Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει κάποιο λινκ για καλό screen protector;

Για μένα αυτές είναι οι καλύτερες μεμβράνες. Τις έχω δοκιμάσει και σε προηγούμενα κινητά που είχα.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2x-Vikuiti-CV8-screen-protector-from-3M-for-Lenovo-A660-/350911468587?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51b3f4142b

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μένα αυτές είναι οι καλύτερες μεμβράνες. Τις έχω δοκιμάσει και σε προηγούμενα κινητά που είχα.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2x-Vikuiti-CV8-screen-protector-from-3M-for-Lenovo-A660-/350911468587?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51b3f4142b

 

...αλλα 7 ευρω για 2 μεμβρανες δεν ειναι λιγο υπερβολικο?

Link to comment
Share on other sites

...αλλα 7 ευρω για 2 μεμβρανες δεν ειναι λιγο υπερβολικο?

Πιθανόν, αλλά με δεδομένο ότι η ερώτηση αφορούσε "καλή" και όχι "φθηνή" μεμβράνη, πρότεινα αυτή που έχω δοκιμάσει και εγώ αλλά και φίλοι στα κινητά τους. Σίγουρα βρίσκεις και φθηνότερες, δεν αντιλέγω...

 

παιδιά αποχαιρετώ τη παλιά παρέα του Lenovo A660 με ένα τυπικό
για το αρχείο! :(

Σε τι αναβαθμίζεσαι;

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το GPS,δεν μου βρίσκει δορυφόρους.

Έχω βάλει το fastergps,τσεκαρισμένες όλες οι επιλογές(epo,a-gps,τοποθεσία) έτσι πρέπει;

Όταν ανοίγω ρυθμίσεις epo-λήψη δεδομένων-προσπαθεί να κάνει λήψη αλλά βγάζει σφάλμα.

Στις ρυθμίσεις a-gps τι πρέπει να τσεκάρω-ρυθμίσω;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκε κάποιος κάποια λύση με το exchange mail που δεν δουλεύει; Μου έχει δέσει τα χέρια αυτή η βλακεία, το θέλω για τη δουλειά και ο συγχρονισμός μέσω ΙΜΑΡ τελικά δεν είναι ισάξιος...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω πρόβλημα με το GPS,δεν μου βρίσκει δορυφόρους.

Έχω βάλει το fastergps,τσεκαρισμένες όλες οι επιλογές(epo,a-gps,τοποθεσία) έτσι πρέπει;

Όταν ανοίγω ρυθμίσεις epo-λήψη δεδομένων-προσπαθεί να κάνει λήψη αλλά βγάζει σφάλμα.

Στις ρυθμίσεις a-gps τι πρέπει να τσεκάρω-ρυθμίσω;

 

Αυτό το έχεις κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχεις κάνει;

Όχι φίλε μου δεν το ήξερα,έβαλα μόνο το FasterGPS το οποίο το βελτίωσε λίγο.

Επειδή το κινητό δεν ήταν δικό μου,το έδωσα στο φίλο μου να το δοκιμάσει και αν μου πει ότι έχει πρόβλημα θα του κάνω αυτά που λέει στο link που μου έστειλες και σε ευχαριστώ πολύ!

 

Παρεμπιπτόντως μήπως ξέρεις-ει κάποιος,πρόγραμμα ημερολόγιο-οργάνωση με Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχουν πολλά calendar στο play store, θα βρεις κάποιο στα μέτρα σου. Περισσότερα για εφαρμογές εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποιο navigation free προτινετε...ειχα βαλει το sygic αλλα ειναι δοκιμαστικο για 7 μερες..μετα πρεπει να πληρωσεις

 

Για αυτά συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Free δεν ειναι κανένα εκτός του Google maps το οποίο χρειάζεται σύνδεση στο internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαπιστώσει ότι στο υπόβαθρο εκτελείται συνεχώς μια εφαρμογή ονόματι UserExperience (LenovoUEService.apk), η οποία μου καταναλώνει σημαντικά μερίδια μπαταρίας...

Ξέρει κανείς τι διάολο είναι αυτό; Μπορώ να το πεταξω άφοβα;

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαπιστώσει ότι στο υπόβαθρο εκτελείται συνεχώς μια εφαρμογή ονόματι UserExperience (LenovoUEService.apk), η οποία μου καταναλώνει σημαντικά μερίδια μπαταρίας...

Ξέρει κανείς τι διάολο είναι αυτό; Μπορώ να το πεταξω άφοβα;

Προφανώς είναι της εφαρμογής Lenovo Service την οποία μαζί με τις LE Sec, LenovoStore, Lenovo Sync εγώ τις απεγκατέστησα όταν πήρα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι της εφαρμογής Lenovo Service την οποία μαζί με τις LE Sec, LenovoStore, Lenovo Sync εγώ τις απεγκατέστησα όταν πήρα το κινητό.

 

Κι εγώ τα έβγαλα αυτά, μάλλον το συγκεκριμένο θα παράπεσε...

Το ξήλωσα, thanks!

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

έχει ένας φίλος το a660 αλλά δεν έχει ελληνικά στο μενου και το σημαντικότερο είναι οτι δεν λειτουργούν οι Gapps και να φύγουν οι κινέζικες εφαρμογές.

Προσπάθησα να του περάσω μια recovery με το Flash_tool αλλά δεν γίνεται τίποτα.

υπάρχει κάποιος δοκιμασμένος οδηγός? ή έστω να περάσουμε τις Gapps

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλημέρα

έχει ένας φίλος το a660 αλλά δεν έχει ελληνικά στο μενου και το σημαντικότερο είναι οτι δεν λειτουργούν οι Gapps και να φύγουν οι κινέζικες εφαρμογές.

Προσπάθησα να του περάσω μια recovery με το Flash_tool αλλά δεν γίνεται τίποτα.

υπάρχει κάποιος δοκιμασμένος οδηγός? ή έστω να περάσουμε τις Gapps

Ευχαριστώ!

 

Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4904476#post4904476

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια

 

Προέκυψε ένα προβλημα. Ας ξεκινήσω απ' την αρχή. 2-3 φορές τον τελευταίο καιρό μου πέταξε μνμ ' o launcher δεν ανταποκρίνεται' και μετά κόλλησε. Με την επανεκκίνηση ήταν όλα οκ.

 

Προχτές το ξανάκανε και όταν έκανα ρισταρτ χαμός...είχα χάσει τις πιο πολλές από τις εφαρμογές, τα μενού του ντεσκτοπ, τα εικονίδια κ βγηκαν ολα άδεια και κινέζικα. Ταυτόχρονα πετάει το μνμ 'δυστυχώς η εφαρμογή com.google.process.gapps έχει σταματήσει'. επαφές και μνμ οκ, το play store λειτουργεί κανονικά.

 

Έχω δοκιμάσει ό,τι λέγεται στο νετ σαν λύση. Το download manager k downloads είναι ήδη ενεργοποιημένα. Έσβησα το λογαριασμό google και τον ξαναέβαλα. Τέλος κάποιοι λένε ότι στη λίστα με τις εφαρμογές πατώντας το αριστερό κουμπί δίνει επιλογή 'reset default apps' μόνο που στο δικό μας δεν υπάρχει αυτή η επιλογή!

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια

 

Προέκυψε ένα προβλημα. Ας ξεκινήσω απ' την αρχή. 2-3 φορές τον τελευταίο καιρό μου πέταξε μνμ ' o launcher δεν ανταποκρίνεται' και μετά κόλλησε. Με την επανεκκίνηση ήταν όλα οκ.

 

Προχτές το ξανάκανε και όταν έκανα ρισταρτ χαμός...είχα χάσει τις πιο πολλές από τις εφαρμογές, τα μενού του ντεσκτοπ, τα εικονίδια κ βγηκαν ολα άδεια και κινέζικα. Ταυτόχρονα πετάει το μνμ 'δυστυχώς η εφαρμογή com.google.process.gapps έχει σταματήσει'. επαφές και μνμ οκ, το play store λειτουργεί κανονικά.

 

Έχω δοκιμάσει ό,τι λέγεται στο νετ σαν λύση. Το download manager k downloads είναι ήδη ενεργοποιημένα. Έσβησα το λογαριασμό google και τον ξαναέβαλα. Τέλος κάποιοι λένε ότι στη λίστα με τις εφαρμογές πατώντας το αριστερό κουμπί δίνει επιλογή 'reset default apps' μόνο που στο δικό μας δεν υπάρχει αυτή η επιλογή!

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Τα λες λιγο μπερδεμενα και προχειρα και ειναι δυσκολο να καταλαβουμε.Το play store(com.google.process.gapps αυτη ειναι το playstore) μπορει να σου λειτουργησει για να κατεβασεις να βαλεις εναν οποιονδηποτε αλλον launcher?Στο μενου ρυθμισεων υπαρχουν οι εφαρμογες σου ολες εγκατεστημενες ανεξαρτητα απο το τι δειχνει το desktop ?

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω για την απάντηση.Λοιπον.το play store λειτουργει κανονικα. Έκανα και restore το defaults μεσα απο τις ρυθμισεις χωρις κανένα αποτέλεσμα. Σβήστηκαν τα πάντα. Στην αρχή φαινόταν οκ, αλλά μόλις πηγα να βάλω το λογαριασμό gmail μου και να μπω στο play store ξαναρχισαν τα μνμ. Τώρα ειναι ανυπόφορο πλέον, σκάνε μνμ ανα 3 δευτερόλεπτα.

 

Αυτό για το launcher το ανέφερα μήπως έχει κάποια σχέση αλλά τελικά διβάζω ότι τα παραπάνω γίνονται όταν διακοπεί κάποια ενημέρωση στη μέση. Να σημειώσω επίσης ότι το wifi είναι συνεχώς ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Λογο οτι κυκλοφορει αρκετο καιρο τωρα και αρκετοι οι κατοχοι μηπως εχει βρεθει μεγαλυτερη μπαταρια η εστω καποια αξιοπιστη εκτος των αρχικων που εχουν πει καποια παιδια;
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι εγώ έχω εγκαταστήσει τον Lenovo IdeaDesktop Home Launcher από εδώ και μέσω αυτού έκανα updates σε όλες τις εφαρμογές που είχαν διαθέσιμο update. Ο Launcher αναβαθμίστηκε και αυτός και πλέον είναι στην έκδοση 3.3.2
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι εγώ έχω εγκαταστήσει τον Lenovo IdeaDesktop Home Launcher από εδώ και μέσω αυτού έκανα updates σε όλες τις εφαρμογές που είχαν διαθέσιμο update. Ο Launcher αναβαθμίστηκε και αυτός και πλέον είναι στην έκδοση 3.3.2

 

Εχμ, ποιό από τα τρία είναι; Το πορτοκαλί, το πράσινο ή το μπλε; :)

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

Εχμ, ποιό από τα τρία είναι; Το πορτοκαλί, το πράσινο ή το μπλε; :)

Δε νομίζω να έχει διαφορά, όλα το ίδιο είναι...

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι εγώ έχω εγκαταστήσει τον Lenovo IdeaDesktop Home Launcher από εδώ και μέσω αυτού έκανα updates σε όλες τις εφαρμογές που είχαν διαθέσιμο update. Ο Launcher αναβαθμίστηκε και αυτός και πλέον είναι στην έκδοση 3.3.2

 

Το lenovo sec το κανες update; γιατί θυμάμαι απ το xda να λενε πως έχει μόνο κινέζικα στις επόμενες εκδόσεις ( ούτε αγγλικά).

 

Επίσης έχετε κι εσείς δυο εφαρμογές gallery ακριβώς με το ίδιο εικονίδιο; Ακόμα και στο system->apps->all το έχει δυο φορές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...