Jump to content

myphone POLL: Ποια cloud storage υπηρεσία χρησιμοποιείτε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποια cloud storage υπηρεσία χρησιμοποιείτε περισσότερο;  

875 members have voted

  1. 1. Ποια cloud storage υπηρεσία χρησιμοποιείτε περισσότερο;

    • Box
      45
    • Dropbox
      474
    • Sugarsync
      13
    • Google Drive
      90
    • Microsoft Skydrive
      113
    • Άλλη
      29
    • Δεν χρησιμοποιώ καμία
      108
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      3


Recommended Posts

Αν σκέφτεσαι να πάρεις κινητό τον επόμενο διάστημα και σε ενδιαφέρει να έχεις αρκετά γιγα τότε τσέκαρε και τα μεγάλα σαμσουνγκ. Δίνουν στο db 50 γιγα δωρεάν για 2 χρόνια. Στο icloud αυτή η χωρητικότητα για αυτό το χρονικό διάστημα κοστίζει 200 δολάρια αν θυμάμαι καλά.

 

Έτσι εγώ αφού πήγα από Νote 2 σε iPhone 5 έφτασα να χω το 5αρι με 100Gb στο Dropbox και δε θυμάμαι καν πώς τα έφτασα τόσα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 207
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σκέφτεσαι να πάρεις κινητό τον επόμενο διάστημα και σε ενδιαφέρει να έχεις αρκετά γιγα τότε τσέκαρε και τα μεγάλα σαμσουνγκ. Δίνουν στο db 50 γιγα δωρεάν για 2 χρόνια. Στο icloud αυτή η χωρητικότητα για αυτό το χρονικό διάστημα κοστίζει 200 δολάρια αν θυμάμαι καλά.

 

Τι γίνεται μετά τα 2 χρόνια αν δεν πληρώσεις και έχεις αρκετά gigabytes δεδομένων μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται μετά τα 2 χρόνια αν δεν πληρώσεις και έχεις αρκετά gigabytes δεδομένων μέσα;

 

Δεν γνωρίζω από τώρα ούτε έχει ανακοινωθεί κάτι άλλα αν δεν υπάρξει κάποια ανανέωση της προσφοράς θα ζητηθεί κάποια συνδρομή. Αλλά σε 2 χρόνια από τώρα σίγουρα τα 50 γιγα θα είναι πολύ φθηνότερα από ότι ζητούν σήμερα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πως γίνεται στο google drive, κάθε φορά που βγάζω μια φωτογραφία ή βίντεο, να γίνεται αυτόματος συγχρονισμός;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tα χρησιμοποιώ όλα κυρίως για redundant backup σε non-critical data.

Σε καθημερινή βάση χρησιμοποιώ το Google Drive (15 GB) και Μega (500 GB).

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

mega φανατικά θα ελεγα.

καθαρα και μονο για τα 50gb δωρο για παντα ειναι ανωτερο απο ολα τα αλλα.

φυσικα και κανενας δεν προκειται να τα γεμίσει ολα (μονο μετα απο καμια 10ρια χρονια :P), αλλα καλο ειναι να μην εχεις περιορισμους.

βαζεις οτι γουσταρεις και δεν σε νοιαζει αν τρως τον χωρο απο σημαντικοτερα πραγματα. τα παντα χωράνε.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

mega φανατικά θα ελεγα.

καθαρα και μονο για τα 50gb δωρο για παντα ειναι ανωτερο απο ολα τα αλλα.

φυσικα και κανενας δεν προκειται να τα γεμίσει ολα (μονο μετα απο καμια 10ρια χρονια :P), αλλα καλο ειναι να μην εχεις περιορισμους.

βαζεις οτι γουσταρεις και δεν σε νοιαζει αν τρως τον χωρο απο σημαντικοτερα πραγματα. τα παντα χωράνε.

 

Στο playstore τη βρηκα την εφαρμογη για το mega.

Στο app store υπαρχει;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το dropbox, αν θυμάμαι καλά από το 2009, τα τελευταία χρόνια επί πληρωμή και πλέον free λόγω note 2. Ποτέ μα ποτέ δεν είχα δυσλειτουργία. Άψογο. Τι εμπιστεύομαι τόσο που δεν σκέφτομαι να δοκιμάσω και άλλο!

 

Hint: Σε android είναι ποιο εύχρηστο να χρησιμοποιείτε το es file explorer ή solid explorer αντί του dropbox app (Π που δεν επιτρέπει sort βάσει ημερομηνίας τροποποίησης κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Στο playstore τη βρηκα την εφαρμογη για το mega.

Στο app store υπαρχει;

 

Δεν έχω ιδέα... Πάντως αν δεν υπάρχει, συντομα θα βγει, καθώς μιλάμε για μια νέα υπηρεσία

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αλλά όχι πάρα πολύ. Επειδή έχω πολλά gb εκεί το έχω κυρίως για backup και όχι για everyday use. Πάντως λειτουργεί κομπλέ το sync, αν και η σελίδα του μου φαίνεται λιγότερο user friendly από Dropbox ή drive. Ίσως να είναι επειδή είναι διαφορετική και δεν την έχω συνηθίσει γιατί μπαίνω σπάνια βέβαια
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να διαβάσετε εδώ μια τεχνική μελέτη που συγκρίνει τα Dropbox, CloudDrive, SkyDrive και Google Drive.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω λογαριασμό και έχω δοκιμάσει για 5 λεπτά το dropbox. Έριξα και για 2 λεπτά βλέφαρο σε google drive και skydrive λόγω συσκευών. Πρακτικά δεν χρησιμοποιώ τίποτα απολύτως, δεν έχω χρειαστεί/ μπει ακόμη στο τρυπάκι για cloud.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
παληκαρια ισχυει αυτο που λενε οτι τ αρχεια μας ειναι πιο ασφαλες σε μια τετοια υπηρεσια απ οτι στο σκληρο μας δισκο? τι λετε εσεις?
Link to comment
Share on other sites

παληκαρια ισχυει αυτο που λενε οτι τ αρχεια μας ειναι πιο ασφαλες σε μια τετοια υπηρεσια απ οτι στο σκληρο μας δισκο? τι λετε εσεις?

Μονολεκτικά όχι.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εχω ανεβασει πανω απο 5 gb στο mega και συνεχιζω να ανεβαζω.αλλα ο αποθηκευτικος μου χωρος παραμενει στο μηδεν!!!ειναι καποιο bug και μολις κανω logout θα παψουν να υπαρχουν ή μουφεξε???

mp3 ολα.

να σημειωσω πως μπαινω απο κινητο ή ταμπλετ και τα αρχεια ειναι εκει και ο αποθηκευτικος χωρος zero...

Edit:εκανα ρισταρτ τον υπολογιστη και ολα τα αρχεια ειναι στο mega.

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...