Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είμαι ακόμα με 4.2.2 και μεταφέρω κανονικά εφαρμογές στην sd (Όχι όλες είναι αλήθεια, αλλά πολλές μου το επιτρέπουν) και αυτός είναι ο λόγος που δεν κάνω αναβάθμιση γιατί δεν θέλω με τίποτα να χάσω αυτή την δυνατότητα.

προσωρινή λύση....σβήσε τα προγράμματα,παιχνίδια αυτά που δεν θελεις..για χώρο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά. Θα ήθελαν να ρωτήσω κάτι αν έχει επιχειρήσει να κάνει κάποιο παιδί. Είμαι στην official 4.1.2 και έχω εγγύηση μέχρι το Νοέμβρη. Γίνεται να πάω στην official 4.4.2 , με τροποποιημένο kernel, που να μην γράψει ο knox, σε περίπτωση που θελήσω να γυρίσω στην official 4.1.2? Απότι διαβάζω, γίνεται να γυρίσει κανείς πίσω, αλλά υπάρχει πρόβλημα στη φόρτιση, με κλειστό το tablet. Πράγμα που δεν διορθώνεται, αν δεν γυρίσεις πάλι στην 4.4.2 . Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Με 2 μισή ωρες αυτονομία οθονης να αρχίσω να σκέφτομαι το σερβις?. Το εχω 1 χρόνο η εγγυηση καλύπτει τελικά την μπαταρία?
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Με 2 μισή ωρες αυτονομία οθονης να αρχίσω να σκέφτομαι το σερβις?. Το εχω 1 χρόνο η εγγυηση καλύπτει τελικά την μπαταρία?
Για την μπαταρία η εγγύηση είναι δυστυχώς 6 μήνες,αλλά μικρό το κακό γιατί είναι αρκετά φτηνή.
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία η εγγύηση είναι δυστυχώς 6 μήνες,αλλά μικρό το κακό γιατί είναι αρκετά φτηνή.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το κόστος περίπου σε αντιπροσωπεία γνωρίζεις ?:wacko:

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το κόστος περίπου σε αντιπροσωπεία γνωρίζεις ?:wacko:
Πάρε τηλέφωνο εδώ http://www.smartec.gr/ , είναι επίσημο service της Samsung και ρώτησε τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια καλη rom παιζει για το N5110?

στην ανιψιά μου έχω περάσει αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2759863 .+ http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8-0/themes-apps/portedtab48inch-4-4-4-t2918273

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το battery drain λύθηκε με το γνωστό τροπο αφαίρεσης της μπαταρίας και επανασύνδεση της μετα από 1 ωρα. Προς το παρον η μπαταρια φτανει τις 5μιση ωρες οθόνη με υπολοιπο περιπου 35%!
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το battery drain λύθηκε με το γνωστό τροπο αφαίρεσης της μπαταρίας και επανασύνδεση της μετα από 1 ωρα. Προς το παρον η μπαταρια φτανει τις 5μιση ωρες οθόνη με υπολοιπο περιπου 35%!

Πως? τι? πως γινεται αυτο? εχω και εγω θεμα? (μενει απο μπαταρια στις 3 ωρες)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=gesamfunai;5992605]Πως? τι? πως γινεται αυτο? εχω και εγω θεμα? (μενει απο μπαταρια στις 3 ωρες)

 

 

Έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα ποστ για το συγκεκριμενο τρικ. Προσωπικα θεωρω ειναι εύκολο. Ανοιγεις το καπακι με μια καρτα πλαστική , αποσυνδεεις το φις της μπαταρίας για καμιά ώρα και μετά τη συνδεεις ξανα. Υπάρχουν αρκετά βίντεο στο youtube.

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να το αγοράσω το εν λόγο tablet...απο ότι είδα Ελλάδα η τιμή του είναι πολύ ακριβά...ευχαριστώ για τον χρόνο σας...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα σας! ξέρει κάποιος να μου πεί με σιγουριά 100% που μπορεί να υπάρχει στην ελλάδα το N5110 (wi-fi) λευκό..... (έχει αποσυρθεί πρίν το 2015...)

 

αν υπάρχει σε κάποιο stock κάπου 1 τεμ. ας με ενημερώσετε! ευχαριστώ!

 

ή αν έχει κάποιος από σας "άκρες" να το φέρουμε από εξωτερικό (καινούργιο φυσικά)

 

και που μπορώ να βρω s-pen καινούργιο!

Edited by gathens0
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει πιστεύετε η αγορά του; Με προβληματίζει η ανάλυση αλλά δεν υπάρχει άλλο 8αρι με s-pen.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει πιστεύετε η αγορά του; Με προβληματίζει η ανάλυση αλλά δεν υπάρχει άλλο 8αρι με s-pen.

Η ανάλυση παραδόξως δεν με ενόχλησε ποτέ παρόλο ότι είχα παράλληλα κινητά με FHD.

 

Παραμένει αξιοπρεπές σε όλους τους τομείς και μοναδικό όπως είπες που διαθέτει S-Pen

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως χρειάζεσαι το spen αξίζει χωρίς δεύτερη σκέψη.

Είναι ο ορισμός του organizer λόγω μεγέθους (πχ το 10άρι δεν μπορεί να θεωρηθεί ατζέντα)

Η ευχρηστία και ευελιξία του spen υπερκαλύπτουν όποια υστέρηση στην ανάλυση, που για να είμαστε και ρεαλιστές δεν γίνεται αντιληπτή ;)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δυο για τις απαντήσεις σας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλά είναι να τρελενεσαι. Το Σεπτεμβριο μου άλλαξαν μπαταρια γιατι δεν κρατουσε παρα 4 ωρες το πολυ.

Στην αρχη ολα καλα ωσπου μετα απο 4 μηνες ξανα τα ιδια απο 6 ωρες που κρατουσε η μπαταρια μετα την αλλαγη ξανα επεσε στις 4 ωρες.

Ξανα στο σερβις μου αλλαζουν αμεσως την μπαταρια μου δινουν νεο φορτιστη μηπως αυτος φταιει το ξαναπαιρνω στο σπιτι το δουλευω 20 μερες με την νεα μπαταρια η αυτονομια 4 ωρες το πολυ με χρηση ιντερνετ μονο και φωτινοτητα στο μισο.

Ξανα στην σμαρτεκ μετα απο μια μερα μου λενε καναμε αιτημα στη amsung για αντικατασταση. περιμενω με παιρνουν τηλ και μου λενε δεν εγινε δεκτο. Μιλαω με την samsung μου λενε η εταιρια εχει αυτην την πολιτικη αν επισκευαζετε δεν το αντικαθιστουμε, τους λεω δεν το ζητησα εγω αλλα το σερβις...οχι μου λεει. Οποτε λεω ξαναεπισκευαστε το και αν εξακολουθησειτο προβλημα ξανα στοσερβις.

Α ξεχασα να πω οτι μετα απο την παραλαβη απο το σερβις κατι τριζει πισω μαλλον καποια βαση εχει σπασει.

ΕΠΙΣΗΣ πολλες εφαρμογες κλεινουν με το που τις ανοιγω οπως o crhome η συλλογη κλπ

τρελα...

Edited by tenoross
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα με αλλαγμενη πλακετα. πρινενα μηνα ειχε αλλαθχει και η μπαταρια οπως ειχα πει ποιο πανω.

1η φορτιση με χρηση ιντερνετ κρατησε περιπου 4 ωρες

περιμενω να δω μετα απο 5 - 6 φορτισεις αποφορτισεις ποσο θα κραταει η μπαταρια.

Στην αρχη κρατουσε περιππου 6 ωρες νομιζω οτι το νουμερο αυτο ειναι απποδεκτο. Αλλα4 ωρες ειναι πολυ λίγες έτσι δεν ειναι?

 

(και με χρηση ιντερνετ μονο και φωτηνοτητα στο μισο)

 

Οποιος μπορει ας μου απαντησει γιατι δεν ξερω κι εγω τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα με αλλαγμενη πλακετα. πρινενα μηνα ειχε αλλαθχει και η μπαταρια οπως ειχα πει ποιο πανω.

1η φορτιση με χρηση ιντερνετ κρατησε περιπου 4 ωρες

περιμενω να δω μετα απο 5 - 6 φορτισεις αποφορτισεις ποσο θα κραταει η μπαταρια.

Στην αρχη κρατουσε περιππου 6 ωρες νομιζω οτι το νουμερο αυτο ειναι απποδεκτο. Αλλα4 ωρες ειναι πολυ λίγες έτσι δεν ειναι?

 

(και με χρηση ιντερνετ μονο και φωτηνοτητα στο μισο)

 

Οποιος μπορει ας μου απαντησει γιατι δεν ξερω κι εγω τι να πω.

Είχα περίπου το ίδιο πρόβλημα. Το πήγα μου άλλαξαν μπαταρία καί μετά από 2 μήνες είχα πάλι πρόβλημα. Τελικά αγόρασα μια μπαταρία μόνος μου καί το άλλαξα καί τώρα είμαι στον 6 μήνα καί όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τι αυτονομια πρεπει να εχει με χρηση ιντερνετ μεσα στο σπιτι και η φωτινοτητα στο μισο?

Η για παραδειγμα χωρις ιντερνετ για διαβασμα αρχειων pdf με την φωτινοτητα παλι στο μισο?

Link to comment
Share on other sites

Τι αυτονομια πρεπει να εχει με χρηση ιντερνετ μεσα στο σπιτι και η φωτινοτητα στο μισο?

Η για παραδειγμα χωρις ιντερνετ για διαβασμα αρχειων pdf με την φωτινοτητα παλι στο μισο?

Περίπου 4-5 ώρες οθόνη ανάλογα πόσο μακριά είναι το ρούτερ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επειτα απο δυο χρονια αρχισε και εμενα η μπαταρια να πεθαινει πολυ γρηγορα.Π.χ ηταν στο 47% και σε πεντε λεπτα πηγε στο 28% και αμεσως μετα στο 8%.Οποτε ειχα ηδη προπαραγγειλει απο εξωτερικο μια μπαταρια και την αλλαξα τις προαλλες.Μεχρι στιγμης ολα οκ.Ο χρονος θα δειξει.

Με δεκα ευρωπουλα παντως και καθε χρονο να αλλαζω δεν με ενοχλει.:)

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο δυο χρονια αρχισε και εμενα η μπαταρια να πεθαινει πολυ γρηγορα.Π.χ ηταν στο 47% και σε πεντε λεπτα πηγε στο 28% και αμεσως μετα στο 8%.Οποτε ειχα ηδη προπαραγγειλει απο εξωτερικο μια μπαταρια και την αλλαξα τις προαλλες.Μεχρι στιγμης ολα οκ.Ο χρονος θα δειξει.

Με δεκα ευρωπουλα παντως και καθε χρονο να αλλαζω δεν με ενοχλει.:)

 

Απο που την πηρες 10 ευρω γιατι εγω με μια γρηγορη αναζητηση την βρισκω γυρω στα 50.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...