Jump to content

UMI X2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας παιδια...θα ηθελα να ρωτισω για το κινητο..ειμαι αναμεσα σε δυο στο iocean x7 η στο umi x2 ....το κινητο προωριζετε για κοπελα..αξιζει να το παρω? σας εχει εμφανιση καπιο προβλημα? οταν το παρω θα πρεπει να αλαξω rom και αν ναι πεια? ελπειζω να μην εγεινα κουραστικος...ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Πρόβλημα μέ το umi x2 που έχω τα navigation buttons δεν ανάβουν και το σήμα είναι ασθενές μήπως φτιάχνει με αναβάθμιση root;Το Τήλεφονο είναι ενός μήνα

 

Γειά σας και απο μένα.

spiros2821 το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ και ένας φίλος που έχουμε αγοράσει πρόσφατα το UMI X2 Turbo. Είναι θέμα κάποιας ρύθμισης? ή προβλήματος τηλεφώνου? Υπάρχει λύση???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα

αγοράστηκε τελικά στη παραπάνω τιμή και ήρθε , όλα καλά όλα ωραία αλλά δεν δέχεται sms , στέλνει αλλά δεν δέχεται ...

Τι μπορεί να φταίει ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι στα 128€ στο to2c

αξίζει η αγορά του ;;

 

105 στο coolicool http://www.coolicool.com/umi-x2-mtk6589-12ghz-quad-core-50-inch-fhd-ips-capacitive-android42-smartphone-with-dual-sim-g-25696

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Χαχαχαχα, μετά από ένα χρόνο μπορώ να πω ότι άξιζε τα λεφτά του, και συνεχίζει χωρίς κανένα πρόβλημα. Όλο αυτόν τον χρόνο το συγκρινα με κινητά επώνυμα στα ίδια ή και με περισσότερα χρήματα. Άπιαστο σε όλα, με πάρα πολύ καλύτερες επιδόσεις. Είμαι πολύ ικανοποιημενος
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/djrom-gravity-v4-0/

 

Με αυτήν αλλά έχει να ασχοληθώ πολύ καιρό να ψάξω για ίσως κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ιακνοποιημένος; Εγώ παίζω εδώ και κανένα εξάμηνο με αυτήν http://www.needrom.com/mobile/cyanogenmod-11-based-on-official-rom/comment-page-14/#comments στην παλιότερη έκδοσή της 4.4.2 και σκέφτομαι να περάσω την τελευταία. Βλέπω κατι μυστήρια σχόλια όμως που δεν ξέρω σε ποια έκδοση αναφέρονται και το σκέφτομαι...
Link to comment
Share on other sites

Την περνάς τόσο εύκολα όσο αναφέρει ; χωρίς delete cache κτλ ; και εγώ κάτι διάβασα για το 3g σήμα αν δεν κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλημέρα. Τι γίνεται πως πάνε τα κινητά; παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς καμιά καινούργια ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ζει και βασιλεύει! Η μπαταρία του τα έχει βασικά μάλλον παίξει μόνο... Κατά τ άλλα rom cyanogen 11 στην παλιότερη και στην τελευταία έκδοσή της και είναι μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

μάλλον οι περισσότεροι τα έχουν αλλάξει :lol::lol:

και εμένα μπορώ να πω ότι η μπαταρία είναι στα τελευταία τις . έψαξα να βρω τίποτα καινούργιο σε ρομ αλλά δεν μου έκατσε τίποτα

 

Πες μου σε παρακαλώ Evans επειδή έχουμε την ίδια ρομ, μπορείς να μου πεις τι γράφει στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο. Εμένα γράφει 1.48gb αλλά και ελεύθερο 215mb και όλο προβλήματα αντιμετωπίζω τώρα τελευταία όσον αφορά τον χώρο. Έχεις βρει μήπως τρόπο για μεταφορά εφαρμογών στον χώρο του τηλεφώνου που έχει άπλετο χώρο;;;;;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι με 100mbδεν κάνει κλήσεις. Κολλάει. Μόλις ελεθευρωσω μνήμη πχ 250mb κάνει κανονικά κλήσεις. Επίσης η μία από τις δύο θήκες για κάρτες δεν λειτουργεί. Δεν μου την αναγνωρίζει . Έχω μόνο μια κάρτα και το πήρα χαμπάρι προχθές κατά τύχη. Εσύ έχεις 2 κάρτες μέσα στο κινητο. Λειτουργούν κανονικά;;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρες :)

 

και το δικό μου umi ζει και βασιλεύει!

βέβαια δεν μπορώ να πω ότι έμεινα και 100% ευχαριστημένη με την συσκευή.

 

1)όταν η μια sim μου ήταν της wind, απλά δεν είχα σήμα ποτέ και πουθενά. Η μπαταρία διαρκούσε μισή μέρα. Μετά πήγα στην βονταφον και λύθηκε το πρόβλημα.

2) Τώρα έχω δυο κάρτες μια βονταφον uk και μια ελληνική. Χάνει αρκετές φορές το σήμα στα καλά καθούμενα από την μια σιμ. Για να επανέλθει θέλει ρεσταρτ. Το πρόβλημα δεν λύθηκε αν και αναγκάστηκα να σβήσω σχεδόν ΟΛΕΣ τις εφαρμογές που είχα στο κινητό μου. Συνεχίζει να χάνει το σήμα του αλλά όχι τόσο συχνά

3)όταν ειμαι συνδεδεμένη με wifi και ενεργοποιώ το 3g, για να τρέξει το 3g θέλει ρεσταρτ.

4) Η μπαταρία ψιλοπέθανε και πήρα καινούρια πρόσφατα

5) Η εμβέλεια του WiFi έχει ένα θεματάκι (σε σχέση πχ με άλλες συσκευες όπως το Ν003 το οποίο παρεπιπτόντως δεν με έχει προβληματίσει ΚΑΘΟΛΟΥ)

 

κατά τα άλλα μια χαρά λειτουργεί η συσκευή :lol::lol:

 

Χωρίς πλάκα, δεν έχω δει να κολλάει η συσκευή. Ακόμα συνεχίζω να την σιγκρίνω με τις επώνυμες και την θεωρώ ανώτερη..

Αν δεν είχε και αυτό το πρόβλημα με το σήμα θα ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!

Η κάμερα είναι ικανοποιητική. To GPS και αυτό ικανοποιητικό δεν είχα κάποιο παράπονο.

 

Ελπίζω στην επόμενη μου αγορά από Κίνα να είμαι πιο τυχερή. :)

Αυτά από μένα

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω στην επόμενη μου αγορά από Κίνα να είμαι πιο τυχερή. :)

Αυτά από μένα

 

Εφοσον αποφυγεις την UMI θα εισαι σιγουρα πιο τυχερη.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τελευταία μέρα σήμερα που χρησιμοποιώ το umi.

Σας ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν να το στήσω :)

 

Ο κύριος λόγος που το αποχωρίζομαι είναι ότι χάνει το σήμα στην μια sim σε πολύ τακτά χρονικά διαστήματα και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να καταναλώνεται η μπαταρία πάρα πολύ γρήγορα.

 

Νέο κινητό Asus zenfone2

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...