Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν δεν κανω τραγικο λαθος (εχω καιρο να κανω επαναφορα) σβηνονται τα παντα οποτε κανεις back up οτι χρειαζεσαι. Το root δεν χανεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το φυσιολογικο ειναι να χαθει το root, εκτος αν το καταστημα που το προμηθευτηκες, εκατσε και ασχοληθηκε και εφτιαξε δικη του rom που εχει όλες αυτες τις αλλαγες αι παραμετροποιήσεις ενσωματωμένες.

[Εκτός αν κάνω κάποιο τραγικό λαθος, οποτε παρακαλω διορθωστε με]

Link to comment
Share on other sites

Oλα βγαίνουν μια χαρά

χρησιμοποιησε το link2sd εγώ με αυτο τα καθάρισα

Οτι δεν ειναι odex μπορεις να τα καθαρίσεις , αν δεν τα χρειάζεσε έτσι .

!!! θέλει προσοχή !!!

@@ Καλό είναι πρώτα να παγώνεις το πρόγραμμα και μετά να το πετάς @@

Να επιβεβαιώσω κ εγώ πως με τη χρήση του Link2sd φεύγει η συντόμευση του clover...για όποιον ενδιαφέρεται!

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να απαντησει με βεβαιοτητα εαν με την επαναφορα χανεται το root η οχι? μ ενδιαφερει αμεσα
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κ εγώ πως με τη χρήση του Link2sd φεύγει η συντόμευση του clover...για όποιον ενδιαφέρεται!

Καλό θα είναι να μας αναφέρετε ποιο ακριβώς αρχείο-εφαρμογή διαγράψατε με το Link2sd.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση.ποσο καιρο περιπου θα κανει να ερθει απο την στιγμη που στο Trajectory Details μου δειξει της εξης ενδειξη? γιατι το 'περα απο τον ωκεανο'με παραπεμπει σε αποστολη με πλοιο και δεν μαρεσει.

 

 

ITEM DESPATCHED TO OVERSEAS

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση.ποσο καιρο περιπου θα κανει να ερθει απο την στιγμη που στο Trajectory Details μου δειξει της εξης ενδειξη? γιατι το 'περα απο τον ωκεανο'με παραπεμπει σε αποστολη με πλοιο και δεν μαρεσει.

 

 

ITEM DESPATCHED TO OVERSEAS

 

Γύρω στις 2 βδομάδες. Σε μένα ήρθε 11 μέρες μετά.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να απαντησει με βεβαιοτητα εαν με την επαναφορα χανεται το root η οχι? μ ενδιαφερει αμεσα

 

Oχι το root δεν χανεται, εχω κανει 10 φορες επαναφορα στο xperia και δεν χαθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα...Τουμπανο το τηλεφωνακι, πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα. Σε εμενα ειχε μονο μια κινεζικη εφαρμογη, δεν ειδα καμια αλλη, ουτε το clover ειδα καπου, η αρχικη οθονη ειχε μονο εικονιδιο της καμερας, ρολοι και το google search. Superuser δεν ειχε μεσα. Το περασα εγω. Τα ελληνικα του ειναι κανονικα, απλα δεν ειναι σε ολο το μενου. Ταχυτατο απο οσο λιγο το ειδα, κελιδωσε γρηγορα δορυφορους με navigon και sygic. Οι sim δουλευαν κομπλε, το ιδιο και μια 16αρα καρτα που του εβαλα. Θα το ψαξω και αλλο το απογευματακι. Τωρα φορτιζει.

Η θηκη ταιριαζει κανονικα σε ολες τις τρυπες, το μονο αρνητικο ειναι οτι ειναι λιγο παχια και για να πατησεις on/off θελει με τη μυτη του δακτυλου. ΕΠισης το ραδιοφωνο θελει ακουστικα για να παιξει.

Θα τραβηξω ενα mini hands on και θα το ανεβασω καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τέλειο, όμως διστάζω να το δοκιμάσω ως αδιάβροχο... ενώ είναι πολύ μεγάλο δελεαρ!!

Τα Ελληνικά του είναι άψογα, εκτός από όταν ανοίγω το Clean Master μόνο τότε δεν βγάζει Ελληνικά κάτι με τον διαχειρηστή του root, Δεν έχει καμια κινέζικη εφαρμογή εκτός από αυτή που έχει εικονίδιο # και κανένα widjet στις οθόνες του!

Φοβερή ποιότητα κλήσης skype με την μπροστινή κάμερα, και μ'άρεσε μια ασήμαντη λειτουργία (δεν ξέρω αν είναι λόγο ICS, δεν έχω δουλέψει άλλο κινητό με ICS), αυτόματο άνοιγμα και κλείσιμο την ώρα που θα το ρυθμίσεις, το είχε το πρώτο μου κινητό το 1999 και κατα καιρούς είχα την απορία γιατί δεν το είχα βρει σε κάποιο άλλο κινητό!

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το GPS σε λειτουργεία και με απογοήτευσε λίγο το πληκτρολόγιο, ούτε και με το Go Keyboard βρήκα λύση γιατί δεν έχει λεξικό της προκοπής!

 

Το πείρα από Geekbuying

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Τη Δευτέρα το βράδυ εβαλα την παραγγελία στο minideal.

Ακόμα δεν ειχα κανενα mail εκτός από το αρχικό στο πενταλεπτο. Σε πόσες μέρες σας ενημέρωσαν ότι έφυγε?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τέλειο, όμως διστάζω να το δοκιμάσω ως αδιάβροχο... ενώ είναι πολύ μεγάλο δελεαρ!!

Τα Ελληνικά του είναι άψογα, εκτός από όταν ανοίγω το Clean Master μόνο τότε δεν βγάζει Ελληνικά κάτι με τον διαχειρηστή του root, Δεν έχει καμια κινέζικη εφαρμογή εκτός από αυτή που έχει εικονίδιο # και κανένα widjet στις οθόνες του!

Φοβερή ποιότητα κλήσης skype με την μπροστινή κάμερα, και μ'άρεσε μια ασήμαντη λειτουργία (δεν ξέρω αν είναι λόγο ICS, δεν έχω δουλέψει άλλο κινητό με ICS), αυτόματο άνοιγμα και κλείσιμο την ώρα που θα το ρυθμίσεις, το είχε το πρώτο μου κινητό το 1999 και κατα καιρούς είχα την απορία γιατί δεν το είχα βρει σε κάποιο άλλο κινητό!

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το GPS σε λειτουργεία και με απογοήτευσε λίγο το πληκτρολόγιο, ούτε και με το Go Keyboard βρήκα λύση γιατί δεν έχει λεξικό της προκοπής!

 

Το πείρα από Geekbuying

 

Επειδη σκεφτομαι απο που θα το παραγγειλω, ποσες μερες εκανε απο geekbuying; Ειχες κανενα προβλημα με τελωνειο; Τους ενημερωσες οτι θελεις ελληνικα ή τα εχει ετσι και αλλιως; Αυτα τα λιγα.. :D

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγγειλα τρια κ τα τρια ηταν μια χαρα....το ενα λιγο διαφορετικο στο λογισμικο..πχ διαγραφει εφαρμογες με τροπο αναλογο με του αιφοουν..αλλα κατα τα αλλα κανενα προβλημα...αυτη τη φορα ηρθαν κ πολυ γρηγορα ..13 μερες και ταχα στο χερι μου στη θεσσαλονικη...απο μινιντιλ...κ απο γκικ ειναι σχετικα αμεσοι στην αποστολη..εκει που εχω χασει τα ιχνη ενος δεματος ειναι απο ταινιντιλ..εχει φυγει με τρακ ναμπερ αλλα ψιλοστασιμοτητα βλεπω....

 

το κινητακι που κρατησα εγω το πορτοκαλι το εχω αγαπησει,ειναι πολυ ερωτευσιμο....

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλες εφαρμογες απο playstore κατα την εγκατασταση μου κανει reboot και τελικα δεν γινεται install.

Υπαρχει λυση;Μηπως τελικα εκανα βλακεια που πηρα φοραα και εσβηνα οτι κινεζικη εφαρμογη ειχε το τηλ;

καλο ειναι να παγωνουμε τα apk πριν τα διαγραψουμε ..... Ετσι βλέπουμε αν επιρεαζουν τη σωστή λειτουργεία του τηλεφώνου

 

Καλό θα είναι να μας αναφέρετε ποιο ακριβώς αρχείο-εφαρμογή διαγράψατε με το Link2sd.

σε λιγο θα εχω στα χερια μου ένα A660 ... θα σου πω πιες εφαρμογές είναι για διαγραφή

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
PaNosid !!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τέλειο, όμως διστάζω να το δοκιμάσω ως αδιάβροχο... ενώ είναι πολύ μεγάλο δελεαρ!!

Τα Ελληνικά του είναι άψογα, εκτός από όταν ανοίγω το Clean Master μόνο τότε δεν βγάζει Ελληνικά κάτι με τον διαχειρηστή του root, Δεν έχει καμια κινέζικη εφαρμογή εκτός από αυτή που έχει εικονίδιο # και κανένα widjet στις οθόνες του!

Φοβερή ποιότητα κλήσης skype με την μπροστινή κάμερα, και μ'άρεσε μια ασήμαντη λειτουργία (δεν ξέρω αν είναι λόγο ICS, δεν έχω δουλέψει άλλο κινητό με ICS), αυτόματο άνοιγμα και κλείσιμο την ώρα που θα το ρυθμίσεις, το είχε το πρώτο μου κινητό το 1999 και κατα καιρούς είχα την απορία γιατί δεν το είχα βρει σε κάποιο άλλο κινητό!

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το GPS σε λειτουργεία και με απογοήτευσε λίγο το πληκτρολόγιο, ούτε και με το Go Keyboard βρήκα λύση γιατί δεν έχει λεξικό της προκοπής!

 

Το πείρα από Geekbuying

Τη κινεζικη εφαρμογη με το # ειχε και εμενα. Ειναι το SuperSU στα κινεζικα, δηλαδη κατι σαν το superuser, εγω το απεγκατεστησα με το link2sd και εγκατεστησα το αγγλικο supeρsu για να καταλαβαινω τι γραφει. Απο keyboards εγω χρησιμοποιω smartkeyboard.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τέλειο, όμως διστάζω να το δοκιμάσω ως αδιάβροχο... ενώ είναι πολύ μεγάλο δελεαρ!!

Τα Ελληνικά του είναι άψογα, εκτός από όταν ανοίγω το Clean Master μόνο τότε δεν βγάζει Ελληνικά κάτι με τον διαχειρηστή του root, Δεν έχει καμια κινέζικη εφαρμογή εκτός από αυτή που έχει εικονίδιο # και κανένα widjet στις οθόνες του!

Φοβερή ποιότητα κλήσης skype με την μπροστινή κάμερα, και μ'άρεσε μια ασήμαντη λειτουργία (δεν ξέρω αν είναι λόγο ICS, δεν έχω δουλέψει άλλο κινητό με ICS), αυτόματο άνοιγμα και κλείσιμο την ώρα που θα το ρυθμίσεις, το είχε το πρώτο μου κινητό το 1999 και κατα καιρούς είχα την απορία γιατί δεν το είχα βρει σε κάποιο άλλο κινητό!

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το GPS σε λειτουργεία και με απογοήτευσε λίγο το πληκτρολόγιο, ούτε και με το Go Keyboard βρήκα λύση γιατί δεν έχει λεξικό της προκοπής!

 

Το πείρα από Geekbuying

nomizo phres kai ena cubot c9 mazh,mporeis na grapsis pos einai

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμια κινέζικη εφαρμογή εκτός από αυτή που έχει εικονίδιο # και κανένα widjet στις οθόνες του!

Τη κινεζικη εφαρμογη με το # ειχε και εμενα. Ειναι το SuperSU στα κινεζικα, δηλαδη κατι σαν το superuser

Η εφαρμογή με το εικονίδιο # είναι η SuperSU και εάν δείτε την αξιολόγηση και διαβάσετε τα σχόλια θεωρείται εξαιρετική εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή με το εικονίδιο # είναι η SuperSU και εάν δείτε την αξιολόγηση και διαβάσετε τα σχόλια θεωρείται εξαιρετική εφαρμογή.

 

Ωντος ειναι πολυ καλη, αλλα στα κινεζικα δεν βγαζεις ακρη. Οταν πηγα να την ενημερωσω μου ζηταγε να απεγκαταστησω την παλια, ετσι εδωσα δικαιωματα root στο link2sd με το # και μετα το απεγκατεστησα και εβαλα το κανονικο supersu, το superuser το εσβησα και αυτο πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Ωντος ειναι πολυ καλη, αλλα στα κινεζικα δεν βγαζεις ακρη. Οταν πηγα να την ενημερωσω μου ζηταγε να απεγκαταστησω την παλια, ετσι εδωσα δικαιωματα root στο link2sd με το # και μετα το απεγκατεστησα και εβαλα το κανονικο supersu, το superuser το εσβησα και αυτο πλεον.

Στα κινέζικα; Εμένα ελληνικά έχει η συγκεκριμένη εφαρμογή...

 

EDIT: Για να φύγει το Clover, ποια εφαρμογή απεγκαταστήσατε;

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα; Εμένα ελληνικά έχει η συγκεκριμένη εφαρμογή...

Έχει επιλογή για γλώσσα στις ρυθμίσεις τελευταία επιλογή, μπορεί εκεί να ήταν επιλεγμένο το chinese αντί για την γλώσσα που έχει το τηλέφωνο.

 

Εμένα πάντως έχει εγκατεστημένα LE Sec, Lenovo Service, LenovoStore, Lenovo Sync. To lesec φαίνεται ωραία εφαρμογή.

Edited by sofos_k
Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα; Εμένα ελληνικά έχει η συγκεκριμένη εφαρμογή...

 

EDIT: Για να φύγει το Clover, ποια εφαρμογή απεγκαταστήσατε;

 

Εμενα κινεζικα ηταν και δεν εβγαζα ακρη, δεν ειδα οτι μπορεις να αλλαξεις γλωσσα μεσω ρυθμισεων, αλλα οκ εγκατεστησα τη νεωτερη εκδοση και ειναι κομπλε. Clover εγω δεν ειχα, αλλες κινεζικες εκτος του supersu τις ειχαν διαγραψει. Στη ρυθμιση των email οταν εκανα τις ρυθμισεις συγχρονισμου μου βγαζει "δυστυχως η εφαρμογη exchange services εχει σταματησει" Βεβαια ολα γινονται κανονικα, αλλα ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως έχει εγκατεστημένα LE Sec, Lenovo Service, LenovoStore, Lenovo Sync. To lesec φαίνεται ωραία εφαρμογή.

Εμένα είχε όλα αυτά συν δύο ακόμα εφαρμογές στα κινέζικα (μία με κάτι σύννεφα και η άλλη δε θυμάμαι τι εικονίδιο είχε). Τις ξήλωσα όλες. Το μόνο θέμα που είχα ήταν με μία από τις δύο κινέζικες, όταν τη διέγραψα μου κόλλησε το κινητό, δε πάταγε κανένα κουμπί. Τα χρειάστηκα εκείνη τη στιγμή γιατί είπα ότι τη κάναμε τη "λακαμία" αλλά έκανα επανεκκίνηση και όλα καλά...

 

Στη ρυθμιση των email οταν εκανα τις ρυθμισεις συγχρονισμου μου βγαζει "δυστυχως η εφαρμογη exchange services εχει σταματησει" Βεβαια ολα γινονται κανονικα, αλλα ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο?

Δε το έχω δει αυτό γιατί εγώ εγκατέστησα τις εφαρμογές του Gmail και το Yahoo που έχω τα δύο mail μου. Ο συγχρονισμός εκεί έγινε κανονικά και λειτουργούν άψογα...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Δε το έχω δει αυτό γιατί εγώ εγκατέστησα τις εφαρμογές του Gmail και το Yahoo που έχω τα δύο mail μου. Ο συγχρονισμός εκεί έγινε κανονικά και λειτουργούν άψογα...

 

Και εγω το gmail εγκατεστησα, απο εκει εκανα τις ρυθμισεις, αλλα οταν φτανω να ρυθμνισω τους συγχρονισμους μου το βγαζει. Συγχρονιζει κανονικα βεβαια, αλλα μου πεταει αυτη την ειδοποιηση. Θα το ψαξω.

Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα; Εμένα ελληνικά έχει η συγκεκριμένη εφαρμογή...

 

EDIT: Για να φύγει το Clover, ποια εφαρμογή απεγκαταστήσατε;

 

Μπες στο /system/app και βρες το MagicLauncher.apk

Επέλεξε πρώτα πάνω δεξιά το Mount R/W και μετά επέλεξε το apk και στη συνέχεια Instal.

Θα φύγει το Clover από την κεντρική οθόνη αλλά θα παραμείνει ως επιλογή στα Γραφικά στοιχεία για να το εγκαθιστάς σε όποια οθόνη θέλεις με τη δυνατότητα διαγραφής

Link to comment
Share on other sites

Φορουμητες και φορουμήτισες γεια σας :)

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για να μην κλάψω το κατοστάευρο..

Ψήνω το 660 αλλά δεν ξέρω ποιο μαγαζί να προτιμήσω..

Το minideal το έχει μόνο σε περτικλί, άρα απορρίπτεται

Το geekbuying δεν έχει επιλογή χρώματος, εκτός κ αν δεν τη βλέπω..

Απ το μαγαζί του Ali ποιον να προτιμήσω?? ο παρακάτω είναι οκ??

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-A660-Android4-0-MTK6577-Dual-core-1G-three-anti-mobile-phone-3G-mobile-phone-dual/667572502.html

 

Απορία Νο 2

Τι ακριβώς χρειάζεται να διευκρινίσω απ όπου τελικά το αγοράσω? με τα παρακάτω είμ οκ?

Greek language, European charger, full playstore

Μπορώ να πω στον πωλητή να μου περάσει κάποια συγκεκριμένη έκδοση ανδρόιντ, πχ JB 4.2.1?? ή μπα?

 

Τελικά για κάποιον άσχετο με το θέμα κινέζικο smrtphone που συνήθως προτιμά plug n play καταστάσεις, να είναι 'μπελάς' η όλη φάση? (μάλλον είναι ρητορικό το ερώτημα)

Ευχαριστώ όσους μπουν στον κόπο να απαντήσουν, αλλά και όσους δεν :))

 

Α, και καλός σας βρήκα!

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...