Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε δεν μπορω να γραφω ταινιες στην καρτα,εκτος κ αν κανω root( που δεν ξερω):(

 

Μπορείς στην torrent εφαρμογή να επιλέξεις να αποθηκεύει ότι κατεβάζει στην εσωτερική μνήμη και έπειτα με τον προεπιλεγμένο file explorer - Τα Αρχεία μου - να μεταφέρεις τα αρχεία σου στη κάρτα μνήμης χωρίς root.

 

Τα προεπιλεγμένα προγράμματα της συσκευής έχουν τη δυνατότητα εγγραφής στην εξωτερική κάρτα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και με μενα το ιδιο συμβαίνει.

 

τι να συμβαινει αραγε?Συνεχιζει να μου βγαζει το μηνυμα σε ασχετες στιγμες και τελευταια το κανει αρκετα.τι στο καλο θα μας τρελανει.:blink:Με την προηγουμενη εκδοση android δεν το εκανε.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Πως μπορώ να μεταφέρω έναν φάκελο από "Τα αρχεία μου" σε μια από τις αρχικές οθόνες. Δεν τα καταφέρνω με τίποτα. Ευχαριστώ. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Πως μπορώ να μεταφέρω έναν φάκελο από "Τα αρχεία μου" σε μια από τις αρχικές οθόνες. Δεν τα καταφέρνω με τίποτα. Ευχαριστώ. :wacko:

δεν μπορείς να το μεταφέρεις..(μονό συντόμευση μπορείς)..ο ποιο εύκολος τρόπος ... κατέβασε το es εξερεύνηση ...επιλέγεις το φάκελο που θέλεις.. μετά κλικ στο περισσότερα ...προσθήκη στη αρχική οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά!

Μου έχουν δώσει δώρο πριν ένα χρόνο το N 5120 με έκδοση 4.1.2

Ακόμα δεν μου έχει γίνει αναβάθμιση σε επόμενη έκδοση (γιατί άραγε;) ,αν και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα (ψιλοάσχετος με τα ηλεκτρονικά) απλά το εκνευριστικό είναι ότι δεν μπορώ να στείλω τις εφαρμογές στην extsd card και γεμίζει η μνήμη με τα παιχνίδια που βάζει η μικρή μου κόρη!!!!

Πρέπει να κάνω κάτι ή να περιμένω την αναβάθμιση μέσου του Kies;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά!

Μου έχουν δώσει δώρο πριν ένα χρόνο το N 5120 με έκδοση 4.1.2

Ακόμα δεν μου έχει γίνει αναβάθμιση σε επόμενη έκδοση (γιατί άραγε;) ,αν και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα (ψιλοάσχετος με τα ηλεκτρονικά) απλά το εκνευριστικό είναι ότι δεν μπορώ να στείλω τις εφαρμογές στην extsd card και γεμίζει η μνήμη με τα παιχνίδια που βάζει η μικρή μου κόρη!!!!

Πρέπει να κάνω κάτι ή να περιμένω την αναβάθμιση μέσου του Kies;:worry:

μόνο με root .....(θα χάσεις εγγύηση όμως ..) ...ότι δεν παίζει ... να το σβήνεις...

update με odin .... 4.4.2 France http://www.sammobile.com/firmwares/download/35521/N5120XXDNH3_N5120OXXDNH1_XEF.zip/

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!

Δηλαδή χωρίς root ,επίσημη αναβάθμιση δεν έχουμε;

Όσο για την εγγύηση, δεν υπάρχει γιατί μάλλον η ταμπλέτα είναι από Ασία μεριά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!

Δηλαδή χωρίς root ,επίσημη αναβάθμιση δεν έχουμε;

Όσο για την εγγύηση, δεν υπάρχει γιατί μάλλον η ταμπλέτα είναι από Ασία μεριά!

Το update με odin δεν έχει σχέση με root !!!!! Πως το συμπέρανες για Ασία; (η διαδικασία με odin 5 λεπτά υπόθεση)

εάν δεν σε ενδιαφέρει η εγγύηση περνά μια custom rom !!! (το ταβλετ δεν το έχω ...το έχει η ανιψιά μου ....Εγώ το σεταρα... με μια custom .

ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2759863

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δεν είχε απόδειξη ή χαρτί εγγύησης, δεύτερο όταν το πρωτοάνοιξα η γλώσσα ήταν στα κινέζικα ή κάτι αντίστοιχο και για να την αλλάξω πήγα στα τυφλά παρακολουθόντας παρουσίαση της ταμπλέτας στο You Tube! (όταν παίρνεις δώρο δεν ζητάς και τα χαρτιά!!!)

Οπότε μέσω odin δεν χρειάζεται root;

Όπως είπα οι γνώσεις μου είναι περιορισμένες και φοβάμαι μην κάνω ζημιά.

Απλά ελπίζω με μια νέα έκδοση android ,να δίνεται η δυνατότητα μεταφοράς των εφαρμογών στην κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δεν είχε απόδειξη ή χαρτί εγγύησης, δεύτερο όταν το πρωτοάνοιξα η γλώσσα ήταν στα κινέζικα ή κάτι αντίστοιχο και για να την αλλάξω πήγα στα τυφλά παρακολουθόντας παρουσίαση της ταμπλέτας στο You Tube! (όταν παίρνεις δώρο δεν ζητάς και τα χαρτιά!!!)

Οπότε μέσω odin δεν χρειάζεται root;

Όπως είπα οι γνώσεις μου είναι περιορισμένες και φοβάμαι μην κάνω ζημιά.

Απλά ελπίζω με μια νέα έκδοση android ,να δίνεται η δυνατότητα μεταφοράς των εφαρμογών στην κάρτα!

πατα στο dialer *#1234# και πες μου τι γράφει..

στην διεύθυνση που σου έγραψα διάβαζε το Instructions

θα χρειαστείς και driver για pc

https://www.dropbox.com/s/sufcswxe2bj3s3w/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe?dl=0

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

AP:N5120ZHBMJ1

CP:N5120ZHBMJ1

CSC:N5120ZZHBMJ1

έχει λογισμικό από Hong kong .... πέρνα τη rom που σου γράφω .. κάνε εγκατάσταση πρώτα τους drivers...

Πάρε μια ιδέα το πως (δυστυχώς δεν είναι στα αγγλικά )

για download mode πάτα το power και σύγχρονος το Volume -

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω την διαδικασία απότο samMobile;

Να κατεβάσω το odin και την firmware και τους drivers από το mega;Ή να κατεβάσω την rom από xda;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω την διαδικασία απότο samMobile;

Να κατεβάσω το odin και την firmware και τους drivers από το mega;Ή να κατεβάσω την rom από xda;

επειδή είσαι αρχάριος κάνε αναβάθμιση για τώρα ..από sammobile (drivers από dropbox ...ποιο πανω) odin ναι .3.09 από mega

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ πολύ, θα δοκιμάσω και θα γράψω εντυπώσεις.

Με την αναβάθμιση θα μου δωθεί η δυνατότητα για μεταφορά των εφαρμογών στην εξωτερική κάρτα ή όχι;

Γιατί εάν δεν έχω την δυνατότητα αυτή δεν πιστεύω να μου χρειάζεται καν η αναβάθμιση.

Αν κάνω κάτι λάθος θα με σκοτώσει η κόρη μου!!!!!!!!

Edited by kefatos
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ πολύ, θα δοκιμάσω και θα γράψω εντυπώσεις.

Με την αναβάθμιση θα μου δωθεί η δυνατότητα για μεταφορά των εφαρμογών στην εξωτερική κάρτα ή όχι;

Γιατί εάν δεν έχω την δυνατότητα αυτή δεν πιστεύω να μου χρειάζεται καν η αναβάθμιση.

Αν κάνω κάτι λάθος θα με σκοτώσει η κόρη μου!!!!!!!!

Για μεταφορά (μόνο μικρά αρχεία μπορείς να μεταφέρεις) χρειάζεσαι πρόγραμμα σαν το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devasque.fmount (πρέπει να είσαι root !!) μεταφέρεις πολύ μεγάλα αρχεία

ή αναβάθμιση χρειάζεται ..για να τρέχει καλύτερα το ταβλετ

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Είχα ακούσει ότι με την 4.2.2 μπορούμε να μεταφέρουμε τις εφαρμογές, έτσι είναι; Edited by kefatos
Link to comment
Share on other sites

Είχα ακούσει ότι με την 4.2.2 μπορούμε να μεταφέρουμε τις εφαρμογές, έτσι είναι;

Ναι δεν σου μεταφέρει; (τα data δεν μεταφέρονται..χρειάζεται root πχ εάν το παιχνίδι είναι 300mb δεν μόνο το apk μεταφέρεται )

τι χώρο σου έχει μείνει; Move Apps from Internal Memory to SD Card:

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν θα δεις διαφορά με την 4.4.2 οσον αφορα την sd

 

Δεν υπάρχει συσκευή που να μεταφέρει ολες τις εφαρμογές στην sd σε καμία έκδοση.

 

Αυτο γίνεται μονο με root ΑΛΛΑ χανεις εγγυηση και αν δεν γνωριζεις μπορεί να δημιουργησεις μπόλικα προβλήματα.

 

Για εξοικονομηση χωρου, πηγαινε στις ρυθμίσεις και εκει που λέει "χωρος αποθήκευσης" εκει που λεει "δεδομενα στο cache" ποσο σου κρατάει σε mb;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 4.1.2 και δεν υπάρχει καν επιλογη για μεταφορά στην sd της app, όσο για data δεν το συζητώ.

Από τις ρυθμίσεις στο χώρο αποθήκευσης έχει :συνολικό χώρο 9,24 GB με εφαρμογές 7,69.......διαθέσιμος χώρος 686MB

Δεν μου βγάζει δεδομένα στο cache.

Έχω δοκιμάσει και προγράμματα όπως το app2sd ή μέσω του clean master αλλά λείπει το κουμπί για μεταφορά σε sd.

Στην sd μπορώ να βάλω μόνο φωτογραφίες ή video ή ταινίες μέσω pc!

Edited by kefatos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 4.1.2 και δεν υπάρχει καν επιλογη για μεταφορά στην sd της app, όσο για data δεν το συζητώ.

Από τις ρυθμίσεις στο χώρο αποθήκευσης έχει :συνολικό χώρο 9,24 GB με εφαρμογές 7,69.......διαθέσιμος χώρος 686MB

 

Στο cache πόσο χώρο σου πιάνει; ;; [ATTACH]56391[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 4.1.2 και δεν υπάρχει καν επιλογη για μεταφορά στην sd της app, όσο για data δεν το συζητώ.

Από τις ρυθμίσεις στο χώρο αποθήκευσης έχει :συνολικό χώρο 9,24 GB με εφαρμογές 7,69.......διαθέσιμος χώρος 686MB

Δεν μου βγάζει δεδομένα στο cache.

Έχω δοκιμάσει και προγράμματα όπως το app2sd ή μέσω του clean master αλλά λείπει το κουμπί για μεταφορά σε sd.

Στην sd μπορώ να βάλω μόνο φωτογραφίες ή video ή ταινίες μέσω pc!

κάνε αναβάθμιση .... (επιβάλλεται,έτσι και αλλιώς η rom που έχεις είναι πολύ παλιά + είναι από Hong kong !!)το πρόβλημα θα το λύσης προσωρινά...(χρειάζεται root )

σβήνουμε και κάτι......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις στο χώρο αποθήκευσης έχει :συνολικό χώρο 9,24 GB με εφαρμογές 7,69GB, εικόνες 198MB, ήχος180KB, λήψεις32,73MB,διάφορα αρχεία427MB, διαθέσιμος χώρος 686MB

Να δοκιμάσω κάποια αναβάθμιση με odin από samMobile σε 4.2.2;

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις στο χώρο αποθήκευσης έχει :συνολικό χώρο 9,24 GB με εφαρμογές 7,69GB, εικόνες 198MB, ήχος180KB, λήψεις32,73MB,διάφορα αρχεία427MB, διαθέσιμος χώρος 686MB

Να δοκιμάσω κάποια αναβάθμιση με odin από samMobile σε 4.2.2;

Σε 4.4.2 !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα με 4.2.2 και μεταφέρω κανονικά εφαρμογές στην sd (Όχι όλες είναι αλήθεια, αλλά πολλές μου το επιτρέπουν) και αυτός είναι ο λόγος που δεν κάνω αναβάθμιση γιατί δεν θέλω με τίποτα να χάσω αυτή την δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...