Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε εμένα ήρθε sms για την διακοπη του εμαιλ στις 16/6/14.

ψαχνω στην σελίδα της cosmote για να βρω κατι ανάλογο αλλα το μόνο που αναφέρει είναι η διακοπη των εμαιλ που δεν χρησιμοπουνται.

δεν θα έπρεπε να το ανακοινώσουν στο σιτε τους;

κριμα γιατι για επειγον επικοινωνια ηταν χρησιμο το μηνυμα που επερνες στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και σε εμένα ήρθε sms για την διακοπη του εμαιλ στις 16/6/14.

ψαχνω στην σελίδα της cosmote για να βρω κατι ανάλογο αλλα το μόνο που αναφέρει είναι η διακοπη των εμαιλ που δεν χρησιμοπουνται.

δεν θα έπρεπε να το ανακοινώσουν στο σιτε τους;

κριμα γιατι για επειγον επικοινωνια ηταν χρησιμο το μηνυμα που επερνες στο κινητο

ποιο ειναι το link για την διακοπή των email που δεν χρησιμοποιούνται? Εμένα δεν μου ήρθε sms. Στους μισούς τα στέλνουν?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε μήνυμα για την διακοπή.

Μήπως ξέρετε κάποιο άλλο τρόπο να λαμβάνουμε email μέσω sms; Η υπηρεσία αυτή μου είναι απόλυτα απαραίτητη.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δωσει το email αυτο στο TAXIS σε διαφορα forum οπου επαιρνα ειδοποιησεις στο κινητο , εστελνα sms μεσω email κλπ

Επειδη χρησιμοποιω πλεον wind για τις κλησεις κραταγα το νουμερο αυτο μονο για το mycosmos

Να τους στειλουμε μια ομαδικη επιστολη διαμαρτυριας και οτι θα καταργησουμε τα νουμερα τους ?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και με ενημέρωσαν οτι θα κοπεί σε όλους τους συνδρομητές η υπηρεσία. Ρωτησα τον εκπρόσωπο ποιος ειναι ο λόγος της διακοπής αλλα δεν μου απάντησε. ισως μου λεει να γινει καποια αντικατασταση της υπηρεσίας.

Υ.Γ. χρησιμοποιώ κανονικά την υπηρεσία, δεν υπαρχει θεμα αδρανιας του λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

Έλαβα και εγώ το σχετικό μήνυμα, πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών για να ρωτήσω τον λόγο της διακοπής και να μου πούν ένα τρόπο να να πάρω backup τα email μου... Η απάντηση ήταν δέν μπορεί να συνδεθεί με το Outlook και ότι θα πρέπει να μιλήσω με την Outlook γιατί είναι δικό της θέμα το ότι δέν συνδέεται (πήρα δύο φορές και άκουσα πάνω κάτω την ίδια απάντηση από διαφορετικά άτομα)... Οκ μετά από αυτό έστειλα μήνυμα στο customer care μέσω του site της Cosmote, μαζί με σχετικό παράπονο για την διακοπή της υπηρεσίας.. ίσως εάν τους ενοχλήσουμε πολύ να γίνει κάτι.. ίσως....

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι οτι εδω και 2-3 μερες ειχαν φτιαξει το να σωζεται το user name password

Κατι που δε λειτουργουσε χρονια

Link to comment
Share on other sites

Δέν είχα δώσει καν σημασία σε αυτό... :P

Πάντως δέν πιστεύω ότι θα το αντικαταστήσουν με κάτι άλλο... εάν ήταν έτσι θα ενημέρωναν για εργασίες αναβάθμισης ή αλλαγή υποδομής κλπ...

Στο portal τους πάντως διαφημίζουν ακόμη την υπηρεσία..

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T21&objId=Business__service__service_email_smartphones&cat=email_communication_BUS&s=1

Link to comment
Share on other sites

η καβατζα κοσμοκαρτα ηταν για το mycosmos ...ε ουτε και αυτο εμεινε πλεον.Κριμα που δεν υπαρχει ουτε φαντασια ουτε καινοτομια στην εταιρια.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώντας και εγώ σε δύο αγαπημένα φόρουμ την ίδια κουβέντα τολμώ αν μου επιτρέπεται να κοινοποιήσω μια πρωτοβουλία διαμαρτυρίας κάποιου άλλου για το κλείσιμο της υπηρεσίας του Mycosmos.

 

https://www.facebook.com/diamartiria.mycosmos.gr

 

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Για την cosmote λέμε. Ο ΟΤΕ έχει ακόμα την ειδοποίηση μέσω sms. Άγνωστο βέβαια για πόσο.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις ενα link για το που θα βρω αυτήν την υπηρεσία για ειδοποίηση μεσώ sms;

.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Είχα τηλεφωνική επικοινωνία με βασικό στέλεχος της εξυπηρέτησης πελατών .

Ενημέρωσα και για την σελίδα διαμαρτυρίας στο facebook και για το φόρουμ.

 

https://www.facebook.com/diamartiria.mycosmos.gr

 

 

 

Τι κατάλαβα εγώ:

 

Λοιπόν αν βοηθήσετε όλοι έχουμε ελπίδες να μην το κλείσουν .

 

Τι πρέπει να κάνουμε.

 

Στείλτε όλοι από ένα ευγενικό φάξ στην εξηπηρέτηση πελατών 2102586446 με την παράκληση να μην κλείσει η υπηρεσία mycosmos.

Την σοβαρότητα του θέματος την γνωρίζουν οπότε δεν χρειάζεται να έχει και πολλά λόγια .

Μου υποσχέθηκαν οτι θα τα λάβουν σοβαρά υπ'οψιν τους θα εκτιμήσουν τον αριθμό τους και θα κάνουν ότι μπορούν να πιέσουν για το θέμα.

 

Για να δούμε......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα τηλεφωνική επικοινωνία με βασικό στέλεχος της εξυπηρέτησης πελατών .

Ενημέρωσα και για την σελίδα διαμαρτυρίας στο facebook και για το φόρουμ.

 

https://www.facebook.com/d...ia.mycosmos.gr

 

 

 

Τι κατάλαβα εγώ:

 

Λοιπόν αν βοηθήσετε όλοι έχουμε ελπίδες να μην το κλείσουν .

 

Τι πρέπει να κάνουμε.

 

Στείλτε όλοι από ένα ευγενικό φάξ στην εξηπηρέτηση πελατών 2102586446 με την παράκληση να μην κλείσει η υπηρεσία mycosmos.

Την σοβαρότητα του θέματος την γνωρίζουν οπότε δεν χρειάζεται να έχει και πολλά λόγια .

Μου υποσχέθηκαν οτι θα τα λάβουν σοβαρά υπ'οψιν τους θα εκτιμήσουν τον αριθμό τους και θα κάνουν ότι μπορούν να πιέσουν για το θέμα.

 

Για να δούμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα, υποτιθεται θα ειχε κλεισει εδω και μερες, και δεν ασχοληθηκε κανεις.

Αυτο απο τη μια σημαινει, οτι δεν καιγομαστε κιολας.

Αυτο ομως δεν σημαινει οτι η cosmote θα επρεπε να την καταργησει.

Δεν νομιζω να πεφτει εξω, με ενα μηνυμα ανα δεκα μερες που τυχαινει να στειλω.

Ειπαμε, δεν την χρειαζομαστε τοσο οσο στο παρελθον, αλλα δεν αξιζει να καταργηθει κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έκλεισε ακόμα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει πιθανότητα να κλείσει αύριο, μεθαύριο και πάει λέγοντας. Θυμάμαι τότε με το i-mode, που είχε περάσει η ημερομηνία που θα έκλεινε αλλά μπαίναμε για λίγες μέρες πριν το <<black out>>.
Link to comment
Share on other sites

Παντως, καλο θα ηταν να την διατηρησουν.

Οτι δινει προστιθεμενη αξια, και ειναι ευχρηστο, πρεπει να μενει.

Τωρα να την καταργησουν και να την πακεταρουν αλλου, στοιχηματιζω οτι δεν θα ειναι το ιδιο ευχρηστο για τους χρηστες.

Βολευτηκαν πολλοί χρηστες της cosmote με αυτη, για διαφορους λογους.

Κριμα να τους δυσαρεστησει.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα, υποτιθεται θα ειχε κλεισει εδω και μερες, και δεν ασχοληθηκε κανεις.

Αυτο απο τη μια σημαινει, οτι δεν καιγομαστε κιολας.

Ή σημαίνει ότι θεωρούμε δεδομένο ότι θα κλείσει και εχουμε παρατήσει/αντικαταστήσει την υπηρεσία απο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Οσο ειναι ανοιχτο εμεις συνεχιζουμε ακαθεκτοι να στελνουμε τα μηνυματακια μας απο το 54000!

 

Εννοείται!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μη το ματιασω, ακομη online!

http://mail.mycosmos.gr/mycosmos/login.aspx

Δεν κανω παρα αραιοτατη χρηση, αλλα ρε cosmote, το θελω να υπαρχει, εστω για μια στο τοσο. Μην το κοψεις!

Δεν σου κοστιζει σχεδον τιποτε, και προσφερει κατι θετικο σε χιλιάδες χρήστες.

Αξιζει να μεινει!

Link to comment
Share on other sites

Μη το ματιασω, ακομη online!

http://mail.mycosmos.gr/mycosmos/login.aspx

Δεν κανω παρα αραιοτατη χρηση, αλλα ρε cosmote, το θελω να υπαρχει, εστω για μια στο τοσο. Μην το κοψεις!

Δεν σου κοστιζει σχεδον τιποτε, και προσφερει κατι θετικο σε χιλιάδες χρήστες.

Αξιζει να μεινει!

 

Γιατί εγώ βλέπω ενοποίηση με το email του ΟΤΕ?

Μετά την ενοποίηση των account ΟΤΕ και COSMOTE το βλέπω ως πολύ πιθανό να ενοποιηθούν και τα email έτσι ώστε σιγά σιγά να πασάρει και την υπηρεσία 4play.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ βλέπω ενοποίηση με το email του ΟΤΕ?

Μετά την ενοποίηση των account ΟΤΕ και COSMOTE το βλέπω ως πολύ πιθανό να ενοποιηθούν και τα email έτσι ώστε σιγά σιγά να πασάρει και την υπηρεσία 4play.

Θα μπορούσε να είναι και αυτό ένα σενάριο.. Βλέπε ενοποίηση ebill & myaccount :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...