Jump to content

UMI X2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

....Μόνο για όσους βιάζονται ή θέλουν 5άρι με ανάλυση 1080p.Η τιμή όπως βλέπεις με τα μεταφορικά αγγίζει τα 300$!

Επίσης αγοράζει κάποιος το UMI X2 premium όταν ήδη γνωρίζει ότι έχει ανακοινωθεί και θα κυκλοφορήσει το ίδιο με MTK6589Τ (turbo),το οποίο ενδέχεται να κοστίσει 300$ αντικαθιστόντας το παλιό ρίχνοντας την τιμή του.

Rethink about it.

 

http://www.gizchina.com/2013/05/06/umi-x2-turbo-to-be-released-with-updated-1-5ghz-mt6589t-chip-50000-available-from-15th-may/

 

Για όσους ΔΕΝ βιάζονται, μπορούν περιμένουν το Jiayu G4 advanced το οποίο θα κοστίζει 50$ λιγότερα με παρόμοια χαρακτηριστικά (εκτός από εμφάνιση-μέγεθος-ανάλυσης οθόνης).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβάζοντας τα σχόλια χρηστών στο παραπάνω link , είδα οτι αναμένετε και το Jiayu G6 με 5,7'' οθόνη , ΜΤΚ6589Τ επεξεργαστή και 5000mAh μπαταρία!

Στο τέλος δεν με βλέπω να αγοράζω κινητό αλλά να είμαι στο περίμενε για όλο και καλύτερο κινητό...:lol:

ΒTW είναι ήδη 17 ο μήνας αλλά το Jiayu Advanced άφαντο

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

you know what? Πλητω!

keep on trolling, I ll keep on informing, cu :P

 

το να με παραπεμπει καποιος στο τοπικ που εχω στηριξει οσο κανενας ειναι επιοικως γελειο :D

το g4 δεν υπαρχει και δεν αναμενεται να υπαρξει οσο γρηγορα αναμενεται το umi x2 1gb ram

απο κει και περα καποια ποστ απλα ζητουν το ignore τους και το εχω κανει ηδη.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που κολλάει το umi τι προγράμματα τρέχει ;

 

αν εννοεις το velamo

μια κακογραμμενη εφαρμογη μπορει να σερνεται ακομα και να μη κανει τιποτα

ενα απλο scrolling

 

και ενα 3d game που ειναι οτι πιο δυσκολο να πεταει

 

αυτο δε σημαινει κατι για το hardware αλλα για τη συγκεκριμενη εφαρμογη.

οταν μιλαμε για test συσκευες ειδικα τιποτα απο αυτα δε θα πρεπε να λαμβανεται υποψιν

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

τελος για οποιον θεωρει οτι δεν ειμαι εδω για να κανω "πλακα" θα παραθεσω οτι umi x2 1gb vs umi x2 2gb ram

= ιδια μπαταρια

16gb rom vs 32gb rom

1gb ram vs 2gb ram

 

16gb rom ειναι υπεραρκετη για base Μοντελο

1gb ram εχουμε δει τη λειτουργια του ακομα και με 1080p οθονη

2500 μπαταρια για 6589 cpu ειναι εξαιρετη μπαταρια για base μοντελο

70$ διαφορα?!??!?

 

δεν ειναι τα 30$ του jiayu που εχει ενα καρο διαφορες (μικρη μπαταρια, μικρη ρομ, 1Gb ram)

οποτε καθιστουν μονοδρομο το advanced μοντελο

 

ειναι 70$ διαφορα! για ουσιαστικα 1gb ram extra!

ο μεγαλυτερος αντιπαλος του premium umi x2 ειναι το base umi x2 και η πολυυυυυυυ μεγαλη διαφορα τιμης τους παρολο που το base εχει και αξια μπαταρια και αξια rom!

 

το θεμα δεν ειναι umi vs jiayu. Το θεμα ειναι να προτεινουμε κατι που καποιος μπορει να το αγορασει και οχι να το βλεπει στο internet. το umi x2 basic ειναι μια προφανης προταση

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... ειμαι καινουργιος και δεν ξερω πολλα.. μια ερωτηση.. γινεται να παραγγειλω το UMI X2 απο αυτο το site? http://www.aliexpress.com/item/Original-UMI-X2-MTK6589-Quad-Core-Andriod-4-1-cell-phone-5-0-IPS-Retina-Screen/878406162.html
Link to comment
Share on other sites

γινεται να το παραγγειλεις.

αν θα το παραλαβεις δε ξερω.

εγω δεν εμπιστευομαι το aliexpress.- εχουν γραφτει αλλα λινκ σε αυτο το τοπικ, βρες τα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν εχω καταλάβει ακόμη για ποιο λόγο και οι 2 εκδόσεις έχουν την ίδια τιμή...και ερώτηση..είναι καλό να περιμένουμε ένα διάστημα πριν το αγοράσουμε για ποιον λόγο

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

για τα 2 γιγα ραμ και 32 ρομ παει στο 300αρι..και σου εχει να επιλεξεις shipping time 25/5..
Γίνε εκκεντρικός τώρα. Μην περιμένεις να πάρεις σύνταξη για να φορέσεις μοβ χρώμα!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Ορματεεεε

:lol::lol::lol::yahoo::dance:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω, τυπογραφικό θα είναι, όπως κι αυτό 802.11 b/g φαντάζομαι.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλα τυπογραφικα. Λεει και πλατος 66 αν το ειδατε...

 

Παντως αν οντως βγει στις 25 του μηνα με τον 6589Τ τοτε ειναι κινηση ρουα ματ για το G4, και θα στραφω πλεον κι εγω στο Χ2 , κι ας ειναι 5αρι, κι ας ειναι 1080..

 

Σιγουρα λογω πιο αμεσης κυκλοφοριας θα αποκτησει καλυτερη υποστηριξη απο developers απο το G4 . Επισης για την ιστορια αναφερω οτι η UMI εβγαλε αμεσα την αναβαθμιση σε 4.1 για το Χ1 ενω η jiayu στο G3 τους εβγαλε λιγο το λαδι.

 

Για να δουμε, λιγες μερες μενουν

Link to comment
Share on other sites

το etotalk το εχει 322 + μεταφορικα!!(umi x2 mtk6589t ) για δειτε εδω...βεβαια το scamadviser το εχει σαν πολυ δημοφιλες σαιτ αλλα 53% ασφαλες...http://www.fulcrumall.com/original-umi-x2-xii-mtk6589t-turbo-2gb-ram-5-inch-ips-android-42-13mp-camera-32gb-freeshipping-p-225.html
Link to comment
Share on other sites

Ζητούνται επειγόντως κασκαντέρ :w00t:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ζητούνται επειγόντως κασκαντέρ :w00t:

 

 

 

Και εγώ το ψηνω etotalk OMΩΣ

Edited by georgePs

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...