Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ερθουν κ τα 3 που παρηγγειλα με προβλημα...την εκατσα...κ μαλιστα τα δυο ηρθαν...βλεπω να ναι ιδια παρτιδα...ωχ..τουλαχιστον ειναι ομορφο να το δουλευω σαν ξυπνητηρι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν ερθουν κ τα 3 που παρηγγειλα με προβλημα...την εκατσα...κ μαλιστα τα δυο ηρθαν...βλεπω να ναι ιδια παρτιδα...ωχ..τουλαχιστον ειναι ομορφο να το δουλευω σαν ξυπνητηρι?

 

αιντε βρε παιδια μην κλαιτε ισα ισα

καποιο λαθος εγινε

θα μας δωσουν μια ρομ αγγλικη και θα ειμαστε μια χαρα (εγω τουλαχιστον που δεν θελω ελληνικα) αλλιως φευγει πισω και μας ερχετε και καινουργιο μην μασατε και στην πιο απλη dispute μεχρι θανατου

ομως θα δειτε τιποτα δεν ειναι

 

να ειστε αισιοδοξοι

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αρκετες λυσεις για invalid imei. Μια απο αυτες ειναι αυτη http://4sharegsm.blogspot.gr/2013/02/android-china-phones-mt65xx-imei.html

Φαινεται να ειναι απλη η διαδικασια αλλα φοβαμαι μν κανω καμια βλακεια.

 

Λεω να περιμενω απαντηση πρωτα απο το minideals και μετα να πειραματιστω.

Link to comment
Share on other sites

Για σε ολους στο φορουμ σαν νεοπας με το πρωτο μου μηνυμα.

Και εγω πλεον ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου κινητου,και ευχαριστημενος.

27 ΜΑΙΟΥ εκανα την παραγγελια και σημερα το πρωι το πηρα στα χερια μου

 

Σάββατο, 08 Ιουνίου 2013, 4:46:56 μμ

Τόπος Σάρωσης: ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Περιγραφή: Αποστολή Συσκευασίας

Κατάσταση Επίδοσης:

Δευτέρα, 10 Ιουνίου 2013, 3:02:55 πμ

Τόπος Σάρωσης: ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

Περιγραφή: Αποστολή Συσκευασίας

Κατάσταση Επίδοσης:

Δευτέρα, 10 Ιουνίου 2013, 7:47:16 πμ

Τόπος Σάρωσης: ΑΡΓΟΣ (Δ)

Περιγραφή: Προς Επίδοση

Κατάσταση Επίδοσης:

Δευτέρα, 10 Ιουνίου 2013, 10:00:00 πμ

Τόπος Σάρωσης: ΑΡΓΟΣ (Δ)

Περιγραφή: Επίδοση

Κατάσταση Επίδοσης: ΕΠΙΤΥΧΗΣ

 

15 μερες εκανε.

εντυπωσεις παρα πολυ καλες ,εχει ελληνικα αν και δεν τους εστειλα καθολου email στο minideal,δουλευουν ολα ρολοι και οι 2 σιμ (κλησεις ,μηνυματα ,3G,) δηλαδη ολα οκ με το

τηλεφωνο.

Τα μονο αρνητικο η θηκη που ηταν δωρο δεν ταιριαζει με το τηλεφωνο και αργει σχετικα να φορτισει .

Α να ρωτησω κατι υπαρχει sd 8 gb καρτα στο τηλεφωνο? γιατι εγω δεν βρηκα καμια στην συσκευασια του τηλεφωνου και η υποδοχη της sd στο τηλεφωνο ειναι αδεια.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αρκετες λυσεις για invalid imei. Μια απο αυτες ειναι αυτη http://4sharegsm.blogspot.gr/2013/02/android-china-phones-mt65xx-imei.html

Φαινεται να ειναι απλη η διαδικασια αλλα φοβαμαι μν κανω καμια βλακεια.

 

Λεω να περιμενω απαντηση πρωτα απο το minideals και μετα να πειραματιστω.

 

 

http://www.talkingmobi.com/write-imei-number-mtk-65xx-fastcardtech/

βρηκα και αυτο

αααα

και η πλαστικη θηκη δεν ειναι σωστη λαθος οι τρυπες

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Exω δοκιμασει μερικες λυσεις που βρηκα στο internet αλλα δεν καταφερα να κανω κατι...

Τα παραταω για σημερα γιατι μου εχει σπασει τα νευρα.:mad:

Ελπιζω να στειλουν καποια λυση αυριο και να μν κανουν τον κινεζο:)

@satiros. To δικο σου εχει σημα με την σιμ της cosmote? Το δικο μου εχει σημα μονο με την καρτα της wind. Eλπιζω να ειναι θεμα imei και δεν ειναι επιπλεον προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Exω δοκιμασει μερικες λυσεις που βρηκα στο internet αλλα δεν καταφερα να κανω κατι...

Τα παραταω για σημερα γιατι μου εχει σπασει τα νευρα.:mad:

Ελπιζω να στειλουν καποια λυση αυριο και να μν κανουν τον κινεζο:)

@satiros. To δικο σου εχει σημα με την σιμ της cosmote? Το δικο μου εχει σημα μονο με την καρτα της wind. Eλπιζω να ειναι θεμα imei και δεν ειναι επιπλεον προβλημα....

 

@dimzi

ναι μην στεναχωριεσαι cosmote δεν παιζει (χαχχχαχαχχ) δεν δουλευει σχημα οξυμωρο ακριβως αυτες εχω wind ψοσμοτε χαχαχ

μην χαλιεσαι

δεν σου αρεσε το τηλεφωνο ?/

εμενα μου αρεσει πολυ και ας μην δουλευει

 

@all

λεβεντες ακουστε

για να μη μας(σας λενε χχχκιες στο mini deal γραψτε αν θελετε οσοι εχουμε προβλημα το αριθμο αποστολης για καταλαβαινουν οτι γνωριζομαστε και δεν ετυχε σε ενα μονο (εσενα)

να ο δικος μου Tracking number RF146325451SG

ετσι μπορειτε να αναφερεστε για ολους και οχι για ενα!

 

νομιζω ετσι καλυτερα

υπομονη

ολα καλα

 

ps εμενα μου κανει εντυπωση που δεν εχουν chat (οχι τωρα αλλα το πρωι τωρα ειναι 01.30 στην shenzen)

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το κινητο δεν εχει IMEI δεν γινεται να συνδεθει με δικτυο. Το ειχα παθει στο παρελθον με windows mobile σε ενα φλασαρισμα στο lg KS20 και δεν εκανα σωστο backup του ΙΜΕΙ. Ειχα βρει απο το xda ενα παλικαρι που του εστειλα το ιμει και μου εκανε ενα σωστο αρχειο και το εφτιαξα. Περιμενετε απαντηση απο το minideal, η ψαξτε να τους βρειτε καποια στιγμη online. Αν δεν βγει ακρη dispute. Οσο περισσοτερα εχουν για τον ιδιο λογο τοσο το καλυτερο. Σε λιγες μερες περιμενω και εγω αυτο που παρηγγειλα, για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

ωχ....ηρθε η ειδοποιηση απο το ταχυδρομειο...σε δυο ωριτσες παραλμβανω....ελπιζω τουλαχιστον το ενα στα 2 να βγει καλο(ελπιζω οτι το ενα ειναι πρασινο κ το αλλο πορτοκαλι κ λεω μηπως ειναι αλλη παρτιδα)...νεωτερα το μεσημερακι...
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που έκανε το φλασάρισμα έκανε πατάτα, μου φαίνεται θα μας έρθουν τα περισσότερα με πρόβλημα.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι δεν τους βλεπω καθολου online απο χθες. Αν δεν σας απαντησαν ακομα καλυτερα να το πατε μεσω paypal. Εφοσον ομως αναγραφεται καπου στο κουτι το imei θα υπαρχει τροπος να σωθει η κατασταση.
Link to comment
Share on other sites

σας ειπα να μαζευτουμε , δεν βλεπω κινηση απο εσας ,αυτοι ειναι εξαφανισμενοι

ποσο καιρο ακομα για dispute?

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Τους δινω περιθωριο μεχρι το τελος της ημερας να απαντησουν. Μετα dispute. Eν το μεταξυ προσπαθω να δημιουργησω καινουριο imei αλλα κολλαω στο τελευταιο σταδιο. Κανω οτι λεει εδω

Files and Tools to download:

 

8.1. download t-kstore.com/imei.zip - Size 4.22 MB - its a dos based IMEI generator and encryptor and write to file.

8.2. download download.estrongs.com/app-es-file-explorer.html - Size 2.81 MB - an apk "es_file_explorer_v1.6.2.4.apk" and application to manage files in your android device. copy the es_file_explorer_v1.6.2.4.apk file to your SD card's root/top folder.

 

8.3. RE-CREATING your phone/device IMEI - locate your Unique Lenovo A60+ IMEI. there are two places these 15 digit number can be located. FIRST is when you open your phone, its in the sticker attached to your phone under the battery. on Philippine released phones its in between the stickers of Lenovo and NTC stickers. SECOND location is the sticker on the side of your phone's Lenovo box/carton/package.

 

8.4. extract/unzip imei.zip that you downloaded in 8.1.

 

8.5. go to the extracted folder and run "dos.cmd". this will run a DOS console window in your pc.

 

8.6. in the dos command line type:

 

imei.exe 123456789012345 123456789012345

 

then press enter to execute the command line.

whereas, the first set of numbers is your IMEI #1 and second set is your IMEI #2 as you located in Step 8.3.

 

after pressing enter this will generate your encrypted IMEI file with the name "MP0B_001_NEW".

 

8.7. close the dos console window. rename that file generated "MP0B_001_NEW" to "MP0B_001" (without the qoutes) in the folder where you extracted imei.zip

 

8.8. copy MP0B_001 to your phone's sd card. for this tutorial just copy it to your sd card's root folder.

 

8.9. INSTALLING ES Explorer, moving the IMEI file to the phone's correct system folder - install and run es_file_explorer_v1.6.2.4.apk which you previously downloaded and copied to your SD card in step 8.2.

 

8.10. open ES File explorer on your phone. first window on first run just click okay. tap on the bottom left button of your A60+. tap "Settings". tap "File Settings" select or check "Show Hidden Files". tap back. scroll down and tap "Root Settings". tap or check "Root Explorer". SU pop up will show and grant root or tap yes to give privilege to ES File Explorer. tap or check "Up to Root" and "Mount File System". tap back twice.

 

8.11. on your sdcard's root/top folder locate the file MP0B_001 which you copied in your sd card in step 8.8.

long press on the icon then tap "Copy". a little pull up window will show at the bottom(which is the clipboard of es file explorer).

 

8.12. tap the "favorites" icon at the top-right corner. tap the device icon or the one with "/" which is to the right of the HOME or house icon. this will bring you to the root folder of your device. navigate(navigate by tapping the folders) to: /data/nvram/md/NVRAM/NVD_IMEI/

you will see 3 files. long press on the MP0B_001 then select "Delete". yes DELETE you wont be using this anyways. tap okay when youre asked to confirm deletion. at the bottom, swipe up the es file explorer's clipboard. tap on MP0B_001 icon which is in the clipboard. a message will show something like "MP0B_001 successfully copied...". exit es file explorer. RESTART your A60+.

 

Step 9: restore your backups, apps, sms, contacts, settings.

 

Κολλαω ομως στο 8.12 Δεν μπορω να κανω επικολληση. Καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ατυχοι ειμαστε ρε παιδια.Απ οτι ειδα ομως ο χρηστης gkoutr1 δεν δηλωσε καποιο προβλημα αναφορικα με το ΙΜΕΙ.

Θελω να πιστευω οτι το προβλημα εντοπιζεται σε συγκεκριμενες παρτιδες τηλωφωνων που φυγανε σε συγκεκριμενη μερα.Εγω εκανα την παραγγελια στις 30 Μαη,κι απο οτι ειδα ,αυριο θα το χω σιγουρα.Σε σας με τα προβληματικα Λενοβο για τι ημερομηνιες παραγγελιας μιλαμε?Επισης θα θελα τη βοηθεια σας αν ο μη γενοιτο προκυψει θεμα και με το δικο μου,γιατι με paypal,dispute κτλ δεν εχω ιδεα.

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα την Πεμπτη που περασε και ο αριθμος αποστολης μου ηρθε παρασκευη, θα αργησω να παραλλαβω. Πιστευω θα σας απαντησουν ειτε με email, ειτε τελικα ως απαντηση στο dispute που θα κανετε. Θα λυθει το προβλημα παντως. Για αυτο χρησιμοποιουμε paypal. Μην σε αγχωνει το dispute ειναι απλο. Παντως αν τελικα κανετε, ανταλλαξτε και καποια βασικα στοιχεια οσοι αντιμετωπιζετε το προβλημα, οπως το tracking number κλπ και χρησιμοποιειστε τα στην καταγγελια σας, θα μετρησει για την λυση της διαμαχης απο το paypal.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγειλα στις 26/5/13 και παρελαβα χτες. οσον αφορά το σήμα κανενα πρόβλημα και με wind & cosmote . Και με 2 κάρτες πάλι κανένα πρόβλημα. Δουλεύει κανονικά το τηλ. Αν εχει αλλο πρόβλημα θα το αναφέρω .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, να ρωτησω κι εγω κατι για το κινητο, ειμαι ετομος να το απαργγειλω...

 

dual sim, η μια για κλησεις η αλλη για 3G, συμβολαιο απο κοσμοτε...Δουλευουν ταυτοχρονα?? tethering γινεται για αυτην με το 3G??

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπεται ότι πότε θα έρθει; Εγώ σε http://en.4px.com/ και singpost απλά μου λέει "Despatched to overseas (Country code: GR)" από 2/6. Στα ελτά μπορούμε να το βρούμε γιατί όταν βάζω τον κωδικό(RF*****) μου λέει μη έγκυρος.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη μερα ολα οκ με το τηλεφωνο.Και οι δυο καρτες δουλευουν ρολοι (η μια cosmote με 3g και η 2η vodafon).Ωραιο ειναι αυτο

που εχει με το power scejule δηλαδη που σβηνει και αναβει οποια ωρα το ρυθμισεις ,και επισης το ξυπνητηρι δουλευει και με κλειστο το τηλεφωνο.Το μονο που δεν δοκιμασα να το βαλω σε νερο.

H μια photo ειναι απο το trace του http://en.4px.com/ και η αλλη απο το trace του http://212.205.82.71/trackandtrace/ των ελτα.

Edited by gkoutr1
Link to comment
Share on other sites

Που βλέπεται ότι πότε θα έρθει; Εγώ σε http://en.4px.com/ και singpost απλά μου λέει "Despatched to overseas (Country code: GR)" από 2/6. Στα ελτά μπορούμε να το βρούμε γιατί όταν βάζω τον κωδικό(RF*****) μου λέει μη έγκυρος.

Και το δικό μου από 2/6 δείχνει Despatched to overseas και μόλις κοίταξα στο http://212.205.82.71/trackandtrace/ των ΕΛΤΑ και μου το βγάζει κανονικά, έφτασε Ελλάδα. Λογικά αύριο ή μεθαύριο θα είναι στα χέρια μου...

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου από 2/6 δείχνει Despatched to overseas και μόλις κοίταξα στο http://212.205.82.71/trackandtrace/ των ΕΛΤΑ και μου το βγάζει κανονικά, έφτασε Ελλάδα. Λογικά αύριο ή μεθαύριο θα είναι στα χέρια μου...

 

Τελικά 3/6 είναι το δικό μου στα ΕΛΤΑ μου λέει ότι δεν βρεθήκανε στοιχεία. Αύριο θα πρέπει να μου λέει κάτι λογικά.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

ωχ....ηρθε η ειδοποιηση απο το ταχυδρομειο...σε δυο ωριτσες παραλμβανω....ελπιζω τουλαχιστον το ενα στα 2 να βγει καλο(ελπιζω οτι το ενα ειναι πρασινο κ το αλλο πορτοκαλι κ λεω μηπως ειναι αλλη παρτιδα)...νεωτερα το μεσημερακι...

 

 

 

 

 

εγω παρελαβα κ δυο στα δυο....σωστα....ουφ...το τηλ το βλεπω χειροτερο απο τοζτε β970....αλλα για τα λεφτα του τελειο

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αρχίζει να με εκπλήσει η δύναμη της κοινωνικής δικτύωσης.

 

Κανονικά πρέπει να αρχίσω να παίρνω ποσοστά από κινέζους:lol:

Άνοιξα το τοπικ κ ήμουν μάλλον απ τους πρώτους που πήρε το Α660 κ αγοράσαν αλλά τουλάχιστον δέκα? παιδια.

Το ίδιο κ με το Window N70 όταν πάλι ήμουν μάλλον απ τους πρώτους που το πήρα κ έγινε κάτι αντίστοιχο.

 

Μεγάλη δύναμη το ιντερνετ παίδες, φοβερό τι μπορείς να καταφέρεις απ το γραφείο σου.

Ρε λέτε να ανοίξω κανά eshop?:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αρχίζει να με εκπλήσει η δύναμη της κοινωνικής δικτύωσης.

 

Κανονικά πρέπει να αρχίσω να παίρνω ποσοστά από κινέζους:lol:

Άνοιξα το τοπικ κ ήμουν μάλλον απ τους πρώτους που πήρε το Α660 κ αγοράσαν αλλά τουλάχιστον δέκα? παιδια.

Το ίδιο κ με το Window N70 όταν πάλι ήμουν μάλλον απ τους πρώτους που το πήρα κ έγινε κάτι αντίστοιχο.

 

Μεγάλη δύναμη το ιντερνετ παίδες, φοβερό τι μπορείς να καταφέρεις απ το γραφείο σου.

Ρε λέτε να ανοίξω κανά eshop?:p:lol:

 

Από εσένα πιστικά να το πάρω άμα πάθη τίποτα εσένα θα κυνηγάω :p.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...