Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H εφαρμογή LENOVO SOS είναι safe να την απεγκαταστήσουμε; Γνωρίζει κανεις;

 

όλες οι εφαρμογές της Lenovo βγαίνουν με ασφάλεια, εκτός από τον launcher (που πρέπει να τον έχεις αντικαταστήσει με άλλον πριν κάνεις διαγραφή)... Αν είσαι ρουτ, βάλε titanium backup και πάρε πρώτα backup από κάθε εφαρμογή που θες να σβήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ μια καλη σωστη εκδοση ρομ για το κινητο μας

Χρονια πολλα ευχαριστω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ μια καλη σωστη εκδοση ρομ για το κινητο μας

Χρονια πολλα ευχαριστω

 

Χρόνια Πολλά και σε σένα φίλε μου, εγώ έχω την A660_S025_121122 και είναι μια χαρά, εκτός των γνωστών θεμάτων με το exchange email και τη μη αναγνώριση εισερχομένων +30 (νομίζω όλες οι ρομ λίγο πολύ τα έχουν αυτά τα προβλήματα). Το δικό μου ήρθε με αυτή από aliexpress καθώς και ρουτ και Ελληνικά και google play.

 

Το που θα τη βρείς είνι αάλλη ιστορία όμως, στο needrom υπάρχει η original έκδοση με Κινέζικα google apps, χωρίς ρουτ και χωρίς Ελληνικά.... Ψάξε λίγο στο xda, νομίζω η τελευταία του cybermaus είναι ΟΚ (το πρόβλημα με το κουμπί recent apps που δεν δουλεύει το προσπερνάς με gravity box και προγραμματισμό κουμπιών).

Link to comment
Share on other sites

Αφού έτρεξα το Sip api tester (play store) μου έδειξε

SIP API supported=true

VoIP supported =true

SIP Wifi only = false

Οι ρυθμισεις για την native voip εφαρμογή αρχικά είναι κρυμμένες, αλλά με οποιοδήποτε εφαρμογη για shortcut μπορει να τις βρει κανείς.

Πχ με το anycut εχει παραδειγμα εδώ

απλά αντι για το activity sip settings μπορειτε να βάλετε το Internet call settings.

Υπάρχει και το SIP Switch Widget το οποιο σου δείχνει δυο κουμπάκια, ένα για τις ρυθμισεις κι ένα για να επιλέγεις σε ποιες κλήσεις θα εφαρμόζεται το voip.

Αφού λοιπόν έβαλα και τα δυο μαζί (θεωρητικά, κάθε ένα μόνο του αρκεί αλλά με τον πρώτο τρόπο έχει κουτάκι που λέει use internet calling ενώ με το δεύτερο οσο πατας το κουμπάκι εναλλάσει τα use for all calls, ask, for sip numbers only) και πρόσθεσα ενα voip account, ούτε με ρώτησε ούτε έκανε την κλήση κατευθείαν μέσω voip όποια επιλογή κι αν δοκίμασα. Έκανα και επανεκκίνηση μήπως και χρειαζόταν για κάποια ρύθμιση αλλά και πάλι τα ίδια. Έχει καταφέρει κανείς να το δουλέψει χωρίς να εγκαταστήσει άλλη εφαρμογή για voip calls;

 

edit: τελικά απο το dropdown menu τέρμα αριστερά μπορώ να επιλέξω internet call και δουλεύει, επιλογη κατα την κλήση δεν εμφανίζει σωστα.

Edited by sofos_k
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε το τηλέφωνο update σε android 4.2 ή 4.4?? Υπάρχει τρόπος και αν ναι πως? Αγοράστηκε απο minideal και είναι rooted.
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές του Facebook και του Messenger σας έρχονται κανονικά; Εμένα στο δικό μου μία χτυπάνε οι ειδοποιήσεις, δέκα δε χτυπάνε ή χτυπάνε αρκετή ώρα μετά. Φυσικά στις ρυθμίσεις των εφαρμογών είναι ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις... Η σύνδεση των δεδομένων είναι πάντα ενεργή...
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές του Facebook και του Messenger σας έρχονται κανονικά; Εμένα στο δικό μου μία χτυπάνε οι ειδοποιήσεις, δέκα δε χτυπάνε ή χτυπάνε αρκετή ώρα μετά. Φυσικά στις ρυθμίσεις των εφαρμογών είναι ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις... Η σύνδεση των δεδομένων είναι πάντα ενεργή...

 

απεγκατεστησε το fb κ ξανα κατεβασε το παλι....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορούμε να κάνουμε το τηλέφωνο update σε android 4.2 ή 4.4?? Υπάρχει τρόπος και αν ναι πως? Αγοράστηκε απο minideal και είναι rooted.

 

Μόνο αν κυκλοφορήσει rom για τη συσκευή σου με αυτές τις εκδόσεις του λειτουργικού. Δύσκολο μιας και έχει μείνει στην 4.0.4.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

"There is a problem parsing your package."

αυτο μ βγαζει οταν παω να εγκαταστησω το gravity box απο τις ληψεις.. κ οταν προσπαθω μεσα απο το xposed installer μ βγαζει "Downloaded file is not a valid APK (or incompatible)".. καμια βοηθεια?

Έκανες όλα όσα λέει το thread του xda στο πρώτο post?

Εγκατάσταση exposed, ανοιγμα του exposed και εγκατασταση του framework, reboot, κατέβασμα του module του GB, ενεργοποίηση του module και μετά πάλι reboot?

 

Κατάφερε να βάλει κανεις gravitybox?

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε να βάλει κανεις gravitybox?

 

ναι και έπαιξε μια χαρά το remapping και ένα instagram picture downloader που ενεργοποίησα πριν κανένα 2μηνο.... τι πρόβλημα έχεις? Έχε υπόψιν οτι για κάθε κίνηση που κάνεις θέλει reboot, θυμάμαι μου είχε σπάσει τα νεύρα αυτό....

Link to comment
Share on other sites

ναι και έπαιξε μια χαρά το remapping και ένα instagram picture downloader που ενεργοποίησα πριν κανένα 2μηνο.... τι πρόβλημα έχεις? Έχε υπόψιν οτι για κάθε κίνηση που κάνεις θέλει reboot, θυμάμαι μου είχε σπάσει τα νεύρα αυτό....

Εγώ γιατί είχα την εντύπωση ότι το Gravity Box είναι για 4.1 και άνω; Λάθος το είχα καταλάβει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί είχα την εντύπωση ότι το Gravity Box είναι για 4.1 και άνω; Λάθος το είχα καταλάβει;

 

σωστά έχεις καταλάβει:) , αυτό που εγώ και ο άλλος φίλος εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4986095#post4986095

 

έχουμε εγκαταστήσει είναι το xposed additions installer, το οποίο κάνει για 4.0.Χ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

 

και μετά το module από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2294274

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το xposed framework το οποίο δουλεύει κανονικά, θέλω όμως να βάλω και το gravitybox το οποίο απ ότι λέει εδώ είναι διαθέσιμο για 4.1+ :( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070

 

Επίσης στο default browser παρόλο που έχω αλλάξει απο τις ρυθμισεις την homepage, κάθε φορά που τον άνοιγα με πήγαινε στην σελίδα m.idea123.cn. Σβήνοντας και προσθέντοντας ξανα το shortcut στο βασικό μενού φτιάχνει η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας, έχω ένα Lenovo A660, μου το έστειλαν με πρόβλημα στο ΙΜΕΙ.

Μου έστειλε και την ROM που έχουν περάσει για να έχει Ελληνικά, για να την ξαναβάλω, μήπως και στρώσει αλλά τίποτα.

Το (MTK Droid Tools) μου ζητάει δύο αριθμούς αλλά το αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταρία έχει ένα

Τι μπορώ να κάνω;

Γιατί ενώ έχει 2 sim το κινητό, στο αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταρία έχει έναν αριθμό;

Πού θα βρω τον 2ο αριθμό; Έγραψα post και εδώ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374457) αλλά απάντηση δεν πήρα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω ένα Lenovo A660, μου το έστειλαν με πρόβλημα στο ΙΜΕΙ.

Μου έστειλε και την ROM που έχουν περάσει για να έχει Ελληνικά, για να την ξαναβάλω, μήπως και στρώσει αλλά τίποτα.

Το (MTK Droid Tools) μου ζητάει δύο αριθμούς αλλά το αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταρία έχει ένα

Τι μπορώ να κάνω;

Γιατί ενώ έχει 2 sim το κινητό, στο αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταρία έχει έναν αριθμό;

Πού θα βρω τον 2ο αριθμό; Έγραψα post και εδώ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374457) αλλά απάντηση δεν πήρα.

Ευχαριστώ.

 

Eπειδη ειχα κανει μια χαζομαρα και εμφανιστηκε προβλημα και με το δικο μου ΙΜΕΙ επικοινωσησα μαζι τους και μου στειλανε κατι αρχεια για να το επαναφερω χειροκινητα(νομιζω ενα απ τα δυο ΙΜΕΙ χρειαζεται να βαλεις το αλλο ειναι και καλα σαν εφεδρικο).Αν θες με pm να στα στειλω.Επισης αυτη η ROM που σου εστειλαν ειναι η μαμισια ελληνικη του Α660 με root?Θα ηθελα να την κατεβασε κι εγω με καποιον τροπο...

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ειχα κανει μια χαζομαρα και εμφανιστηκε προβλημα και με το δικο μου ΙΜΕΙ επικοινωσησα μαζι τους και μου στειλανε κατι αρχεια για να το επαναφερω χειροκινητα(νομιζω ενα απ τα δυο ΙΜΕΙ χρειαζεται να βαλεις το αλλο ειναι και καλα σαν εφεδρικο).Αν θες με pm να στα στειλω.Επισης αυτη η ROM που σου εστειλαν ειναι η μαμισια ελληνικη του Α660 με root?Θα ηθελα να την κατεβασε κι εγω με καποιον τροπο...

 

Ναι σε παρακαλώ στείλε μου τα αρχεία, μήπως και βγάλω άκρη.

Η ROM που μου έστειλαν λέγετε (ο φάκελος που δημιουργήθηκε μετά το ξεζιπάρισμα δηλαδή) (A660International version of the firmware).

Το link είναι : (https://mail.qq.com/cgi-bin/ftnExs_download?k=013230654bf3f7dd570135651e640716550009560005575b480655520b49010a57021d5c00510d1407000800015c02005207545d384b35785304002c5610504b0b53440c570a5455454455174b0d5a57455d56454c0c5019035b42084f0547174b1c1e1759163504&t=exs_ftn_download&code=e20e8d59)

Έχει, Ελληνικά μέσα!

Edited by Freewin
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε παρακαλώ στείλε μου τα αρχεία, μήπως και βγάλω άκρη.

Η ROM που μου έστειλαν λέγετε (ο φάκελος που δημιουργήθηκε μετά το ξεζιπάρισμα δηλαδή) (A660International version of the firmware).

Το link είναι : (https://mail.qq.com/cgi-bin/ftnExs_download?k=013230654bf3f7dd570135651e640716550009560005575b480655520b49010a57021d5c00510d1407000800015c02005207545d384b35785304002c5610504b0b53440c570a5455454455174b0d5a57455d56454c0c5019035b42084f0547174b1c1e1759163504&t=exs_ftn_download&code=e20e8d59)

Έχει, Ελληνικά μέσα!

 

Παω να το κατεβασω,ενω εχω κανει εγγραφη και δε μ αφηνει! Μπορεις να το ανεβασεις εσυ καπου αλλου το συμπιεσμενο αρχειο,ωστε να το εχουν ολοι οι χρηστες Α660?κανα dropbox?

Αυτα που σου στειλα σου διορθωσαν το προβλημα?

Edit: Η rom για το Α660 στο link δεν ειναι διαθεσιμη για κατεβασμα πλεον.καποιος που να την κατεβασε μπορει να την ανεβασει καπου αλλου?

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Παω να το κατεβασω,ενω εχω κανει εγγραφη και δε μ αφηνει! Μπορεις να το ανεβασεις εσυ καπου αλλου το συμπιεσμενο αρχειο,ωστε να το εχουν ολοι οι χρηστες Α660?κανα dropbox?

Αυτα που σου στειλα σου διορθωσαν το προβλημα?

Edit: Η rom για το Α660 στο link δεν ειναι διαθεσιμη για κατεβασμα πλεον.καποιος που να την κατεβασε μπορει να την ανεβασει καπου αλλου?

Το έβαλα στο mediafire εδώ το link: http://www.mediafire.com/download/6v1i0uzjqny8e0w/A660International%2Bversion%2Bof%2Bthe%2Bfirmwar....rar

Ναι, έγινε δουλειά με τα αρχεία.

Edited by Freewin
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ......

πως μπορω να προσαρμοσω το e-mail μου στο κινητο...

ποια βηματα πρπει να κανω??

μου ζηταει τυπο λογαριασμου ..pop -imap- exchange....

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ......

πως μπορω να προσαρμοσω το e-mail μου στο κινητο...

ποια βηματα πρπει να κανω??

μου ζηταει τυπο λογαριασμου ..pop -imap- exchange....

Μπες στο λογαριασμό του email σου από τον Η/Υ και αναζήτησε στις ρυθμίσεις ή τις πληροφορίες στοιχεία για το POP και IMAP προκειμένου να τα περάσεις στα πεδία που πρέπει.

 

Προσωπικά δε χρησιμοποίησα ποτέ την εφαρμογή για τα email που ήταν προεγκατεστημένη αλλά έχω εγκαταστήσει το K-@ Mail Pro - email evolved στο οποίο έχω συνδέσει όλους τους λογαριασμούς email που έχω χωρίς να απαιτεί κάποιες ρυθμίσεις POP και IMAP, εφαρμογή η οποία δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο λογαριασμό του email σου από τον Η/Υ και αναζήτησε στις ρυθμίσεις ή τις πληροφορίες στοιχεία για το POP και IMAP προκειμένου να τα περάσεις στα πεδία που πρέπει.

 

Προσωπικά δε χρησιμοποίησα ποτέ την εφαρμογή για τα email που ήταν προεγκατεστημένη αλλά έχω εγκαταστήσει το K-@ Mail Pro - email evolved στο οποίο έχω συνδέσει όλους τους λογαριασμούς email που έχω χωρίς να απαιτεί κάποιες ρυθμίσεις POP και IMAP, εφαρμογή η οποία δουλεύει άψογα.

Το Κ έχει Ελληνικό μενού;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...