Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Παιδιά σε android 5.1 στον nova που βρίσκω τα γραφικά στοιχεία;

 

Πατα μια φορα το home button οταν εισαι στη home screen :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον nova prime και μόλις ανανεωσα το tasla (ήμουν με παλιά εκδοση) σε έκδοση 4.0

Λοιπόν βλέπω ότι υπάρχουν μόνο αυτές οι επιλογές προγραμματων για unread!!!!όσο πάει λιγοστεύουν????? :/

 

Sms

Missed calls

Hangouts

Whatsupp

Η στοκ εφαρμογή για email της lg

Outlook

 

Μόνο αυτές !!!!!!

Ούτε Viber ούτε yahoo mail ούτε facebook.... Τιποτα!!!!

 

 

Edit: μπηκα στην επιλογή που λέει notification bar watcher και βλέπω ότι έχει κ άλλες επιπλέον εφαρμογές να διαλέξεις κ έβαλα αυτές τις επιπλέον που ήθελα αλλά αυτή η επιλογή είναι για την notif bar και δεν μου δείχνει το νούμερο unread πάνω στο εικονίδιο των εφαρμογών. Μου δείχνει μόνο εικονίδιο στην notification bar.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω backup την εφαρμογή του launcher που έχω μαζί με τα data της εφαρμογής, μετά από φλασαρισμα νέας ρομ, αν κάνω επαναφορά τον launcher θα τακτοποιηθούν όλα όπως τα είχα πριν?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω backup την εφαρμογή του launcher που έχω μαζί με τα data της εφαρμογής, μετά από φλασαρισμα νέας ρομ, αν κάνω επαναφορά τον launcher θα τακτοποιηθούν όλα όπως τα είχα πριν?

Θες back up μεσα απο τον launcher και θα το φορτωσεις μετα.

Link to comment
Share on other sites

Θες back up μεσα απο τον launcher και θα το φορτωσεις μετα.

Ωραία, ευχαριστώ. Να υποθέσω ότι αν πάρω back up τα data, θα έχει και το backup του launcher. Αν και νομίζω ότι το backup του launcher μπορω να το έχω και σε sd card, αλλά πρέπει να το τσεκάρω.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ. Να υποθέσω ότι αν πάρω back up τα data, θα έχει και το backup του launcher. Αν και νομίζω ότι το backup του launcher μπορω να το έχω και σε sd card, αλλά πρέπει να το τσεκάρω.

Κανε το στην sd να εισαι safe, μακραν το πιο κουραστικο πραγμα στα κινητα ειναι να ξαναστησεις τον launcher.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον nova prime και μόλις ανανεωσα το tasla (ήμουν με παλιά εκδοση) σε έκδοση 4.0

Λοιπόν βλέπω ότι υπάρχουν μόνο αυτές οι επιλογές προγραμματων για unread!!!!όσο πάει λιγοστεύουν????? :/

 

Sms

Missed calls

Hangouts

Whatsupp

Η στοκ εφαρμογή για email της lg

Outlook

 

Μόνο αυτές !!!!!!

Ούτε Viber ούτε yahoo mail ούτε facebook.... Τιποτα!!!!

 

 

Edit: μπηκα στην επιλογή που λέει notification bar watcher και βλέπω ότι έχει κ άλλες επιπλέον εφαρμογές να διαλέξεις κ έβαλα αυτές τις επιπλέον που ήθελα αλλά αυτή η επιλογή είναι για την notif bar και δεν μου δείχνει το νούμερο unread πάνω στο εικονίδιο των εφαρμογών. Μου δείχνει μόνο εικονίδιο στην notification bar.

Με αυτό τον τρόπο είχα πολλά wakelocks, για τσέκαρε το.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πέρασα άλλη τον στον honor 3c κ προσπάθησα να καθορίσω τον Νόβα σαν μόνιμο launcher αλλά δεν αλλάζει από τον stock κ μου γράφει ότι δεν εντοπίζεται η τοποθεσία.τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πέρασα άλλη τον στον honor 3c κ προσπάθησα να καθορίσω τον Νόβα σαν μόνιμο launcher αλλά δεν αλλάζει από τον stock κ μου γράφει ότι δεν εντοπίζεται η τοποθεσία.τι να κανω;

Ρυθμίσεις, διαχείριση εφαρμογών, μετά κάτω κάτω το γρανάζι και μετά επιλέγεις τον launcher που θες.[ATTACH]63609[/ATTACH][ATTACH]63610[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Σσσωραιος....

Και εάν δεν θες όλα τα λινκς να ανοίγουν με τον μαμά browser(που ΔΕΝ μπορεί να αλλάξει αυτό, να ρωτάει δηλαδή με ποιον browser θες να ανοίξεις το λινκ) δες στην μια φώτο έχω κάνει disable τον μαμά "internet" browser.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον nova prime και μόλις ανανεωσα το tasla (ήμουν με παλιά εκδοση) σε έκδοση 4.0

Λοιπόν βλέπω ότι υπάρχουν μόνο αυτές οι επιλογές προγραμματων για unread!!!!όσο πάει λιγοστεύουν????? :/

 

Sms

Missed calls

Hangouts

Whatsupp

Η στοκ εφαρμογή για email της lg

Outlook

 

Μόνο αυτές !!!!!!

Ούτε Viber ούτε yahoo mail ούτε facebook.... Τιποτα!!!!

 

 

Edit: μπηκα στην επιλογή που λέει notification bar watcher και βλέπω ότι έχει κ άλλες επιπλέον εφαρμογές να διαλέξεις κ έβαλα αυτές τις επιπλέον που ήθελα αλλά αυτή η επιλογή είναι για την notif bar και δεν μου δείχνει το νούμερο unread πάνω στο εικονίδιο των εφαρμογών. Μου δείχνει μόνο εικονίδιο στην notification bar.

Πού είναι η επιλογή αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αλλος θεμα με τα ανεγνωσμενα στο tesla, nova prime?

 

Δεν τα εμφανιζει για κανενα λογο δοκιμασα τα παντα.

 

Μήπως πρέπει να το τσεκαρεις στην προσβασιμοτητα?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα και εγώ με τις ειδοποιήσεις του nova. Facebook κλπ. δεν φαίνονται καθόλου. Μηνύματα και κλήσεις άλλοτε φαίνονται και άλλοτε όχι.
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την άλλη έχω πρόβλημα με το νούμερο unreaded στα mails της εφαρμογής type mail .... Μπορεί να έρθουν 3 mail και να μου γράφει 65, χτυπάει και 3ψήφιες ενδείξεις :(
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα και εγώ με τις ειδοποιήσεις του nova. Facebook κλπ. δεν φαίνονται καθόλου. Μηνύματα και κλήσεις άλλοτε φαίνονται και άλλοτε όχι.

Και σε μενα τα ιδια ξανα!!! :mad:

Εγω απο την άλλη έχω πρόβλημα με το νούμερο unreaded στα mails της εφαρμογής type mail .... Μπορεί να έρθουν 3 mail και να μου γράφει 65, χτυπάει και 3ψήφιες ενδείξεις :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχω τον Nova Launcher Prime εγκατεστημένο σε ένα LG G2, και παρατηρώ πως όποιο wallpaper και να βάλω, η ποιότητά του θα μειωθεί δραματικά (αν δεν κάνω λάθος γίνεται crop) και θα δείχνει ψιλοχάλια στην home screen.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπει το wallpaper χωρίς να γίνεται crop;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχω τον Nova Launcher Prime εγκατεστημένο σε ένα LG G2, και παρατηρώ πως όποιο wallpaper και να βάλω, η ποιότητά του θα μειωθεί δραματικά (αν δεν κάνω λάθος γίνεται crop) και θα δείχνει ψιλοχάλια στην home screen.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπει το wallpaper χωρίς να γίνεται crop;

Για να μπει ολοκληρο χρειαζεται να εχεις την σωστη αναλυση για την οθονη σου. Βρες ποια ειναι και μετα κανε search για wallpapers με αυτη την αναλυση και θα μπαινουν κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

έχω τον Nova Launcher Prime εγκατεστημένο σε ένα LG G2, και παρατηρώ πως όποιο wallpaper και να βάλω, η ποιότητά του θα μειωθεί δραματικά (αν δεν κάνω λάθος γίνεται crop) και θα δείχνει ψιλοχάλια στην home screen.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπει το wallpaper χωρίς να γίνεται crop;

Όχι. Πρέπει να βρεις wallpaper που να έχει την ίδια ανάλυση/διαστάσεις με την οθόνη σου. Εκτως κ αν πατήσεις παρατεταμένα σε μια από τις αρχικές οθόνες και πας ταπετσαρίες , άλμπουμ (αν την έχεις Εκεί την φωτο) κ επιλέξεις κάτω αριστερά το σημαιάκι που σου βγάζει την φώτο στο μέγεθος της οθόνης σου. Και πάλι θα κάνει crop αν είναι μεγάλη η φωτο αλλά δεν θα σου την χαλάσει σε ποιοτητα. Διαφορετικά όπως σου είπα θα πρεπει να βρίσκεις φώτο στην ανάλυση της οθονης σου.

 

Κ εγώ με nova και lg g2 είμαι.

Δεν ξέρω γιατί αλλά εγώ πάντα έτσι όπως σου λέω πιο πάνω αλλαζω τα wallpapers και δεν βλέπω διαφορα στην ποιότητα της φωτογραφιας. Μια χαρά καθαροτατες μπαινουν.

 

Μήπως βάζεις τα wallpaper στην οθόνη πηγαίνοντας ρυθμίσεις, αρχικη οθόνη και φοντο?

Μπορεί αυτό να σου κάνει την ζημεια της θολοτητας στις φώτο που βάζεις φοντο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...