Jump to content

[Note II] Sudden death


sleon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά τα πήγε το sii με το insane chip.τώρα ούτε που το δίνω σημασία.

Εγω παλι,ειχα φαει κολυβα με το sii πανω στο διμηνο.Απ οτι φαινεται,εχουν ενα θεματακι τα made by sammy...οχι ολα φυσικα αλλα το θεμα ειναι υπαρκτο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας ,

Την προηγουμενη Δευτερα το πρωί , ξυπνησα και πηγα να βγαλω το κινητο απο τον φορτιστη (Να σημειωσω οτι ειχα βαλει ξυπνητηρι και ενω η ωρα ειχε περάσει αυτό δεν χτύπησε) .

Το βγαζω απο τον φορτιστη και το βρισκω νεκρο .

Τριτη μεσημερι το πηγα στο service (smartec στο χαιδαρι γιατι ειχα ακουσει καλα λογια για την εξυπηρετηση τους) .

Τεταρτη κατα τις 12 (λιγοτερο απο 24 ωρες ) ηρθε μηνυμα οτι το κινητο ηταν ετοιμο , εγινε αλλαγη πλακετας .

Δεν γνωριζω αν ειχα το ελατωματικο chip πριν χαλασει , τωρα που εβαλα την εφαρμογη λεει no sane chip .

Δηλωνω πολυ ευχαριστημενος απο το service της samsung , τελικα αυτη η εταιρεια οσο αναπτυσεται βελτιωνει και τις υπηρεσιες της , απλα αψογη ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειχες τελευταίο firmware ;;

 

Όχι , είχα περάσει την official ελληνική όταν το είχα πάρει (παραεισαγωγής γερμανικό) και απο τοτε δεν ξανασχοληθηκα γιατί το κινητό λειτουργούσε άψογα .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ήθελα να ξέρω όσοι έχετε Νοτε2 με το σωστο ΜΒ που αγοράσατε τα κινητα σας διοτι ενδιαφερομαι να το αγορασω.Παρατηρησα οτι είναι μεγάλο θέμα αυτο και με αποτρέπει να κανω αυτή την αγορα αν δεν γνωρίζω τί ΜΒ εχει.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ξέρω όσοι έχετε Νοτε2 με το σωστο ΜΒ που αγοράσατε τα κινητα σας διοτι ενδιαφερομαι να το αγορασω.Παρατηρησα οτι είναι μεγάλο θέμα αυτο και με αποτρέπει να κανω αυτή την αγορα αν δεν γνωρίζω τί ΜΒ εχει.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν σκέφτεσαι να αγοράσεις καινούργιο κινητό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να μην εχει μεινει στοκ στο μαγαζι ....Γιαυτο και ρωταω απο ποια καταστηματα κανατε τισ αγορες σας με το σωστο τσιπ. Καπου ειχα διαβασει οτι πρεπει το ΙΜΕΙ (αναγραφεται στιν συσκευασια ) να ειναι πανω απο 3550 (XDA forum) ,ρωτησα καποιο καταστημα και ειχε μικροτερο η συσκευη που με ενδιεφερε. Δεν θελω να χασω οτι δεδομενα θα εχω βαλει στο κινητο ετσι ξαφνικα ,το θελω ως εργαλειο και δεν εχω την ανεση να παιζω με τα Σερβις της καθε εταιρειας. Με λιγα λογια να μου προτεινετε καταστηματα φυσικα και e-shops.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να μην εχει μεινει στοκ στο μαγαζι ....Γιαυτο και ρωταω απο ποια καταστηματα κανατε τισ αγορες σας με το σωστο τσιπ. Καπου ειχα διαβασει οτι πρεπει το ΙΜΕΙ (αναγραφεται στιν συσκευασια ) να ειναι πανω απο 3550 (XDA forum) ,ρωτησα καποιο καταστημα και ειχε μικροτερο η συσκευη που με ενδιεφερε. Δεν θελω να χασω οτι δεδομενα θα εχω βαλει στο κινητο ετσι ξαφνικα ,το θελω ως εργαλειο και δεν εχω την ανεση να παιζω με τα Σερβις της καθε εταιρειας. Με λιγα λογια να μου προτεινετε καταστηματα φυσικα και e-shops.

Φίλε μου σε όποιο κινητό και αν καταλήξεις , στραβή μπορεί να σου τύχει. Εχώ είχα το "κακό chip" στο sii και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα. Τώρα το imei μου στο note ii είναι 3536... κανένα πρόβλημα από Νοέμβριο. Αν δεν ήταν το xda δεν θα ξέραμε γι αυτά. Πάρε το κινητό και απόλαυσε το.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βαλτο στην πριζα με το φορτιστη και αστο για κανενα δυωρο...
μακαρι να πιασει! απο το πουθενα εσβησε και δεν αναβει! παταω το κουμπι και... ενα red led αναβει στιγμιαια και τέλος... με βλεπω να μην γλυτωνω:(
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να πιασει! απο το πουθενα εσβησε και δεν αναβει! παταω το κουμπι και... ενα red led αναβει στιγμιαια και τέλος... με βλεπω να μην γλυτωνω:(

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά τα συμπτώματα που περιγράφεις παραπέμπουν στο λεγόμενο SDS (Sudden Death Syndrome) - Σύνδρομο Αιφνιδίου Θανάτου. Google it.

 

Αν ισχύει αυτό που λέω η μοναδική λύση είναι το service. Αν υπάρχει εγγύηση το καλύπτει κανονικά.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

RIP.....

 

παει και το δικο μου

πεθανε ετσι ξαφνικα....

πηγα να το βγαλω το πρωι απο το φορτιστη και ηταν κολλημενο:( κιχ δεν κανει

Link to comment
Share on other sites

Κριμα .ευτυχως εισαι στην εγγυηση καλυτερα τωρα για να στο αντικαταστησουν παρα εναμιση χρονο μετα..Ποτε ομως το ειχες αγορασει?

 

αλλαχτηκε η μητρικη πλακετα και ολα οκ .

το τηλεφωνο ειναι αγορα απο τελος Οκτώβρη με insane chip

τωρα με την εγγυηση ειναι μια πικρη ιστορια :(

Link to comment
Share on other sites

Δυο λόγους μπορώ να φανταστώ που δεν είσαι στην εγγύηση:

1) Συσκευή μη ευρωπαϊκή από σκρουτζομαγαζο

2) Συσκευή είτε rooted είτε με custom Rom, όμως αναρωτιέμαι πως το ανακάλυψαν όταν η πλακέτα ήταν καμμένη.

3) ...δεν μπορώ να σκεφτώ τρίτο λόγο, αλλά και την απόδειξη να είχες χάσει, αποδεικνύεται από IMEI.

Είσαι χρήσιμο να μας εξηγήσεις τι πραγματικά συνέβη. Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας περισσοτερα, γιατι το θεμα ειναι πολυ σημαντικο.

Σκεφτομουνα την αγορα του.

 

Mην το σκέφτεσαι. Ολα τα καινούρια έχουν no.sane chip οπότε προχώρα άφοβα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

για να μην κανω ξεχωριστες παραθεσεις στον καθενα απαντω σε ολους.

το τηλ ειναι ευρωπαικο αλλα με την αποδειξη καλυπτεται κανονικα .

δεν ειχα περασμενη αλλη ρομ αλλα και να ειχα οταν πεθανει η μητρικη δυσκολο να βρεθει κατι τετοιο.

λοιπον το τηλ ηταν αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο τον Οκτώβρη 2012 κανονικα με αποδειξη με imei τα παντα ολα.

τον Φλεβαρη ειχα ενα ατυχημα και εσπασε η οθονη ,παω στο service και περνω μια οθονη με ρωτανε αν θα την περασω εγω ή αυτοι

εγω επειδη ειμαι ηλεκτρονικος και το εχω λιγο με αυτα την πηρα και σε 12 λεπτα με το ρολοι ειχα και παλι τηλ.

παω προχθες στο ιδιο service με το κουτι την αποδειξη του κινητου και την αποδειξη της οθονης.

και μενω μαλα...ας οταν ακουω οτι επειδη δεν εχει το αυτοκολλητο πισω απο την μπαταρια δεν βρισκουν ενα σειριακο αριθμο και ετσι ειμαι οφ.

μιλησα και με τον υπευθυνο ( κατα τα αλλα πολυ ευγενικοι ολοι και με προθυμια να εξυπηρετησουν) αλλα μου ειπε οτι ειναι θεμα samsung.

οταν αλλαζει η οθονη πρεπει να ξεκολλαει το παλιο αυτοκολλητο και να μπαινει στην καινουρια

γιαυτο εγω ομως δεν ενημερωθηκα με την αγορα της οθονης

ευθυνες παρχουν εκατέρωθεν

 

η καινουρια μητρικη ειναι no.sane chip

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

οταν αλλαζει η οθονη πρεπει να ξεκολλαει το παλιο αυτοκολλητο και να μπαινει στην καινουρια

γιαυτο εγω ομως δεν ενημερωθηκα με την αγορα της οθονης

ευθυνες παρχουν εκατέρωθεν

Πιστεύεις οτι ίσως υπήρξε δόλος;

Δηλαδή να έιπαν "Ασε τον να το φτιάξει μόνος του, να δούμε τι θα κάνει όταν μας το φέρει για σέρβις... :shifty:. Μια φορά έξυπνος αυτός, 10 φορές εμείς... :shifty:)

 

Ή απλά απο συνήθεια του υπαλλήλου οτι "Μα είναι γνωστό οτι τα παλιά αυτοκόλλητα μπαίνουν στην καινούρια οθόνη. Ολοι το ξέρουν..."?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως ξέρεις αν το chip ειναι no sane ή insane το chip ; και γω το πήρα 30 οκτ. και 10 μερες μετά αντικατέστησα μητρική (είχε πρόβλημα με το 3G).

 

Αλλά δεν ειχα ποτέ μα ποτέ πρόβλημα μετά...

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note II] Sudden death

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...