Jump to content

Samsung Mega 5.8 (I9150) & 6.3 (I9200)


Bezbozny
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Απίστευτο!!!! Είναι με 31% μπαταρία και έχει φτάσει χωρίς φόρτιση τις 4 ημέρες και 5 ώρες ,με 4 ώρες οθόνη....με διάβασμα εφημερίδων-μπλόγκς στο flipboard ,λιγα τηλέφωνα, διάβασμα του φόρουμ ,ενημέρωση λογισμικού και κάποιων εφαρμογών ,εγγραφές στο ημερολόγιο και σε κάποιες οικονομικές εφαρμογες ... χάζεμα της οθόνης των μενού και των ρυθμίσεων για να περνάει η ώρα... μα τέτοια αυτονομία δεν είχα ποτέ με smartphoneί!!! Και όλα αυτά μέσω wifi, τα δεδομένα τα έχω κλειστά.
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο ποιότητα ακουστικής και σήμα πως τα παει?Απο μπαταρία απο οτι διαβάζω πρέπει να τα πηγαίνει πολύ καλά, αρα στα 349 ευρώ πρέπει να ΄ηταν σπουδαία ευκαιρία.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιότητα ακουστικής και σήμα πως τα παει?Απο μπαταρία απο οτι διαβάζω πρέπει να τα πηγαίνει πολύ καλά, αρα στα 349 ευρώ πρέπει να ΄ηταν σπουδαία ευκαιρία.

 

κλασικα οπως ολα τα samsung.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Παιδιά, οσοι το εχετε δουλεψει το μηχανημα.....τα 4,5 γιγα ελευθερη μνημη φτανουν για 10 apps για διαφορα sites, 1-2 για ebanking, και αλλα 10 αpps για launcher, διαβασμα, κτλ?

 

Με εχει απογοητευσει η Σαμσουνγκ που παλια εδινε 16γιγα, τωρα κολλαει στα 8 επιτηδες....

 

Αυτο με την μεταφορα apps στην sd λυθηκε, ξερετε κατι?

 

Ειναι αμαρτια να αγοραζεις κατι κ καπακι root....και δεν εχω ιδεα κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Παιδιά, οσοι το εχετε δουλεψει το μηχανημα.....τα 4,5 γιγα ελευθερη μνημη φτανουν για 10 apps για διαφορα sites, 1-2 για ebanking, και αλλα 10 αpps για launcher, διαβασμα, κτλ?

 

Με εχει απογοητευσει η Σαμσουνγκ που παλια εδινε 16γιγα, τωρα κολλαει στα 8 επιτηδες....

 

Αυτο με την μεταφορα apps στην sd λυθηκε, ξερετε κατι?

 

Ειναι αμαρτια να αγοραζεις κατι κ καπακι root....και δεν εχω ιδεα κιολας!

 

Για αυτα που θελεις φτανουν. Για μεγαλες εφαρμογες π.χ αν βαλεις sygic, navigon , και real racing 3 μενεις χωρις μνημη. Τα 8giga ειναι υπερβολικα λιγα για ενσωματωμενη μνημη. Για μεταφορα στην sd μονο με root προς το παρον.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

- Σήμερα έφτασε τις 5 ημέρες και 13 ώρες συνεχούς λειτουργίας με 4 ώρες οθόνη και 18% μπαταρίας ακόμα!!!!!!!!!! ... αυτό έχω να το δω από την εποχή του νόκια 7110!!!!! Το φόρτισα την Δευτέρα τις πρώτες πρωινές ώρες και το έβαλα στη φόρτιση πριν λίγο!!!!!!

- Απίστευτο κι όμως αληθινό!!!!

 

- Το λειτουργώ με κλεισμένα τα δεδομένα δικτύου. Κάνω συγχρονισμούς και διαβάζω μέσω ιντερνετ όταν βρίσκομαι σε wifi. Θα κάνω την ίδια δοκιμή με τα δεδομένα ανοιχτά αν και πιστεύω ότι το μόντεμ τραβάει πολύ ρεύμα και ζεσταίνει αρκετά την πλάτη του σε σχέση με το WiFi , για την ίδια λειτουργία;;

- Κατά τα άλλα μετά από ένα μήνα χρήσης ,έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Είναι το απόλυτο εργαλείο (ταμπλετ και τηλέφωνο σε ένα) που μπορείς να κάνεις πράγματα εν κινήση με την άνεση που θα είχες με ένα 7ιντσο τάμπλετ χωρίς να είναι κραυγαλέο ... και με premium design όπως του s4!!!!

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις,απλά υπέροχο!Οθονάρα απλά!! :D Τώρα η εσωτερική μνήμη είναι θέμα!Του έβαλα 32gb microsd αλλά πάλι θα χω θέματα διότι όταν πάω στο "Χώρο Αποθήκευσης"-->Διάφορα Αρχεία-->Document Sync το οποίο πάντα μεγαλώνει και μου μειώνει υπερβολικά τον διαθέσιμο χώρο!έφτασα να το δω και σχεδόν 3gb το Document Sync οπότε διαθέσιμο χώρο είχα λιγότερο από 1gb! :wacko: Ξερεί κανείς τι ακριβώς είναι το Document Sync??Cache του Dropbox δεν είναι,το έψαξα.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι εκεινα τα αρχεια του dropbox που εχεις ορισει να ειναι διαθεσιμα offline σε ολες τις συσκευες που εχουν dropbox. Λογικα υπαρχουν και στα dropbox files του υπολογιστη και online στο dropbox. Εγω τα αφαιρεσα τελειως απο το url site του dropbox και δεν ξανακατεβηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι εκεινα τα αρχεια του dropbox που εχεις ορισει να ειναι διαθεσιμα offline σε ολες τις συσκευες που εχουν dropbox. Λογικα υπαρχουν και στα dropbox files του υπολογιστη και online στο dropbox. Εγω τα αφαιρεσα τελειως απο το url site του dropbox και δεν ξανακατεβηκαν.

 

Αχα!Και που μπορω να τα βρω αυτα στο site του dropbox αδερφε?Γιατι οσο και να ψαχνω δεν βρισκω τπτ να εχω διαθεσιμο και για offline.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι και εγω κατοχος του εν λογω γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα μου εμφανιζει ενα προβλημα οταν παω να πληκτρολογησω στα Ελληνικα ενα SMS δεν μου εμφανιζει μικρα γραμματα στα Ελληνικα μονο κεφαλαια ενω οταν αλλαζω γλωσσα Αγγλικα το κανει κανονικα. Το εχετε και εσεις αυτο ?

:cool:

 

Βρηκα τη λυση για μικρα γραμματα στα Ελληνικα:

ρυθμίσεις(στα μηνυματα)>εισαγωγή λειτουργίας>unicode

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί παιδιά κάποιος που το έχει και δουλεύειτον Opera classic να μου πει αν το έχει στο full zoom(350x απ τα Settings) και κάνει διπλό ταπ στην οθόνη αν διαβάζει άνετα όπως το note 2 ή είναι ψείρες όπως στις full hd.

Πιστεύω λόγω ανάλυσης θα διαβάζεται άνετα.

Επίσης τα Settings του opera σας τα έχει κάτω σε Mobile Version ή το αναγνωρίζει σα ταμπλετ και τα έχει πάνω?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί παιδιά κάποιος που το έχει και δουλεύειτον Opera classic να μου πει αν το έχει στο full zoom(350x απ τα Settings) και κάνει διπλό ταπ στην οθόνη αν διαβάζει άνετα όπως το note 2 ή είναι ψείρες όπως στις full hd.

Πιστεύω λόγω ανάλυσης θα διαβάζεται άνετα.

Επίσης τα Settings του opera σας τα έχει κάτω σε Mobile Version ή το αναγνωρίζει σα ταμπλετ και τα έχει πάνω?

 

Φιλε μου αυτα που θες τα εχει ο boat browser που δουλευω εγω στο mega και τα κανει ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Ο opera classic στο μεγιστο zoom τα δειχνει μια χαρα τα γραμματα,ειναι πολυ μεγαλα. Το user interface το εχει πανω και γενικα τα μενου ειναι ψειρες,η μπαρα διευθυνσεων κτλ. Αλλα στο διαβασμα αν το βαλεις στο χ300 ειναι ενταξει τα fonts και τα κανει και reflow
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα, το βλέπει μάλλον σα ταμπλετ.

Δεν αλλάζει απ τα Settings να πάει κάτω η μπαταρία γιατί πάνω δεν είναι καθόλου βολική με το 1 χέρι.

 

σσ

boat δε θέλω, μιλάω για Opera, ευχαριστώ :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μονο ο κανονικος opera εχει επιλογη να βαλεις τα settings να εμφανιζονται κατω. Η μπαρα διευθυνσεων και η notification bar ειναι,φυσικα,παντα πανω.

Ο classic τα εχει ολα ακριβως σαν τον mini.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήταν και στο note στην αρχή, το έβλεπε σα tablet αλλά μετά από λίγο καιρό και πολλά mail's το έφτιαξαν.

Για 1 ταμπλετάκι που έχω (nexus 7)έχω 1 apk που έχει τη μπάρα να τα Settings και όλα κάτω και δουλεύει 1 χαρά.

Δυστυχώς όμως δεν είμαι σπίτι να το βρω και να το ανεβάσω στο Dropbox ίσως να έκανες 1 δοκιμή αν δουλεύει και στο mega.

 

ΣΣ

Βρήκα 1 πρόχειρο, κάνε 1 κόπο αν μπορείς εσύ ή κάποιος άλλος που το έχει να το δοκιμάσει. Δεν είναι το τροποποιημενο όμως δυστυχώς οπότε μόνο από περιέργεια.

Το άλλο το έχω σε pc στο σπίτι.

http://db.tt/eD6OI9TU

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το εβαλα,μια απο τα ιδια,ειναι παντα πανω τα settings ,σε ολες τις ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,το εβαλα,μια απο τα ιδια,ειναι παντα πανω τα settings ,σε ολες τις ρυθμισεις.

 

Δεν είναι το τροποποιημενο γιαυτό και δυστυχώς δε το έχω μαζί μου. Οψόμεθα, ευχαριστώ πάντως :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια , το Mega εχει Fm radio οσοι το εχετε παρει απο ελλαδα?

Μιλαω για το Non Lte..(οχι το 4g)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχει mega χωρις 4G. Και οι δυο εκδοσεις,I9200 και I9205 ειναι με 4G και χωρις ραδιο.
Link to comment
Share on other sites

εσεις βλεπετε διακοπτη LTE?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια,στις ρυθμισεις,δικτυα κινητης τηλεφωνιας,ρυθμισεις δικτυου εχει και το LTE
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια,στις ρυθμισεις,δικτυα κινητης τηλεφωνιας,ρυθμισεις δικτυου εχει και το LTE

 

ναι την εχω δει αυτην παραματρο απλα θεωρουσα οτι καπου θα ειχε ον οff κουμπι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Mega 5.8 (I9150) & 6.3 (I9200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...