Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ λέω να βάλω του oklot. Τι θα γίνει όμως όταν θα θέλω να την βγάλω; Θα μείνει κόλλα ή σημάδι στο πίσω πλαστικό λέτε;

 

http://www.aliexpress.com/store/product/1pcs-Free-Shipping-bulk-NEW-PU-Leather-13-colour-Case-For-star-Fashion-Pocket-Bag-For/913609_880968694.html

 

βρηκα αυτη αλλα δεν ξερω αν ειναι εμπιστα τα καταστηματα σε αυτο το σαιτ,το σκεφτομαι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ λέω να βάλω του oklot. Τι θα γίνει όμως όταν θα θέλω να την βγάλω; Θα μείνει κόλλα ή σημάδι στο πίσω πλαστικό λέτε;

 

 

Εγώ πέρασα απαλά μια στρώση με μαύρο glossy σπρέι την θήκη από OKLOT και είναι αξιοπρεπέστατη . Μυρίζει λίγο ακόμα και μοιάζει να κολλάει αλλά δεν αφήνει κάτι στο χέρι ούτε φεύγει το χρώμα .

Με απασχολεί η κόλλα στο πίσω μέρος και εμένα . Πρέπει να δούμε μήπως βρούμε πίσω καπάκι γιατί είναι πολύ λεπτό και μπορεί να σπάσει . Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι βέβαια .Μέχρι στιγμής με το κινητό είμαι πολύ ευχαριστημένος .

Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Το rootαρα και τώρα το έχω βάλει να ψάχνει για δορυφόρους. Και εγώ το fastergps έχω βάλει αλλά δεν ήξερα πως να ενεργοποιήσω epo και agps. Ευχαριστώ.

 

Περιμένουμε το video για να περάσουμε και την updated rom. Τώρα μένει να διώξω τις κινεζιές. Ξέρεις κανείς πως να βάλω τα gapps; Αυτά δεν είναι που έχουν το google now τους χάρτες κλπ;

Με το titanium backup απο το play, οταν το κατεβασεις παρε πρωτα backup και μετα στις εφαρμογες που θελεις να βγαλεις πατησε στην εφαρμογη που θες να βγαλεις>εκαθαριση δεδομενων>απεγκατασταση.

Εγώ πέρασα απαλά μια στρώση με μαύρο glossy σπρέι την θήκη από OKLOT και είναι αξιοπρεπέστατη . Μυρίζει λίγο ακόμα και μοιάζει να κολλάει αλλά δεν αφήνει κάτι στο χέρι ούτε φεύγει το χρώμα ..

Μπορεις να δωσεις περισοτερες πληροφοριες, ειναι καποιο ειδικο σπρει? Που μπορω να βρω ευκολα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με το titanium backup απο το play, οταν το κατεβασεις παρε πρωτα backup και μετα στις εφαρμογες που θελεις να βγαλεις πατησε στην εφαρμογη που θες να βγαλεις>εκαθαριση δεδομενων>απεγκατασταση.

 

Μπορεις να δωσεις περισοτερες πληροφοριες, ειναι καποιο ειδικο σπρει? Που μπορω να βρω ευκολα?

 

Είσαι Αθήνα ?

Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Είσαι Αθήνα ?

 

Είμαι κάτω από το "αυλάκι" Πελοπόννησος > Πάτρα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/store/product/1pcs-Free-Shipping-bulk-NEW-PU-Leather-13-colour-Case-For-star-Fashion-Pocket-Bag-For/913609_880968694.html

 

βρηκα αυτη αλλα δεν ξερω αν ειναι εμπιστα τα καταστηματα σε αυτο το σαιτ,το σκεφτομαι

 

Από ότι ξέρω για το aliexpress είναι ότι είναι σαν το ebay. Βλέπεις δλδ το feedback του πωλητή και αναλόγως αγοράζεις. Εγώ πάντως θα έλεγα αν είναι να πάρουμε από αυτόν, να κάνουμε μία παραγγελία όσοι θέλουμε μαζί γιατί από 2 κομμάτια και πάνω κάνει ακόμα καλύτερη τιμή. Εμένα με ψήνει αυτή η θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αρκετο λιωσιμο για δυο μερες εχω τρια θεματακια που δεν καταφερα να λυσω..

 

1. υπαρχει τροπος να ανοιγει η οθονη εκτος απο το powerbutton και με τα κουμπια τις φωνης?

2. δεν υπαρχει δονηση στα τρια softkeys.. μπορουμε να τα ενεργοποιησουμε απο καπου?

3. την ενταση του ηχιου μπορουμε να την αυξησουμε καπως?

...να πω πως το εχω ρουταρει και εχω περασει αυτη την rom http://www.needrom.com/mobile/star-s5-2/

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΔΩ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΚLOT ΤΟ S5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΔΑΣΜΟΥΣ .ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΚΑΤΙ ΜΕΣΩ INTERNET. ΜΠΟΡΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ.ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ ΔΗΛΑΔΗ ΔΑΣΜΟΥΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΔΩ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΚLOT ΤΟ S5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΔΑΣΜΟΥΣ .ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΚΑΤΙ ΜΕΣΩ INTERNET. ΜΠΟΡΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ.ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ ΔΗΛΑΔΗ ΔΑΣΜΟΥΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

να ζητησεις να στο στειλουν με συστημενο δεμα και με singapore post να γραψουν απο εξω οτι ειναι δωρο αξιας μεχρι 30 δολλαριων,αυτα δεν ελεγχονται

Link to comment
Share on other sites

να ζητησεις να στο στειλουν με συστημενο δεμα και με singapore post να γραψουν απο εξω οτι ειναι δωρο αξιας μεχρι 30 δολλαριων,αυτα δεν ελεγχονται

 

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ .ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ?

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ .ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ?

 

εγω δεν το πηρα απο εκει,στειλε τους ενα μεηλ και ρωτησε τους,πολλα μαγαζια το στελνουν δωρεαν,αλλα με 3-4 δολλαρια επιπλεον.

http://www.oklot.com/star-s5-butterfly-50-inch-android-42-mtk6589-quad-core-1gb-ram-4gb-rom-3g-wcdma-wifi-gps-smart-phone-black-p-1588.html εδω λεει δωρεαν αποστολη,ρωτησε τους αν ειναι με singpost.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το πηρα απο εκει,στειλε τους ενα μεηλ και ρωτησε τους,πολλα μαγαζια το στελνουν δωρεαν,αλλα με 3-4 δολλαρια επιπλεον.

http://www.oklot.com/star-s5-butterfly-50-inch-android-42-mtk6589-quad-core-1gb-ram-4gb-rom-3g-wcdma-wifi-gps-smart-phone-black-p-1588.html εδω λεει δωρεαν αποστολη,ρωτησε τους αν ειναι με singpost.

 

απο το oklot στέλνουν δωρεαν με singpost

Link to comment
Share on other sites

Αν σε οποιοδήποτε ηλεκτρονικό κατάστημα δίνουν δωρεάν δερμάτινη θήκη και δεν σας αρέσει το καφέ ανοιχτό χρώμα που πολύ πιθανόν να σας δώσουν ρωτήστε μήπως την έχουν σε μαύρο χρώμα δεν έχετε να χάσετε τίποτα. Εγώ αναγκάστηκα και την έβαψα γιατί το καφέ δεν παλεύεται . Γενικά ρωτάτε για οποιαδήποτε απορία έχετε .
Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου το κινητό που λέτε είναι αυτό επειδή είναι 50 δολλάρια πιο κάτω στην τιμή. Τελικά αξίζει?

http://www.merimobiles.com/star-s5-mtk6589-quad-core-android-4-2-5-0-inch-hd-screen-1g-ram-8g-rom-dual-camera_p/meri8101.htm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου το κινητό που λέτε είναι αυτό επειδή είναι 50 δολλάρια πιο κάτω στην τιμή. Τελικά αξίζει?

http://www.merimobiles.com/star-s5-mtk6589-quad-core-android-4-2-5-0-inch-hd-screen-1g-ram-8g-rom-dual-camera_p/meri8101.htm

 

που ειναι 50 δολλαρια πιο πολυ?η αρχικη τιμη ηταν 229 δολλαρια επεσε στα 219 το oklot το εχει στα 201,το κινητο αυτο ειναι,μια χαρα για τα λεφτα του αν διαβασεις την αποψη οσων το πηραν,μαζι κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

που ειναι 50 δολλαρια πιο πολυ?η αρχικη τιμη ηταν 229 δολλαρια επεσε στα 219 το oklot το εχει στα 201,το κινητο αυτο ειναι,μια χαρα για τα λεφτα του αν διαβασεις την αποψη οσων το πηραν,μαζι κι εγω.

 

Φίλος δικό μου λάθος. νόμιζα ότι το 169 ήταν δολλάρια. και έλεγα μήπως ήταν άλλο μοντέλο. καλά που το είδες. ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το oklot. Έχει δωρεάν μεταφορικά. Μου ήρθε με μαύρη θήκη αλλά δεν θυμάμαι αν το είχα διευκρινήσει στην παραγγελία ότι θέλω μαύρη.

 

Γενικά το κινητό είναι πολύ καλό. Το gps του εμένα μου δουλεύει ακόμα και χωρίς δεδομένα αλλά θέλει περίπου 1,5 λεπτό για να βρει δορυφόρους. Με δεδομένα βρίσκει σε δευτερόλεπτα. Βέβαια δεν έχω κάποιο πρόγραμμα για να το δοκιμάσω εν κινήσει. Η οθόνη του πολύ χορταστική, την έβαλα από χτες σε χαμηλότερη φωτεινότητα και η μπαταρία τώρα κρατάει πιο πολύ. Γενικά δοκίμασα και κάποια πιο βαρια παιχνίδια(soulcraft πιο πολύ) και δεν κόλλοσε καθόλου.

 

Δοκίμασα και το wifi σε καφετέρια που καθόμουνα έξω και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Είχε κανονικά σήμα. Βέβαια κάποιες φορές το έχανε αλλά μάλλον έφταιγε το router παρά το κινητό.

Edited by mask2011
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα λογο ενος προβληματος αρκετα σοβαρου δεν εχω ορεξη να κατσω να φτιαξω το βιντεο ζηταω χιλια συγνωμη!!!οταν μπορεσω και εχω την ορεξη θα το φτιαξω και θα τ ανεβασω!!!
Link to comment
Share on other sites

@ibiza ελπίζω να μην είναι κάτι πολύ σοβαρό και να περάσει γρήγορα.

 

Μπορείς να μας υποδείξεις ένα link από όπου πήρες τις πληροφορίες για να περαστεί η rom αφού έχουμε κάνει root;

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά.

 

Κατεβάζουμε το αρχείο από το needrom.

Αποσυμπιέζουμε το TOOL.

Τρέχουμε το flash_tool.exe

Διαλέγουμε το in _scatter_emmc.txt στην ROM με το Flashtools

Στο Flash_tool.exe πηγαίνουμε στο Firmware-> Upgrade

 

Phone after taking the battery in put something(εδώ τι εννοεί ο ποιητής;;;; )

Συνδέουμε το κινητό στο pc.

Έχουμε τελειώσει όταν εμφανιστεί ένας πράσινος κύκλος.

 

Συγγνώμη που σε πρήζω αλλά λέω μήπως το καταφέρω αύριο που έχω ρεπό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει κανεις που να αγορασε back case σαν τις sline που ποσταρατε προηγουμενως και να ταιριαζουν; εχω βαρεθει να το ξεκολλαω αυτη την θηκη που μας δωσανε απο το οκλοτ επειδη το χρησιμοποιω στο αμαξι ως gps και δεν χωραει καλα στο στηριγμα του τζαμιου με την θηκη. Αν εστω ενας βαλςι καλυμμα ας δωσει λινκ για να φυηει αμεσα παραγγελια. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά.

 

Κατεβάζουμε το αρχείο από το needrom.

Αποσυμπιέζουμε το TOOL.

Τρέχουμε το flash_tool.exe

Διαλέγουμε το in _scatter_emmc.txt στην ROM με το Flashtools

Στο Flash_tool.exe πηγαίνουμε στο Firmware-> Upgrade

 

Phone after taking the battery in put something(εδώ τι εννοεί ο ποιητής;;;; )

Συνδέουμε το κινητό στο pc.

Έχουμε τελειώσει όταν εμφανιστεί ένας πράσινος κύκλος.

 

Συγγνώμη που σε πρήζω αλλά λέω μήπως το καταφέρω αύριο που έχω ρεπό.

 

πατας το download και συνδεεις το κινητο στο pc χωρις να εχεις την μπαταρια και αυτο αρχιζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν βάλω την κάρτα sim στο S5 μετέφερα απ'το παλιό μου κινητό τις επαφές στην sim.Τώρα στις επαφές μου στο S5 δεξιά μου γράφει "mobile" .Τι παίζει ακριβώς ? Έχουν μεταφερθεί αυτόματα και στο κινητό γιατί στην sim είναι σίγουρα ? Πως μπορώ να τις μεταφέρω απο την sim στο κινητό ? Δεν βρίσκω κάποιο menu .
Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Πριν βάλω την κάρτα sim στο S5 μετέφερα απ'το παλιό μου κινητό τις επαφές στην sim.Τώρα στις επαφές μου στο S5 δεξιά μου γράφει "mobile" .Τι παίζει ακριβώς ? Έχουν μεταφερθεί αυτόματα και στο κινητό γιατί στην sim είναι σίγουρα ? Πως μπορώ να τις μεταφέρω απο την sim στο κινητό ? Δεν βρίσκω κάποιο menu .

φτιαξε ενα αρχειο .vcf για να το εχεις backup, κανε συγχρονισμο και ανεβασε τες στο gmail σου. Οδηγος εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305866

 

Αφου κανεις αυτα θα σου ελεγα να διαγραψεις της επαφες απο την καρτα sim.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...