Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

µΌµ½± ΌΏΕ Δ± µΌΖ±½Ή¶µΉ Ί±ΐΙΒ µΔΓΉ

 

μετάφραση:εμένα μου τα εμφανίζει κάπως έτσι.

Link to comment
Share on other sites

µΌµ½± ΌΏΕ Δ± µΌΖ±½Ή¶µΉ Ί±ΐΙΒ µΔΓΉ

 

μετάφραση:εμένα μου τα εμφανίζει κάπως έτσι.

Περίεργο... Εννοείς ότι τα γράφει κανονικά στον firefox/ΙΕ αλλά στο κινητό έρχονται αλαμπουρνέζικα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν ο Βασίλης εννοεί αυτό ...

τότε το ίδιο συμβαίνει κ σε μένα...

Κάποιους χαρακτήρες τους υποστηρίζει κ κάποιους όχι...

οπότε τα sms μου τα στέλνω σε greeklish...!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν ο Βασίλης εννοεί αυτό ...

τότε το ίδιο συμβαίνει κ σε μένα...

Κάποιους χαρακτήρες τους υποστηρίζει κ κάποιους όχι...

οπότε τα sms μου τα στέλνω σε greeklish...!

Παίζουν και οι συσκευές μερικές φορές ρόλο. Μερικά κινητά δεν αναγνωρίζουν τα ελληνικά του κέντρου 5000. Εγώ δεν είχα πρόβλημα ποτέ. Όλα τα SMS τα στέλνω με ελληνικούς χαρακτήρες και κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω να σκασω.

Πως κανω πληρες reset στον Ιnternet explorer γιατί παλιά είχα βάλει ένα cd k τώρα στην μπάρα πάνω μου γραφει internet explorer by internet hellas k έτσι δεν ανοίγει η σελίδα του "mycosmos" ότι και να κάνω.

Eχω κανει reset web defaults, εχω κανει αναβαθμιση σε Ιnternet explorer 7 beta 1, αλλα παρολα αυτα τα ιδια, ανοιγει μιση η σελιδα χωρις τα sms.

Η μονη λυση που εχω βρει ειναι να αλλαζω user και να μην κανω login ως administrator αλλα σαν ενας αλλος χρηστης στα windows.

Eτσι μου τα δειχνει σχεδον ολα αλλα και παλι οχι ολες ολες τις επιλογες.

Καμια ιδεα?

 

 

Ακομα και τα παρακατω εκανα αλλα ματαια:

 

 

-------------------------------------------------

 

Πολλές φορές χρειάζεται να επιδιορθωθεί ή ακόμη και να επανεγκατασταθεί ο ΙΕ. Ωστόσο, τα Windows XP δεν επιτρέπουν να την απεγκατάστασή του.

 

Αν δεν έχετε την τελευταία έκδοση του ΙΕ, τα πράγματα είναι απλά. Μπορείτε να κάνετε update από την ιστοσελίδα http://windowsupdate.microsoft.com. Αν όμως τυγχάνει να διαθέτετε την τελευταία έκδοση, τότε δεν θα σας επιτραπεί να ξανακάνετε update και να επανεγκαταστήσετε τον ΙΕ. Για να γίνει κάτι τέτοιο, πρέπει να «ξεγελάσετε» το σύστημα, έτσι ώστε αυτό να θεωρήσει ότι δεν έχετε την τελευταία έκδοση.

 

Από το Start, επιλέξτε Run και πληκτρολογήστε REGEDIT. Στη συνέχεια, πλοηγηθείτε διαδοχικά HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Active Setup Installed Components {89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}. Κάντε δεξί κλικ στο IsInstalled και τροποποιήστε την τιμή από 1 σε 0. Κλείστε το REGEDIT και επιστρέψτε στην ιστοσελίδα με τα updates των Windows. Tώρα, θα σας επιτρέψει να εγκαταστήσετε την τελευταία έκδοση και, με αυτόν τον τρόπο, να επιδιορθώσετε τα προβλήματα.

 

-----------------------------------------------

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Se emena paw na grapso sms me ellinika kai grafi alampournezika.Ti fteei?
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

de ftaei pantws h selida.me to browser kati paizei. phgaine provolh->kwdikopoihsh xarakthrwn

File to dokimasa alla den ginete tipota.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πάντα για το extension του Firefox για να παίζει το mycosmos σωστά,μην ξεχνιόμαστε..

Εμένα δεν δουλεύει λοιπόν αυτό το extension,ενώ φορτώνει κανονικά και την σελίδα με τα sms όταν πάω να γράψω με ελληνικά στο κουτάκι που γράφουμε το μήνυμα μου το αλλάζει κατευθείαν στα κινέζικα που έβαλα παραπάνω.Προφανώς κάποια ασυμβατότητα παίζει με την έκδοση του ff.

Οπότε συνεχίζουμε με i.e μέχρι να βρεθεί λύση.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πάντα για το extension του Firefox για να παίζει το mycosmos σωστά,μην ξεχνιόμαστε..

Εμένα δεν δουλεύει λοιπόν αυτό το extension,ενώ φορτώνει κανονικά και την σελίδα με τα sms όταν πάω να γράψω με ελληνικά στο κουτάκι που γράφουμε το μήνυμα μου το αλλάζει κατευθείαν στα κινέζικα που έβαλα παραπάνω.Προφανώς κάποια ασυμβατότητα παίζει με την έκδοση του ff.

Οπότε συνεχίζουμε με i.e μέχρι να βρεθεί λύση.

Γιατί δεν έκανες Βασίλη αυτό που είχαμε πει στις αρχές της αλλαγής του interface του Mycosmos για να ανοίγεις με τη μία τη σελίδα χωρίς λογκ ιν και χωρίς δεύτερο κλικ; :confused: Εγώ με τη μία έχω στα αγαπημένα ένα λινκ και μου εμφανίζει να γράψ το SMS χωρίς λογκ ιν, με τα ελληνικά του, με τα όλα του. :rolleyes:

 

Το ψάχνω στις περασμένες σελίδες, θα το βρω και θα το εντιτάρω. :O

 

EDIT: Ορίστε η λύση για να λειτουργούν με ff τα SMS του mycosmos χωρίς log in και με τα ελληνικά μια χαρά. ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=950654#post950654

Link to comment
Share on other sites

Ή εγώ τα λέω κινέζικα ή εσείς δεν μπορείτε να με καταλάβετε..!Εξηγώ ότι το πρόβλημα με τα κινέζικα που έγραψα πιο πριν (με τα µΌµ½± ΌΏΕ Δ± µΌΖ),μου το κάνει με το extension του ff που παίζει σελίδες για ie.Τώρα το γιατί δεν έκανα την πρώτη λύση με τα bookmarks είναι άλλο θέμα αυτό. :p

Link to comment
Share on other sites

Ή εγώ τα λέω κινέζικα ή εσείς δεν μπορείτε να με καταλάβετε..!Εξηγώ ότι το πρόβλημα με τα κινέζικα που έγραψα πιο πριν (με τα µΌµ½± ΌΏΕ Δ± µΌΖ),μου το κάνει με το extension του ff που παίζει σελίδες για ie.Τώρα το γιατί δεν έκανα την πρώτη λύση με τα bookmarks είναι άλλο θέμα αυτό. :p

 

gia na katalavw,twra,mporeis na grapseis ellhnika sto mycosmos?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέσω i.e κανονικά όπως πάντα.

Αυτό που λες Βασίλη ναι όντως συμβαίνει. Το extension ΙΕ tab στον firefox παρόλο που είναι επληκτικό ως ιδέα δεν είναι και πλήρως λειτουργικό. Εμένα μου κρασάρει αρκετές φορές τον ff (ιδίως με τα απαιτητικά κινέζικα livescores που έχω :O ). Με τα ελληνικά ναι όντως τα βγάζει κινέζικα. Ε τώρα μας το λες ότι αναφερόσουν στο ΙΕ tab.

 

Βy the way, γιατί δε κάνεις αυτό που σου είπα και μπλέκεσαι με ΙΕ tab για να στείλεις ΣΜΣ; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους συννενοηθήκαμε :worry: :p

 

pakitis χωρίς το extension δεν φορτώνει στη σελίδα την επιλογή για το sms.Αλλιώς τσάμπα συζητάμε τόση ώρα.Γίνεται μόνο με την λύση που προτείνει ο minovg την οποία θα εφαρμόσω asap ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έκανες Βασίλη αυτό που είχαμε πει στις αρχές της αλλαγής του interface του Mycosmos για να ανοίγεις με τη μία τη σελίδα χωρίς λογκ ιν και χωρίς δεύτερο κλικ; :confused: Εγώ με τη μία έχω στα αγαπημένα ένα λινκ και μου εμφανίζει να γράψ το SMS χωρίς λογκ ιν, με τα ελληνικά του, με τα όλα του. :rolleyes:

 

Το ψάχνω στις περασμένες σελίδες, θα το βρω και θα το εντιτάρω. :O

 

EDIT: Ορίστε η λύση για να λειτουργούν με ff τα SMS του mycosmos χωρίς log in και με τα ελληνικά μια χαρά. ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=950654#post950654

File to ekana auto pou ipes me to (shift+klik...) alla pali ta idia grafi kinezika sta sms.Ti mpori na fteei?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

File to ekana auto pou ipes me to (shift+klik...) alla pali ta idia grafi kinezika sta sms.Ti mpori na fteei?

Kαταρχάς πέτυχες να ανοίγεις τη σελίδα χωρίς λογκίν; Αν ναι τότε είσαι οκ. Τα εμφανίζει κινέζικα γιατί προφανώς ανοίγεις τη σελίδα με το IE tab στον firefox. Είπαμε αυτό δε σκαμπάζει τα ελληνικά. Σε μια νεότερη έκδοση ίσως...

Οπότε άνοιγε τη σελίδα σε απλό firefox, χωρίς το ΙΕ tab.

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχάς πέτυχες να ανοίγεις τη σελίδα χωρίς λογκίν; Αν ναι τότε είσαι οκ. Τα εμφανίζει κινέζικα γιατί προφανώς ανοίγεις τη σελίδα με το IE tab στον firefox. Είπαμε αυτό δε σκαμπάζει τα ελληνικά. Σε μια νεότερη έκδοση ίσως...

Οπότε άνοιγε τη σελίδα σε απλό firefox, χωρίς το ΙΕ tab.

Doulepse!Eyxaristw

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση που εχω βρει ειναι να αλλαζω user και να μην κανω login ως administrator αλλα σαν ενας αλλος χρηστης στα windows.

Σαν workaround μπορείς να κάνεις SHIFT+RIGHT_CLICK στον IE και να επιλέξεις Run As... για να τρέξεις τον IE σαν ο άλλος χρήστης.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει συγχρονισμός επαφών-ημερολογίου κτλ του Mycosmos με το Outlook στον υπολογιστή μου;

Όχι... Μόνον τα emails και αυτό μέσω POP3/IMAP4 και GPRS ή 3G κινητό

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν και οι συσκευές μερικές φορές ρόλο. Μερικά κινητά δεν αναγνωρίζουν τα ελληνικά του κέντρου 5000. Εγώ δεν είχα πρόβλημα ποτέ. Όλα τα SMS τα στέλνω με ελληνικούς χαρακτήρες και κανένα πρόβλημα.

Το MyCosmos χρησιμοποιεί τα Nokia Combi και GSM character sets και λογικά πρέπει να δουλεύει με όποιο κινητό υποστηρίζει Ελληνικά. Δεν έχω δει καμμιά περίπτωση που να μην δουλεύει σε κινητό που έχει αγοραστεί σε Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πρόβλημα: Πήγα να αλλάξω το password και το νέο κωδικό τον πληκτρολόγησα στα ελληνικά κατά λάθος. Τώρα δε μπορώ να μπω στο mycosmos αν τον πληκτρολογήσω στα ελληνικά. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...