Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Htc One (M7)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω και εγω κατι οταν πας να το αγορασεις και βαλεις το αφμ το φπα αφιαρειται αυτοματα η το πληρωνεις κανονικα και μετα

πας στην εφορια και σου γινεται επιστροφη χρηματων?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πληρωνεις κανονικά και μετά όταν κάνεις τη δηλωση φπα σου επιστρέφεται ότι εκπίπτει βαση επαγγέλματος.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να είναι αφμ ενδοκοινοτικων συναλλαγών αλλιώς δεν το δέχεται. Στη πράξη όμως πολλά site δέχονται ακόμη και τα ατομικά. Αν θέλετε δοκιμάστε το. Στο αφμ θα βάλετε EL0ΧΧΧΧΧΧΧΧ. ΠΡΟΣΟΧΉ πάντα το πρώτο ψήφιο να είναι 0 άσχετα αν εσάς ξεκινάει από άλλο νούμερο

 

Κανεις λαθος φιλε μου εγω αγοραζω χρονια απο το εξωτερικο και το ΑΦΜ μου δεν αρχιζει απο 0 το βαζω οπως ειναι και δεν ειχα ποτε προβλημα.

 

Το ΦΠΑ δεν στο χρεωνει καθολου οποτε δεν το πληρωνεις.

Link to comment
Share on other sites

το πληρωνεις κανονικά και μετά όταν κάνεις τη δηλωση φπα σου επιστρέφεται ότι εκπίπτει βαση επαγγέλματος.

 

δεν το πληρωνεις απο την αρχη..το εχω κανει 10 φορες..

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεστε! Περιμενετε αν δουμε τι μαργαρηταρια προβληματα θα βγαλει κ αυτο κ μετα αγοραστε. Μεινω παντα επιφυλακτικος με τις πρωτες παρτιδες Hi tech συσκευων που πρωτο εμφανιζονται στην αγορα.

Htc desire

Htc sensation Xe

Htc one X + (64gb) :D

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεστε! Περιμενετε αν δουμε τι μαργαρηταρια προβληματα θα βγαλει κ αυτο κ μετα αγοραστε. Μεινω παντα επιφυλακτικος με τις πρωτες παρτιδες Hi tech συσκευων που πρωτο εμφανιζονται στην αγορα.

 

Σε αυτο δεν έχεις άδικο,εδω στο s3 πολυ καιρο μετά την κυκλοφορία του και έβγαλε προβλήματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι το τηλέφωνο αλλά είναι απαράδεκτο να έχει το κουμπί στο πάνω μέρος.Τι κόλλημα είναι αυτό να έχουν εκεί το κουμπί.Αυτός ήταν ο λόγος που δεν είχα πάρει και το προηγούμενο.Μήπως νομίζουν οτί τα χέρια μας είναι κουπιά?:lol:
Link to comment
Share on other sites

πάμε στοίχημα ότι η οθόνη θα έχει για αρχή κιτρινήλες; :D α και μπορεί να μη δουλεύει σωστά το hands free (όπως στο one v) όταν πρωτοβγήκε :D

 

Το handsfree είναι το λιγότερο,σιγά την ζημιά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι το τηλέφωνο αλλά είναι απαράδεκτο να έχει το κουμπί στο πάνω μέρος.Τι κόλλημα είναι αυτό να έχουν εκεί το κουμπί.Αυτός ήταν ο λόγος που δεν είχα πάρει και το προηγούμενο.Μήπως νομίζουν οτί τα χέρια μας είναι κουπιά?:lol:

 

Το κουμπι το εχει εκει γιατι ταυτοχρονα χρησημευει και για τις υπερυθρες που μπορεις να μετρατραψεις την συσκευη σε τηλεκοντρολ.

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπι το εχει εκει γιατι ταυτοχρονα χρησημευει και για τις υπερυθρες που μπορεις να μετρατραψεις την συσκευη σε τηλεκοντρολ.

 

Το κουμπί το έχει εκεί από συνήθεια ή μάλλον από πολιτική της εταιρείας μιας κ ολα της htc εκεί το έχουν δυστυχώς.

Και εγώ όπως και ο φίλος παραπάνω είμαι κάθετα αντίθετος με αυτό, και βεβαίως έχω σταματήσει να παίρνω htc μετά το hd2,το desire hd που είχα πάρει για δοκιμή ήταν απλά παρένθεση που κρατησα ελάχιστα αφού είδα ότι δε με βολεύει με τίποτα.

Και τώρα που πας βρε htc με το κουμπί εκεί πάνω?

Και εντάξει σε κατι 3.5 η 4αρια ίσως σώζεται λόγω μεγέθους αλλά σε αυτά τα μακριναρικια των 5 που το βάζεις εκεί πάνω (το one μπορεί να είναι 4.7 αλλά είναι σχεδόν σα τα 5αρια σε φυσικές διαστάσεις).

Οσο και να μ αρέσει και μένα τρώει άκυρο όπως εχω ξαναπεί και καλό είναι που πλέον ακούγονται και άτομα που δίνουν βάση στα θέματα ευχρηστίας και όχι μόνο αν τα δικά μου specs είναι 0.2 πιο μεγάλα απ τα δικά σου.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

αυτό πάλι με το κουμπί της κάμερας? Στο xperia T που έχω τώρα με έχει βολέψει απίστευτα.Και δεν είναι μόνο ένα απλό κουμπί.Το πατάς λίγο και κλειδώνει την εστίαση και μετά το πατάς περισσότερο και βγάζει την φωτογραφία.Όπως ακριβώς σε μια φωτογραφική μηχανή.Τώρα σχετικά με την φωτογραφία δεν μπορώ να καταλάβω τα 4 mp.Στην αρχή νόμισα πως πρόκειται για ορθογραφικό λάθος.Εντάξει δεν είναι μόνο τα mps που παίζουν ρόλλο στην ποιότητα της φωτογραφίας,αλλά είναι ένας σημαντικός παράγοντας.Με 4 mp πάμε 5 χρόνια πίσω...
Link to comment
Share on other sites

αυτό πάλι με το κουμπί της κάμερας? Στο xperia T που έχω τώρα με έχει βολέψει απίστευτα.Και δεν είναι μόνο ένα απλό κουμπί.Το πατάς λίγο και κλειδώνει την εστίαση και μετά το πατάς περισσότερο και βγάζει την φωτογραφία.Όπως ακριβώς σε μια φωτογραφική μηχανή.Τώρα σχετικά με την φωτογραφία δεν μπορώ να καταλάβω τα 4 mp.Στην αρχή νόμισα πως πρόκειται για ορθογραφικό λάθος.Εντάξει δεν είναι μόνο τα mps που παίζουν ρόλλο στην ποιότητα της φωτογραφίας,αλλά είναι ένας σημαντικός παράγοντας.Με 4 mp πάμε 5 χρόνια πίσω...

 

Δεν ειναι mp , τα ονομαζουν ultrapixel και προσμετρονται διαφορετικα..(μη ρωτησεις πως).Παντως σε κατι photos που ειχε συγκριτικο με iphone 5 .ηταν το ιδιο και ισως και ενα κλικ καλυτερο σε καποιες περιπτωσεις

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει ένα άρθρο που εξηγεί τη λογική του αισθητήρα αρκετά αναλυτικά.

 

Εγώ θα προσθέσω ότι έχει παραγίνει το "κακό" με τα Mpixel. Έχουν γίνει το αντίστοιχο των... "watt" των ηχείων, όπως τα συζητούσαμε στη δεκαετία του '80 οι κάπως παλιότεροι. Δεν αποτελούν κριτήριο της ποιότητας του αισθητήρα. Πολλές compact -ακόμη και κινητά- έχουν περισσότερα Mpixel από ημιεπαγγελματικές DSLR. Αυτό δε σημαίνει ότι βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες.

 

Ας αναλογιστούμε ότι τις φωτογραφίες πλέον δεν τις τυπώνουμε, τις βλέπουμε σε οθόνες, με max ανάλυση 1920 Χ 1080, δηλαδή 2 Mpixel. Αλλά και να τις τυπώσουμε, τα 4 Mpixel αρκούν για εκτύπωση "φωτογραφικής ποιότητας" σε μέγεθος 25Χ20 εκ. Για περισσότερα επί του θέματος, και για να μη μακρηγορώ, μπορεί κανείς να διαβάσει εδώ, εδώ κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

 

Περίμενες κατι καλύτερο απο αυτούς?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα δείγματα της κάμερας (και τα σχόλια από κάτω συμφωνούν) είναι απογοητευτικά.

 

Ειδικά στο HDR. Πιο καλό το νορμάλ.

 

http://www.phonearena.com/news/HTC-One-HDR-and-slow-motion-video-samples-vs-normal-mode-comparison_id40298#3-HTC-One-slow-motion-video-mode

 

Για άλλη μια φορά πολλές τυμπανοκρουσίες για το τίποτα.

 

Α. Όπως λέει ένα σχόλιο. Λένε τωρα για 4 ultra(?)pixels κι ότι δεν παίζει ρόλο ο αριθμός, αλλά τον επόμενο χρόνο θα βγάλουν π.χ. με ...6 ultrapixels!

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν παίζονται οι άνθρωποι!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σκεφτομουν...αλλα οταν ειδα την τιμη πραγματικσ ζαλιστηκα...το τελευταιο μισαωρο αρχισα να μιλαω ξανα αλλα το σοκ παρεμεινε.Θα μου πεις η τιμη του iphone ειναι καλυτερη?αλλα το θεμα ειναι μη φτασουμε σε αυτες τις τιμες

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σκεφτομουν...αλλα οταν ειδα την τιμη πραγματικσ ζαλιστηκα...το τελευταιο μισαωρο αρχισα να μιλαω ξανα αλλα το σοκ παρεμεινε.Θα μου πεις η τιμη του iphone ειναι καλυτερη?αλλα το θεμα ειναι μη φτασουμε σε αυτες τις τιμες

 

Δυστυχως γινεται αυτο που ολοι λιγο πολυ λεγαμε. Το nexus 4 δεν υπηρχε περιπτωση να επηρεασει τις τιμες των ναυαρχιδων και οσοι λεμε για σκρουτζ και οχι πλαισιο, οκ... ποσο να πεσει η τιμη εκκινησης? 749;729;700; παλι πολλα δεν ειναι ρε παιδια? Και δεν μιλαω για το Οne μονο. Xperia Z? Και το S4 τοσο να το περιμενετε. Μια 700 (699) στην καλυτερη.

 

Δεν φταιει το πλαισιο ή το παμπλικ τοσο οσο και η ιδια η htc και οι συμφωνιες που κανει με τις αλυσιδες

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...