Jump to content

Samsung Mega 5.8 (I9150) & 6.3 (I9200)


Bezbozny
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελα να μαζευωμαστεεεεε :D

 

Τι να μαζευτείτε ρε παιδιά. Αν οι κάτοχοι του Mega 6.3 ξεπεράσετε τους 15, θα σας κεράσω ποτάκι στη Σαντορίνη. Την Κυριακή το απόγευμα είχα την ευκαιρία να περιεργαστώ το κινητό καθώς το έχει αγοράσει ένας φίλος. Το έχει στημένο με Nova Launcher και λειτουργεί κυριολοεκτικά άψογα. Το μεγάλο του θέμα (για άλλους πλεονέκτημα και για άλλους μειονέκτημα) είναι το μέγεθός του. Είναι από τα κινητά που πρέπει οπωσδήποτε κάποιος να δει από κοντά και να πιάσει με τα χέρια του, πριν προβεί σε αγορά. Εντύπωση μου προκάλεσε το πόσο ισχυρές είναι οι υπέρυθρες που έχει, αλλάζαμε κανάλια και αυξομειώναμε ένταση από τις τηλεοράσεις σε όλες τις γειτονικές καφετέριες στον πεζόδρομο του Κιλκίς. Η οθόνη του θα έπρεπε κατά την γνώμη μου να είναι fullHD, έστω και αν κάτι τέτοιο θα ανέβαζε το κόστος κατά 25-30 ευρώ. Προσωπικά εμένα δεν με ενθουσίασε σαν συσκευή. Παραμένω με τα δύο αγαπημένα μου (Galaxy S4 λευκό - HTC One μαύρο) και περιμένω την παρουσίαση του ΝΟΤΕ ΙΙΙ, μήπως και κάτι νέο προκύψει στο desig/ποιότητα υλικών.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Τι να μαζευτείτε ρε παιδιά. Αν οι κάτοχοι του Mega 6.3 ξεπεράσετε τους 15, θα σας κεράσω ποτάκι στη Σαντορίνη. Την Κυριακή το απόγευμα είχα την ευκαιρία να περιεργαστώ το κινητό καθώς το έχει αγοράσει ένας φίλος. Το έχει στημένο με Nova Launcher και λειτουργεί κυριολοεκτικά άψογα. Το μεγάλο του θέμα (για άλλους πλεονέκτημα και για άλλους μειονέκτημα) είναι το μέγεθός του. Είναι από τα κινητά που πρέπει οπωσδήποτε κάποιος να δει από κοντά και να πιάσει με τα χέρια του, πριν προβεί σε αγορά. Εντύπωση μου προκάλεσε το πόσο ισχυρές είναι οι υπέρυθρες που έχει, αλλάζαμε κανάλια και αυξομειώναμε ένταση από τις τηλεοράσεις σε όλες τις γειτονικές καφετέριες στον πεζόδρομο του Κιλκίς. Η οθόνη του θα έπρεπε κατά την γνώμη μου να είναι fullHD, έστω και αν κάτι τέτοιο θα ανέβαζε το κόστος κατά 25-30 ευρώ. Προσωπικά εμένα δεν με ενθουσίασε σαν συσκευή. Παραμένω με τα δύο αγαπημένα μου (Galaxy S4 λευκό - HTC One μαύρο) και περιμένω την παρουσίαση του ΝΟΤΕ ΙΙΙ, μήπως και κάτι νέο προκύψει στο desig/ποιότητα υλικών.

Φιλε μου και μονο 15 να μαζευτούμε απ την στιγμή που γουστάρουμε την συσκευή θα είμαστε μια χαρα παρεακι .

Τωρα καταλαβαίνεις λογικά οτι με 1080 οθόνη και s600 που κάποιοι μπορεί να ήθελαν το κόστος πίστεψε με δεν θα ήταν μόνο 25-30 ευρώ.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι με το courier και μου έρχεται!

 

Kάτω από τα 475 ευρώ η τιμή του πια στην Ελλάδα: https://www.skroutz.gr/s/3443236/Samsung-Galaxy-Mega-6-3-I9200-8GB.html?from=most-popular&keyphrase=galaxy+mega

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παθει πλακα με την οθοναρα του (για μεγεθος μιλαμε) και το ποσο ελαφρυ ειναι σε σχεση με το note 2 που εχω. Το κινητο απλα δεν υπαρχει.:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

ROOT -

Πριν απ ολα κατεβάστε το superuser su απ το μάρκετ ,να υπαρχει στο κινητό.

Κατεβάστε αυτο το TAR αρχείο - https://www.dropbox.com/s/vm8sewyin3r7qst/boot.img.tar

Το φλασαρετε με δικιά σας ευθύνη φυσικά... μέσω ODIN κλικαροντας το PDA .

Σε εμενα δουλεψε :)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε, αλλά ήταν το 8GB και όχι το 16άρι όπως έγραφε το Expansys. Τους έγραψα και μου απάντησαν ότι όντως είχαν κάνει λάθος και μου έστειλαν το 8άρι και ότι θα μου απαντούσαν (μετά από έρευνα στις αποθήκες τους) αν είχαν να μου στείλουν προς αντικατάσταση το σωστό (ή απλά να το επιστρέψω και να πιστωθώ). Βλέπω όμως σήμερα ότι αλλάξανε την περιγραφή του προϊόντος και πλέον γράφει 8GB και όχι 16. Άρα, φαίνεται ότι ήταν εξαρχής λάθος και ποτέ δεν είχαν το 16άρι! Αφού από ότι φαίνεται δεν έχει έρθει ακόμη στην Ευρώπη το 16άρι, μάλλον θα το κρατήσω, αλλά το θέμα είναι ότι με λίγες (από τις πολλές που βάζω συνήθως) εφαρμογές έχει σχεδόν γεμίσει η εσωτερική μνήμη (και αυτό το Navigon βρε παιδί μου, μόνο για το χάρτη της Ελλάδας και την κύρια εγκατἀσταση χρειάζεται πάνω από 750ΜΒ). Ελπίζω να κάνει η Samsung και εδώ αυτό που έκανε στο S4 με τη δυνατότητα να μεταφέρονται οι εφαρμογές στην SD. Τότε όλα καλά! Κατά τα λοιπά, η συσκευή είναι τεράστια, αλλά θα βολέψει όσους βαριούνται να κουβαλάνε μαζί τους και ταμπλέτα. Σε ανδρική κωλότσεπη τζιν χωράει κανονικά (μόνο μη ξεχαστείς και καθήσεις πάνω του). Από την άλλη, το θέαμα που προσφέρει στους άλλους όποιος τολμήσει να το βάλει στο αυτί του είναι τουλάχιστον ξεκαρδιστικό!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

καταφερε κανεις να ενεργοποιησει το LTE-4G σε vodafone στο τηλεφωνο? έστειλα το sms απο χθες ,κανω καθε λιγο restart αλλα μεχρις στιγμης τζιφος!
Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει κάποιος στον στοκ launcher να βάλει ενα 3rd party widget να μας πει αν του το εμφανίζει, γιατί εμένα ενώ μου λέει added succesfully δεν το εμφανίζει .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει κάποιος στον στοκ launcher να βάλει ενα 3rd party widget να μας πει αν του το εμφανίζει, γιατί εμένα ενώ μου λέει added succesfully δεν το εμφανίζει .

 

Χαρη εβαλα αυτο που μου ειπες και μου δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

καταφερε κανεις να ενεργοποιησει το LTE-4G σε vodafone στο τηλεφωνο? έστειλα το sms απο χθες ,κανω καθε λιγο restart αλλα μεχρις στιγμης τζιφος!

 

τελικα ειναι θεμα firmware. θα βγει αναβαθμιση απο σαμυ που θα ανοιγει το 4G.

Με firmware hong kong εμφανιζει κανονικα το LTE

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ειδα σημερα στο πλαισιο !!Ειναι πολυ πειρασμος για εμας που θελουμε μεγαλες οθονες! :D Με βλεπω να το χτυπαω συντομα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ειδα σημερα στο πλαισιο !!Ειναι πολυ πειρασμος για εμας που θελουμε μεγαλες οθονες! :D Με βλεπω να το χτυπαω συντομα.

Βρε καλός τον βρε καλός τον :p

Λοιπόν πέραν της πλάκας σε όποιον δεν έχει θέμα με το μέγεθος το τηλ ειναι απίστευτο και ειναι ταχύτατο σε όλα και κυρίως στο browsing.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

 

Καλα ουτε στο Note 2 τετοια αυτονομια:D:D:D

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

 

Tης ειδα σημερα στο xda και δεν μπορουσα να το πιστεψω ! Ειναι ενας ακομη λογος αγορας !

Edited by Superuser

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Tης ειδα σημερα στο xda και δεν μπορουσα να το πιστεψω ! Ειναι ενας ακομη λογος αγορας !

 

Καλα ουτε στο Note 2 τετοια αυτονομια:D:D:D

 

Ρε παιδιά εχει μπει για φόρτηση στο ενδιάμεσο. Κοιτάξτε την πράσινη καμπύλη που δείχνει το επίπεδο της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

και μαλιστα πανω απο μια φορα εχει μπει στην φορτιση...οταν η πρασινη καμπυλη παει προς τα πανω και οχι μονιμα κατω σημαινει οτι εχει παρει ρευμα η συσκευη...ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος
Link to comment
Share on other sites

και μαλιστα πανω απο μια φορα εχει μπει στην φορτιση...οταν η πρασινη καμπυλη παει προς τα πανω και οχι μονιμα κατω σημαινει οτι εχει παρει ρευμα η συσκευη...ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος

Δεν κανεις λαθος. Ακομα και το Note 1 καλυτερα τα παει. Βγαζω 3-3,5 ωρες οθονη και εχει ακομα ~20% σε περιοδο και 1 ημερας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις λαθος. Ακομα και το Note 1 καλυτερα τα παει. Βγαζω 3-3,5 ωρες οθονη και εχει ακομα ~20% σε περιοδο και 1 ημερας.

 

Λαθος κανεις φιλε μου. Το Note το ειχα και εγω. Με μετρια χρηση καθε μερα ηθελε φορτιση. Αυτο το θηριο με μετρια παλι χρηση το φορτιζω καθε τριτη μερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Mega 5.8 (I9150) & 6.3 (I9200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...