Jump to content

Τρόποι για να ψηλώσει κανείς;


Ice_Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω προσέξει πως η στάση του σώματος παίζει πολύ σημαντικό ρόλο.

Πολλές φορές βλέπω κοντους μπακετμπολίστες (1.85)που με τη σταση τυο σώματος τους φαίνονται ψηλοί ενώ ένσς άλλος με το ίδιο ύψος μπορεί να μην του φαίνεται.

 

Πάντως άμα τρως σωστά βοηθάει πολύ. Οτι είναι να το παρεις θα το πάρεις. Ενω αμα δεν τρως σωστά, ο οργανισμός δεν θα έχει πρωτεινες για να ψηλώσεις.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 482
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι..πηδωντας για να καρφωσεις η για να σουταρεις ακομα για να χωσεις ταπα οι μυεις σου γυμναζονται...και οι τερματοφυλακες ψηλωνουν στο ποδοσφαιρο:)

Η εκγυμναση εχει να κανει με την αποδοση και το ''πρηξημο'' των μυων! Σε καμια περιπτωση δεν εχει να κανει με την επιμυκηνση τους! Οσο για τους τερματοφυλακες , απλα επειδη η θεση τους απαιτει μεγαλα σωματα για να καλυπτουν μεγαλυτερη επιφανεια στην εστια , προτειμουνται τα ψηλα κορμια! Και φυσικα αυτα τα κορμια προτειμονται και στα επαγγελματικα επιπεδα! Αν δεις σε ερασιτεχνικα πρωταθληματα δεν νομιζω οτι οι τερματοφυλακες εχουν αναλογα σωματοτυπα με τους επαγγελματιες συναδελφους τους!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 1,56.ΦΟΡΑΩ ΠΑΠΟΥΤΣΙ 39-40 [αν και δεν με ενδιαφέρει το παπούτσι αλλά το ύψος]Μήπως έχει κάποιος καμία συμβουλή για να ψηλώσω γρήγορα;Χριάζομαι πολύ το ύψος αυτόν τον καιρό...
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 1,56.ΦΟΡΑΩ ΠΑΠΟΥΤΣΙ 39-40 [αν και δεν με ενδιαφέρει το παπούτσι αλλά το ύψος]Μήπως έχει κάποιος καμία συμβουλή για να ψηλώσω γρήγορα;Χριάζομαι πολύ το ύψος αυτόν τον καιρό...

 

το μονόζυγο είναι πολύ καλό.

και γενικά να περπατάς ευθυτενής.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή να μην γέρνω το σώμα μου μπροστά και πίσω;

 

Ακριβώς. Να μην καμπουριάζεις... ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Να μην καμπουριάζεις... ;)

 

πάντως είδα αυτό το βίντεο σήμερα και απο 1,56 σε 20 λεπτά έγινα 1,60.δοκιμάστε το...έκανα 3-4 φορές τις ασκήσεις.

Link to comment
Share on other sites

πάντως είδα αυτό το βίντεο σήμερα και απο 1,56 σε 20 λεπτά έγινα 1,60.δοκιμάστε το...έκανα 3-4 φορές τις ασκήσεις.

 

χαχαχαχαχ πιο βίντεο?

Link to comment
Share on other sites

πάντως είδα αυτό το βίντεο σήμερα και απο 1,56 σε 20 λεπτά έγινα 1,60.δοκιμάστε το...έκανα 3-4 φορές τις ασκήσεις.

 

Μην το συνεχισεις ,δεν θα εχεις παντελονι να φορεσεις αυριο!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ πιο βίντεο?

θα ξεχασε το λινκ..

ειναι ενα που καθεσαι κανονικα.σηκωνεσαι και μετριεσαι../

εδειξε ας πουμε 164.

μετα κανεις την εξης ασκηση.

σηκωνεσαι στις μυτες των ποδιων ,καθεσαι 5 δευτερολεπτα και επανερχεσαι σε σταση ξεκουρασης-δλδ να ακουμπα ολο το πελμα στο πατωμα-

κανεις τουλαχιστον 12 επαναληψεις ενω στην καθε μια αυξανεις την χρονο παραμονης στην σταση της ασκησης(δλδ να καθεσαι στις μυτες τωνποδιων)

αν θελεις εντυπωσιακα αποτελεσματα οπως στον φιλο, μπορεις στο τελευταιο σετ,ενω εισαι στις μυτες των ποδιων,να μετρηθεις με την μεζουρα!!

θα νιωσεις μεγαλη χαρα και εκπληξη!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πάντως είδα αυτό το βίντεο σήμερα και απο 1,56 σε 20 λεπτά έγινα 1,60.δοκιμάστε το...έκανα 3-4 φορές τις ασκήσεις.

 

ισχυει για ολες τις ιλικιες?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ πιο βίντεο?

 

το παρακάτω: http://www.youtube.com/watch?v=Hkm8jFZ-5qg

 

θα ξεχασε το λινκ..

ειναι ενα που καθεσαι κανονικα.σηκωνεσαι και μετριεσαι../

εδειξε ας πουμε 164.

μετα κανεις την εξης ασκηση.

σηκωνεσαι στις μυτες των ποδιων ,καθεσαι 5 δευτερολεπτα και επανερχεσαι σε σταση ξεκουρασης-δλδ να ακουμπα ολο το πελμα στο πατωμα-

κανεις τουλαχιστον 12 επαναληψεις ενω στην καθε μια αυξανεις την χρονο παραμονης στην σταση της ασκησης(δλδ να καθεσαι στις μυτες τωνποδιων)

αν θελεις εντυπωσιακα αποτελεσματα οπως στον φιλο, μπορεις στο τελευταιο σετ,ενω εισαι στις μυτες των ποδιων,να μετρηθεις με την μεζουρα!!

θα νιωσεις μεγαλη χαρα και εκπληξη!!

 

δηλαδή αυτός ο φίλος σου πόσο ψήλωσε;

 

Μην το συνεχισεις ,δεν θα εχεις παντελονι να φορεσεις αυριο!!!:lol:

 

όχι εντάξει,έλεγε σε κάποια άλλα βίντεο ότι αν κάνω το ίδιο κάθε μέρα για 3 μήνες θα πάρω 15,24 εκατοστά περίπου.και έχω δει και σε εκπομπή ότι ο οργανισμός δεν παραμένει τεντωμένος αλλά μαζεύει...

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

έκατσα και διάβασα σήμερα κάποια τόπικ και διάφορα θέματα σχετικά με το πως να ψηλώσεις. αυτές οι ασκήσεις ίσως κάνουν δουλειά αλλά περισσότερο έχει σχέση με τα γονίδια.πχ διάβασα ότι υπάρχουν 3 τρόποι για να μάθεις το τελικό σου ύψος: Σύμφωνα με μια μεγάλη ομάδα επιστημόνων, στην ηλικία των δύο χρόνων έχουμε αποκτήσει το μισό περίπου ύψος από εκείνο που θα έχουμε ως ενήλικες. Γι' αυτό λοιπόν, πολύ απλά, δεν έχουμε παρά να διπλασιάσουμε το ύψος που είχαμε στα δεύτερα γενέθλιά μας, για να υπολογίσουμε πόσο θα ψηλώσουμε συνολικά στη ζωή μας.

Ένας άλλος τρόπος, που σχετίζεται με ιατρικές εξετάσεις, είναι να πραγματοποιήσουμε μια σειρά από συγκεκριμένες ακτινογραφίες, με σκοπό να ανακαλύψουμε την «ηλικία των οστών μας». Στόχος του γιατρού είναι να εξετάσει την πυκνότητα των συζευκτικών χόνδρων, αν δηλαδή είναι ακόμη «ανοικτοί» και τι περιθώρια έχουν για να μακρύνουν.

Μια άλλη συνηθισμένη φόρμουλα για τον υπολογισμό του ύψους, είναι τα απλά μαθηματικά, αρκεί να γνωρίζουμε το ύψος των γονιών μας. Πιο συγκεκριμένα, υπολογίζουμε τα εξής, ανάλογα με το φύλλο:

για τα αγόρια: <ύψος του πατέρα + ύψος της μητέρας + 13 πόντους> δια δύο

για τα κορίτσια: <ύψος του πατέρα + ύψος της μητέρας 13 πόντους> δια δύο

Πρόκειται για μια αρκετά ασφαλή πρόβλεψη και τα ποσοστά απόκλισης, τις περισσότερες φορές, είναι περίπου από έξι έως οκτώ πόντους.

Όλες βέβαια αυτές οι μέθοδοι προσφέρουν υποθετικά μόνον αποτελέσματα.

Επιπροσθέτως, όλες οι φόρμουλες και οι πίνακες ανάπτυξης βασίζονται σε ομαδοποιημένες μελέτες και δεν αποτυπώνουν το χάρτη ενός και μόνον συγκεκριμένου παιδιού.

 

πχ εγώ στα 2 ήμουν 91 εκατοστά άρα ίσως να φτάσω μέχρι και 1,82.

από την άλλη δεν μέτρησα ακόμα τους γονείς μου. θα το κάνω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια με λενε Πανο και θα ηθελα τη γνωμη σας. τον Δεκεμβριο εγινα 18 και εχς υψος 1.66 καθολου πολυ αμα με ρωτατε :cry: περναω τον πατερα μου σε υψος κατα 4.5 ποντους υπαρχει περιπτοση να ψηλωσω και αλλο και αμα υπαρχουν τροποι παρακαλω απαντηστε. Το θεμα ειναι οτι ο πατερας μου εχει 6 αδερφια και ολα μου τα ξαδερφια εκτος των κοπελιων ειναι ποιο ψηλα απο εμενα, και μια φιλη μου ειπε οτι τα αγορια ψηλωνουν μεχρι τα 21 τους αμα γνωριζετε τιποτα HELP πλζ!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας ,

θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για τρόπους με τους οποίους μπορώ να ψηλώσω?

Ηληκία: 15 Ετών , οι γονείς μου δεν είναι τόσο ψηλοί αλλα θέλω να μαθω τροπους για να ψηλώσω.

Αν εχετε να προτίνετε τροπους κ.α Πειτε τα. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και είσαι ανήλικος θα σε συμβούλευα να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό (γιατρό) για τέτοια θέματα με την επιμέλεια των κηδεμόνων σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,

θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για τρόπους με τους οποίους μπορώ να ψηλώσω?

Ηληκία: 15 Ετών , οι γονείς μου δεν είναι τόσο ψηλοί αλλα θέλω να μαθω τροπους για να ψηλώσω.

Αν εχετε να προτίνετε τροπους κ.α Πειτε τα. :Ρ

 

Αν εχεις προβλημα ορμονικο ,γινεται θεραπεια με ενεσεις και εχει αποτελεσματα(την ιδια εκανε και ο Μεσι και ο Φετφατζιδης οπου απο 1.50 πηγαν 1.65). Αν δεν εχεις ορμονικο γινεται με επεμβαση ,αλλα πηγαινε με τους γονεις σου και παρε αποψη απο πολλους εξειδικευμενους γιατρους. Φυσικα αν κανεις επεμβαση αυτη θα γινει μετα τα 20.

Link to comment
Share on other sites

23 σελίδες θέμα.

Διαβάστε τις προηγούμενες απαντήσεις και ίσως να βγάλετε κάποια συμπεράσματα.

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

σημερα ακουσα οτι αμα πινεις πολυ καφε δεν παιρνεις υψος...ισχυει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

σημερα ακουσα οτι αμα πινεις πολυ καφε δεν παιρνεις υψος...ισχυει?

 

μπα... με κοντους γονεις ειμαι 1,83 και ψηλωνω ακομα... αμα ισχυει για τον καφε θα χα μεινει 1,60 :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

θα ξεχασε το λινκ..

ειναι ενα που καθεσαι κανονικα.σηκωνεσαι και μετριεσαι../

εδειξε ας πουμε 164.

μετα κανεις την εξης ασκηση.

σηκωνεσαι στις μυτες των ποδιων ,καθεσαι 5 δευτερολεπτα και επανερχεσαι σε σταση ξεκουρασης-δλδ να ακουμπα ολο το πελμα στο πατωμα-

κανεις τουλαχιστον 12 επαναληψεις ενω στην καθε μια αυξανεις την χρονο παραμονης στην σταση της ασκησης(δλδ να καθεσαι στις μυτες τωνποδιων)

αν θελεις εντυπωσιακα αποτελεσματα οπως στον φιλο, μπορεις στο τελευταιο σετ,ενω εισαι στις μυτες των ποδιων,να μετρηθεις με την μεζουρα!!

θα νιωσεις μεγαλη χαρα και εκπληξη!!

 

Βρε συ μας δουλεύεις;

Όταν θα μετρηθείς και θα είσαι στις μύτες των ποδιών προφανώς και θα δείχνεις μερικά εκατοστά ψηλότερος από όταν στεκόσουν κανονικά σε όλη την πατούσα :p εκτός και αν δεν κατάλαβα εγώ καλά κάτι...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
λοιπον ειμαι 13 και εχω 1.45 υψος εχω προβλημα ποιος μπορει να βοηθεισει?

 

εχεις θυρρωηδη η κανενα αλλο προβλημα??

κλιρονομικοτητα..?

κανε κανα μπασκετ...ισως βοηθησει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...