Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εμενα μου το φερανε πριν 3 ωρες σπιτι, αρα λογικα να το περιμενετε και σεις οπου να ναι. (Ειμαι Θεσσαλονικη)

Συσκευη, θηκη, μεμβρανες, ακουστικα, 2 μπαταριες, φορτιστης, φορτιστης αυτοκινητου και στηριγμα αυτοκινητου τα οποια ειχα προσθεσει στην παραγγελια.

Εντωμεταξυ, ενω μου ειχαν πει πως θα μου στειλουν το ασπρο επειδη δεν ειχε μαυρο, τελικα βλεπω μου στειλαν το μαυρο, οποτε ολα κοπλε :)

Φαινεται πολυ ψαρωτικο παντως σαν εμφανιση, το απογευμα-βραδυ θα το ανοιξω να δουμε πως παει.

 

Ενα ευχαριστω στον tsopano για το review του, το οποιο με παρακινησε να το αγορασω ^_^

 

να το χαρεις,εγω τοσο καιρο αυτο κανω,δεν το εχω πειραξει και δεν βλεπω τον λογο γιατι να αλλαξω κατι,ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτο το κινητο,και εχω στειλει πισω ηδη 3 που ειχα παραγγειλει και ηταν μαπα,εδω ομως κολλησα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έλα να φτάνουν σιγά σιγά. Εγώ πάω σίγουρα για την επόμενη εβδομάδα αλλά δεν με πειράζει γιατί δουλεύω το πάσχα έτσι και αλλιώς.

Εννοείται ότι περιμένουμε τις εντυπώσεις σου όταν το ανοίξεις.

 

Παίζει να μου το φέρουν αύριο; Είναι αργία;

Edited by mask2011
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε το χαρτι σημερα απο τα ελτα αλλα δεν ξερω αν δουλευουν αυριο να παω να το παρω. Ξερει κανεις ωραριο για αυριο μ,παρασκευή.? ??

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια ειδοποίηση ΕΛΤΑ που ήρθε γιά άλλο είδος γράφει άφιξη 2/5 (σήμερα), παραλαβή όχι νωρίτερα απο 8/5 (Τετάρτη).

Θα κάνουν πάσχα στο ταχυδρομείο τα κινητάκια :p

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

@IVIetaCreator Έχεις δίκιο. Τα χαρτάκια λένε επάνω και πότε πρέπει να πας να τα πάρεις. Δεν πειράζει, αρκεί την τετάρτη να τα έχουμε.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να διαβασει το igo primo δορυφορους χωρις επιτυχια. Μαλλον μονο με root γινεται απ'οσο διαβαζω σε αλλα forums. Tsopano, ειπες οτι ουτε με το navigon ειδες χαιρι; Αρα παμε sygic;

Επισης, μαλλον θα πρεπει να το κανω root καποια στιγμη, αν και θα ειναι πρωτη φορα που επιχειρω κατι τετοιο. Εχει διαφορες κινεζιες μεσα που δεν βγαινουν. Εβαλα το go launcher και τουλαχιστον βγηκε η κινεζχικη μηχανη αναζητησης απο την κεντρικη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Goople play store μπορεί να περαστεί και δουλεύει σωστά (μέσω google gaps ή με τροποποίηση του device id);

Η οθόνη γρατζουνιέται εύκολα; Στο φως της ημέρας μπορείς να διαβάσεις την οθόνη; Οι αισθητήρες φωτεινότητας, κλίσης κτλπ δουλεύουν σωστά;

Από που προτείνετε να το αγοράσω;

Φαίνεται τίμια συσκευή και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

εφτασε και εμενα μου αφησαν χαρτακι αλλα εγω χτες ειχα υπηρεσια οποτε τεταρτη θα το εχω δυστυχως θα σουβλισει τον οβελια στο ταχυδρομειο το καημενο χαχαχαχα!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να δω μπας και ειναι ανοιχτα τα ελτα αλλα κλαιν. Την εφαγα την κριαδα. Αντε τωρα μεχρι την τεταρτη.

Αδικη κοινωνία. )-)-)

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να σπάσεις την πορτα, να πάρεις και τα δικά μας και να μας πεις που να σε συναντήσουμε... :D

 

Μπορεί κανείς που το έχει πάρει από το oklot να μας δώσει μία φωτό με την δερμάτινη θήκη που έδινε δώρο;

Edited by mask2011
Link to comment
Share on other sites

Ωραίοι ειναι αυτοι στα ελτα πεμπτη μεσημερι έκλεισαν τεταρτη πρωι ανοιγουν. Σχεδον πενθήμερο. Αυτες ειναι δουλειες.

Μπραβο τους.

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίοι ειναι αυτοι στα ελτα πεμπτη μεσημερι έκλεισαν τεταρτη πρωι ανοιγουν. Σχεδον πενθήμερο. Αυτες ειναι δουλειες.

Μπραβο τους.

Θα ''κολησουν'' και τρεις μερες κανονικη αδεια και θα κατσουν δεκα :shock:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να σπάσεις την πορτα, να πάρεις και τα δικά μας και να μας πεις που να σε συναντήσουμε... :D

 

Μπορεί κανείς που το έχει πάρει από το oklot να μας δώσει μία φωτό με την δερμάτινη θήκη που έδινε δώρο;

 

946523_168058966691617_48146743_n.jpg

 

Η θηκη δεν πολυλεει, θα πρεπει να βρω cover, ξερει κανεις που μπορουμε να ψαξουμε για αγορα; Ενα μονοχρωμο η διαφανο θελω, απλα για προστασια.

 

Πρωτες εντυπωσεις:

1)Σφαιρατο, με πολλη εσωτερικη μνημη (4 gb και οχι 8 που λεει στο site)

2) Θελει root για να φυγουν ολες οι κινεζιες απο πανω. Δεν ξερω αν το κανω ακομα, αλλα καποια στιγμη που δεν θα με νοιαζει πλεον για το αν χαλασει, θα το επιχειρησω.

3) Πολυ αδυναμο ηχειο για τα ακουστικα. Στο htc desire που εχω εδω και 2 χρονια, ειναι πολυ πιο πλουσιος ο ηχος και με καλυτερο μπασσο. Εχω ακουστικα ψειρες που μπαινουν μεσα στο αυτι, sony αξιας 50 ευρω, και σε συνδυασμο με το jetaudioplus που εχει equalizer 10 καναλιων και ενισχυτη εντασης, παλι χαλια ηταν ο ηχος. Επειδη το μισο του ελευθερου μου χρονου τον ξοδευω στο γυμναστηριο, θελω να ακουω δυνατη μουσικη η podcasts/audiobooks εκμαθησης ξενων γλωσσων, χωρις να παρεμβαλλουν φωνες του κοσμου και μουσικη του γυμναστηριου. Ε σημερα που το δοκιμασα με αυτο το κινητο, ξενερωσα πολυ ασχημα. Μου φαινεται θα μεινω στο htc desire για μουσικη.

4) ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ: GPS ακομη να πιασω σημα. Το ειχα εξω κανα λεπτο, βρηκε ενα δορυφορ με αυτο το gpstest app, μετα στο καπακι δοκιμασα το sygic, και δεν βρηκε τιποτα. Ο πιο σημαντικος λογος που ηθελα κινητο ηταν το gps για τη δουλεια μου (ολη την μερα στο δρομο απο νομο σε νομο) και με απογοητευσε απειρα αυτο το γεγονος. Παλι στο htc desire για gps.

5) ΥΠΕΡΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΙΟΝ: Το ηχειο για συνομιλια μου θυμισε λες και ακουγα εκπομπη της ΕΡΑ στα βραχεα την δεκαετια του 70!!

Δεν περιμενα να ειναι τοσο χαλια ο ηχος. Ακουγα τον συνομιλητη πολυ σιγανα, χωρις καθαροτητα στην ομιλια και επισης, πολυ συχνα ακουγοταν ενα τσιρτσιρισμα, σαν δηλαδη να μου τρυπαει το ηχειο με καρφιτσα, καταλαβαινετα πανω κατω τι εννοω.

Ενταξει, για 170 ευρω τι να περιμενεις να μου πεις. Πρωτη μου εμπειρια με κινεζια και μαλλον δεν θα το ξαναεπιχειρησω. Εμφανισιακα ομως ειναι ψαρωτικο. Αλλα θελει αλλη μεμβρανη γιατι αυτη που σου δινουν αφηνει πολυ ευκολα δαχτυλιες και γρατσουνιες. Θα βαρεθω να το σκουπιζω.

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

946523_168058966691617_48146743_n.jpg

 

Η θηκη δεν πολυλεει, θα πρεπει να βρω cover, ξερει κανεις που μπορουμε να ψαξουμε για αγορα; Ενα μονοχρωμο η διαφανο θελω, απλα για προστασια.

 

Πρωτες εντυπωσεις:

1)Σφαιρατο, με πολλη εσωτερικη μνημη (4 gb και οχι 8 που λεει στο site)

2) Θελει root για να φυγουν ολες οι κινεζιες απο πανω. Δεν ξερω αν το κανω ακομα, αλλα καποια στιγμη που δεν θα με νοιαζει πλεον για το αν χαλασει, θα το επιχειρησω.

3) Πολυ αδυναμο ηχειο για τα ακουστικα. Στο htc desire που εχω εδω και 2 χρονια, ειναι πολυ πιο πλουσιος ο ηχος και με καλυτερο μπασσο. Εχω ακουστικα ψειρες που μπαινουν μεσα στο αυτι, sony αξιας 50 ευρω, και σε συνδυασμο με το jetaudioplus που εχει equalizer 10 καναλιων και ενισχυτη εντασης, παλι χαλια ηταν ο ηχος. Επειδη το μισο του ελευθερου μου χρονου τον ξοδευω στο γυμναστηριο, θελω να ακουω δυνατη μουσικη η podcasts/audiobooks εκμαθησης ξενων γλωσσων, χωρις να παρεμβαλλουν φωνες του κοσμου και μουσικη του γυμναστηριου. Ε σημερα που το δοκιμασα με αυτο το κινητο, ξενερωσα πολυ ασχημα. Μου φαινεται θα μεινω στο htc desire για μουσικη.

4) ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ: GPS ακομη να πιασω σημα. Το ειχα εξω κανα λεπτο, βρηκε ενα δορυφορ με αυτο το gpstest app, μετα στο καπακι δοκιμασα το sygic, και δεν βρηκε τιποτα. Ο πιο σημαντικος λογος που ηθελα κινητο ηταν το gps για τη δουλεια μου (ολη την μερα στο δρομο απο νομο σε νομο) και με απογοητευσε απειρα αυτο το γεγονος. Παλι στο htc desire για gps.

5) ΥΠΕΡΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΙΟΝ: Το ηχειο για συνομιλια μου θυμισε λες και ακουγα εκπομπη της ΕΡΑ στα βραχεα την δεκαετια του 70!!

Δεν περιμενα να ειναι τοσο χαλια ο ηχος. Ακουγα τον συνομιλητη πολυ σιγανα, χωρις καθαροτητα στην ομιλια και επισης, πολυ συχνα ακουγοταν ενα τσιρτσιρισμα, σαν δηλαδη να μου τρυπαει το ηχειο με καρφιτσα, καταλαβαινετα πανω κατω τι εννοω.

Ενταξει, για 170 ευρω τι να περιμενεις να μου πεις. Πρωτη μου εμπειρια με κινεζια και μαλλον δεν θα το ξαναεπιχειρησω. Εμφανισιακα ομως ειναι ψαρωτικο. Αλλα θελει αλλη μεμβρανη γιατι αυτη που σου δινουν αφηνει πολυ ευκολα δαχτυλιες και γρατσουνιες. Θα βαρεθω να το σκουπιζω.

 

το δικο μου το τεσταρα με το dps test και βρηκε αμεσως 9 δορυφορους,δες το ξανα,τον ηχο απο τα ακουστικα τον βρισκω πολυ καλο,μαλιστα δεν το ανοιγω πιο πολυ απο οσο αφηνει..μετα σου λεει οτι αν το ανοιξεις περισσοτερο θα ειναι βλαβερο για την ακοη σου.Καλα απο εμφανιση δεν το συζητω.Θηκες....δοκιμασα μοα που αγορασα απο ebay,δεν βρηκα δικες του αλλα εχει πολλες για το htc χ920 τελικα ομως δεν ταιριαζουν,το s5 ειναι φαρδυτερο και δεν χωραει,τελικα βρηκα μια σε εναν κινεζο στο πορτο ραφτη που πουλαει μεχρι μανταλακια στο πεζοδρομιο,απο το ολοτελα.....

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

946523_168058966691617_48146743_n.jpg

 

Η θηκη δεν πολυλεει, θα πρεπει να βρω cover, ξερει κανεις που μπορουμε να ψαξουμε για αγορα; Ενα μονοχρωμο η διαφανο θελω, απλα για προστασια.

 

Πρωτες εντυπωσεις:

1)Σφαιρατο, με πολλη εσωτερικη μνημη (4 gb και οχι 8 που λεει στο site)

2) Θελει root για να φυγουν ολες οι κινεζιες απο πανω. Δεν ξερω αν το κανω ακομα, αλλα καποια στιγμη που δεν θα με νοιαζει πλεον για το αν χαλασει, θα το επιχειρησω.

3) Πολυ αδυναμο ηχειο για τα ακουστικα. Στο htc desire που εχω εδω και 2 χρονια, ειναι πολυ πιο πλουσιος ο ηχος και με καλυτερο μπασσο. Εχω ακουστικα ψειρες που μπαινουν μεσα στο αυτι, sony αξιας 50 ευρω, και σε συνδυασμο με το jetaudioplus που εχει equalizer 10 καναλιων και ενισχυτη εντασης, παλι χαλια ηταν ο ηχος. Επειδη το μισο του ελευθερου μου χρονου τον ξοδευω στο γυμναστηριο, θελω να ακουω δυνατη μουσικη η podcasts/audiobooks εκμαθησης ξενων γλωσσων, χωρις να παρεμβαλλουν φωνες του κοσμου και μουσικη του γυμναστηριου. Ε σημερα που το δοκιμασα με αυτο το κινητο, ξενερωσα πολυ ασχημα. Μου φαινεται θα μεινω στο htc desire για μουσικη.

4) ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ: GPS ακομη να πιασω σημα. Το ειχα εξω κανα λεπτο, βρηκε ενα δορυφορ με αυτο το gpstest app, μετα στο καπακι δοκιμασα το sygic, και δεν βρηκε τιποτα. Ο πιο σημαντικος λογος που ηθελα κινητο ηταν το gps για τη δουλεια μου (ολη την μερα στο δρομο απο νομο σε νομο) και με απογοητευσε απειρα αυτο το γεγονος. Παλι στο htc desire για gps.

5) ΥΠΕΡΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΙΟΝ: Το ηχειο για συνομιλια μου θυμισε λες και ακουγα εκπομπη της ΕΡΑ στα βραχεα την δεκαετια του 70!!

Δεν περιμενα να ειναι τοσο χαλια ο ηχος. Ακουγα τον συνομιλητη πολυ σιγανα, χωρις καθαροτητα στην ομιλια και επισης, πολυ συχνα ακουγοταν ενα τσιρτσιρισμα, σαν δηλαδη να μου τρυπαει το ηχειο με καρφιτσα, καταλαβαινετα πανω κατω τι εννοω.

Ενταξει, για 170 ευρω τι να περιμενεις να μου πεις. Πρωτη μου εμπειρια με κινεζια και μαλλον δεν θα το ξαναεπιχειρησω. Εμφανισιακα ομως ειναι ψαρωτικο. Αλλα θελει αλλη μεμβρανη γιατι αυτη που σου δινουν αφηνει πολυ ευκολα δαχτυλιες και γρατσουνιες. Θα βαρεθω να το σκουπιζω.

 

Μας ξενερωσες λιγο φιλε μου.. και το περιμενουμε με τοση αγωνια :confused:

Ποιο πολυ με προβληματιζει το θεμα του ακουστικου στις συνομηλιες γιατι πανω απ ολα το θελουμε σαν τηλεφωνο!!

Βεβαια τετοια προβληματα οπως και το αδυναμο gps μερικες φορες στρωνουν με καποια custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια, μακαρι να επεσα στην περιπτωση και να τη γλιτωσετε οι υπολοιποι. Παντως σε συγκριση με τα επωνυμα κινητα, το ακουστικο υστερει σημαντικα, τουλαχιστον για μενα.

 

Α btw, την παραπανω φωτο την τραβηξα με το κινητο. Σας κανει για 8 MP αυτο; Δεν ξερω, δεν ασχολουμαι σχεδον ποτε με το να βγαζω φωτο, οπτε δεν με πολυαπασχολει, αλλα κανει αυτη η αναλυση για 8 mp;

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

Το S5 διάβασα ότι έχει μεγάλο sar radiation , από ένα χρήστη ο οποίος έγραψε ότι το τηλέφωνο μετά από λίγο που μιλούσε ήταν υπερβολικά ζεστό. To X920 έχει sar 0.61.
Link to comment
Share on other sites

Το S5 διάβασα ότι έχει μεγάλο sar radiation , από ένα χρήστη ο οποίος έγραψε ότι το τηλέφωνο μετά από λίγο που μιλούσε ήταν υπερβολικά ζεστό. To X920 έχει sar 0.61.

 

 

 

στο xda-forum οπου αναφερει καποιος για μεγαλο sar και υπερβολικα ζεστο κινητο μιλαει για χρηση wifi kai 3g κατι που συμβαινει στα περισσοτερα smartphones

 

εχει σχεση η θερμοκρασια του κινητου με το sar radiation ??

Link to comment
Share on other sites

στο xda-forum οπου αναφερει καποιος για μεγαλο sar και υπερβολικα ζεστο κινητο μιλαει για χρηση wifi kai 3g κατι που συμβαινει στα περισσοτερα smartphones

 

εχει σχεση η θερμοκρασια του κινητου με το sar radiation ??

 

Οχι, η θερμοκρασια ανεβαινει απ την χρηση της cpu.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, αν και πρωτη μου φορα να rootαρω, δεν δυσκολευτηκα πολυ.

Χρησιμοποιησα για root αυτο τον οδηγο:

http://chinaphonearena.com/forum/showthread.php?tid=412

 

Και για rom εχωσα την updated εδω:

http://www.needrom.com/mobile/star-s5-2/

 

Αφου πλεον βλεπω 5 gb εσωτερικο χωρο (+2 gb ελευθερο της συσκευης), ετρεξα το gps test και επιασε 7 δορυφορους :)

Θα δοκιμασω sygic και primo σε λιγο για να δω αν πηγαν ολα καλα.

 

Παρεμπιπτοντως, στο antutu μου βγαζει score 13010 με σχεδον 5 αστερια. Καλο ειναι αυτο, ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, αν και πρωτη μου φορα να rootαρω, δεν δυσκολευτηκα πολυ.

Χρησιμοποιησα για root αυτο τον οδηγο:

http://chinaphonearena.com/forum/showthread.php?tid=412

 

Και για rom εχωσα την updated εδω:

http://www.needrom.com/mobile/star-s5-2/

 

Αφου πλεον βλεπω 5 gb εσωτερικο χωρο (+2 gb ελευθερο της συσκευης), ετρεξα το gps test και επιασε 7 δορυφορους :)

Θα δοκιμασω sygic και primo σε λιγο για να δω αν πηγαν ολα καλα.

 

Παρεμπιπτοντως, στο antutu μου βγαζει score 13010 με σχεδον 5 αστερια. Καλο ειναι αυτο, ετσι;

 

Καμια βελτιωση στο ηχειο για τη συνομιλια ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...