Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, κάτι διάβασα σχετικά στα προηγούμενα post.

Γνωρίζει κανείς πως λειτουργεί αυτή η μέθοδος;

Επίσης αρκεί να αποσυνδέσεις το φις ή χρειάζεται & να βγάλεις την μπαταρία από την θέση της;

Edited by batafoukos
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάτι διάβασα σχετικά στα προηγούμενα post.

Γνωρίζει κανείς πως λειτουργεί αυτή η μέθοδος;

Επίσης αρκεί να αποσυνδέσεις το φις ή χρειάζεται & να βγάλεις την μπαταρία από την θέση της;

Μόνο το φυσακι.

Όμως ενώ φτιάχνει η αυτονομία, μετά από ένα δύο μήνες ξανά θέλει να κάνεις το ίδιο.

 

Συμβουλή: για να ανοίξετε εύκολα το καπάκι, αφαιρείτε πρώτα το s-pen και με το δάχτυλο στην οπή του stylus τραβάτε προς τα έξω, κάνοντας έτσι την αρχή.

Μετά με ένα πλαστικό αντικείμενο όπως μια πένα κιθάρας, ξεκουμπωνετε όλα τα κλιπς σέρνοντας την.

Χρειάζεται μόνο λίγη προσοχή.

 

Εγώ άλλαξα μπαταρία. Αγόρασα την γνήσια από eBay 25 ευρώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από e-shop το πήρα και έχει κλείσει έτος, από όσο γνωρίζω η μπαταρία έχει εγγύηση 6 μήνες.

Όταν πήγα στο service της Samsung, μου είπαν ότι έχει εγγύηση όσο και όλη η συσκευή..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κ εγω τωρα κλείνω χρόνο κ έχω κάτι θέματα με την μπαταρία. Στο service της smartec που πήρα τηλέφωνο 4/12/14 μου είπαν ότι έχει 6 μήνες εγγύηση η μπαταρία του.
Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα, έβγαλα το φις, καμία βελτίωση στη φόρτιση.

Και ω Θεοί ξαφνικά δε βλέπει την SD κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα 2φορες μπαταρία. 1 φορά μέσα στην εγγύηση και μετά από 7 μήνες η καινούργια πάλι χάλασε αλλά την άλλαξα μόνος μου.
Link to comment
Share on other sites

64GB micro SD χρησιμοποιεί κανείς;

τη βλεπει κανονικα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

64GB micro SD χρησιμοποιεί κανείς;

 

χωρίς πρόβλημα :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τις τελευταιες μερες μου εχει βγαλει περιπου 3 φορες ενα μηνυμα για υπερθερμανση της συσκευης ενω το ειχα σε standby δεν μπορω να καταλαβω τη συμβαινει.Εννοειται οτι η συσκευη ειναι παγωμενη ουτε καν ζεστη.Πριν την αναβαθμιση δεν ειχα καποιο τετοιο μηνυμα.Τωρα ειμαι στην 4.4.2 .Τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ρουτ για το note 8 χωρίς να γράψει ο knox?

Το εχω για την κόρη κανα χρονο εντελώς μαμά έχει πάρει την 4.4.2 (γερμανικο 3g).

Το θέμα είναι ότι της πήρα μια 64αρα καρτα και ο file exploter μου βγάζει το μήνυμα ότι μόνο με ρουτ μπορεί να τροποποιήσει αρχεία στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ρουτ για το note 8 χωρίς να γράψει ο knox?

Το εχω για την κόρη κανα χρονο εντελώς μαμά έχει πάρει την 4.4.2 (γερμανικο 3g).

Το θέμα είναι ότι της πήρα μια 64αρα καρτα και ο file exploter μου βγάζει το μήνυμα ότι μόνο με ρουτ μπορεί να τροποποιήσει αρχεία στην sd.

Με την εργοστασιακή εφαρμογή "Τα αρχεία μου" μπορείς να μεταφέρεις, αντιγράψεις κλπ, με εφαρμογές τρίτων δυστυχώς όχι.

Για root καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος κάτοχος της συσκευής ή μπορείς να κάνεις και μια αναζήτηση στο xda σχετικά με την εν λόγω συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ρουτ για το note 8 χωρίς να γράψει ο knox?

Το εχω για την κόρη κανα χρονο εντελώς μαμά έχει πάρει την 4.4.2 (γερμανικο 3g).

Το θέμα είναι ότι της πήρα μια 64αρα καρτα και ο file exploter μου βγάζει το μήνυμα ότι μόνο με ρουτ μπορεί να τροποποιήσει αρχεία στην sd.

Δοκίμασε towlroot..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε towlroot..

Δεν θα δουλέψει!! το towlroot δουλεύει μόνο με snapdragon!! θα γράψει... το note 8 έχει exynos σε όλες τις εκδόσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες μου εχει βγαλει περιπου 3 φορες ενα μηνυμα για υπερθερμανση της συσκευης ενω το ειχα σε standby δεν μπορω να καταλαβω τη συμβαινει.Εννοειται οτι η συσκευη ειναι παγωμενη ουτε καν ζεστη.Πριν την αναβαθμιση δεν ειχα καποιο τετοιο μηνυμα.Τωρα ειμαι στην 4.4.2 .Τι μπορει να συμβαινει?

Και με μενα το ιδιο συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ποια καρτας μνημης χρειαζεται για το ταμπλετ μας?την θελω για να κατεβαζω ταινιες απο το νετ,καινα τις αποθηκευω στην καρτα .βλεπω αυτην:

 

:http://www.skroutz.gr/s/336152/Kingston-microSDHC-32GB-Class-10-with-Adapter.html?from=recommendation

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ποια καρτας μνημης χρειαζεται για το ταμπλετ μας?την θελω για να κατεβαζω ταινιες απο το νετ,καινα τις αποθηκευω στην καρτα .βλεπω αυτην:

 

:http://www.skroutz.gr/s/336152/Kingston-microSDHC-32GB-Class-10-with-Adapter.html?from=recommendation

Ναι κάνει...(ότι και να πάρεις να είναι class 10 ...) πάντα format σε exfat...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση,αλλα αυτο που λες(format-exfact)?ειμαι λιγο ασχετος...

format από pc .. επιλέγεις exfat όχι fat32 (το fat32 έχει περιορισμο αντιγραφής αρχείων μέχρι 4 gb..δεν μπορείς να αντιγράψεις αρχεία μεγαλύτερα από τα 4 )

http://www.wikihow.com/Format-a-Flash-Drive ..εκεί που γράφει file system ..επιλέγεις exfat αντί για fat32

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα ,αλλα δεν θα κατεβαζω απο pc,αλλα απο το ταμπλετ και θελω να τις αποθηκευω στη καρτα κ οχι στην μνημη του ταμπλετ!
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα ,αλλα δεν θα κατεβαζω απο pc,αλλα απο το ταμπλετ και θελω να τις αποθηκευω στη καρτα κ οχι στην μνημη του ταμπλετ!

 

Μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά το android 4.4.2 που φοράμε, δεν επιτρέπει την εγγραφή σε SD απο εφαρμογές τρίτων...

κοινώς, θα μπορεί να γράφει αυτό που κατεβάζει στην κάρτα μνήμης;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα ,αλλα δεν θα κατεβαζω απο pc,αλλα απο το ταμπλετ και θελω να τις αποθηκευω στη καρτα κ οχι στην μνημη του ταμπλετ!

πάντα για την κάρτα μιλάμε... (πχ εάν θέλεις να αντιγράψεις από το pc μια ταινίες 5gb στη κάρτα για να την δεις στο ταβλετ με fat32 δεν αντιγράφεται απλά..)

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά το android 4.4.2 που φοράμε, δεν επιτρέπει την εγγραφή σε SD απο εφαρμογές τρίτων...

κοινώς, θα μπορεί να γράφει αυτό που κατεβάζει στην κάρτα μνήμης;

Με root γίνεται.. με μαμά file manager κάνεις copy paste... για torrent πρόγραμμα δεν ξέρω...(πάντα ήμουν root σε όλες τις συσκευές μου....)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...