Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα αναφέρει και στο θέμα του 920 πριν 4 μέρες!

 

 

δες και εδώ

 

Διάβασε το πρώτο σχόλιο ακριβώς κάτω από τη δημοσίευση στο λινκ που έστειλες. Ο τύπος έχει το 520 με το amber κι έχει double tap. Πέρα από αυτό, το είδα σε βίντεο. Θα κοιτάξω κάποια στιγμή το απόγευμα να το βρω για να σου στείλω το λινκ, τώρα έχω δουλειά και δεν μπορώ.

 

Update: Άστο, άκυρο. Έχεις δίκιο, είναι μόνο για ορισμένα μοντέλα...

Edited by theta
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασε το πρώτο σχόλιο ακριβώς κάτω από τη δημοσίευση στο λινκ που έστειλες. Ο τύπος έχει το 520 με το amber κι έχει double tap. Πέρα από αυτό, το είδα σε βίντεο. Θα κοιτάξω κάποια στιγμή το απόγευμα να το βρω για να σου στείλω το λινκ, τώρα έχω δουλειά και δεν μπορώ.

 

Update: Άστο, άκυρο. Έχεις δίκιο, είναι μόνο για ορισμένα μοντέλα...

 

Ναι θα λειτουργεί μόνο για τα 520 της AT&T.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα λειτουργεί μόνο για τα 520 της AT&T.

 

Κρίμα. Ήταν κάτι που το ήθελα... Νομίζω πως η ΝΟΚΙΑ έκανε ένα μεγάλο σφάλμα στην επιλογή της αυτή... :(

Link to comment
Share on other sites

Για καμια ευρωπαικη χωρα εχει κυκλοφορησει καμια ρομ παιδες ? Εχετε ακουσει να εχει δοθει πουθενα Amber ή να την αναμενουν συντομα ?

 

Ψαχνω να βρω για να φλασαρω το 520 ενος φιλου αλλα δεν βλεπω τιποτα διαθεσιμο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια πήγα να κάνω hard reset και η οθόνη κόλησε στο χρώμα μπλέ τι πρέπει να κάνω?

 

 

ΌΛΑ ΟΚ

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

Πετυχα στο multirama το lumia 520 σε τιμη 159,00 .Ειναι πολυ ωραιο κινητο και εχω ψηθει πολυ να το παρω αλλα αναρωτιεμαι αν στην ιδια τιμη υπαρχει τιποτα καλυτερο γιατι εγω δεν αλλαζω κινητα ετσι ευκολα και θελω να με ικανοποιησει .Επισης με απασχολει και η λειτουργια WINDOWS PHONE 8 και αν θα ηταν ποιο καλο να παρω με android .εχω δει αλλα κινητα οπως το huawei g330 kai g300 ,και το WP8 HUAWEI ASCENT W1.Πειτε μου και εσεις την γνωμη σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum. :)

Για ανάλογα ερωτήματα, που έχουν να κάνουν με επιλογή συσκευής, υπάρχει ανάλογη ενότητα οπότε θα είναι καλύτερα να απευθυνθείς εκεί: Επιλογή συσκευής

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω κατάχρηση του χώρου του myphone, κάνω το ίδιο ποστ κι εδώ μήπως και μπορέσω να βρω λύση...

 

Έχω ένα θέμα με τη μνήμη στο Lumia 520. Εδώ και μερικές μέρες και χωρίς να έχω λίγη μνήμη ελεύθερη και δεν μπορώ να ξέρω το γιατί.

 

http://teleytaios.files.wordpress.com/2013/09/wp_ss_20130901_0001.png

 

http://teleytaios.files.wordpress.com/2013/09/wp_ss_20130901_0002.png

 

http://teleytaios.files.wordpress.com/2013/09/wp_ss_20130901_0003.png

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μερικές μέρες πριν είχα περίπου 2 gb free και τώρα μόλις 888 ΜΒ. Ούτε τι είναι τα "Άλλα" με 1 GB χωρητικότητα...

 

Έχω κάνει διαγραφή στα προσωρινά αρχεία.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου γράψετε περιληπτικά υα + και τα - της συσκευής ?

 

Προσωπικά στα + βρίσκω:

Χαμηλή τιμή

Μεγάλη οθόνη

Όμορφος σχεδιασμός

Πληθώρα εφαρμογών που παίζουν απροβλημάτιστα λόγω του γρήγορου επεξεργαστή

Δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης

Δωρεάν Office

Καλή ποιότητα κατασκευής

 

Στα -

Η κάμερά του δεν είναι τόσο καλή όσο στα άλλα Lumia και δεν έχει φλας (αν κι αυτό δε με χαλάει ιδιαίτερα)

Δεν έχει πυξίδα και γι' αυτό δεν παίζουν κάποιες εφαρμογές (πχ. το City Lens)

 

Προσωπικά με έχει καλύψει και για να σου πω την αλήθεια δε ζητάω και πολλά από ένα τηλέφωνο παρά να κάνει αυτό για το οποίο έχει κατασκευαστεί χωρίς lag ή κολλήματα, κάτι που δεν έχω δει στο 520. Α, ένα αρνητικό είναι και το γεγονός πως γεμίζει δαχτυλιές...

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Στα μειον (-) θα εβαζα και τις ιδιαιτεροτητες / παραξενιες του Win Phone OS :mad:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Στα μειον (-) θα εβαζα και τις ιδιαιτεροτητες / παραξενιες του Win Phone OS :mad:

 

Ιδιαιτερότητες και παραξενιές έχουν όλα τα λειτουργικά... :)

Link to comment
Share on other sites

Ιδιαιτερότητες και παραξενιές έχουν όλα τα λειτουργικά... :)

E, να μην εχει ενα Διαχειριστη αρχειων ? Να μπορεις ας πουμε να βλεπεις τα αρχεια της καρτας, να σβηνεις και να γραφεις φωτογραφιες, ηχους κλπ ? Μετα κατηγορουσαν ολοι την Apple για αυτα τα παραξενα ..... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και γω εδώ και 2 μέρες. Όμορφο και στην τιμή του δεν νομίζω ότι θα διάλεγα αντίστοιχης κατηγορίας android. Ένα μειονέκτημα βρήκα μέχρι τώρα. Μερικές φορές όταν με καλούν και πρέπει να σύρεις το δάχτυλο επάνω για να απαντήσεις, η οθόνη δεν αντιδράει! Ξέρει κανείς κάναν άλλο τρόπο εκτός απ το power button που απορρίπτει την κλήση;

 

Επίσης ζεσταίνεται και σε άλλους αρκετά στην περιοχή της κεραίας μετά από αρκετή χρήση 3G/wifi ;

Edited by Jorge_greek
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Ένα μειονέκτημα βρήκα μέχρι τώρα. Μερικές φορές όταν με καλούν και πρέπει να σύρεις το δάχτυλο επάνω για να απαντήσεις, η οθόνη δεν αντιδράει!

 

Επιβεβαιώνω.

 

Επίσης, άλλο σοβαρό μείον που παρατηρώ αυτήν τη στιγμή είναι ότι δεν αναγνωρίζει Nokia bluetooth συσκευή! Αδιανόητο...

 

Γενικά, ομολογώ ότι τα WP8 δεν με συγκίνησαν καθόλου μα καθόλου.

Ευτυχώς που το τηλ μου το πήραν εταιρικό και κάνω call forward στο HTC One X μου...

 

Το μόνο που με συγκινεί στο κινητό είναι η στυλάτη εμφάνισή του, αν και όταν το κρατάω στο χέρι να μιλήσω, οι γωνίες με "κόβουν" λιγάκι στην παλάμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

 

Πηγαίνοντας να δω από κοντά το 520 χθες, παρατήρησα πως δεν μπορούσα να περάσω σε landscape την ώρα που έγραφα ένα μήνυμα, έτσι ώστε να "ανοίξει" το πληκτρολόγιο.

Σε όσα βίντεο είδα στο youtube, περνάει αυτόματα σε landscape μόνο όταν το απαιτεί η εφαρμογή (πχ κάμερα)

Μήπως μπορείτε να με διαφωτίσετε ποια είναι η συμπεριφορά του τηλεφώνου στο αυτόματο πέρασμα από portrait σε landscape;

Υπάρχει γενικά; Το ρυθμίζεις εσύ; λειτουργεί ομαλά;

 

Το ίδιο ερώτημα με απασχολεί και για το 620... (διότι προσανατολίζομαι να πάρω και τα δύο τηλέφωνα) ... αν θέλετε και μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει και για αυτό, για να μη γράφω το ίδιο ποστ και στο άλλο thread... ειδαλλιώς, οι διαχειριστές ενημερώστε με σας παρακαλώ, αν πρέπει να το κάνω...

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο ανοίγει μόλις πατήσεις στην μπάρα κειμένου άσχετα με τον προσανατολισμό !!!

Δεν ανοίγει αυτόματα το πληκτρολόγιο...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

ναι, ίσως δεν ήταν σαφές, όπως το έγραψα... λέγοντας "ανοίξει" εννοούσα, όχι να το δω (προφανώς μπορούσα να γράψω), αλλά να "ανοίξει" σε μέγεθος, να απλώσει δηλαδή, και να γίνει ladscape ώστε να μπορώ να γράψω πιο εύκολα με τα δύο χέρια...

 

πάντως οφείλω να ομολογήσω πως ακόμα και με στενά πλήκτρα, δε συνάντησα ιδιαίτερα προβλήματα στην πληκτρολόγηση...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ενώ έγραφες δεν γυρνούσε σε landscape σωστά?

Μάλλον κόλλημα της συγκεκριμένης συσκευής ήταν. Μπορείς κανονικά να το γυρίσεις ενώ γράφεις...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

σωστά....

σε ευχαριστώ πολύ... θα δοκιμάσω φυσικά να το ξαναδώ... σε κάθε περίπτωση θα με ενδιέφερε η εμπειρία σας σε σχέση με τη συγκεκριμένη λειτουργία και κατά πόσο υπάρχει δυνατότητα ρύθμισής της...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα γυρνάει.

 

Έχω όμως την εντύπωση ότι στα wp8 δεν μπορείς να απενεργοποιήσει το auto rotate screen.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και γω εδώ και 2 μέρες. Όμορφο και στην τιμή του δεν νομίζω ότι θα διάλεγα αντίστοιχης κατηγορίας android. Ένα μειονέκτημα βρήκα μέχρι τώρα. Μερικές φορές όταν με καλούν και πρέπει να σύρεις το δάχτυλο επάνω για να απαντήσεις, η οθόνη δεν αντιδράει! Ξέρει κανείς κάναν άλλο τρόπο εκτός απ το power button που απορρίπτει την κλήση;

 

Επίσης ζεσταίνεται και σε άλλους αρκετά στην περιοχή της κεραίας μετά από αρκετή χρήση 3G/wifi ;

 

Το ζέσταμα συμβαίνει και στο δικό μου, το επιβεβαιώνω. Αυτό όμως με το κόλλημα της οθόνης δε μου έχει συμβεί, τουλάχιστον όχι μέχρι σήμερα.

 

E, να μην εχει ενα Διαχειριστη αρχειων ? Να μπορεις ας πουμε να βλεπεις τα αρχεια της καρτας, να σβηνεις και να γραφεις φωτογραφιες, ηχους κλπ ? Μετα κατηγορουσαν ολοι την Apple για αυτα τα παραξενα ..... ;)

 

Έχεις δίκιο σ' αυτό, αλλά επειδή δεν ασχολούμαι καθόλου με αυτό το 'σπορ' δεν το έχω εντοπίσει ως ατέλεια :)

 

Καλησπέρα σας...

 

Πηγαίνοντας να δω από κοντά το 520 χθες, παρατήρησα πως δεν μπορούσα να περάσω σε landscape την ώρα που έγραφα ένα μήνυμα, έτσι ώστε να "ανοίξει" το πληκτρολόγιο.

Σε όσα βίντεο είδα στο youtube, περνάει αυτόματα σε landscape μόνο όταν το απαιτεί η εφαρμογή (πχ κάμερα)

Μήπως μπορείτε να με διαφωτίσετε ποια είναι η συμπεριφορά του τηλεφώνου στο αυτόματο πέρασμα από portrait σε landscape;

Υπάρχει γενικά; Το ρυθμίζεις εσύ; λειτουργεί ομαλά;

 

Το ίδιο ερώτημα με απασχολεί και για το 620... (διότι προσανατολίζομαι να πάρω και τα δύο τηλέφωνα) ... αν θέλετε και μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει και για αυτό, για να μη γράφω το ίδιο ποστ και στο άλλο thread... ειδαλλιώς, οι διαχειριστές ενημερώστε με σας παρακαλώ, αν πρέπει να το κάνω...

 

Σας ευχαριστώ

 

Το landscape/portrait γίνεται αυτόματα αναλόγως με τον προσανατολισμό του τηλεφώνου, δεν κάνεις τίποτα εσύ και δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις τίποτα :)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

theta, το + δίπλα απο 'κει που λεει Απάντηση είναι η πολλαπλή παράθεση...

Για τι υπερθερμάνσεις μπορει να φταίνε και οι κομμένες sim...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

theta, το + δίπλα απο 'κει που λεει Απάντηση είναι η πολλαπλή παράθεση...

Για τι υπερθερμάνσεις μπορει να φταίνε και οι κομμένες sim...

 

Έχεις δίκιο, απλώς τα διάβαζα ένα ένα και με τον ίδιο τρόπο απαντούσα.

 

Πάντως δεν έχω κομμένη sim...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...