του για την άψογη εξυπηρέτηση και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους.

Βαθμολογία: 5 1

konipach

 

konipach18/06/2013

 

Θέλοντας να αγοράσω το samsung galaxy s4 μπήκα στο skroutz για εύρεση καλύτερης τιμής και καταστήματος.

Το μάτι μου έπεσε στις περισσότερες αξιολογήσεις, που είχε το birdphone, από τις οποίες το μεγαλύτερο ποσοστό ήταν πολύ καλές. Προηγούμενη εμπειρία από αγορές μέσω internet είχα, από το συγκεκριμένο κατάστημα όχι. Ξεκίνησα λοιπόν διαβάζοντας πρώτα τις χειρότερες κριτικές. Έβγαλα τα συμπεράσματά μου και θέλοντας να λύσω τις όποιες απορίες μου σχετικά με την αγορά του παραπάνω κινητού έστειλα email αναφέροντας τις απορίες μου. Την επόμενη μέρα επικοινώνησε μαζί μου μια ευγενέστατη κοπελιά λύνοντάς μου όλες τις απορίες και εξηγώντας μου με κάθε λεπτομέρεια το κάθε τι. Άλλωστε οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους. Τελικά το απόγευμα της ίδιας μέρας έκανα την παραγγελία του εν λόγο κινητού. Την επομένη ξαναεπικοινώνησαν μαζί μου από το κατάστημα, για μια ακόμα φορά μια ευγενέστατη κοπελιά, εξηγώντας μου την κάθε λεπτομέρεια και απαντώντας μου σε κάθε μου ερώτημα. Όλα όσα με διαβεβαίωσε, έτσι και έγιναν. Σήμερα (Δευτέρα 17/06) παρέλαβα το κινητό (Χανιά) όπως μου είχαν πεί. Η συσκευασία ήταν σφραγισμένη με ταινία γνησιότητας μέσα σε ζελατίνα, περιελάμβανε εγχειρίδιο χρήσης στα ελληνικά, είναι ευρωπαϊκής προέλευσης που σημαίνει ότι καλύπτεται από εγγύηση στην Ελλάδα, το μενού είναι στα ελληνικά, ακολούθησα τις οδηγίες που μου είχαν πεί οι κοπελιές απ΄το κατάστημα για να μπορώ να γράφω μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες και για την ώρα όλα πάνε καλά, κούφια η ώρα που τ΄ακούει. Η βαθμολογία μου λοιπόν για το εν λόγω κατάστημα είναι 5 αστέρια. Όμως επειδή στις μέρες μας πρέπει να προσέχουμε τί λέμε, πότε το λέμε και πώς το λέμε και επειδή οι λεπτομέριες είναι αυτές που κάνουν τη διαφορά θέλω να τους δώ και στο after sale. Μέχρι τώρα δεν έχουν μείνει στα λόγια και τα λόγια τους έγειναν πράξη, εύχομαι το ίδιο να πράξουν και στο μέλλον. Και όπως λέμε και εδώ στην Κρήτη: "Φίλε μου στην ανάγκη μου και όϊ στη χαρά μου"....

Edited by michaell
Link to comment
Share on other sites

Kaizershop και παλι kaizershop.

Γινε λίγο πιο αναλυτικός!χαχα

Εγώ παλιά αυτα τα μαγαζιά τα φοβόμουν λίγο εκεί στην Ομόνοια..Συνήθως πουλαγαν πράγματα πουχαν αγορασει απο άλλους...Οι οποίοι μάλλον ταχαν κλεψει..τωρα δεν ξέρω τι παιζει..περιμένω εμπειρία απο κάποιον που πήρε S4 απο εκει..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα παιζει το μαγαζι, μην φοβασαι.

Φιλος ειχε παρει περσι το Note2 και εγω πριν 1 μηνα πηρα το s4 το οποιο εγραφε οτι ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας (αδιαφορο για μενα, απλα στο αναφερω)

Ολα καλα, χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γινε λίγο πιο αναλυτικός!χαχα

Εγώ παλιά αυτα τα μαγαζιά τα φοβόμουν λίγο εκεί στην Ομόνοια..Συνήθως πουλαγαν πράγματα πουχαν αγορασει απο άλλους...Οι οποίοι μάλλον ταχαν κλεψει..τωρα δεν ξέρω τι παιζει..περιμένω εμπειρία απο κάποιον που πήρε S4 απο εκει..

αγοράζουν μεταχειρισμένα,όχι κλεμμένα...

αν δεν έχεις αποδεικτικό αγοράς δεν αγοράζουν τίποτα και επιπλέον κρατάνε αρχείο με τα στοιχεία του εκάστοτε πωλητή...όλα τα μαγαζιά στην Ομόνοια αλλά και στα πέριξ έχουν την ίδια πολιτική!!

ίσως όταν είχαν αρχίσει να πρωτοεμφανίζονται τέτοια μαγαζιά...μιλάμε για το '97-'98 να γινόντουσαν τέτοια σκηνικά,αλλά κατόπιν έκοψαν το βήχα σ'αυτούς που τους έφερναν κλεμμένα γιατί την πατούσαν και οι ίδιοι μετά!

εγω πάντως που πήρα το S4 από τέτοιο μαγαζί δεν είχα κανένα πρόβλημα,σφραγισμένο και brand new (και δεν ήταν η μόνη μου αγορά) έχω πάρει και μεταχειρισμένα κατά καιρούς και πάλι κανένα πρόβλημα!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Γινε λίγο πιο αναλυτικός!χαχα

Εγώ παλιά αυτα τα μαγαζιά τα φοβόμουν λίγο εκεί στην Ομόνοια..Συνήθως πουλαγαν πράγματα πουχαν αγορασει απο άλλους...Οι οποίοι μάλλον ταχαν κλεψει..τωρα δεν ξέρω τι παιζει..περιμένω εμπειρία απο κάποιον που πήρε S4 απο εκει..

 

Πηρα και το ΝΟΤΕ 2 και το S4 μου απο εκει! Μια χαρα ειναι εξυπηρετικοι και τα κινητα ειναι ολοκαινουργια σφραγισμενα (δεν εχουν ανοιχτει) Και ενας συναδελφος εδω στην δουλεια πηρε το ΝΟΤΕ2 του απο εκει και αυτος δεν συναντησε καποιο προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...