Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Technical details of permanent failure:

PERM_FAILURE: SMTP Error (state 12): 550 5.7.1 Requested action not taken: message refused

Απ'ότι φαίνεται το μήνυμα σου για κάποιο λόγο θεωρείται spam και σαν αποτέλεσμα ο server του mycosmos το κάνει refuse. Θα μπορούσες να επικοινωνήσεις με το Customer Care.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω κάποιο πρόβλημα στην απεικόνιση του email mycosmos από τον Firefox.Μπορώ να κάνω κάτι για να το φτιάξω ή θα ανοίγω τη σελίδα πάντα με IE ;

Ευχαριστώ.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα την ανοίγεις πάντα με ΙΕ.... :(

 

Κρίμα..

 

Κάτι άλλο τώρα.. τηλεφωνώ στο 1313 ( whats up έχω) για να μάθω τι πρέπει να κάνω για να χρησιμοποιήσω το email μου από τις online υπηρεσίες mycosmos στην ιστοσελίδα της cosmote και πέφτω πάνω σε μια παντελώς άσχετη που άρχισε να φωνάζει!

"Δεν καταλαβαίνω κύριε τι θέλετε να κάνετε!

- Να χρησιμοποιήσω το email μου..

- Μέσω waaaap ;

- Όχι μέσω υπολογιστή από την σελίδα της cosmote..

- Κύριε ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΕΤΕΕΕΕ

-Μα σας είπα θέλω να χρησιμοποιήσω το email μου !Έμαθα ότι μπορώ να στέλνω κάποια μηνύματα δωρεάν από εκεί.

- ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΤΕ ΚΥΡΙΕΕΕ ! Από το email σας μπορείτε να στέλνετε μόνο email και όχι sms!!!

- Καλά πείτε μου τι πρέπει να κάνω τώρα.. "

Τελικά αξιώθηκε να μου πεί ότι πρέπει να στείλω "E" στο 5000 για να ενεργοποιήσω το email μου αλλά όπως επέμενε η ενημερωμένη και ευγενέστατη κυρία στην εξυπηρέτηση πελατών δεν υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να στέλνω sms από εκεί. :p

 

Τι νοοτροπία δημοσίου είναι αυτή ; Η χειρότερη εξυπηρέτηση πελατών που έχω πετύχει :mad:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

αντε μη πω καμια κακια τωρα...

αλλα αυτο μπορουσα να στο πω κι εγω!!

επρεπε να περιμενει τοση ωρα και να αγχωθεις??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ η ΤΙΜ που έχεις στην υπογραφή σου προσφέρει κάποιο αντίστοιχο δωρεάν mail;; Εδώ που τα λέμε, και να θέλει να προσφέρει, δεν ξέρει πώς θα λέγεται !!! Μόνο το .gr είναι σίγουρο !!! :p

(off topic κακία!!!)

Εντάξει, έπεσε σε άσχετη τηλεφωνήτρια... Φυσικά καταδικαστέα η συμπεριφορά της. Όταν μας απαντάνε στην εξυπηρέτηση πελατών, μας λένε πρώτα τον αριθμό θέσης τους. Αυτό μπορείς να το καταγράφεις ώστε να μπορείς μετά να τους δώσεις στεγνά και ασάλιωτα σε περιπτώσεις όπως η παραπάνω !!! :cool:

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ξέρετε ήδη, αλλά η καλή μας κοσμοτέ αφαίρεσε τη δυνατότητα αποστολής γραπτών μηνυμάτων (η οποία υπήρχε αρχικά) στο ανανεωμένο mycosmos !

Τα μηνύματα αυτά (ενεργοποίησης, κτλ) πρέπει να χρεώνονται, ένα ψάξιμο στο site για επιβεβαίωση χρειάζεται...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ξέρετε ήδη, αλλά η καλή μας κοσμοτέ αφαίρεσε τη δυνατότητα αποστολής γραπτών μηνυμάτων (η οποία υπήρχε αρχικά) στο ανανεωμένο mycosmos !

 

Η αποστολή sms συνεχίζεται κανονικά όπως και πριν. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έστειλα και έλαβα μήνυμα από το MyCosmos!Και δεν μου χρέωσε και ΤΙΠΟΤΑ!Που το είδες εσύ ότι το κόψανε ......δεν μπορώ να το καταλάβω!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Esteila tin le3h "E" sto 5000 kai leei oti den einai egkiro kai tetia. Apotuxia sistimatos.

 

Ti kanw la8os ?

 

P.S: To sms xrewnete?

Προσπάθησε ξανά στέλνοντας "Open"

 

Το SMS χρεωνεται οσο και όλα τα SMS προς το 5000. Δεν διαφοροποιείται η χρέωση αν στέλνεις τον κωδικό ανοίγματος ή κάποιο άλλο κωδικό.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ξέρετε ήδη, αλλά η καλή μας κοσμοτέ αφαίρεσε τη δυνατότητα αποστολής γραπτών μηνυμάτων (η οποία υπήρχε αρχικά) στο ανανεωμένο mycosmos !

Τα μηνύματα αυτά (ενεργοποίησης, κτλ) πρέπει να χρεώνονται, ένα ψάξιμο στο site για επιβεβαίωση χρειάζεται...

Τι εννοείς; Δε βλέπεις το εικονίδιο; Όσον αφορα χρεώσεις, αναφέρονται σε link από την αρχικλη σελίδα (http://mail.mycosmos.gr/cosmote/TermsandConditions/Terms and Conditions.htm)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ και με Opera 8.5.. (free).. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

SMS μπορειτε να στειλετε μονο αν χρησιμοποιειτε internet explorer!

 

Ναι, το πρόσεξα! Είχα μπει με firefox και δεν εμφανιζόταν καθόλου η επιλογή για sms! Κατά τα άλλα όμως δούλευε ΟΚ... Σκέφτηκα ότι τα έκοψαν αλλά τελικά ισχύει αυτό που λες...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Οποιος λογο ασυμβατοτητας του υπολογιστη του δεν μπορει να στειλει sms ας μπει ΕΔΩ .
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό! Εγώ μπαίνω από το s100 μου στο mail.mycosmos.gr/oma

Το κακό είναι ότι ποτέ δεν μου κάνει logout, κολλάει στο φόρτωμα του συνδέσμου "αποσύνδεση"... Από το pda πάντα !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

To kserete oti anabathmistike k apo 6mb dinei 20mb to mycosmos?

 

Και εμένα τώρα το είδα ότι πήγε 20 ΜΒ. Να είναι καλά οι άνθρωποι!!

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι ποτέ δεν μου κάνει logout, κολλάει στο φόρτωμα του συνδέσμου "αποσύνδεση"... Από το pda πάντα !

Αυτο γινεται γιατι δεν μπορεις με το σημειο προσβασης που εχεις για την συνδεση στο internet μεσα απο το pda (δηλαδη το internet) να μπεις στην σελιδα wap.mycosmos.gr που ειναι το link της αποσυνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται γιατι δεν μπορεις με το σημειο προσβασης που εχεις για την συνδεση στο internet μεσα απο το pda (δηλαδη το internet) να μπεις στην σελιδα wap.mycosmos.gr που ειναι το link της αποσυνδεσης.

 

Δηλ. όταν μπαίνω με OMA πάει να μου κάνει logout με link μέσα από τη σελίδα wap του mycosmos; Δεν μπορούσαν να το σχεδιάσουν καλύτερα; Μπορείς να μπεις από απλό wap browser στο mail.mycosmos.gr/oma και να κάνεις logout?

Εγώ μπαίνω από το mobile internet explorer του S100 μου...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ξέρετε ήδη, αλλά η καλή μας κοσμοτέ αφαίρεσε τη δυνατότητα αποστολής γραπτών μηνυμάτων (η οποία υπήρχε αρχικά) στο ανανεωμένο mycosmos !

Τα μηνύματα αυτά (ενεργοποίησης, κτλ) πρέπει να χρεώνονται, ένα ψάξιμο στο site για επιβεβαίωση χρειάζεται...

 

 

και εγω εχω ακουσει για κρυφες χρεώσεις και μάλιστα στα μαιλ.. εκανα ενα πρόχειρο ψαξιμο αλλα δεν πετυχα κατι...

αν βρειτε κατι πειτε μου

 

Μ1035

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...