Jump to content

UMI X2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλα εδωσα 259$, οποτε δεν τα λες και πολλα...

Δεν κάνει 259$ το 1,5 αλλά 320$ οπότε αγοράσεσ το απλό .

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χαιρετε!

Παρασκευη πρωι ξεκινησα την πρωτη επαφη με το Χ2.

Καταρχας δεν εχω πολλες γνωσεις αλλα οφειλω να παρατηρησω τα εξης. κατεβασα ενα σωρο εφαρμογες και τις δουλεψα και η μπαταρια δειχνει να κραταει. το τηλεφωνο δουλεψε αμεσως στο δικτυο της Vodafone χωρις προβλημα(ουτε καν το 3G).

Η ποιοτητα εικονα πολυ καλη και να σκεφτειτε οτι δεν εχω βγαλει την ζελατινα παραγωγης (αρα δεν εχω βαλει και αυτην που αγορασα για προστασια). Τωρα το φορτιζω για 1η φορα και (δυστυχως) αναμενεται να εχει 3ωρη φορτιση..

Αν και εβγαλε antutu στα 11945 θεωρω οτι ειναι αρκετα στο Galaxy S3 της συζυγου ( χρηση τηλεφωνου instagram, twitter , facebook και φωτο μονο,,,:X:X:X)

Αναφορικα με το antutu δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο οτι η sd που εχω ειναι παλια.

το τηλεφωνο γενικα δειχνει πολυ προσεγμενο και καλο αλλα ατυχως το ατιμο το μαυρο δεν του παει καθολου.

Αυτα τα λιγα για αρχη.

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο φενεται.. θα ηταν καλο να εκανες και κανα βιντεακι να το δουμε!!

σκεφτομαι να το παρω και εγω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, ενδιαφέρεται ένας φίλος για το συγκεκριμένο. Με μια γρήγορη ματιά είδα μόνο στο topic μόνο ένα κατάστημα που να στέλνει Ελλάδα αλλά με τελωνείο. Υπάρχει κάποιο άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρεται ένας φίλος για το συγκεκριμένο. Με μια γρήγορη ματιά είδα μόνο στο topic μόνο ένα κατάστημα που να στέλνει Ελλάδα αλλά με τελωνείο. Υπάρχει κάποιο άλλο;

Εγώ το αγόρασα από minideal χωρίς τελωνείο. Μου το στείλανε με Singapore post σε 8ημερες ήταν Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά στο to2c το έχουν στα 158 € είναι το 1,2 ή το 1,5 γιατί λέει MTK6589T;

Έχει παραγγείλει κανείς από εκεί? Εντυπώσεις από το κινητό?

Είναι όντως gorilla glass? GPS όπως όλα τα 6589? Από games?

 

http://www.to2c.com/umi-x2-16gb.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο to2c το έχουν στα 158 € είναι το 1,2 ή το 1,5 γιατί λέει MTK6589T;

Έχει παραγγείλει κανείς από εκεί? Εντυπώσεις από το κινητό?

Είναι όντως gorilla glass? GPS όπως όλα τα 6589? Από games?

 

http://www.to2c.com/umi-x2-16gb.html

 

έχουν χάσει την μπάλα οι τύποι!! γράφουν "UMI X2 1GB RAM 16G ROM MTK6589T Quad Core Android 4.2 3G GPS 5.0 Inch IPS OGS Screen" και στον πίνακα 1,2 :lol: καλά θα κάνεις να τους ρωτήσεις. Εγώ προσωπικά δεν θα τους εμπιστευόμουν.

 

IPS screen, Corning II gorilla glass, 2.5D bent glass,

OGS full lamination

 

Gps μία χαρά δουλεύει. Κλειδώνει σε λιγότερο από το λεπτό. Games δεν παίζω.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο to2c το έχουν στα 158 € είναι το 1,2 ή το 1,5 γιατί λέει στο τίτλο MTK6589T αλλά ποιο κάτω λέει 1,2 ;

Έχει παραγγείλει κανείς από εκεί? Εντυπώσεις από το κινητό?

Είναι όντως gorilla glass?

Τελικά με GPS που καταλήγουμε ROM ή αλουμινόχαρτο? Από games πως τα πάει η 1,5Ghz?

 

http://www.to2c.com/umi-x2-16gb.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχωτην εντυπωση πως ειναι ιδιο με το voto x2 η οχι??

μονη διαφορα στα RAM & ROM

http://www.minideal.net/voto-x2-5-0inch-ips-fhd-gorilla-ii-screen-mtk6589t-1-5ghz-1gb-16gb.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα απο 2 περιπου μηνες "σκληρης" χρησης εχω να πω τα εξης... Το κινητο ειναι ενα πολυ δυνατο εργαλειο με καλο σημα wifi αριστο σημα 3g και gsm και "δυσκολο" gps. Ποιοτικη καμερα και καταπληκτικο ηχο σε ακουστικα... Το ηχειο θα μπορουσε να ηταν δυνατοτερο. Η μπαταρια κραταει χαλαρα 1,5 ημερες με φουλ 3g αλλα χωρις gps η παιχνιδια τυπου real racer που την γονατιζουν. Αν υπηρχε τροπος να βελτιωθει το gps χωρις καραγκιοζιλικια τυπου κοψε κουτακι coca cola και κολλα το θα ηταν οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου τον τελευταιο καιρο. Αυτα... Α! Θελει οπωσδηποτε θηκη... Καλα και ποιοτικα τα υλικα αλλα με την αντοχη τους (εξαιρουμενης της οθονης που δεν ξερω γιατι ακομα φοραει ζελατινα) δεν τα πανε και πολυ καλα. Φιλος εβαλε κλειδια και x2 στην τσεπη και το πισω πλαστκο εγινε με την μια ριγε...

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα βρε παιδια, ειχα να ασχοληθω καιρο με κινητο μεχρι τωρα που πηρα το εν λογο κινητο. μπορει καποιος να βοηθησει με ροοταρισμα κτλ που το εχει δοκιμασει γιατι δεν νοιωθω και τοσο σιγουρος;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα βρε παιδια, ειχα να ασχοληθω καιρο με κινητο μεχρι τωρα που πηρα το εν λογο κινητο. μπορει κjαποιος να βοηθησει με ροοταρισμα κτλ που το εχει δοκιμασει γιατι δεν νοιωθω και τοσο σιγουρος;;;

Αν δεν είναι ήδη root από την μαμά ( το τσεκάρεις με την εφαρμογή root checker, έτσι νομίζω λέγεται) ακολούθησε τα βήματα στο παρακάτω θέμα. Απλά πρέπει να έχεις βάλει και τους drivers για να μπορεί να δουλέψει.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2337974

Εγώ έχω το τούρμπο και μου δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα βρε παιδια, ειχα να ασχοληθω καιρο με κινητο μεχρι τωρα που πηρα το εν λογο κινητο. μπορει καποιος να βοηθησει με ροοταρισμα κτλ που το εχει δοκιμασει γιατι δεν νοιωθω και τοσο σιγουρος;;;

 

Εναλλακτικά και για πιο εύκολα μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

 

...και να μας πεις αν σου δούλεψε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ψήνομαι και εγώ να το αγοράσω μιας και το JIAYU G5 αργεί..

 

Με προβλημάτισε λίγο ο 6600POWER με το GPS. Εννοείς ότι αργεί να κλειδώσει ή ότι χάνει το σήμα?

κανένα άλλο προβληματάκι έχεις? το έχεις ρουταρισμένο?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πρόβλημα μέ το umi x2 που έχω τα navigation buttons δεν ανάβουν και το σήμα είναι ασθενές μήπως φτιάχνει με αναβάθμιση root;Το Τήλεφονο είναι ενός μήνα Edited by spiros2821
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα μέ το umi x2 που έχω τα navigation buttons δεν ανάβουν και το σήμα είναι ασθενές μήπως φτιάχνει με αναβάθμιση root;Το Τήλεφονο είναι ενός μήνα

 

Περνα καμια ρομ απο http://www.needrom.com και θα εισαι οκ. Εγω φοραω s4v5

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...