Jump to content

IOCEAN X7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Έχω μια απορία σχετικά με τον αποθηκευτικό χώρο του κινητού. Έχω το elite 32 GB και δεν χρησιμοποιώ κάρτα SD. Η απορία μου είναι η εξής:

Στην καρτέλα storage το κινητό εμφανίζει 2 Partition

Ένα που λέγεται Internal Storage και ένα που λέγεται Phone Storage.

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι όλες οι εφαρμογές μπαίνουν στο Internal Storage το οποίο έχει μέγεθος 1,48 GB .Το Phone Storage έχει μέγεθος 26,77 GB.

Με τον καιρό ο χώρος που απομένει στο Internal Storage λιγοστεύει και φαντάζομαι ότι μόλις μηδενιστεί δεν θα μπορώ πια να εγκαταστήσω εφαρμογές.

Υπάρχει λοιπόν τρόπος να μετακινηθούν οι εφαρμογές στο Phone Storage ώστε να αποκτήσω χώρο στο Internal; Ή έστω να κάνω repartition το internal storage χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου με κάποιο app;

Παρακαλώ μην προτείνετε λύσεις τύπου SDcard γιατί θέλω να την αποφύγω για πολλούς λόγους την SD.

Δηλαδή ρε παιδιά αγόρασα κινητό με 32 GB χώρο και δεν μπορώ να εγκαταστήσω πάνω από 1.48 GB εφαρμογές ; Δεν μπορεί κάποιος τρόπος θα υπάρχει!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια σημερα με το youth μετα απο 3 βδομαδες χρηση εβγαλε ενα καμμενο pixel,τι κανω τωρα?!Περειμενω να μεγαλωσει και μετα να το στειλω πισω με την εγγυηση?

Μου το εβγαλε πανω δεξια,το παθει και κανενας αλλος αυτο?!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Πώς θα μεγαλώσει? Μήπως είναι κολλημένο και όχι καμμένο?

 

Αυτο υπεθεσα και εγω,το εκανα επανακινηση αλλα τιποτα,εκει παλι.

Επειδη στην δουλεια εχω δει αρκετες οθονες που εκει που την μια εχουν ενα καμμενο pixel μετα απο λιγο καιρο αρχιζουν και καιγονται και τα υπολοιπα τριγυρω.

EDIT:Μιλησα με Minideal για το καμενο pixel,μου ειπανε στην επομενη αγορα θα μου δωσουν discount coupon,και οπως το βλεπω θα τσιμπησω και το Red rise.

Edited by drake19
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος τι τύπος είναι το κατσαβίδι για τις βίδες του κινητού?

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος τι τύπος είναι το κατσαβίδι για τις βίδες του κινητού?

 

Σταυροκατσαβιδο ειναι!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Εσενα για τι του φαινεται.......αστερακι?! :lol: :lol: :lol: :lol:

Αλλα προσεχε να παρεις ψιλο για να μην κανεις ζημια της βιδες.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω,τι να κανω για να γινει ελαφρυτερο το κινητο,ειναι σε μερικα παιχνιδια τρωει φλασιες και δεν τα τρεχει,ή τα τρεχει με low fps.

Παραδειγμα το minion rush τρεχει με ποιο low fps απο οτι σε ενα dual core tablet χειροτερο και απο καθε αλλη κινεζια.

Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω και δεν το ξερω?

Thanks guys :)

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Σταυροκατσαβιδο ειναι!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Εσενα για τι του φαινεται.......αστερακι?! :lol: :lol: :lol: :lol:

Αλλα προσεχε να παρεις ψιλο για να μην κανεις ζημια της βιδες.

με την ζέστη που έχει μια χαρά ήταν το αστείο σου

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

με την ζέστη που έχει μια χαρά ήταν το αστείο σου

 

Το ξερω και εγω δροσιστικα :p:p

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω,τι να κανω για να γινει ελαφρυτερο το κινητο,ειναι σε μερικα παιχνιδια τρωει φλασιες και δεν τα τρεχει,ή τα τρεχει με low fps.

Παραδειγμα το minion rush τρεχει με ποιο low fps απο οτι σε ενα dual core tablet χειροτερο και απο καθε αλλη κινεζια.

Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω και δεν το ξερω?

Thanks guys :)

Mάλλον του πέφτει "βαριά" η fhd ανάλυση.Aυτό το διαπίστωσα και εγώ με το umi x2 turbo 2/32 ότι παρά την αναβαθμισμένη cpu/gpu σε πράγματα που απαιτούν 3d γραφικά ζορίζεται παραπάνω από τον συνδυασμό απλός mtk6589 720p οθόνη.Δε ξέρω αν με κάποια tweaks ή custom rom μπορεις να το κάνεις να πάει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω,τι να κανω για να γινει ελαφρυτερο το κινητο,ειναι σε μερικα παιχνιδια τρωει φλασιες και δεν τα τρεχει,ή τα τρεχει με low fps.

Παραδειγμα το minion rush τρεχει με ποιο low fps απο οτι σε ενα dual core tablet χειροτερο και απο καθε αλλη κινεζια.

Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω και δεν το ξερω?

Thanks guys :)

 

Φιλέ στο minion rush συγκεκριμένα το δικό μου δεν κολλάει καθόλου. Πάει πολύ ωραία και ομαλά. Το youth έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο υπεθεσα και εγω,το εκανα επανακινηση αλλα τιποτα,εκει παλι.

Επειδη στην δουλεια εχω δει αρκετες οθονες που εκει που την μια εχουν ενα καμμενο pixel μετα απο λιγο καιρο αρχιζουν και καιγονται και τα υπολοιπα τριγυρω.

EDIT:Μιλησα με Minideal για το καμενο pixel,μου ειπανε στην επομενη αγορα θα μου δωσουν discount coupon,και οπως το βλεπω θα τσιμπησω και το Red rise.

 

Άποψη μου να μην το δεχτείς να το στείλεις πίσω και να ζητήσεις να σου στείλουν άλλο τι θα πει discount ούτε πόσο έκπτωση θα πάρεις ούτε τίποτα δεν σου είπαν; Αφού το πλήρωσες και βγήκε ελλατωματικό γιατί να μην στο αλλάξουν ; Και αν σε 2 μήνες έχει 4 pixel καμμένα ;Σκέψου το ..;)

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου να μην το δεχτείς να το στείλεις πίσω και να ζητήσεις να σου στείλουν άλλο τι θα πει discount ούτε πόσο έκπτωση θα πάρεις ούτε τίποτα δεν σου είπαν; Αφού το πλήρωσες και βγήκε ελλατωματικό γιατί να μην στο αλλάξουν ; Και αν σε 2 μήνες έχει 4 pixel καμμένα ;Σκέψου το ..;)

 

Σιγα μην μου στειλουν αλλο χωρις να τους το στειλω πισω πρωτα.

Δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο αλλα δεν εχω και τιποτα να χασω.;)

EDIT:Τελικα με το που τους ειπα να μου αλλαξουν την συσκευη αρχισανε τα δικα τους και λεγανε οτι το εργοστασιο δεν προκειται να ασχοληθει με ενα καμενο πιξελ και δεν δεχονται να μου κανουν αλλαγη την συσκευη,εγω μπηκα στο paypall και εκανα item dispute και του ζητησα 180$ τα αλλα 30$ να τα βαλει στο οπισθιων μερος του σωματος του :P

Edited by drake19
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Πώς περάσατε custom recovery στο elite? Περασα με Uncle mtk tools την cwm αλλά οταν πάω να μπω μου το βγάζει με χαλασμενα γραφικα στην οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Πώς περάσατε custom recovery στο elite? Περασα με Uncle mtk tools την cwm αλλά οταν πάω να μπω μου το βγάζει με χαλασμενα γραφικα στην οθόνη

 

Τι εννοείς χαλασμένα γραφικά? Ποια πέρασες συγκεκριμένα? Το elite έχεις η το youth?

Link to comment
Share on other sites

:O

το ελίτ έχω,εννοώ αυτη την οθόνη http://img8.imageshack.us/img8/3894/img20110927034536.jpg

 

ωχ!τι ειναι αυτο ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ελίτ έχω,εννοώ αυτη την οθόνη http://img8.imageshack.us/img8/3894/img20110927034536.jpg

 

Μηπως περασες λαθος recovery??Το ιδιο ειχε κανει σε μενα οταν περασα καταλαθος το recovery του elite.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατά πάσα πιθανότητα λάθος recovery φίλε μάλλον πέρασες του youth.Δεν έχω περάσει κάποιο ακόμα γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος με την Stock Rom έχω βρει όμως tutorials για recovery για το elite καθώς και το recovery.img μέσα στο φόρουμ Htc mania το οποίο όμως είναι δυστυχώς στα Ισπανικά και μόνο μέσω translator έβγαλα άκρη .Δες εκεί και αν δυσκολευτείς πες μου να σου στείλω link με το tutorial.

 

Επίσης βρήκα λύση για τον ήχο στο elite γιατί στο δικό μου ήταν πολύ χαμηλό και το ηχείο και το ακουστικό αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα ας κάνει post να τον βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατά πάσα πιθανότητα λάθος recovery φίλε μάλλον πέρασες του youth.Δεν έχω περάσει κάποιο ακόμα γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος με την Stock Rom έχω βρει όμως tutorials για recovery για το elite καθώς και το recovery.img μέσα στο φόρουμ Htc mania το οποίο όμως είναι δυστυχώς στα Ισπανικά και μόνο μέσω translator έβγαλα άκρη .Δες εκεί και αν δυσκολευτείς πες μου να σου στείλω link με το tutorial.

 

Επίσης βρήκα λύση για τον ήχο στο elite γιατί στο δικό μου ήταν πολύ χαμηλό και το ηχείο και το ακουστικό αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα ας κάνει post να τον βοηθήσω.

Δουλευει και για youth ο οδηγος για το ηχειο ακουστικο?!Αν ναι κανε ενα ποστ :) :)

 

Edit:Παιδια ανακαλυψα ενα tweak που δουλευει σε ολες της συσκευες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2360985

Εγω το εβαλα τωρα στο youth,το antutu score απο 11665 πηγε στα 12035.

Τωρα θα δουμε πως θα τα πηγαινει καθημερινα.

Προσοχη μετα την εγκατασταση καντε wipe dalvic+cache data.

Edited by drake19
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ήταν τελικα το θεμα με το rcovery,τωρα ολα καλα

Δυστυχως ομως θα το πουλήσω λογω ανάγκης αν και είναι αψεγάδιαστο :(,αν ενδιαφέρεται καποιος ας μου στειλει πμ

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την κεραια απο συρμα χαλκου για το gps?

ειχα κανει κατι ρυθμισεις και κλειδωσε εκεινη την ημερα 7 δορυφορους,αλλα τωρα παλι τιποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την κεραια απο συρμα χαλκου για το gps?

ειχα κανει κατι ρυθμισεις και κλειδωσε εκεινη την ημερα 7 δορυφορους,αλλα τωρα παλι τιποτα...

 

Και συρμα χαλκου,και φυλλο αλουμηνιου και φυλλο χαλκου δοκιμασα αλλα μπαααααααααααα,με την εταιρια που τηε εστειλα email μου απαντησαν οτι το iocean x7 για να κλειδωσει δορυφορους μονο με data on γινετε,αλλα εγω ομως παρατηρησα οτι σε photo αμα βαλεις geo-tagging οι συντενταγμενες εμφανιζονται με την μια,και χωρις data on. :confused: :confused:

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

για το θέμα του gps (έχω την έκδοση youth), μετά απο αρκετό ψάξιμο σε software αλλά και προσθήκη νέας κεραίας (όπως το video του Ρώσου) βρήκα άκρη, το gps πλέον κλειδώνει λίγο μετά από 30" αλλά ... την πρώτη φορά πρέπει οπωσδήποτε για να λοκαρεί να έχεται ανοιχτά τα data, μόνο για το πρώτο λοκάρισμα, μετά και με κλειστά data βρίσκει σήμα σχετικά γρήγορα, μάλιστα μετά την πρώτη φόρα λοκάρει όλο και πιο γρήγορα, μετά μιλάμε για 4-5".

Με τα data off , στο gps test τις περισσότερες φορές δεν μου βγάζει καν πόσους δορυφόρους βλέπει.

Η λύση που βρήκα έχει 3 βήματα :

1. Το gps config που κυκλοφορεί

2. Τα data μέχρι να βρεί σήμα ανοιχτά (ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ)

3. Μεγαλύτερη κεραία (εγώ την έχω αλλάξει τελείως αν και ομολογώ δεν ξέρω αν αυτό έπαιξε ρόλο)

 

Εχει παραγγείλει κανείς απο κάποιο site extra screen protector και θήκη? και αν ναι απο ποιό?

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

3. Μεγαλύτερη κεραία (εγώ την έχω αλλάξει τελείως αν και ομολογώ δεν ξέρω αν αυτό έπαιξε ρόλο)

 

Οταν λες μεγαλυτερη κεραια,τι εβαλες δηλαδη?Μπορεις να το βγαλεις μια φωτο και να το βαλεις να δουμε και οι υπολοιποι? :) :)

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...