Jump to content

UMI X2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που βρίσκεις δηλαδή το κακό σε αυτή την τακτική; Εγώ προσωπικά οποιεσδήποτε αγορές από κάποιο σεβαστό ποσό και πάνω , πάντα κάνω έρευνα αγοράς και πάντα ψάχνω αυτό που παίρνω να έχει δοκιμαστεί και να έχει δείξει την αξία του πριν το αγοράσω.

Εσύ που είσαι τόσο χουβαρντάς γιατί δεν βάζεις το δικό σου χεράκι στην τσέπη ;

 

Πολυ ατυχες το υφος της απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μίλησα μαζί τους δεν το στέλνουν σήμερα δεν ξέρουν ποτε....πως κάνω refund,μέσω paypal

 

Μπες στον λογαριασμο σου στο Paypal κανε dispute και αμεσως claim εχει σελιδα που γραφεις τι εχει συμβει και ζητας τα χρηματα σου πισω,αν σου ζητησουν δικαιολογητικα στειλε τους τα μεηλ που εχεις ανταλλαξει με τον πωλητη και εξηγησε τους γιατι δεν εισαι ικανοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

Στο site του minideal μου δείχνει οτι μου κάναν refund στο λογαριασμό μου όμως στο paypal δεν δείχνει να μπήκαν πρεπει να κάνω κάτι άλλο.άνοιξα dispute console,claim μου γράφει μετα τις 31 μαιου
Link to comment
Share on other sites

Στο site του minideal μου δείχνει οτι μου κάναν refund στο λογαριασμό μου όμως στο paypal δεν δείχνει να μπήκαν πρεπει να κάνω κάτι άλλο.άνοιξα dispute console,claim μου γράφει μετα τις 31 μαιου

 

Υπαρχει contact us στο Πεηπαλ εκει στειλε τους ενα μεηλ με την κατασταση και ρωτησε τους τι γινεται,συνηθως την επομενη μερα απαντουν,επισης μπορεις να ρωτησεις την τραπεζα σου στο τελος της εβδομαδας αν εγινε η πιστωση του ποσου.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μου ήρθε το refund.ευχαριστώ για την βοήθεια,παει το κινητάκι... :'( Edited by Drjohn1980
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο στο Μerimobiles;

 

http://www.merimobiles.com/umi-x2-android4-2-mt6589t-1-5ghz-quad-core-dual-sim-5-inch-full-hd-1080p-1gb-ram-16gb-rom-smartphone_p/meri8353.htm

 

Αναφέρει ξεκάθαρα στα specs : MTK6589T Quad core 1.5GHz

 

Posted by Unknown on 28th May 2013

is it really Quad core 1.5GHz for this version?

ANSWER:

Yes, its real quad core with 1.5ghz. Thank you.

 

Posted by Unknown on 27th May 2013

1) really turbo version 1.5 ghz?

ANSWER:

Yes. its 1.5ghz. but dont have in stock right now, it will have in stock around june.10th. the battery and case both are original from umi company. thank you.

 

Σε ερώτηση αν έχει gorilla glass αποφεύγουν να απαντήσουν διότι προφανώς δεν γνωρίζουν και απαντούν απλά ότι έχει HD IPS.

 

Προσωπικά θεωρώ ότι δεν έχουν καταλάβει και καλό θα είναι όποιος το παραγγείλει να ρωτήσει πριν κάνει όποια κίνηση.

 

Update1:Μετά από συνομιλία που είχα πριν λίγο με υπάλληλο του Merimobiles όντως έχουν κάνει λάθος την περιγραφή και το κινητό πωλείται χωρίς τον Turbo επεξεργαστή.Με ενημέρωσε ότι θα το αλλάξουν σύντομα.

 

Update2:Ακόμα καμία ανταπόκριση.Μπήκα πάλι στην διαδικασία να μιλήσω πάλι μαζί τους στο chat.Εκανα την επισήμανση και μου απάντησε ένας υπάλληλος της merimobiles ονόματι John ότι "its variable speed".Μετά από αυτήν την απάντηση και αφού μου πέσαν μερικές τρίχες από τα μαλλιά μου,δεν μπήκα καν στην διαδικασία να του γράψω.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Update1:Μετά από συνομιλία που είχα πριν λίγο με υπάλληλο του Merimobiles όντως έχουν κάνει λάθος την περιγραφή και το κινητό πωλείται χωρίς τον Turbo επεξεργαστή.Με ενημέρωσε ότι θα το αλλάξουν σύντομα.

 

Όχι δεν έχουν κάνει λάθος στην περιγραφή.Το κινητό φυσικά και δεν είναι το Turbo.Ξέρουν τι γράφουν.Δε είναι τόσο μ@λ.

Απλά κάνουν έρευνα αγοράς να δουν πόσα θύματα θα παρουσιαστούν... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχουν κάνει λάθος στην περιγραφή.Το κινητό φυσικά και δεν είναι το Turbo.Ξέρουν τι γράφουν.Δε είναι τόσο μ@λ.

Απλά κάνουν έρευνα αγοράς να δουν πόσα θύματα θα παρουσιαστούν... :lol:

 

Πωπω τι ειπες μας κουφανες.

Εμενα μια γνωστη μου απο Κινα μου ειπε οτι κανουν πειραματα με εξωγηινους.

Μαλλον ορισμενοι στην ευκολια του λογου τους θελουν νσ δημιουργουν ετυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι ειπες μας κουφανες.

Εμενα μια γνωστη μου απο Κινα μου ειπε οτι κανουν πειραματα με εξωγηινους.

Μαλλον ορισμενοι στην ευκολια του λογου τους θελουν νσ δημιουργουν ετυπωσεις.

Ναι και εμένα ένας γνωστός μου μου το επιβεβαίωσε αυτό με τους εξωγήινους.Μάλιστα μου είπε πως τους μαθαίνουν και ορθογραφία.

Δεν τα καταφέρνουν πάντα αλλά είναι σε καλό δρόμο λέει...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Σε αφηνω στον μοναχικο δρομο της αναζητησης ωωωω φιλοσοφε.

Οταν γινεις μπαμπινιωτης γκουρου το οποιο στο ευχομαι περιμενουμε ωωω την θεια φωτιση σου.

Κανε βεβαια πρωτα κανε- πως το λες εσυ ο ορθογραφος? Μαρτκετ ρεσερτς εεε!! Μην αφηνεις τους αλλους να προχωρουν πριν απο εσενα ωωωω μεγα!!

Κλεινω εδω τα λεμε σε αλλη διασταση. Μη βγαινουμε κ εκτος πορειας.

Με μεγαλη εκτιμηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...ερώτηση έχει δοκιμάσει κανένας την αξιοπιστία τησ ουμί;εννοώ ξέρουμε αν είναι καλή;η απλά είναι μια φίρμα σαν την τουρμπο χ του πλαισίου που απλά σου βάζουν OΛA τα εμπορικα...ονόματα που θες να ακούς ότι έχεισ αλλά να είναι μάπα;

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το βιντεο που τραβαει απιστευτο....

Ναι αλλά κοκκινιζει αρκετά. Οχι ότι θα το καταλάβαινα η με χαλαει αλλά η σύγκριση του παιδιού ειναι πολυ καλή .

 

 

 

Ακόμα ένα με την χωρητικότητα 2/32 gb αλλά εχει προβλημα με την μπροστινη οθόνη και κάποια lagακια

 

Link to comment
Share on other sites

To διευκρίνησαν και μέσω facebook για τον επεξεργαστή

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=164857557021543&set=a.124399004400732.23522.124395347734431&type=1

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με τον Turbo στα 1,5GHz ξέρουμε εαν έχει περισσότερη επίπτωση στη μπαταρία σε μη απαιτητικές εφαρμογές;

Πχ σε απλό browsing που ο επεξεργαστής χρονίζεται σε χαμηλή συχνότητα ,η κατανάλωση είναι η ίδια με τον 6589 και μόνο όταν απαιτηθεί (πχ σε παιχνίδια) σηκώνει τον χρονισμό στα 1,5GHz;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

λενε οτι ειναι η καλη εκδοση με τα 2/32 στα 220€ καλα μου φαινεται αν ειανι αληθεια και λεει in stock. Ρωτηστε αν σκοπευετε να κανετε αγορα

 

http://www.ahappydeal.com/product-133457.html

Link to comment
Share on other sites

λενε οτι ειναι η καλη εκδοση με τα 2/32 στα 220€ καλα μου φαινεται αν ειανι αληθεια και λεει in stock. Ρωτηστε αν σκοπευετε να κανετε αγορα

 

http://www.ahappydeal.com/product-133457.html

Δεν ειναι η εκδοση με τον τουρμπο 6589 ειναι με τον ηδη υπαρχον...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

ναι συγνωμη δεν το διευκρινησα σωστα. καλη τιμη παντως για 2/32 ραμ/ρομ αν καποιος ενδιαφερεται γι αυτο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

ναι συγνωμη δεν το διευκρινησα σωστα. καλη τιμη παντως για 2/32 ραμ/ρομ αν καποιος ενδιαφερεται γι αυτο το κινητο.

 

Το καλό είναι ότι η αναβάθμιση σε τουρμπο δεν θα εχει άνοδο τιμής ( ανακοίνωση απο την umi ) οπότε περιμένουμε μετά τις 18 Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι οταν θα βγει η τουρμπο με 2\32 ποσο θα πωλειτε η απλη εκδοση της παραπανω παραπομπης με 2\32...

Η εταιρια δηλωσε πως θα υπαρξουν εκδοσεις 1\16 & 2\32 και με τους 2 επεξεργαστες.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...