Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αγόρασα στη σύζυγο τη συσκευή και είναι κατενθουσιασμένη. Ωστόσο έχει ένα παράπονο: η ένταση κατά την ομιλία είναι σχετικά χαμηλή, ακόμα και στην ανοιχτή ακρόαση. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό;

Η συσκευή δεν είναι (ακόμα) root.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα στη σύζυγο τη συσκευή και είναι κατενθουσιασμένη. Ωστόσο έχει ένα παράπονο: η ένταση κατά την ομιλία είναι σχετικά χαμηλή, ακόμα και στην ανοιχτή ακρόαση. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό;

Η συσκευή δεν είναι (ακόμα) root.

εχει γινει update? γτ μετα το update μου χαμηλωσε και εμενα σχετικα μην φανταστεις τρελα πραγματα αλλα γενικα εχει αριστο ακουστικο σε ενταση!καλυτερο απ'ολες τις συσκευες που ειχα προσωπικα!

Link to comment
Share on other sites

εχει γινει update? γτ μετα το update μου χαμηλωσε και εμενα σχετικα μην φανταστεις τρελα πραγματα αλλα γενικα εχει αριστο ακουστικο σε ενταση!καλυτερο απ'ολες τις συσκευες που ειχα προσωπικα!

 

Ένα update το έκανε με το που άνοιξε το κινητό και συνδέθηκε για πρώτη φορά στο internet. Η αλήθεια είναι πως δε θυμάμαι ποια έκδοση είναι.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικό οτι ακομα δεν εχει ερθει η αναβάθμιση σε μενα?θελω να το κανω ροοτ αλλα σκεφτομαι οτι μολις το κανω θα μου ερθει και τοτε ολα παλι απ την αρχη
Link to comment
Share on other sites

Ένα update το έκανε με το που άνοιξε το κινητό και συνδέθηκε για πρώτη φορά στο internet. Η αλήθεια είναι πως δε θυμάμαι ποια έκδοση είναι.

 

πηγαινε ρυθμισεις->ηχος και ενεργοποιησε clear phase και xloud και αμα δεν κανουν τπτ δοκιμασε να κανεις μια επιδιορθωση με pc companion! αλλιως παιζει να ειναι προβληματικη η συσκευη αμα ακουγετε τοσο χαμηλα!

 

Ειναι φυσιολογικό οτι ακομα δεν εχει ερθει η αναβάθμιση σε μενα?θελω να το κανω ροοτ αλλα σκεφτομαι οτι μολις το κανω θα μου ερθει και τοτε ολα παλι απ την αρχη

 

σε καποια κινητα αργει! παιζει ρολο και απο που το εχεις παρει!!

 

παιδια εχετε να προτεινετε καμια πολυ καλη custom rom? καλυτερα θα ηταν να εχει δοκιμαστει κι'ολας!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες επικοινώνησα με τη Sony για το πρόβλημα με το restart που μου έκανε διαρκώς, αυτό που είπαν να κάνω ήταν Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων (πράγμα που δε διόρθωσε το πρόβλημα..) κι έπειτα μου είπαν να αφαιρέσω την κάρτα SD μήπως το μπλοκάρει αυτή.. και όντως, από εκείνη τη στιγμή ολα καλά! Τώρα ετοιμάζομαι να κάνω και την πολυπόθητη αναβάθμιση μήπως και μπορέσω να ξαναβάλω την κάρτα χωρίς να έχω θέματα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,έχω το εξής θέματακι...έχω επιλεγμένο από το μενού το προσαρμοσμενη ταξινόμηση για τις εφαρμογές,έχω φτιάξει κάποιους φακέλους και τις βάζω μέσα, κάθε φορά που απενεργοποιώ το κινητό οι περισσότερες εφαρμογές πάνε στο μενού χύμα και εγώ πρέπει να τις ξαναφτιάξω!ξέρει κανείς αν φτιάχνει και πως??ευχαριστώ προκαταβολικα για τις απαντήσεις σας!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά,καλή χρονιά σε όλους.Τελευταία έχω ένα θεμα με την συσκευή.Έχοντας την ένταση τέρμα ανεβασμένη και για ήχο κλήσης και για ξυπνητηρι δεν ακούγετε τίποτα.Δεν το κάνει συνέχεια αλλά αρκετά συχνά. Όταν το κάνω restart όλα καλά.Και με τα hand free όταν τα βγάζω δεν ακούγετε ήχος από το εξωτερικό ηχείο.Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο......??? Edited by kostaspao4

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ το ίδιο. Διορθώθηκε μόλις άλλαξα την κάρτα μνήμης.

 

By the way βγήκε ενημέρωση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Μου ηρθε καινουργιο firmware update 15.3.A.1.14, λογικα κατι θα διορθώνει απο bugs, ομως δεν εχω καποιο σοβαρο προβλημα με την προηγουμενη εκδοση, ειμαι και root.

Οποτε λεω να μην την περασω γιατι θα χασω το root ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Και να το χάσεις, υπάρχει γυρισμός http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375063 οπότε προχώρα άφοβα... :cool:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, βγηκε νέο update παιδία? .14? με την .12 εχει δεί κανεις πρόβλημα με τις κλήσεις?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

μεσω pc companion? γιατι δεν μου εχει ερθει κατι! το update απ'οτι διαβασα προς το παρων κυκλοφορει μονο για c2105 και ειναι για bug fixies του τελευταιου update (.12 δηλαδη)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά σε όλους. Θα ήθελα αιτιολογημένη πρόταση από τους γνώστες των μοντέλων που έχω προκρίνει για αγορά. L, T ή SP; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το Τ και το SP είναι μια κατηγορία πάνω απο το L. Το Τ έχει σταματήσει να παίρνει αναβαθμίσεις. Εγώ θα επέλεγα το SP απο τα τρία.
Link to comment
Share on other sites

Το Τ και το SP είναι μια κατηγορία πάνω απο το L. Το Τ έχει σταματήσει να παίρνει αναβαθμίσεις. Εγώ θα επέλεγα το SP απο τα τρία.

 

Τωρα παιρνει την 4.3 η οποια λογικα θα ειναι και η τελευταια του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βγηκε καινουργια αναβαθμιση για το walkman η 8.1.A.0.3 δεν μου εχει ερθει ακομα εμενα αλλα την κατεβασα απο εδω https://www.dropbox.com/s/27kpa89a7aql0q6/WALKMAN_8.1.A.0.3.apk και δουλευει κανονικα!! ακομα περιμενω την .14...!! Edited by alepoudiarhs
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι λογικό ότι δε μου έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση .12; Το λέω γιατί έχει βγει τόσες μέρες και το τσεκάρω στο PC Companion και τίποτα. Και η 4.2 αναβάθμιση είχε αργήσει πάρα πολύ να μου έρθει. Έχει κανείς μια λογική εξήγηση;

 

υγ Έχω το C2105.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης θα ήθελα να μάθω αν μπορω να κατεβασω την αναβαθμιση από κάποιο επίσημο, αν γίνεται, site της sony ώστε να μη χρειάζεται να περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι λογικό ότι δε μου έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση .12; Το λέω γιατί έχει βγει τόσες μέρες και το τσεκάρω στο PC Companion και τίποτα. Και η 4.2 αναβάθμιση είχε αργήσει πάρα πολύ να μου έρθει. Έχει κανείς μια λογική εξήγηση;

 

υγ Έχω το C2105.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης θα ήθελα να μάθω αν μπορω να κατεβασω την αναβαθμιση από κάποιο επίσημο, αν γίνεται, site της sony ώστε να μη χρειάζεται να περιμένω.

Μην ανησυχείς, ούτε σε μένα έχει έρθει ακόμη (branded Cosmote)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, ούτε σε μένα έχει έρθει ακόμη (branded Cosmote)

εμενα που δεν ειναι branded και μου αργουν σχετικα? τι να κανω? :/ η .14 δεν εχει ερθει ακομα,,,

Link to comment
Share on other sites

εμενα που δεν ειναι branded και μου αργουν σχετικα? τι να κανω? :/ η .14 δεν εχει ερθει ακομα,,,

Ούτε το δικό μου είναι Branded. Έχει σχέση αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...