Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

ok Καθότι άσχετος από launchers υπάρχει κάποιος οδηγός ή κανα βίντεο για να ξεκινήσω? δοκίμασα nova και hola αλλά έχει 1002 πραγματάκια και χάθηκα
Link to comment
Share on other sites

ok Καθότι άσχετος από launchers υπάρχει κάποιος οδηγός ή κανα βίντεο για να ξεκινήσω? δοκίμασα nova και hola αλλά έχει 1002 πραγματάκια και χάθηκα

Δεν είναι δύσκολο... Βάζεις έναν που θα σου αρέσει και τον "ψαχουλευεις" λίγο να τον μάθεις. Μετά συνηθίζεις! Τον δουλευεις και μας ρωτας για τυχόν απορριες η πρόβλημα. Τώρα για το αν υπάρχει καπιος Οδηγός για να μάθεις έναν launcher δεν το ξέρω....

Εγώ έχω nova prime εδώ και πάνω από ένα χρονο και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τον έχω συνηθίσει τόσο που τον έβγαλα για μια μέρα Και δεν με βόλευε το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

ok Καθότι άσχετος από launchers υπάρχει κάποιος οδηγός ή κανα βίντεο για να ξεκινήσω? δοκίμασα nova και hola αλλά έχει 1002 πραγματάκια και χάθηκα

 

Γράψε Nova launcher tips πχ στο YouTube και όλο και κάτι θα σου βγάλει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα τρώει ΤΡΕΛΑ σκαλώματα ο Apex launcher τώρα τελευταία;

 

Εμένα σε επίσημη Samsung 5.0.1 και 5.1.1 δεν με αφήνει να ανεβάσω τη μεγέθυνση των εικονιδίων. Όταν το πάω από το 100% στο 125% κρασάρει. Αντίθετα ο Nova κανένα πρόβλημα. Σε CM 12.1 κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα τρώει ΤΡΕΛΑ σκαλώματα ο Apex launcher τώρα τελευταία;

 

Και σε μένα το ίδιο. Στα notifications ειδικά , η αρίθμηση των μη διαβασμένων αφαιρεί μετα από κανα δεκάλεπτο.

Δεν θέλω να τον αλλάξω με τίποτα αλλα αν συνεχιστούν τα προβλήματα, θα παω σε nova

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λίγες ερωτήσεις σχετικά με το Nova launcher. :O

1) Για να λειτουργεί το Knock Code της LG στο κλείσιμο, πρέπει να έχω την Pro έκδοση?

2) Πώς γίνεται όταν πατάω συνεχόμενα το home button να μην αντιδρά (όπως γίνεται κανονικά) κι όχι να ανοιγοκλείνει τις ρυθμίσεις του launcher?

 

Σας ευχαριστώ.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Για το 1) το είχα ψάξει κάποια στιγμή πιο παλιά και είχα βρει ότι κάπως μπερδεύεται το Knock της LG με τις χειρονομίες του Nova και ο μόνος τρόπος για να κλείσει είναι αν κάνεις Knock Knock πάνω στη μπάρα πληροφοριών. Δεν ξέρω αν έχει βρεθεί κάτι άλλο ωστόσο, ας μας πει αν γνωρίζει κάποιος.

Για το 2) (αν κατάλαβα σωστά αυτό που ρωτάς) θα πας από τις Ρυθμίσεις Nova στις "Χειρονομίες & εισαγωγές" και στην πρώτη ρύθμιση που αφορά στο κουμπί "Home" θα βάλεις "Κανένα"

Link to comment
Share on other sites

Στον apex γιατί όπου και αν προσπάθησα να βάλω το widget του καιρού μου λέει δεν υπάρχει επαρκής χώρος στην οθόνη; ακόμα και σε κενή οθόνη το ίδιο κάνει
Link to comment
Share on other sites

Λίγες ερωτήσεις σχετικά με το Nova launcher. :O

1) Για να λειτουργεί το Knock Code της LG στο κλείσιμο, πρέπει να έχω την Pro έκδοση?

2) Πώς γίνεται όταν πατάω συνεχόμενα το home button να μην αντιδρά (όπως γίνεται κανονικά) κι όχι να ανοιγοκλείνει τις ρυθμίσεις του launcher?

 

Σας ευχαριστώ.

 

Θέλει την pro έκδοση ώστε να πας στις χειρονομιες και στο double tap να βάλεις την εφαρμογή screen of. Δεν δουλεύει το μαμισιο της LG με άλλον launcher στο κλείσιμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Στον apex γιατί όπου και αν προσπάθησα να βάλω το widget του καιρού μου λέει δεν υπάρχει επαρκής χώρος στην οθόνη; ακόμα και σε κενή οθόνη το ίδιο κάνει

Δοκιμασε στον stock launcher που είχε το κινητό πριν βάλεις τον apex να σβήσεις μερικά widget η εφαρμογές από την αρχική οθόνη.

Και μετά από τις ρυθμίσεις στο play store βγάλε την αυτόματη Προσθήκη συντόμευσης στην επιφάνεια για νέες εφαρμογές.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Smart launcher 3 pro σε προσφορα απο 3 ευρω 1... Αξιζει λετε? Θα ηθελα και μια αποψη οσον αφορα τον καλυτερο music player

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέραμε τον smart launcher. Τον είχα αγοράσει πριν από καιρό και θυμήθηκα γιατί δεν τον δουλεύω. Η αυτόματη κατηγοριοποιηση των εφαρμογών. Για να σβήσω μια κατηγορία πρέπει να σβήσω από μέσα όλες τις εφαρμογές. Και πως σβήνουν? Γίνεται να τον βάλω από την αρχή και να μη μου κάνει την κατηγοριοποιηση? Ξέρω ότι αυτή είναι η λογική του αλλά εγώ δεν έχω ας πούμε καθόλου παιχνίδια.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς WP Launched ή Yahoo Aviate Launcher; αν ναι ποια είναι η γνώμη σας;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέραμε τον smart launcher. Τον είχα αγοράσει πριν από καιρό και θυμήθηκα γιατί δεν τον δουλεύω. Η αυτόματη κατηγοριοποιηση των εφαρμογών. Για να σβήσω μια κατηγορία πρέπει να σβήσω από μέσα όλες τις εφαρμογές. Και πως σβήνουν? Γίνεται να τον βάλω από την αρχή και να μη μου κάνει την κατηγοριοποιηση? Ξέρω ότι αυτή είναι η λογική του αλλά εγώ δεν έχω ας πούμε καθόλου παιχνίδια.....

 

Ρε συ πανω που ποσταρα περι εκπτωσης η τιμη ξαναπήγε κανονική και δεν προλαβα να τον αγοράσω

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέραμε τον smart launcher. Τον είχα αγοράσει πριν από καιρό και θυμήθηκα γιατί δεν τον δουλεύω. Η αυτόματη κατηγοριοποιηση των εφαρμογών. Για να σβήσω μια κατηγορία πρέπει να σβήσω από μέσα όλες τις εφαρμογές. Και πως σβήνουν? Γίνεται να τον βάλω από την αρχή και να μη μου κάνει την κατηγοριοποιηση? Ξέρω ότι αυτή είναι η λογική του αλλά εγώ δεν έχω ας πούμε καθόλου παιχνίδια.....

 

Μπορείς να σβήσεις, ή να κανείς μετονομασία οτι κατηγορία θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να σβήσεις, ή να κανείς μετονομασία οτι κατηγορία θελεις.

 

Όταν πατάω διαγραφή μου λέει ότι αυτή η κατηγορία δεν είναι άδεια. Πως αδειάζει? Πως τη σβήνεις εσύ?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! γινεται στον Nova Prime να κανω αποκρυψη εφαρμογων;

Ρυθμίσεις Νοβα---συρταρι εφαρμογών---απόκρυψη εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις Νοβα---συρταρι εφαρμογών---απόκρυψη εφαρμογών

 

Σε ευχαριστώ η γκαβομαρα μερικές φορές δεν έχει οριο

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω διαγραφή μου λέει ότι αυτή η κατηγορία δεν είναι άδεια. Πως αδειάζει? Πως τη σβήνεις εσύ?

 

Φιλε μου περνεις τις εφαρμογουλες μια μια κ τις πας σε αλλη με παρατεταμενο πατημα.αφου ειναι αδεια πλεον κ κατηγορια πατας παρατεταμενα πανω της κ την διαγραφεις.ειναι ευκολο κ απλο.κ γενικα αυτος ο launcher με εχει βολεψει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου περνεις τις εφαρμογουλες μια μια κ τις πας σε αλλη με παρατεταμενο πατημα.αφου ειναι αδεια πλεον κ κατηγορια πατας παρατεταμενα πανω της κ την διαγραφεις.ειναι ευκολο κ απλο.κ γενικα αυτος ο launcher με εχει βολεψει πολυ.

 

Φίλη είμαι.... Αυτό λέω, εμένα μου φαίνεται κουραστικό να αδειάσω πέντε έξι κατηγορίες. Θα τον δω πάντως.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για το 1) το είχα ψάξει κάποια στιγμή πιο παλιά και είχα βρει ότι κάπως μπερδεύεται το Knock της LG με τις χειρονομίες του Nova και ο μόνος τρόπος για να κλείσει είναι αν κάνεις Knock Knock πάνω στη μπάρα πληροφοριών. Δεν ξέρω αν έχει βρεθεί κάτι άλλο ωστόσο, ας μας πει αν γνωρίζει κάποιος.

Για το 2) (αν κατάλαβα σωστά αυτό που ρωτάς) θα πας από τις Ρυθμίσεις Nova στις "Χειρονομίες & εισαγωγές" και στην πρώτη ρύθμιση που αφορά στο κουμπί "Home" θα βάλεις "Κανένα"

 

Θέλει την pro έκδοση ώστε να πας στις χειρονομιες και στο double tap να βάλεις την εφαρμογή screen of. Δεν δουλεύει το μαμισιο της LG με άλλον launcher στο κλείσιμο.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Θα μείνω με τον stock προς το παρόν γιατί είναι βολικό να κλείνει όπου κι αν πατάω στην οθόνη. Είχα συνηθίσει το double tab στην status bar στο G με CM, αλλά πλέον δεν υπάρχει επιστροφή. :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αγόρασα το note 4 είχα πρόβλημα με τον apex στη stock rom. Όταν έβαζα τη μεγέθυνση των εικονιδίων στο 125% κρεμαγε. Ο nova από την άλλη όχι.

 

Σήμερα κατάλαβα τι έφταιγε. Έχω παντού 6*5 πλεγμα. O nova στριμώχνει τα εικονιδια όσο δεν πάει. Και δουλεύει. Ο apex από την άλλη έχει κάποιο κρυφό όριο με αποτέλεσμα λόγω του dpi της οθόνης να γίνονται τα εικονίδια σχεδόν overlap. Το βλέπει σαν λάθος και θα κρεμάσει. Οπότε έβαλα το δείκτη στο 120% και έχω μεγάλα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...