Jump to content

Huawei Ascend W1


Epicouros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G Network HSDPA 900 / 2100 HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100 SIM Mini-SIM Announced 2013, January Status Available. Released 2013, January Body Dimensions 124.5 x 63.7 x 10.5 mm (4.90 x 2.51 x 0.41 in) Weight 130 g (4.59 oz) Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors Size 480 x 800 pixels, 4.0 inches (~233 ppi pixel density) Multitouch Yes, up to 4 fingers Sound Alert types Vibration, MP3, WAV ringtones Loudspeaker Yes 3.5mm jack Yes Memory Card slot microSD, up to 32 GB Internal 4 GB, 512 MB RAM Data GPRS Yes EDGE Yes Speed HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP, EDR USB Yes, microUSB v2.0 Camera Primary 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash Features Geo-tagging, touch focus, face detection Video Yes, 720p@30fps Secondary Yes, VGA Features OS Microsoft Windows Phone 8 Chipset Qualcomm MSM8230 Snapdragon CPU Dual-core 1.2 GHz Krait GPU Adreno 305 Sensors Accelerometer, proximity Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email Browser HTML5 Radio No GPS Yes, with A-GPS support and GLONASS Java No Colors Blue, red, black, white - SNS integration

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- MP4/WMV/H.264/H.263 player

- Document viewer

- Photo viewer

- Voice memo/dial

- Predictive text input Battery Li-Ion 1950 mAh battery Stand-by Up to 460 h (2G) / Up to 470 h (3G) Talk time Up to 8 h (2G) / Up to 10 h 30 min (3G)

 

Πηγη: gsmarena

 

Για όποιον ενδιαφέρεται διατίθεται απο το http://www.birdphone.gr στα 205.90 ευρω.

Εγω πάντως ψήνομαι να το αγοράσω μιας και είναι το ποιο οικονομικό κινητό με windows phone 8:)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διάβασα μόνο αρνητικό ότι δεν είναι γρήγορος ο browser αλλά αυτό πάλι δεν το καταλαβαίνω αφού είναι μέσα στο λειτουργικό
Link to comment
Share on other sites

Με 12 ευρώ παραπάνω παίρνεις το (ανώτερο για μένα) lumia 620. Αν η τιμή του είχε διαφορά 50 ευρώ απο την πρόταση της nokia, θα είχε καλύτερη τύχη.
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα Παιδια....εχω το Xperia Ray και ειμαι σε αναζητηση κινητου!!!Ειναι το W1 καλυτερο απο το Ray??Ψαχνω κατι καλυτερο απο το Ray με καλη μπαταρια και τα σχετικα αλλα και δυνατοτερο σημα!!Βεβαια εχει χειροτερη καμερα...Θα αγοραζα το Honor 2 αλλα ξεφευγει σε τιμη ομως φανταζομαι ειναι πολυ καλυτερο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Παιδια....εχω το Xperia Ray και ειμαι σε αναζητηση κινητου!!!Ειναι το W1 καλυτερο απο το Ray??Ψαχνω κατι καλυτερο απο το Ray με καλη μπαταρια και τα σχετικα αλλα και δυνατοτερο σημα!!Βεβαια εχει χειροτερη καμερα...Θα αγοραζα το Honor 2 αλλα ξεφευγει σε τιμη ομως φανταζομαι ειναι πολυ καλυτερο!!

 

Huawei Ascend W1 με κλειστά μάτια. Θα μείνεις απολύτως ικανοποιημένος σε όλους τους τομείς.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κέρδισα από Microsoft φοβερό κινητό η φωτογραφίες ειναι πολύ καλές και ας ειναι 5αρα η μπαταρία δεν αδειάζει και πολύ γρήγορο και 4αρα οθόνη το 620 νομίζω έχει μικρότερη και όχι και τόσο ωραία αν είστε ανάμεσα στα δύο πάρτε αυτο

 

Σε άσπρο το έχω πολύ ωραίο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κέρδισα από Microsoft φοβερό κινητό η φωτογραφίες ειναι πολύ καλές και ας ειναι 5αρα η μπαταρία δεν αδειάζει και πολύ γρήγορο και 4αρα οθόνη το 620 νομίζω έχει μικρότερη και όχι και τόσο ωραία αν είστε ανάμεσα στα δύο πάρτε αυτο

 

Σε άσπρο το έχω πολύ ωραίο

 

Καλορίζικο. Είμαι σίγουρος ότι θα το χαρείς απόλυτα.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια χαρά.Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα προσθήκης ελληνικής γλώσσας στα μενού ,πέρα από αγγλικά και κινέζικα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εχτές το πήρα στα χέρια μου το κινητό . πρώτες εντύπωσες άριστες αλλά ένα πρόβλημα που ίσως ξέρετε κάτι για αυτό. Στο σταθερό pc έχω windows xp και δεν μπορώ να το συνδέσω …… έψαξα στο ιντερνετ και λύση δεν μπόρεσα να βρω μήπως μπορείτε να βοηθήσετε ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εχτές το πήρα στα χέρια μου το κινητό . πρώτες εντύπωσες άριστες αλλά ένα πρόβλημα που ίσως ξέρετε κάτι για αυτό. Στο σταθερό pc έχω windows xp και δεν μπορώ να το συνδέσω …… έψαξα στο ιντερνετ και λύση δεν μπόρεσα να βρω μήπως μπορείτε να βοηθήσετε ?

 

Έγινε η εγκατάσταση των drivers με το συνεφάκι στις ειδοποιήσεις;

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε το γνωστό ότι βρέθηκε νέα συσκευή έψαξε για λίγη ώρα αλλά δεν βρήκε τίποτα άγνωστη συσκευή

 

http://www.ekoob.com/fix-windows-xp-vista-driver-for-windows-phone-8-12227/ Για κοίτα εδώ.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Rafa σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την λύση που μου έδωσες δούλεψε άψογα

 

Δεν κάνει τίποτα. Εδώ είμαστε για να βοηθάμε.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και σε Cosmote-Germanos 189€ έχει πάει.

 

Κορυφαία πρόταση για τα λεφτά της. Δεν μπορώ να φανταστώ κάποια άλλη συσκευή που να προσφέρει καλύτερο δείκτη value for money αυτή τη στιγμή ;) Έτσι απλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια να ρωτησω κατι.Μιας και καινουργιος κατοχος windows phone και ενω εχω ρυθμησει κανονικα facebook και συνομιλια μεσω facebook αλλα δοκιμασα να εγκαταστησω και την εφαρμογη facebook αλλα δεν ειδοποιουμε και δεν ερχονται τα μηνυματα απο το facebook οπως ερχοταν στα andriod Που ειχα.Ξερετε κατι?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω το huawei ascend w1 και του έβαλα μία κάρτα sd και θέλω να αποθηκεύει τα παιχνίδια αλλά αποθηκεύει μόνο εικόνες και βίντεο τι μπορώ να κάνω???? :(
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω το huawei ascend w1 και του έβαλα μία κάρτα sd και θέλω να αποθηκεύει τα παιχνίδια αλλά αποθηκεύει μόνο εικόνες και βίντεο τι μπορώ να κάνω???? :(

 

Τίποτα (προς το παρόν τουλάχιστον). Έτσι δουλελυουν τα wp8, και μόνο η ms μπορεί να το αλλάξει, αν θέλει.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

To πήρα για να μεταβώ στα Windows 8 για δεύτερη φορά.

Προτιμώ κάτι λιτό, το android με κούρασε με την υπερβολική παραμετροποίηση.

 

Anyway...

 

Ευχαριστημένος από την συσκευή, ειδικά από την αυτονομία της.

 

Δύο ερωτήσεις:

Ξέρετε γιατί δεν έρχονται push notifications σε εφαρμογές σαν τα Viber και Whatsapp παρόλο που είναι ενεργοποιημένες;

Δεύτερον, όταν μπαίνω στην μνήμη του τηλεφώνου από το pc, μου βγάζει 0,64 gb οι εφαρμογές, 1,91gb το σύστημα και 0,95gb άλλο.

Τι είναι αυτό το "άλλο" από την στιγμή που φωτογραφίες και μουσική αποθηκεύονται στην κάρτα;

Πως μπορώ να το διαγράψω γιατί μου τρώει μνήμη;

 

Ευχαριστώ για όποιον μπει στον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι.Μιας και καινουργιος κατοχος windows phone και ενω εχω ρυθμησει κανονικα facebook και συνομιλια μεσω facebook αλλα δοκιμασα να εγκαταστησω και την εφαρμογη facebook αλλα δεν ειδοποιουμε και δεν ερχονται τα μηνυματα απο το facebook οπως ερχοταν στα andriod Που ειχα.Ξερετε κατι?

 

Μέσα από την εφαρμογή του facebook από το κουμπί επάνω αριστερά, πηγαίνεις στα settings και στην επιλογή Notifications επιλέγεις τι ειδοποίηση θέλεις να έχεις... Toasts είναι οι ειδοποιήσεις στο πάνω μέρος της οθόνης, όπως όταν σου έρχεται μήνυμα και tile count είναι αριθμημένη ειδοποίηση πάνω στο πλακίδιο του facebook.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή του facebook από το κουμπί επάνω αριστερά, πηγαίνεις στα settings και στην επιλογή Notifications επιλέγεις τι ειδοποίηση θέλεις να έχεις... Toasts είναι οι ειδοποιήσεις στο πάνω μέρος της οθόνης, όπως όταν σου έρχεται μήνυμα και tile count είναι αριθμημένη ειδοποίηση πάνω στο πλακίδιο του facebook.

 

Φιλε μου το εχεις κανει και σου δουλευουν κανονικα?ΓΙατι εγω ουτε καν ενεργο το εικονιδιο δεν βλεπω να ειναι.

 

Το έχει πάρει κανείς να μας πει τι παίζει;

 

το εχω εγω τι θελεις να μαθεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend W1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...