Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατί δεν μπορώ να στείλω μήνυμα με το q10 , τι δεν έχω κάνει? γράφει wind gr 3g φωνή μόνο. Οταν πατώ αποστολή μου βγάζει αν μικρό κόκκινο ρολόι στην αρχή του μηνύματος Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατί δεν μπορώ να στείλω μήνυμα με το q10 , τι δεν έχω κάνει? γράφει wind gr 3g φωνή μόνο. Οταν πατώ αποστολή μου βγάζει αν μικρό κόκκινο ρολόι στην αρχή του μηνύματος

 

και εγώ έπαθα το ίδιο , απλά βγάλε την μπαταρία για λίγο και 8α είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Ποσο να πιανει ενα μεταχειρισμενο Q10 περιπου ? εχει κανεις καμια ιδεα ?

 

Τα σκοτώνουν πλέον.. Από 280 μπορείς να βρεις, μέχρι 350, σε αψεγάδιαστη κατάσταση με απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά ενός BlackBerry Q10 και έχω αρκετές απορίες.

 

Δεν παρακολουθώ εδώ και καιρό τι γίνεται από εφαρμογές με το ΒΒ10 και δεν ξέρω αν έχει τις ελλείψεις στο app store που έχω με το 9900 μου.

 

Viber, skype υπάρχουν πλέον κανονικά; Λειτουργούν και οι κλήσεις και τα μηνύματα κτλ, όπως σε iPhone και android;

 

Από μπαταρία διαβάζω τα καλύτερα. Σε σχέση με το 9900 είμαι σίγουρος πως θα διαρκεί πολύ περισσότερο. Σε σχέση με 9700 και 9780 πως είναι η αυτονομία της συσκευής;

 

Ποιότητα κατασκευής και συναρμολόγησης; Υπάρχουν τριξίματα και σημεία που δεν εφαρμόζουν καλά κτλ;

 

Το νέο λειτουργικό είναι εύκολο στην χρήση σε σχέση με του 9900; Η απουσία πλήκτρων πως σας φάνηκε;

 

Αξίζει η αναβάθμιση από το 9900 στο Q10;

Link to comment
Share on other sites

Τα σκοτώνουν πλέον.. Από 280 μπορείς να βρεις, μέχρι 350, σε αψεγάδιαστη κατάσταση με απόδειξη.

 

ωχ την πατησα δηλαδη ... η κατασταση του δικου μου ειναι πολυ καλη , δεν εχω αποδειξη ομως γιατι ειναι δωρο αγορασμενο απο Καναδα , και δεν εχει και καρτα μνημης μεσα ... Στα 250 λεω , ειναι καλη τιμη .

 

Σκέφτομαι την αγορά ενός BlackBerry Q10 και έχω αρκετές απορίες.

 

Δεν παρακολουθώ εδώ και καιρό τι γίνεται από εφαρμογές με το ΒΒ10 και δεν ξέρω αν έχει τις ελλείψεις στο app store που έχω με το 9900 μου.

 

Viber, skype υπάρχουν πλέον κανονικά; Λειτουργούν και οι κλήσεις και τα μηνύματα κτλ, όπως σε iPhone και android;

 

Από μπαταρία διαβάζω τα καλύτερα. Σε σχέση με το 9900 είμαι σίγουρος πως θα διαρκεί πολύ περισσότερο. Σε σχέση με 9700 και 9780 πως είναι η αυτονομία της συσκευής;

 

Ποιότητα κατασκευής και συναρμολόγησης; Υπάρχουν τριξίματα και σημεία που δεν εφαρμόζουν καλά κτλ;

 

Το νέο λειτουργικό είναι εύκολο στην χρήση σε σχέση με του 9900; Η απουσία πλήκτρων πως σας φάνηκε;

 

Αξίζει η αναβάθμιση από το 9900 στο Q10;

 

θα σου απαντησω με την μορφη που ρωτας.

 

*Εχει καποιες εφαρμογες , σιγουρα δεν ειναι σουπερ , αλλα καλυτερα απο τα 9900.

*Σκαιπ μεχρι τωρα μονο παιζει , βαιπερ δεν εχει βγει απ οτι καταλαβα για os10 ακομα , λενε θα βγει , αλλα με αυτους δεν μπορεις να βγαλεις ακρη.

*Επειδη ειχα και τα 3 που αναφερεις , νομιζω οτι ειναι λιιιιιιιγο χειροτερο απο το 9780 ..στην χρηση που κανω εγω εννοειτε.

*Κατασκευη πολυ καλη , τριξιψατα δεν εχει , εχω την εντυπωση οτι το καπακι πισω ειναι λιγο ευκολο στο ανοιγμα , στο 9900 ας πουμε ηταν τσιμεντο δεν μπορουσες ουτε να το ανοιξεις.

*Το νεο λειτουργικο για μενα ειναι γτπ , σιγουρα δεν το εχω συνηθισει ακομα , αλλα εχει χασει την απλοτητα της Rim , η απουσια καποιων πληκτρων ειναι προβλημα μεγαλο , ειδικα ενα exit η No , μπορουσαν να το βαλουν ...

*Ειμαι παρα πολλα χρονια χρηστης BB , τα εχω σχεδον ολα , δεν νομιζω οτι αξιζει η αναβαθμιση , δεν ειναι τυχαιο εκει που εχει βρεθει η Rim , περιμενα με αυτο το μοντελο να κανουν την υπερβαση , αλλα τα κανανε χαλια για μενα.Αν το 9900 ειχε καλυτερη μπαταρια , και ειχε και ενα σωστο viber και skype , θα εμενα σε αυτο για παντα.Ομως φαινεται οτι πολλοι συμφωνουν με την αποψη μου , και στο q3 παλι εχει χασουρα η Rim , στο phone arena το BB10 ειναι στα flops της χρονιας,στο τελευταιο τριμηνο πουλησαν 4,3 εκατομμύρια συσκευες τα 3,2 εκατομμυρια ηταν με το 7 λειτουργικο...Και μην μου πει κανεις οτι εγιναν πιο φθηνα τα παλια επειδη βγηκαν τα καινουργια.

 

*Στα συν για να μην το θαψω εντελως οτι δεν χρειαζεται πια να χρεωνεσαι ( αν δεν εισαι στην vodafone ) blackberry υπηρεσια , και επισης να αφησω και μια πορτα ανοιχτη γιατι εχω διαβασει οτι πολλα απο τα προβληματα που εχει θα ληθουν σε μελλοντικες αναβαθμισεις.

 

--mod edit--

Edited by thief
Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στην ενότητα Buy&Sell
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα...μετα απο χρονια ξαναπηρα blackberry το q 10. Μετα απο το τελευταιο update 10.2.0.424 χαθηκε το ραδιοφωνο, χαθηκαν τα quick settings,και τα mp3 σου δεν μπορεις να τα βαλεις ηχο κλησης...Ολα τα παραπανω υπηρχαν στην προηγουμενη εκδοση....Απο οσο διαβασα δεν υπαρχει τροπος να γυρισεις στην προηγουμενη εκδοση...καμια ιδεα ? Edited by papanikoos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα και χρονια πολλα...μετα απο χρονια ξαναπηρα blackberry το q 10. Μετα απο το τελευταιο update 10.2.0.424 χαθηκε το ραδιοφωνο, χαθηκαν τα quick settings,και τα mp3 σου δεν μπορεις να τα βαλεις ηχο κλησης...Ολα τα παραπανω υπηρχαν στην προηγουμενη εκδοση....Απο οσο διαβασα δεν υπαρχει τροπος να γυρισεις στην προηγουμενη εκδοση...καμια ιδεα ?

Δεν ξέρω εάν έχεις λύσει το πρόβλημα σου διότι έχουν περάσει μέρες……. άλλα μάλλον κάτι δεν έκατσε κάλα κατά την αναβάθμιση ..

έκανες clean update ?

Πέρασες το παλιότερο σου backup ?

Κάνε ένα hard reset και βλέπεις ……

Άποψη μου πέρνα το τελευταίο leak 10.2.1.1925 και καθάρισες …..Θα πάθεις πλάκα με το ποσό όμορφα και smooth δουλεύει η συσκευή .

Ένα πλέον θεωρώ ολοκληρωμένο λειτουργικό που κατά την άποψη μου ίσως να μην χρειάζεται και κάτι άλλο, αν συγκρίνεις τα αντίστοιχα λειτουργικά άλλων εταιριών (χωρίς rootαρισματα και jailbreak) και κυρίως χωρίς να μαζεύει "σκουπίδια" η συσκευή και να σέρνεται μετά από λίγο …….

Το Q είναι μια συσκευή άψογη που τα έχει όλα και κακώς τα σκοτώνουν κάποιοι σε διαφορά site (αν δεν είναι άπατη βέβαια ) στα 250 εύρω …

Βέβαια βλέπω ότι παίζουν πλέον μεταχειρισμένα ευτυχώς στα 350+

Στα χρήματα αυτά άποψη μου δεν βρίσκεις στο εμπόριο τώρα τουλάχιστον κάτι αντίστοιχο …

Μετά από το Q βάζω δεύτερο το Z10 (αν κάποιος θέλει ολοκληρωμένο 100% touch screen)

 

Καλή χρόνια σε όλους με υγειά και αγάπη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια.Back up ειχα παρει με την προηγουμενη εκδοση.Μετα την αναβαθμιση δεν το δεχεται και μου λεει οτι πρεπει να κανεις αναβαθμιση παλι....την εκδοση που μου γραφεις πως την κανω εγκατασταση και που την βρισκω για το Q10? Ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχεις λύσει το πρόβλημα σου διότι έχουν περάσει μέρες……. άλλα μάλλον κάτι δεν έκατσε κάλα κατά την αναβάθμιση ..

έκανες clean update ?

Πέρασες το παλιότερο σου backup ?

Κάνε ένα hard reset και βλέπεις ……

Άποψη μου πέρνα το τελευταίο leak 10.2.1.1925 και καθάρισες …..Θα πάθεις πλάκα με το ποσό όμορφα και smooth δουλεύει η συσκευή .

Ένα πλέον θεωρώ ολοκληρωμένο λειτουργικό που κατά την άποψη μου ίσως να μην χρειάζεται και κάτι άλλο, αν συγκρίνεις τα αντίστοιχα λειτουργικά άλλων εταιριών (χωρίς rootαρισματα και jailbreak) και κυρίως χωρίς να μαζεύει "σκουπίδια" η συσκευή και να σέρνεται μετά από λίγο …….

Το Q είναι μια συσκευή άψογη που τα έχει όλα και κακώς τα σκοτώνουν κάποιοι σε διαφορά site (αν δεν είναι άπατη βέβαια ) στα 250 εύρω …

Βέβαια βλέπω ότι παίζουν πλέον μεταχειρισμένα ευτυχώς στα 350+

Στα χρήματα αυτά άποψη μου δεν βρίσκεις στο εμπόριο τώρα τουλάχιστον κάτι αντίστοιχο …

Μετά από το Q βάζω δεύτερο το Z10 (αν κάποιος θέλει ολοκληρωμένο 100% touch screen)

 

Καλή χρόνια σε όλους με υγειά και αγάπη :)

 

Καλημερα και καλη χρονια ,

 

αν μου επιτρεπεις , τι χρηση κανεις στο BB ? διοτι δεν εχω βρει μεχρι τωρα καποιον απο οσους γνωριζω να ειναι τοσο ευχαριστημενοι με το λειτουργικο της συσκευης οσο εσυ.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια ,

 

αν μου επιτρεπεις , τι χρηση κανεις στο BB ? διοτι δεν εχω βρει μεχρι τωρα καποιον απο οσους γνωριζω να ειναι τοσο ευχαριστημενοι με το λειτουργικο της συσκευης οσο εσυ.

 

Ευχαριστω

 

καλημέρα καλή χρόνια

Μάλλον εσύ πρέπει να είσαι από τους ελάχιστους που θεωρούν το νέο πλέον os ότι έχει προβλήματα , η δυστυχώς δεν ξέρεις να το δουλέψεις….η έχεις συνηθίσει στην παλαιότερη RIM…..

Πίστεψε με το κινητό το δουλεύω ώρες ατέλειωτες σε όλα του ….. και θα ήθελα εσύ να μου αναφέρεις τα προβλήματα του στην τελευταία leak έκδοση …. μιας και εσύ δεν είσαι ευχαριστημένος …

Υ.Γ. μην μου αναφέρεις σε παρακαλώ την έλλειψη application θα ήθελα να αναφερθείς στο λειτουργικό και που έχει προβλήματα και ελλείψεις .

Υ.Γ. 2 τώρα είδα σε προηγούμενο ποστ σου ότι θες να το πουλήσεις ….αρα ότι και να σου λέω εγώ για το λειτουργικό θα πάει χαμένο….εχεις πάρει την απόφαση σου κάλες πωλήσεις.

Υ.Γ. 3 Πως είναι δυνατόν ένας τόσο έμπειρος χρήστης bb όπως εσύ να μην μπαίνεις στο crackberry για να δεις εκεί πραγματικά τι λένε για το Q10 και το νέο Os..

 

Σε ευχαριστώ :)

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλή χρόνια

Μάλλον εσύ πρέπει να είσαι από τους ελάχιστους που θεωρούν το νέο πλέον os ότι έχει προβλήματα , η δυστυχώς δεν ξέρεις να το δουλέψεις….η έχεις συνηθίσει στην παλαιότερη RIM…..

Πίστεψε με το κινητό το δουλεύω ώρες ατέλειωτες σε όλα του ….. και θα ήθελα εσύ να μου αναφέρεις τα προβλήματα του στην τελευταία leak έκδοση …. μιας και εσύ δεν είσαι ευχαριστημένος …

Υ.Γ. μην μου αναφέρεις σε παρακαλώ την έλλειψη application θα ήθελα να αναφερθείς στο λειτουργικό και που έχει προβλήματα και ελλείψεις .

Υ.Γ. 2 τώρα είδα σε προηγούμενο ποστ σου ότι θες να το πουλήσεις ….αρα ότι και να σου λέω εγώ για το λειτουργικό θα πάει χαμένο….εχεις πάρει την απόφαση σου κάλες πωλήσεις.

Υ.Γ. 3 Πως είναι δυνατόν ένας τόσο έμπειρος χρήστης bb όπως εσύ να μην μπαίνεις στο crackberry για να δεις εκεί πραγματικά τι λένε για το Q10 και το νέο Os..

 

Σε ευχαριστώ :)

 

καλημέρα και καλή χρονια και απο εμενα , :)

 

στο crackberry ειμαι γραμμενος πολλα χρονια , και διαβαζω τι λενε , και επειδη θα διαβαζεις και εσυ θα εχεις δει οτι ναι μεν καποιοι το αποθεωνουν αλλα ειναι και παρα πολλοι που δεν ειναι ευχαριστημενοι ,αρα εμενα ελαχιστο δεν με λες .Μετα απο τοσα χρονια εκει γραμμενος , εχω καταλαβει ποιοι ειναι οι κολλημενοι που και παντοφλα να βγαλει η BB θα γράψουν οτι βγηκε το καλυτερο τηλεφωνο του κοσμου και παλι καλα που υπαρχει και η ΒΒ αλλιως δεν θα ειχαν νοημα τα τηλεφωνα .

Εσενα κριτηριο ειναι ενα σαιτ αποκλειστηκα απο ανθρωπους που ειναι φαν των ΒΒ ? περιμενεις απο εκει να διαβασεις κατι κακο ?Σαν να μου λες οτι το iphone ειναι σουπερ , διαβασε το φορουμ των iphone lovers να δεις ..

 

Εχω σχεδον ολα τα ΒΒ απο το 6230 και μετα , αρα δεν ειναι λιγα αυτα που ειχα , η χρηση οπως θα καταλαβαινεις ηταν μονο εμαιλ , πραγμα που εκανε αψογα και κανει ακομα πιστευω , και εγω εχω πανω απο 30.000 ωρες λειτουργιας με ΒΒ.Σε BIS και σε BES , το BES σκοτωνει πραγματικα , οτι καλυτερο υπαρχει

Το οτι συνεχως χανει μερος τον πωλησεων οι ΒΒ εσενα δεν σου λεει κατι ? ολοι οι αλλοι δεν ξερουν και κανουν λαθος ? μηπως οι νεφελιμ θελουν να χτυπησουν την ΒΒ και ριχνουν τις πωλησεις της ...? ( :cool:

 

Την τελευταια leaked εκδοση δεν την εχω περασει , οταν γινει οφισιαλ θα την περασω , με leaked ειχα πολλες φορες καποια προβληματα ( οχι παντα ) αλλα περασαν οι εποχες που περιμενα μερα με την μερα να βγει καποια leaked εκδοση για να την περασω και να κανω τον τεστερ.Καποια στιγμη μεγαλωνουμε και θελουμε το τηλεφωνο μονο για την δουλεια που το πηραμε , και οχι να καθομαι να περναω καθε leaked που βγαινει για να δω τι φτιαχνει και τι χαλαει.Αναφερεις οτι δεν ξερω να το δουλεψω ή δεν το εχω συνηθισει , ας υποθεσουμε οτι δεν ξερω να το δουλευω , εσυ τι δουλειες κανεις με το τηλεφωνο ? πως το δουλευεις ? Και αφου το δουλευεις εξηγησε μου γιατι εξαφανισαν τις ειδοποιησεις ? εννοω τα 4 ετοιμα προφιλ ππου μπορουσες να προσαρμοσεις ..γιατι δεν βαλανε οπως ειχαν και στο 7αρι να μπορεις να φτιαξεις την ενταση αναμεσα στα μαιλ στο bbm και στα αλλα ??

 

Δεν διαβασες καλα μαλλον το μηνυμα μου ή εγω δεν το αποτύπωσα καλά με τις λέξεις , δεν είπα οτι δεν ειναι σταθερό οτι δεν ειναι σολιντ κτλ , ειπα οτι δεν το εχω συνηθισει , δεν ακολουθεί την φιλοσοφία που ηξερα και ειχε η ΒΒ , το απολυτο touch δεν βοηθαει , παρολο που ειναι εξυπνο το κυκλακι που βγαζει για το εντιτ , αν και σου βγαζει την ψυχη ωρες-ωρες.

 

Για app γιατι να μην σου μιλησω ?? γιατι τα βγαζεις εκτος ? σε οτι ειναι για τα πανυγηρια θα το βγαζουμε εκτος κουβεντας ? δεν θα σου μιλαγα για app αν δεν μιλαγε και η ΒΒ , αφου αυτη επελεξε να τα βαλει θα μιλησω.Ενα καρο σκουπιδια , σιγουρα προσπαθει να βελτιωθει η ΒΒ αλλα εχασε και εκει το παιχνιδι , σιγουρα εκει μπορει να το πιασει αν προσπαθησει , αλλα δεν το εχει αποδειξει ακομη.

 

Η απλοτητα ηταν το χαρακτηριστικο της ΒΒ , και αυτο παει να χασει αν δεν το εχει χασει ηδη , στους χωρους που κινούμε εδω και χρονια και σε εκθεσεις και στο εξωτερικο που πηγαινα δεν εβλεπα κατι αλλο απο ΒΒ , και μιλαμε για εκθεσεις με χιλιαδες επισκεπτες απο ολο το κοσμο , οι μονοι που ειχαν iphone ηταν οι γυναικες τους , μετα την πατατα με την μπαταρια του 9900 και στην συνεχεια με τα Ζ10 και Q10 , τα ΒΒ αρχισαν να εξαφανιζονται..αυτοι που εμειναν με ΒΒ ξεθαψαν το 9700 , και μιλαμε για κοσμο που δεν εχει οικονομικο προβλημα και μπορει να παρει οποιο τηλεφωνο θελει , αρα δεν ειναι θεμα κοστους.

 

Αρχισα να του θεωρω γελοιους εκει στην BB , και αυτο ξεκινησε με την αναφορα για το ποτε θα μπει το σκαιπ ή το viber , που μονοι τους εκτεθηκαν και γελαγε ολος ο κοσμος μαζι τους, μετα εκανα την ομορφαδα με την μπαταρια του 9900 , που θεωρησαν το κοσμο βλακα και ηλιθιο να κυκλοφορει με 3 μπαταριες μαζι του ,η να εχει φορτιστη στην τσεπη και να ψαχνει σαν ζητιανος πριζα οπου παει , και μιλαμε για επαγγελματιες και οχι βλαμμενους ..Μηπως θυμασαι τι γινοταν στο κρακμπερυ ? στην αρχη κραζανε και μετα αρχισαν τα ποστ με την κινεζικη μπαταρια , που επρεπε να αγορασεις να την βαλεις στο φορτιστη αν θυμαμαι καλα για να αντιγραψει τον κωδικο και μετα στο τηλεφωνο , που και αυτη ηταν μουφα , μετα αρχισαν να λενε μην το εχετε στο 3G μην κανετε το ενα μην κανετε το αλλο , σβηστε οτι τρεχει μπακραουντ για να μην τρωει μπαταρια και τα υπολοιπα ξεφτιλικια..

 

Για να μην παρεξηγηθει το υφος μου σου λεω οτι γραφω εντελως φιλικα :)

 

 

ΥΓ. 3 καλα εχει το ΒΒ ακομα , το αμεσο εμαιλ ( αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι δεν μπορεις να το βρεις και αλλου , εστω και με καποια εφαρμογη η πατεντα ) , το ρημαδι το κοκκινο λαμπακι της ειδοποιησης..και το φυσικο πληκτρολογιο που ειναι το καλυτερο της αγορας

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονιά σε ολους.

Αποφασισα να αγορασω, για πρωτη φορα, Βlackberry, και συγκεκριμενα το Q10 (κυριως λογω του keyboard).

Μετα απο αρκετο ψαξιμο και διαβασμα, ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

1. Με ενδιαφερει οπωσδηποτε το 4G (cosmote), οπότε το 100-3 μοντελο ποιο σκρουτζομαγαζο το φερνει στα σιγουρα? Εννοειται οτι θα ειναι σφραγισμενο με ταινιες ασφαλειας αθικτες κτλ.

2. Ειδα οτι, π.χ., καποια μαγαζια πουλανε "Q10 Vodafone". Σε περιπτωση που περαστει leaked ή official rom απο crackberry, το λογοτυπο της βοντα θα παψει να εμφανιζεται στο startup?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και επισης καλη χρονια.

Το ποιο σκρουτζομαγαζο φερνει το 100-3 πρεπει να το ανακαλυψεις μιλωντας μαζι τους στο τηλεφωνο, εκτος αν καποιος φιλος μπορει να στο πει απο προσωπικη εμπειρια. Ακομα και σε ασχετο υπαλληλο να πεσεις παντως φαινεται πεντακαθαρα απο εξω στο κουτι οποτε θα μπορουν ευκολα να σου πουνε ποιο μοντελο φερνουν

Το splash της Voda στο start up δεν προκειται να φυγει ποτέ ο,τι rom και να περασεις

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονιά σε ολους.

Αποφασισα να αγορασω, για πρωτη φορα, Βlackberry, και συγκεκριμενα το Q10 (κυριως λογω του keyboard).

Μετα απο αρκετο ψαξιμο και διαβασμα, ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

1. Με ενδιαφερει οπωσδηποτε το 4G (cosmote), οπότε το 100-3 μοντελο ποιο σκρουτζομαγαζο το φερνει στα σιγουρα? Εννοειται οτι θα ειναι σφραγισμενο με ταινιες ασφαλειας αθικτες κτλ.

2. Ειδα οτι, π.χ., καποια μαγαζια πουλανε "Q10 Vodafone". Σε περιπτωση που περαστει leaked ή official rom απο crackberry, το λογοτυπο της βοντα θα παψει να εμφανιζεται στο startup?

 

Ευχαριστω.

καλημέρα

Άποψη μου πάρε από skroutzομαγαζο καλό να γλιτώσεις Κάποια εύρω ….

Εγώ το πήρα από birdphone και πριν το στείλουν τους ρώτησα να κοιτάξουν την συσκευασία εάν γράφει το 100-3 .

Αν πάρεις αυτό το μοντέλο είναι και 4g.

Από skroutz επίσης αν ψάξεις θα βρεις και συσκευή μη vodafone το οποίο δεν θα έχει και το λογότυπο voda ….

:)

Υ.Γ. δεν θα το μετανιώσεις ποτέ είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και άσε κάποιους που πάνε να το θάψουν …

δώστου λίγο χρόνο στην αρχή μέχρι να συνηθίσεις το νέο σου λειτουργικό και μετά θα δεις θα ξεχάσεις και τα μήλα και όλα …..

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλως σας βρηκα , μολις αποκτησα ενα λευκο 100-3 και με το καλησπερα μ ηρθε αναβαθμιση 10.2.0.424.Πουλησα το απογευμα το 9900 μου και ηδη το ξεχασα , η συσκευη ειναι πανεμορφη και το λειτουργικο που ηταν και ο κυριος λογος αλλαγης μεχρι στιγμης ειναι τρομερο.Με οσα και αν εχω δουλεψει κανενα ενω ειμαι στον browser και βγαινω χωρις να τον κλεισω για να ανοιξω αλλη εφαρμογη δε σταματαει να παιζει το βιντεο που παρακολουθω στο youtube , αυτο δεν το γνωριζα ειναι η αληθεια.Θα περιεργαστω τη συσκευη και θα επανελθω , καλο βραδυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα , μολις αποκτησα ενα λευκο 100-3 και με το καλησπερα μ ηρθε αναβαθμιση 10.2.0.424.Πουλησα το απογευμα το 9900 μου και ηδη το ξεχασα , η συσκευη ειναι πανεμορφη και το λειτουργικο που ηταν και ο κυριος λογος αλλαγης μεχρι στιγμης ειναι τρομερο.Με οσα και αν εχω δουλεψει κανενα ενω ειμαι στον browser και βγαινω χωρις να τον κλεισω για να ανοιξω αλλη εφαρμογη δε σταματαει να παιζει το βιντεο που παρακολουθω στο youtube , αυτο δεν το γνωριζα ειναι η αληθεια.Θα περιεργαστω τη συσκευη και θα επανελθω , καλο βραδυ.

 

Καλομιλητο! Θα σε εκπλήξει ευχάριστα σε πολλά...

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα , μολις αποκτησα ενα λευκο 100-3 και με το καλησπερα μ ηρθε αναβαθμιση 10.2.0.424.Πουλησα το απογευμα το 9900 μου και ηδη το ξεχασα , η συσκευη ειναι πανεμορφη και το λειτουργικο που ηταν και ο κυριος λογος αλλαγης μεχρι στιγμης ειναι τρομερο.Με οσα και αν εχω δουλεψει κανενα ενω ειμαι στον browser και βγαινω χωρις να τον κλεισω για να ανοιξω αλλη εφαρμογη δε σταματαει να παιζει το βιντεο που παρακολουθω στο youtube , αυτο δεν το γνωριζα ειναι η αληθεια.Θα περιεργαστω τη συσκευη και θα επανελθω , καλο βραδυ.

 

καλορίζικο να το ευχαριστηθείς

Ότι πιο ωραίο σαν συσκευή είχα και έχω

 

Ναι δουλεύει στο background ως active frame

Πάτα το Χ που βρίσκεται κάτω δέξια στο εικονίδιο να κλείνει οριστικά .

Βάλε την έκδοση leak 10.2.1.194 να απογειωθεί ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , ας συνεχισω καποιες πρωτες εντυπωσεις γιατι υπαρχει κοσμος που ενδιαφερεται για τη συσκευη.Στις πρωτες σελιδες ειχα γραψει για μια συντομη επαφη που ειχα με το Q στο Λονδινο , ωστοσο περα απο κει ειχα ελαχιστες φορες επαφη με το ΒΒ10.Στο δια ταυτα λοιπον, αφου περασα τις επαφες μου και σεταρα μειλ κλπ οι πρωτες ωρες χρησης δειχνουν πως το νεο λειτουργικο απεχει πολυ απο ο,τι ηξερα προσωπικα για την εταιρεια , ειναι δηλαδη συγχρονο , γρηγορο και επιτελους εξυπνο.Επειδη ο καθενας κανει διαφορετικη χρηση στη συσκευη του δε θελω να αδικησω το OS7 και το 9900 που εχουν το κοινο τους αλλα για μενα το 10 ειναι το μεγαλο οπλο της blackberry, πραγματικα με λιγη υπομονη και σωστη προωθηση(ερχεται και η πολυαναμενομενη αναβαθμιση) μονο καλυτερα μπορει να παει.Ελαφρυ και με τρομερο multitasking , τα 2gb ram δε νομιζω να θεωρηθουν λιγα ποτε , καλη καμερα επιτελους(οκ, δεν ειναι η κορυφαια ) και τελος σε σχεση με το 9900 πολυ καλυτερο σημα παντου.!Αυτα για τωρα , καλημερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , ας συνεχισω καποιες πρωτες εντυπωσεις γιατι υπαρχει κοσμος που ενδιαφερεται για τη συσκευη.Στις πρωτες σελιδες ειχα γραψει για μια συντομη επαφη που ειχα με το Q στο Λονδινο , ωστοσο περα απο κει ειχα ελαχιστες φορες επαφη με το ΒΒ10.Στο δια ταυτα λοιπον, αφου περασα τις επαφες μου και σεταρα μειλ κλπ οι πρωτες ωρες χρησης δειχνουν πως το νεο λειτουργικο απεχει πολυ απο ο,τι ηξερα προσωπικα για την εταιρεια , ειναι δηλαδη συγχρονο , γρηγορο και επιτελους εξυπνο.Επειδη ο καθενας κανει διαφορετικη χρηση στη συσκευη του δε θελω να αδικησω το OS7 και το 9900 που εχουν το κοινο τους αλλα για μενα το 10 ειναι το μεγαλο οπλο της blackberry, πραγματικα με λιγη υπομονη και σωστη προωθηση(ερχεται και η πολυαναμενομενη αναβαθμιση) μονο καλυτερα μπορει να παει.Ελαφρυ και με τρομερο multitasking , τα 2gb ram δε νομιζω να θεωρηθουν λιγα ποτε , καλη καμερα επιτελους(οκ, δεν ειναι η κορυφαια ) και τελος σε σχεση με το 9900 πολυ καλυτερο σημα παντου.!Αυτα για τωρα , καλημερα.

Καλημέρα

Θα συμφωνήσω απολυτά μαζί σου .

Αν περάσεις και την 10.2.1.194 θα πάθεις ΣΟΚ με το ποσό ακόμα έχει εξελιχθεί ..

Δεν θα χρειάζεσαι ουσιαστικά πλέον κάτι άλλο .

Υπομονή βέβαια... κάτι ακούγεται ότι ίσως και σε δυο-τρεις μερούλες να αρχίσει και επίσημα η κυκλοφορία του .

Το μεγάλο τους χαρτί ναι είναι το os τους που για μένα είναι θα το ξανά πω για πολλαπλή φορά ότι καλύτερο και ασφαλές υπάρχει σε software .

Tο Q10 κάθε μέρα θα σε μαγεύει και περισσότερο .

Είναι μια compact συσκευή με πανέμορφα υλικά που κάθεται όμορφα στο χέρι με ένα φοβερό software και ένα (το καλύτερο δηλαδή πληκτρολόγιο στον κοσμο) για τους λάτρεις των physical keyboard.

Στην τελική νομίζω δεν χρειαζόμαστε κάτι άλλο από ένα smarthpone .

H ram είναι υπέρ αρκετή (βλέπε η apple έχει την μίση και κάνει φοβερή δουλειά επίσης)

H camera ναι δεν είναι η κορυφαία άλλα κάνει μια χαρά την δουλειά της (δεν μπορείς να τα έχεις στην τελική όλα )

Το σήμα ναι είναι το κάτι άλλο. Μακράν ότι καλύτερο και εγώ αυτό μου έκανε την πρώτη εντύπωση διότι στην περιοχή που μένω δεν έχει καλή κάλυψη και ποτέ ούτε με iphone ούτε με sammy δεν είχα τέτοια απόδοση

Δεν παίζουν ρόλο τα specs τελικά…. άλλα το λειτουργικό ,το οποίο εάν κάθεται και δουλεύει ελαφριά και όμορφα με το hardware μιλάμε για την απολυτή απογείωση .

Νομίζω ότι η blackberry αυτήν την φορά τα κατάφερε και θα δεις φέτος θα είναι η χρόνια της .:)

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με μερικες ακομα εντυπωσεις και θα μαι αρκετα συνοπτικος.Λοιπον μπαταρια, πληκτρολογιο, hub και multitasking με εχουν κερδισει.Και η οθονη παρα την περιεργη αναλογια ειναι ευκρινεστατη και ικανοποιητικη, τελος θα επιμεινω στο σημα γιατι πραγματικα βλεπω τρομερη διαφορα με αλλες συσκευες στα ιδια σημεια.Ειμαι στρατιωτης αυτη την περιοδο και στα χερια μου η συσκευη περναει hardcore test, οποιος εχει απορια ας στειλει.Καλο απογευμα
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...