Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση για αυτούς που ρωτάνε για την βραδινή φωτογράφηση?

Ξέρετε πολλά κινητά που τα πάνε καλά με τη βραδινή φωτογράφηση ? Μην αρχίσω να λέω για κινητά που κοστιζουν 2πλάσια/3πλάσια ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίζει να χω διαβάσει και 2 και 3 φορές ολόκληρο(!) το thread φίλε μου. Κατα τ'άλλα το παρήγγειλα το ρημάδι. Σιχτήρ επιτέλους..

 

Καλώς σας βρήκα, τώρα που γράφτηκα δεν παίζει να σας αφήσω σε ησυχία. :P Κατάσταση παραγγελίας, ταχυδρομικές, rootαρίσματα, roms, εφαρμογές... Εξπέρ θέλω να με κάνετε! :D

 

 

edit @ leros2004 : Φίλε μου σε μπαρ δουλεύω κι έχω δει ενα σωρό εγγλεζαράδες να βγάζουν πάρα πολύ καλές φωτό με κάτι galaxies.

Edited by Kostas_N30
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες όλοι από το to2c το παραγγείλατε? Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο site?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες όλοι από το to2c το παραγγείλατε? Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο site?

 

Πήρα 2 τηλέφωνα από το To2c. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο κατάστημα οπότε το προτείνω. Υπάρχει και το minideal (δεν ξέρω αν το έχει αυτή τη στιγμή σε διαθεσιμότητα) επίσης αξιόπιστο κατάστημα. Υπάρχει και αυτό το οποίο λέει ότι έχει πιστοποίηση μεταπωλητή για το τηλέφωνο. Αν δεν κάνω λάθος έχει παραγγείλει και κάποιο μέλος από το forum αλλά δεν γνωρίζω την πορεία της παραγγελίας του. Η επιλογή δική σου :)

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 2 τηλέφωνα από το To2c. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο κατάστημα οπότε το προτείνω. Υπάρχει και το minideal (δεν ξέρω αν το έχει αυτή τη στιγμή σε διαθεσιμότητα) επίσης αξιόπιστο κατάστημα. Υπάρχει και αυτό το οποίο λέει ότι έχει πιστοποίηση μεταπωλητή για το τηλέφωνο. Αν δεν κάνω λάθος έχει παραγγείλει και κάποιο μέλος από το forum αλλά δεν γνωρίζω την πορεία της παραγγελίας του. Η επιλογή δική σου :)

 

Έχω διαβάσει για το to2c απλά δεν το έχει σε full black και στο minideal είναι out of stock... το άλλο δεν το πολυξέρω αν και εγώ αν θυμάμαι καλά κάποιος να παρήγγειλε

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει για το to2c απλά δεν το έχει σε full black και στο minideal είναι out of stock... το άλλο δεν το πολυξέρω αν και εγώ αν θυμάμαι καλά κάποιος να παρήγγειλε

 

Όντως, το yoymart.com είναι ένα από τα 4 πιστοποιημένα sites πώλησης των προιοντων της εταιρίας neo.

 

http://s12.postimg.org/9yvhojmgd/5412.jpg

 

Ένα άλλο (πιστοποιημένο) μαγαζί είναι αυτό:

http://www.aliexpress.com/item/2GB-32GB-NEO-N003-Premium-5-Inch-FHD-1080P-Screen-Android-4-2-Quad-Core-MTK6589T/1203665062.html

 

Πιστεύω ότι είναι πολύ καλή φάση, αφού αν επιλέξει κάποιος την standard επιλογή (290$, που είναι περίπου 216 ευρώ), παίρνει και:

EU Plug+Charger +1* Battery + USB Cable+5pcs Screen Protector film+Smart Flip case Case+Card Reader(4 in 1)+Stylus+OTG Cable+Soft pouch

+Orignal MHL Cable(4m).

Παίρνεις και μία κάρτα 32GB Micro SD Class 10 και είσαι κομπλέ! :D

Επίσης, από ότι είδα έχει πλήρη γκάμα από αξεσουάρ για το Νeo

Edited by MORRISSEY4
Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο (πιστοποιημένο) μαγαζί είναι αυτό:

http://www.aliexpress.com/item/2GB-32GB-NEO-N003-Premium-5-Inch-FHD-1080P-Screen-Android-4-2-Quad-Core-MTK6589T/1203665062.html

 

Πιστεύω ότι είναι πολύ καλή φάση, αφού αν επιλέξει κάποιος την standard επιλογή (290$, που είναι περίπου 216 ευρώ), παίρνει και:

EU Plug+Charger +1* Battery + USB Cable+5pcs Screen Protector film+Smart Flip case Case+Card Reader(4 in 1)+Stylus+OTG Cable+Soft pouch

+Orignal MHL Cable(4m).

Παίρνεις και μία κάρτα 32GB Micro SD Class 10 και είσαι κομπλέ! :D

Επίσης, από ότι είδα έχει πλήρη γκάμα από αξεσουάρ για το Νeo

 

Καλημέρα... Όντως πολύ καλό και δίνει πολύ πράμα μαζί... 98.7% rep μια χαρά μου φαίνεται

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη συσκευή αξίζει να κανείς την επέκταση του εσωτερικού χώρου...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996

 

Φιλε μου, αν επιλεξω την επιλογη στα 7.13 gb στα partition θα δουλεψει για το κινητο μας?

Το εχεις δοκιμασει? Και αν ναι, ποσα gb?

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή σου έχει 32GB εσωτερική μνήμη, μπορείς άφοβα να δοκιμάσεις τη μέγιστη τιμή.

 

Ευχαριστω, ετσι και αλλιως πηρα το ρισκο και το εκανα το πρωι αν και ψιλοφοβομουν (τα ειχα κανει λιγο μπαχαλο με το παλιο Ideos μου) :p μια χαρα πηγε....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς το παράγειλα από το yoymart...Tο πλήρωσα στις 28-10 , 3 μέρες μετά στις 1-11 το tracking number που μου δώσανε μού έβγαλε: Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) και από τότε μέχρι σήμερα καμία αλλαγή στο status, δηλαδή να δείξει ότι Dispached to Overseas. Μετά από πολλά e-mail όπου μου λέγανε περίμενε και περίμενε, παραδέχτηκαν ότι δεν είναι φυσιολογικό και θα ρωτούσανε στο ταχυδρομείο τι έγινε με το πακέτο. (ακόμα ρωτάνε!).

Τελικά μου είπανε ότι πρέπει να περιμένω 45 μέρες (από τις 1-11) και αν δεν παραλάβω μέχρι τότε το πακέτο(Το οποίο πακέτο δεν έφυγε ποτέ από Κίνα!!!) ΤΟΤΕ θα με αποζημιώσουνε.Αρχίζω να πιστεύω ότι δεν το παραδώσανε ποτέ στο ταχυδρομείο...

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο που καλα θα κανεις ειναι να αρχισεις να πιστευεις οτι θελουν να σου φανε τα λεφτα.

Αν περασουν 45 μερες απο την ημερομηνια πληρωμης δεν θα μπορεις να κανεις dispute στο paypal, γι αυτο οι μαγκες προσπαθουν να σε παραμυθιασουν και να σε καθυστερησουν.

Αλλα εστω και να μην εχουν αυτον τον σκοπο, προχωρα ΑΜΕΣΑ σε dispute για να εξασφαλιστεις, εχουν περασει αρκετες μερες απο τοτε που πληρωσες, μην τους λυπασαι γιατι θα βρεθεις χαμενος.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

παιδια απλα να ενημερωσω οτι παραγγειλα και εγω απο το yoymart.com και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος, εκτος απο τα ακουστικα που ζητησα σαν δωρο μου βαλαν, απο μονοι τους, καλωδιο otg και screen protectors. ισως ημουν τυχερος αντιθετα με τον goldbird.

 

στην περιπτωση σου φιλε goldbird συμφωνω απολυτα με τον guideman μην αφησεις να περασουν οι 45 μερες με τιποτα. ανοιξε τουλαχιστον case στο paypal να εισαι εξασφαλισμενος.

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο που καλα θα κανεις ειναι να αρχισεις να πιστευεις οτι θελουν να σου φανε τα λεφτα.

Αν περασουν 45 μερες απο την ημερομηνια πληρωμης δεν θα μπορεις να κανεις dispute στο paypal, γι αυτο οι μαγκες προσπαθουν να σε παραμυθιασουν και να σε καθυστερησουν.

Αλλα εστω και να μην εχουν αυτον τον σκοπο, προχωρα ΑΜΕΣΑ σε dispute για να εξασφαλιστεις, εχουν περασει αρκετες μερες απο τοτε που πληρωσες, μην τους λυπασαι γιατι θα βρεθεις χαμενος.

 

Dispute έκανα την Τρίτη, και τότε μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω 45 ημέρες από την ημερομηνία αποστολής. Claim έκανα πριν από λίγο, λέγοντας ότι στην ουσία δεν υπάρχει ημερομηνία αποστολής αφού στο tracking γράφει μονο ότι λάβανε εντολή ότι θα σταλεί ένα πακέτο, χώρις όμως στην ουσία να έχουν παραλάβει το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα εκανες, ετσι δεν θα χασεις τα λεφτα σου..

Μετα απο τοσες μερες χωρις "ενεργο" trucking number" εχεις καθε δικαιωμα να ζητησεις refund.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα την παραγγελία (απο to2c) στις 21 Νοέμβρη και η κατάσταση είναι ακόμα στο : Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) , να υποθέσω είναι κάτι το φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ που έκανα την παραγγελία (απο to2c) στις 21 Νοέμβρη και η κατάσταση είναι ακόμα στο : Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) , να υποθέσω είναι κάτι το φυσιολογικό?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση νούμερο 1: Να πάω για το 2Gb/32Gb ή και το 1Gb/4Gb αρκεί? Φίλος με το ZTE V967S λέει οτι δεν έχει κάνει ποτέ max την ram του (1Gb) αλλά το ZTE έχει και σαφώς μικρότερη ανάλυση στην οθόνη παίζει ρόλο?

Ερώτηση νούμερο 2: Έχετε δει κάπου το 2Gb/32Gb σε full μαύρο διαθέσιμο?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση νούμερο 1: Να πάω για το 2Gb/32Gb ή και το 1Gb/4Gb αρκεί? Φίλος με το ZTE V967S λέει οτι δεν έχει κάνει ποτέ max την ram του (1Gb) αλλά το ZTE έχει και σαφώς μικρότερη ανάλυση στην οθόνη παίζει ρόλο?

Ερώτηση νούμερο 2: Έχετε δει κάπου το 2Gb/32Gb σε full μαύρο διαθέσιμο?

 

 

1. Θα πας στο 2/32 για πολλούς λόγους. Έχουν απαιτήσεις αυτά τα έξυπνα κινητά. Τα 2/32 έχουν αρκετή εξυπνάδα.:lol: Καλοί οι φίλοι αλλά καλύτερα η 2/32 GB.

 

2. Το έχω εγώ και το λατρεύω....κουκλί είναι και μάλλον καλύτερα του ταιριάζει το τελείως μαύρο....:lol: Πέρα από την πλάκα για δες εδώ. Νομίζω αυτός εδώ έχει τα πάντα γύρω από το Νeo και θεωρείται και αξιόπιστος πολύ.

http://www.aliexpress.com/store/product/N003-MTK6589T-Quad-Core-1-5GHZ-5-Inch-FHD-1080P-Screen-Android-4-2-Smart-Phone/321958_1203665062.html

 

Άντε καλή αγορά και join the club.;)

.....απλά Γεώργιος.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το συγκεκριμενο κινητο, τι λεει; Το εχω βρει κοντα στα 230ε~~ Αξιζει σε αυτα τα λεφτα;
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις καμια rom που να αξιζει?

Εβαλα αυτην http://www.needrom.com/mobile/neo-n003-premium/

και δυστηχως ειχα πολλα προβληματα πχ δεν δουλευει η camera φτωχο σημα μερικες φορες δεν ανοιγει.

Δεν την συνιστω.

Μαλλον θα βαλω την τελευταια http://www.needrom.com/mobile/neo-n003-youth-premium/

Ειναι για 2 εκδοσεις εγω εχω την premium 2/32

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις καμια rom που να αξιζει?

Εβαλα αυτην http://www.needrom.com/mobile/neo-n003-premium/

και δυστηχως ειχα πολλα προβληματα πχ δεν δουλευει η camera φτωχο σημα μερικες φορες δεν ανοιγει.

Δεν την συνιστω.

Μαλλον θα βαλω την τελευταια http://www.needrom.com/mobile/neo-n003-youth-premium/

Ειναι για 2 εκδοσεις εγω εχω την premium 2/32

 

Ναι αλλα ποιο premium εχεις? (υπαρχουν δυο premium, η εκδοση Ε02 και η πιο καινουργια εκδοση που ειναι η V1).

Εσυ μαλλον εχεις την εκδοση V1, η πρωτη ρομ που δοκιμασες ειναι για Ε02 και για αυτο δεν σου δουλευε σωστα...

Η coincity βγαινει και για τις 3 εκδοσεις, καλη ρομ ειναι την δοκιμασα και εγω, αλλα τωρα γυρισα στην τελευταια official...

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφοριες το κινητο μου γραφει την Ε02 δυστηχως απο οτι φαινετε δεν εχω το καινουριο.

Η coincity που εβαλα ετρεχε πολλη ωραια αλλα δεν δουλευε καμια camera.

Τωρα εβαλα την official rooted απο το needrom αλλα για καποιο λογο δεν μου δουλευει η μπροστα camera.

Ολα τα αλλα τρεχουν κανονηκα.

Πριν το neo 003 ειχα ενα star s5 και ειχα βαλει μια rom βασισμενη στο galaxy s4 απο εναν ρωσσο ronks και το κινητο πεταγε.

Το neo 003 2/32 εχει πολλες δυνατοτητες αλλα σωστη rom ακομα δεν εχει βγει κατα την γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφοριες το κινητο μου γραφει την Ε02 δυστηχως απο οτι φαινετε δεν εχω το καινουριο.

Η coincity που εβαλα ετρεχε πολλη ωραια αλλα δεν δουλευε καμια camera.

Τωρα εβαλα την official rooted απο το needrom αλλα για καποιο λογο δεν μου δουλευει η μπροστα camera.

Ολα τα αλλα τρεχουν κανονηκα.

Πριν το neo 003 ειχα ενα star s5 και ειχα βαλει μια rom βασισμενη στο galaxy s4 απο εναν ρωσσο ronks και το κινητο πεταγε.

Το neo 003 2/32 εχει πολλες δυνατοτητες αλλα σωστη rom ακομα δεν εχει βγει κατα την γνωμη μου.

 

Για φλασαρε απο την coincity την v1 εκδοση.... Κατι μου λεει οτι η συσκευη σου δεν ειναι η Ε02... Για αυτο τον λογο δεν δουλευει η camera...

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το κινητο πριν κανα 20 ημερο δεν ξερω αν παιζει ρολο.

Ακομα περασα την official rom και δυστηχως και οι 2 καμερες μπρος πισω δεν δουλευουν.

Μολις ανοιξω την φωτογραφικη απλα κολλαει και με αλλη εφαρμογη καμερας.

Με εναν αλλο launcher το κινητο τρεχει πολλη γρηγορα και με την official rom.

Θα περασω την coinicity v1 και βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...