Jump to content

myphone POLL: Capacitive, on-screen ή φυσικά πλήκτρα;


DJDB
 Κοινοποίηση

Capacitive, on-screen ή φυσικά πλήκτρα;  

695 members have voted

  1. 1. Capacitive, on-screen ή φυσικά πλήκτρα;

    • Capacitive
      210
    • On-screen
      204
    • Φυσικά πλήκτρα
      116
    • Συνδυασμό
      149
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      16


Recommended Posts

Και από μένα on screen.

Τα φυσικά τα θεωρώ πραγματικά πλέον ξεπερασμένα και χωρίς λογο(πόσα φυσικά χαλάνε ή χαλαρώνουν με το πέρασμα του χρόνου?)

Τα capacitive μου αρέσουν. Πότε δεν πάτησα κατά λάθος τα κουμπιά. Θέμα συνήθειας είναι. Όπως και το on της κάθε συσκευής που μετά από λίγο στο κινητό σου δεν το ψάχνεις. το χέρι σου πάει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά τα κλασικά 2 Capacitive που έχουν τα S και τα Note τα λατρεύω και ελπίζω έτσι να συνεχίστει η ιστορία :lol:

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα συνδυασμό των δυο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

On-Screen για μεγέθη οθόνης πάνω από 4,3" που θα εξαφανίζονται με ένα swipe down και θα εμφανίζονται με ένα swipe up.

 

ΑΥΤΟ! To οποιο νομίζω μονο καποιοι κατασκευαστές το χουν εισάγει και η οποία λύση απο οσο ξέρω δεν ειναι google.. αλλα aftermarket...

 

Διαφορετικά τα onscreen με χαλάνε αρκετά γιατι τρώνε μέρος της οθονης, κάνοντας το απόλυτο τιποτα...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κουμπιά, μου τη σπάνε τα αλλά. Πατιουνται κατα λάθος, και δεν παρέχουν την αίσθηση της αφής.

 

Για windows phone, μόνο το κεντρικό κουμπί χρειάζεται. Δηλαδή, είναι θέμα και το φόρτωμα με άχρηστα πλήκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τρως χώρο με capacitive πλήκτρα; Καλά για physical δεν το συζητάω καν. Έχεις μια μεγάλη οθόνη και όταν χρειάζεται να έχεις πλήκτρα στην άκρη τα δείχνεις πάνω στην οθόνη. Η απόλυτη ευελιξία.
Link to comment
Share on other sites

Capacitive σε μικρες οθονες και on screen σε μεγαλες οθονες.

Η Huawei εχει στο Ascend D2 ενα ωραιο κολπακι, δειτε απο το 1.50' και μετα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συνδυασμός ενός τουλάχιστον φυσικού πλήκτρου για άμεσο wake της συσκευής με τα βασικά κουμπιά on screen. Έτσι δουλεύω το desire (μέσω mod στη cm10.1 που εμφανίζει τα soft-keys).
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου έχει το Galaxy Note και εγώ όπως βλέπετε και απο το avatar μου το Nexus. Έχοντας πιάσει και τα 2 στα χέρια μου σίγουρα όταν αλλάξω τηλέφωνω θα ψάξω για κινητό με on screen.
if you can't convince them, then confuse them :devil:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό ψηφίζω. Φυσικό home button για να ανοίγεις εύκολα την οθόνη, χωρίς να ψαχουλεύεις το κινητό για το power button πάνω ή στα πλάγια, και capacitive το υπόλοιπα για να συμβαδίζουν με την αίσθηση της touch screen, χωρίς να πιάνουν χώρο από αυτήν. Με on-screen κουμπιά το κινητό μοιάζει ποια με τηλεόραση.

Συμφωνω απολυτα και γω. Κλεινω υπερ του συνδιασμου που εχει η σαμσουνγκ

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δοκιμασει τα "οθονης" πληκτρα αλλα δεν ειναι λιγο δυσκολοτερα η γραφη καποιου μακροσκελους κειμένου με αυτα? Σε απλο σερφαρισμα και μερικες λεξεις γραφης σε καποιο φορουμ μαλλον εινναι βολικα. Αλλα να θες να γραψεις μερικες σειρες παραπανω δεν ξερω αν βολευουν, ειδικα σε γρήγορη και τυφλη γραφή οπως εχουμε στα φυσικά πλήκτρα.
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δοκιμασει τα "οθονης" πληκτρα αλλα δεν ειναι λιγο δυσκολοτερα η γραφη καποιου μακροσκελους κειμένου με αυτα? Σε απλο σερφαρισμα και μερικες λεξεις γραφης σε καποιο φορουμ μαλλον εινναι βολικα. Αλλα να θες να γραψεις μερικες σειρες παραπανω δεν ξερω αν βολευουν, ειδικα σε γρήγορη και τυφλη γραφή οπως εχουμε στα φυσικά πλήκτρα.

 

Μαλλον εννοείς πληκτρολόγιο εσύ και δεν είναι αυτό το θέμα. Εδω αναφέρονται στα πλήκτρα λειτουργίας και όχι στο πληκτρολόγιο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γνωμες για κινιτο κυριως για χρησει ιντερνετ?γυρω στα 150 ευρω?προς νοκια μερια?

Είσαι εντελώς off.. Ψάξε την ενότητα "επιλογή συσκευής" και άνοιξε εκεί ένα ωραίο topic να σε βοηθήσουν τα μέλη ;)

 

εδώ είσαι:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On-screen επειδη η τεχνολογια προχωρα και τα πλητρα ειναι για τους γερους που δεν λενε να προχωρισουν μαζι με την τεχνολογια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...